Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 298 299 300 301 302 ... 764
(Read 1283194 times)
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4485 - 15.12.2008 at 13:32:03
 
Strah, kot ga imajo živali, lahko poimenujemo tudi pri človeku živalski strah, seveda še obstaja. Če vzamemo misel v zavednem in nezavednem stanju, celotno psihološko strukturo človeka v celotnem umu in smo v stanju večno-sedaj, tedaj ves psihološki strah izgine. Za to, pa moraš poznati čas in celotno psihološko strukturo sebe, tako zavedno, kot nezavedno.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4486 - 15.12.2008 at 13:36:07
 
Alojz in Sandib wrote on 15.12.2008 at 11:28:59:
Poet
Ali se zavedaš lastne biti samo miselno, ali tudi samobitno?  

Alojz, zdaj mi pa vi povejte kako pride do t.i. "zavedanja"? Res bi rad vedel, ker vaše nadaljne trditve mi zbujajo resen dvom v verodostojnost vašega nauka. Če jih kar razčlenim:

Alojz in Sandib wrote on 15.12.2008 at 11:28:59:
Strah je tvoje (življenjsko) samobitno čustvo neodvisno od tvojih miselnih tokov. Strah ravno obstaja brez misli.Strah ne zazna vedno misel prva, ampak telo (genom) šele nato ga ti miselno sprocesiraš v sebi.

Tole kar ste tukaj napisali je skregano z vsako duhovnostjo. Kako je lahko strah "samobitno čustvo"? Kaj vi ne veste, da ravno misli ustvarjajo čustva? Čustvo porodi kopica misli, čustvo ni nič drugega kot samo roj misli, ki se vrtijo okoli iste točke. In vi meni sedaj pravite, da strah obstaja brez misli??????? Alojz, poraja se mi resen dvom v verodostojnost vašega "samospoznanja", ne mi zamerit, izražam kar vidim.

Strah pa sploh ni v telesu: ko telo nekaj vidi kot grožnjo, n.pr. drveči avtobus, se v trenutku umakne brez kakršnegakoli kalkuliranja in to je to. Sekundo za tem se telo več ne spomni, da je kje bil kakšen "strah". Tako da "strah" je izključno psihološki in NI stanje bivanja, temveč je stanje MIŠLJENJA, ko se naprotne misli/koncepti/miselni vzorci krešejo med sabo in ustvarjajo psihološko trenje - to je strah, in NI nobeno samobitno "čustvo" eksistence.

Alojz in Sandib wrote on 15.12.2008 at 11:28:59:
Strah je eksistencialno vezan na življenje ni posebna identiteta, ampak je sestavni del vsakega življenja.Od življenjske sile duha se po meni verjetno da ugotoviti stopnja strahu na osebni individualni življenjski ravni.  

?????????????????   Vidim, da se tu pogovarjajo o popolnoma različnih stanjih, zato me čudi, kako lahko Alojz sploh kaj takega izjavi, še manj zagovarja.

Alojz in Sandib wrote on 15.12.2008 at 11:28:59:
MIsel je izmenični tokokrog. Imamo pa dve vrsti misli elementarno in realizirano.Zaradi tega čisto preprostega dejstva lahko človek komunicira sam s seboj.Človek se na ta način po meni lahko tudi najbolje poduhovi in pride sam v sebi do najglobljih univerzalnih resnic. Mogoče se komu zdi pretirano sam verjamem samo v to pot osebne rasti.  

Človek lahko z mišljenjem pride do najglobljih resnic? Alojz, resnično dvomim v to, da vi pravilno vidite realnost. Ali pa imam jaz ideje o tem kakšna je resnična vloga misli (po meni zavajujoča in bistvo laži ter manipulacije). Samo to je možno.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4487 - 15.12.2008 at 13:47:24
 
El Pesnik wrote on 15.12.2008 at 13:36:07:
Ali pa imam jaz ideje o tem kakšna je resnična vloga misli (po meni zavajujoča in bistvo laži ter manipulacije). Samo to je možno.


Ni rečeno.  Ti govoriš o mentalni bolezni, človeka. Spoznaj etiko in tudi misel ne bo več tak strah.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4488 - 15.12.2008 at 15:51:49
 
El Pesnik wrote on 15.12.2008 at 13:36:07:
Alojz in Sandib wrote on 15.12.2008 at 11:28:59:
Strah je tvoje (življenjsko) samobitno čustvo neodvisno od tvojih miselnih tokov. Strah ravno obstaja brez misli.Strah ne zazna vedno misel prva, ampak telo (genom) šele nato ga ti miselno sprocesiraš v sebi.

Tole kar ste tukaj napisali je skregano z vsako duhovnostjo. Kako je lahko strah "samobitno čustvo"? Kaj vi ne veste, da ravno misli ustvarjajo čustva? Čustvo porodi kopica misli, čustvo ni nič drugega kot samo roj misli, ki se vrtijo okoli iste točke. In vi meni sedaj pravite, da strah obstaja brez misli??????? Alojz, poraja se mi resen dvom v verodostojnost vašega "samospoznanja", ne mi zamerit, izražam kar vidim.


To je odvisno, lahko gre za strah, ki ti ga porajajo misli situacije v prihodnosti psiholoski strah.

Druga stvar pa je trenutna zivljenska situacija, ko si ogrozen.
Tu sploh ne gre za strah, strah je vedno v prihodnosti in to je to slepilo, vecno- zdaj ni strahu in problemov, ker to je produkt uma ki kalkulira za prihodnost zivljenske situacije.

Pa se eno dejstvo je da zivali ne mislijo, delujejo nagonsko. A strah se kako imajo, torej je strah resnicno le splet misli?

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4489 - 15.12.2008 at 15:59:34
 
Etrex wrote on 15.12.2008 at 15:51:49:
El Pesnik wrote on 15.12.2008 at 13:36:07:
Alojz in Sandib wrote on 15.12.2008 at 11:28:59:
Strah je tvoje (življenjsko) samobitno čustvo neodvisno od tvojih miselnih tokov. Strah ravno obstaja brez misli.Strah ne zazna vedno misel prva, ampak telo (genom) šele nato ga ti miselno sprocesiraš v sebi.

Tole kar ste tukaj napisali je skregano z vsako duhovnostjo. Kako je lahko strah "samobitno čustvo"? Kaj vi ne veste, da ravno misli ustvarjajo čustva? Čustvo porodi kopica misli, čustvo ni nič drugega kot samo roj misli, ki se vrtijo okoli iste točke. In vi meni sedaj pravite, da strah obstaja brez misli??????? Alojz, poraja se mi resen dvom v verodostojnost vašega "samospoznanja", ne mi zamerit, izražam kar vidim.


To je odvisno, lahko gre za strah, ki ti ga porajajo misli situacije v prihodnosti psiholoski strah.

Druga stvar pa je trenutna zivljenska situacija, ko si ogrozen.
Tu sploh ne gre za strah, strah je vedno v prihodnosti in to je to slepilo, vecno- zdaj ni strahu in problemov, ker to je produkt uma ki kalkulira za prihodnost zivljenske situacije.

Pa se eno dejstvo je da zivali ne mislijo, delujejo nagonsko. A strah se kako imajo, torej je strah resnicno le splet misli?

L.p.

E, vidiš, tu je poanta: tudi živali mislijo! In ravno zato ker "malo" mislijo, so tudi "malo" pokakane. Ne sam res, živali mislijo, zagotovo, zato pa tudi imajo strah, drugače ga ne bi imeli. A si ti že kdaj videl mravljo, ki bi jo bilo strah??? Ne, pogumno gre v svojo smrt!!! Al pa veščo, al pa komarja, al pa bolho, vsi ti najnižji izrazi samogibajoče materije nimajo strahu, zato pa tudi gredo brez strahu v gotovo smrt in se ti ne skrijejo. Metulj recimo samo zaradi efekta zamaha z roko odfrči, saj jebeš ti metulja, šimpaz pa razmišlja, pesek tudi, imajo tudi "kompleksna" čustva. Torej: malo misli, malo problemom, veliko misli: veliko problemov. Tu se lahko strinjamo, jeli?

Zanimivo mi je prej ajgor odgovoru: ajgor. kaj hočeš potem reči, da je misel lahko ali zdrava ali pa bolna? Ker to me malo sedaj jebe, namreč že skoz poslušam, kako se je treba rešiti vseh misli, in potem posledično vsako misel jemljem za slabo, ker se jim seveda želim rešiti, da bi tako lahko bil ... tamtamtam!!! "Razsvetljeniran!!!""" Mwhahahahaha.

Ampak ja: kaj zdej, je to možno, da je natega, da se moramo "znebiti" vseh misli? In da misel sama po sebi ni problem, ampak je problem v resnici koliko misli si stoji nasproti in ustvarja psihološko trenje? Ampak a lahko misel dejansko gre v harmoniji z realnostjo? A lahko misel dejansko odseva resničnost al je ne more? Jebelacestica, to je tisto kar hočem razčistit pr seb.

Lp, Poet
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4490 - 15.12.2008 at 17:03:05
 
El Pesnik wrote on 15.12.2008 at 15:59:34:
Zanimivo mi je prej ajgor odgovoru: ajgor. kaj hočeš potem reči, da je misel lahko ali zdrava ali pa bolna? Ker to me malo sedaj jebe, namreč že skoz poslušam, kako se je treba rešiti vseh misli, in potem posledično vsako misel jemljem za slabo, ker se jim seveda želim rešiti, da bi tako lahko bil ... tamtamtam!!! "Razsvetljeniran!!!""" Mwhahahahaha.

Ampak ja: kaj zdej, je to možno, da je natega, da se moramo "znebiti" vseh misli? In da misel sama po sebi ni problem, ampak je problem v resnici koliko misli si stoji nasproti in ustvarja psihološko trenje? Ampak a lahko misel dejansko gre v harmoniji z realnostjo? A lahko misel dejansko odseva resničnost al je ne more? Jebelacestica, to je tisto kar hočem razčistit pr seb.

Lp, Poet

Ne vem, kje kar naprej poslušaš, da se moraš znebiti misli. Spoznaj, da si ti tudi misel. Nisi ločen od svojih misli. To ti ustvarja trenje, ta misel, da je misel brezvezna. Misel se bo normalno borila za svoj obstoj in ti bo udarjala skozi stranska vrata. Če ne drugače s spominom, nezavedno, v sanjah.

Tudi mravlje in ostal meni sicer nepriljubljen mrčes ima strah. To je nagon. Mi pa govorimo o človeški misli. Prav tako ne jemlji za isto vedenje in nagon. To trenje ti ne povtroča takšna ali drugačna misel, ki se nato odrazijo v čustvih, ampak psihološki čas. Čas od spomina do akcije. Sama akcija nikdar ni problem, problem je kako je prišlo do nje. Zato je tako pomembna pozornost. Ti bom dodal, kaj je pozornost, preberi, poskušaj razumeti potem pa negiraj.
Pri vzgoji zavesti naj naš poudarek ne bo na osredotočenju, temveč na pozornosti.

Osredotočenje je proces prisile, ki zavest zoži na točko, medtem ko je pozornost brez omejitev. V procesu osredotočenja je zavest vedno oddeljena od celote in če je naš namen spoznavanje celotne zavesti, golo osredotečenje postane zavora. Pozornost pa je brezmejna, brez vsake prepreke znanja.

Znanje nastane skozi proces osredotočenja, in še tako razširjeno znanje je še vedno ujeto v svoje lastne meje.
V stanju pozornosti zavest lahko in tudi uporablja znanje, ki je obvezno rezultat osredotočenja; toda delček ni nikoli celota in nalaganje delčkov na kup ne da zaznave celote. Znanje, ki je dodajalni proces osredotočenja, ne more pripeljati do razumevanja nemerljivega. Celota ne more biti nikoli zajeta v osredotočeni zavesti.

Pozornost je torej osnovnega pomena, vendar ne nastane skozi napor osredotočenja. Pozornost je stanje, v katerem se zavest neprestano uči brez vsakega središča, okoli katerega zbira znanje in nalaga izkušnje.
Zavest, ki je osredotočena nase, uporablja znanje kot sredstvo za rast svoje lastne pomembnosti in takšna aktivnost postane sama sebi nasprotna in protidružbena.


Učenje v pravem pomenu besede je možno le v stanju pozornosti, v katerem ni niti zunanjih niti notranjih pritiskov. Prave misli se lahko rodijo le, če zavest ni obremenjena s tradicijo ali spominom.

Pozornost je tista, ki pripelje tihoto v zavest in ki odpira vrata v ustvarjalnost, zato ima pozornost tolikšen pomen.

Znanje je pomembno na osnovni ravni kot sredstvo vzgoje zavesti, toda ne sme biti samo sebi namen. Nas ne zanima razvoj le ene sposobnosti, kot jo ima matematik ali znanstvenik ali glasbenik, temveč celosten razvoj učenca kot človeškega bitja.


Kako vzgojiti stanje pozornosti?

Ne moremo ga vzgojiti s pomočjo prepričevanja, primerjave, nagrajevanja ali kaznovanja, kajti vse to so sredstva prisile. Odstranitev strahu je pričetek pozornosti.
Strah obstaja tako dolgo, dokler obstaja nuja po "biti nekaj" in "pridobiti nekaj", dokler obstaja osredotočeno sledenje uspeha z vsemi svojimi razdvojenostmi in prikritim nasprotovanjem.

Lahko se naučite osredotočenja, toda pozornosti se ne morete naučiti, kot se ne morete naučiti neustrašnosti, lahko pa pričnemo odkrivati vzroke, ki plodijo strah, in v razumevanju teh vzrokov leži izginotje strahu.

Pozornost se torej rodi spontano, kadar je okoli učenca vzdušje blagostanja, ko ima občutek varnosti, sproščenosti in je zavesten nesebične akcije, ki se pojavi z ljubeznijo. Ljubezen ne primerja in zato zavist in muke pridobitništva izginejo.


Splošna nezadovoljenost, ki jo vsi občutimo, pa naj smo mladi ali stari, kmalu najde svojo pot k užitku-zadovoljstvu; in naša zavest se pogrezne v spanec. Nezadovoljstvo prebudi od časa do časa s trpljenjem, toda zavest zopet poišče zadovoljujočo rešitev. Zavest se ujame v kolo zadovoljstva in nezadovoljstva; in stalno prebujanje skozi bolečino, skozi nezadovoljstvo je del naše nezadovoljenosti.

Nezadovoljenost je gonilo raziskovanja. Vendar, če je zavest na uzdi tradicije in idealov, ne more biti nobenega raziskovanja, nobene radovednosti.

Z besedo nezadovoljenost mislim stanje, v katerem, z odgovorom nikoli zadovoljena zavest spoznava resnico tega, "kar je" in neprestano raziskuje, odkriva novo. Ta nezadovoljenost je vzgib, ki te pošlje pogledat onkraj ograje znanega. Radovednost je plamen pozornosti.
Če pa najdeš pot in način, kako prelisičiti ali zatreti nezadovoljenost, potem boš sprejel omejitve vase zagledane egoistične aktivnosti in omejitve družbe, v katero si postavljen.

Nezadovoljenost je plamen, ki sežge nesnago užitka, toda večina nas išče različne načine pobegov, razpršitve nezadovoljstva. Naša ne-zadovoljenost se prelevi v lov na "več", v pohlep: željo po večji hiši, boljšem avtu, več denarja, po zadovoljstvu-užitku, kar vse je v polju zavisti; in zavist podaljšuje naše nezadovoljstvo.

Vendar, jaz govorim o nezadovoljenosti, ki ni zavist in ne pohlep po "več", o nezadovoljenosti, ki jo ne vzdržuje nobena želja po zadovoljstvu. Ta nezadovoljenost je neomadeževano stanje, ki obstaja v vsakem od nas, če njegova zavest ni omrtvičena z napačno vzgojo, z zadovoljujočimi rešitvami, s častihlepjem ali s sledenjem ideala.

Če zaznamo naravo prave nezadovoljenosti, bomo videli, da je pozornost del žgočega plamena, ki razblinja malenkostnost in osvobaja zavest omejitev vase usmerjenih teženj in užitkov-zadovoljstev.

Pozornost se torej rodi le, če obstaja radovednost, zanimanje, v katerem ni koristi, torej ne temelji na samopomembnosti in nagradi.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4491 - 15.12.2008 at 17:56:56
 
Misel lahko odseva realnost v t.i. lastnem naravnem življenjskem tokokrogu individuma. To doseči je najtežje, ker mi ne poznamo pravega-resničnega stanja lastne vesoljne individualne življenjske samobitnosti.Naš miselni tokokrog ne zna uskladiti zunanje vplive in intimne miselne procese,ker mi sami ne znamo separirati in usmerjati misli,za dobro naše biti.Ne v smislu pridobivanja materialnih dobrin, ampak v smislu lastne življenjske uravnoteženosti,ko postanemo sami sebi edino verodostojno merilo in resnica.

.Vsi, ki iščete to naravno stanje lastne biti pozabljate---- na galaktično sozvočje naše misli s samim galaktičnim EM valovanjem letnih časov.To pomeni neandertalec z možgansko prostornino 8oo-1200 ml in ob galaktičnem EM valovanju zime  nikoli ne more niti razmišljati o lastnih miselnih procesih,ker njegovi možgani-zavest takšnih vprašanj  ni zmožna niti ustvariti,kaj šele sprejeti.

Homosapiens s 1200-1600 ml lahko prične s temi vprašanji, a ne bo našel popolnoma zadovoljivih odgovorov.Šele homodei(galaktično poletje-sedaj)-s 1600 do 2000ml možganske prostornine si zna odgovoriti na ta vprašanja,ker pozna lastno samobitnost in hkrati dobijo njegovi možgani tudi galaktično EM spodbudo,da to lahko počne.

V večini se imate zgolj za zemeljska bitja pozabljate pa,da ste vesoljna bitja in že to dejstvo vas omejuje v razmišljanju, saj vas '''ograjuje'''' od vašega vesoljnega 'resničnega' življenjskega bistva.

Igor ima prav kdor ne pozna resnice lastne biti in bivanja, ne samo v zemeljski, ampak v lastni vesoljni samobitni razsežnosti ne zmore vsestransko uravnotežiti lastne biti .Mi vsi iščemo zgolj zemeljski smisel našega bivanja a hkrati zanemarjamo dejstvo,da smo tudi vesoljna bitja in vesoljno prostovoljno samoodgovorni do ostalega vesoljnega življenja. Poet bi rad nekaj na silo izstisnil iz lastne biti in ravno ta njegova lastna agresija do lastne biti,ga ovira na njegovi poti. Vse drugo Poet je zgolj filozofiranje, bistvo je tu in sedaj povedano.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4492 - 16.12.2008 at 09:12:30
 
Alojz in Sandib wrote on 13.12.2008 at 12:55:34:
Boštyxz wrote on 13.12.2008 at 11:09:57:
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 20:16:41:
sašo wrote on 12.12.2008 at 16:04:15:
Pozdrav!

se strinjam, da se ne da natančno opisat stanje razsvetljenja...da pa se sigurno opisat stanje duha v razsvetljenju...kje je potem problem??

nekako pa bi se strinjal tudi s poetom, da je opis stanja, ko je človek razsvetljen, že preveč zakoreninjen v nas...imamo neko predstavo, kako naj bi to izgledalo, ki pa vsekakor ni pravilna...

Problem pa nastane, ko si Alojz in ajgor avtosugestivno rečeta, da sta razsvetljena, in potem "pravilno" delujeta iz te namišljene točke. Ko ju kdo kritizira, jima to ni nič všeč.

Alojz trdi, da ve kaj je razsvetljenje in ga tudi opiše - avtosugestivno se je prepričal, da je temu res tako. Ujet je v lastno paradigmo, ki jo je zgradil zase.

Isto ajgor, samo da on reče nekaj drugega, kot da vedno ravna etično in realno in pravilno. Oba sta avtosugestivna filozofa.

heh, blizuuu  Cheesy Wink Grin Roll Eyes Smiley
Lp


Tipično provociranje ,slab namen in potuhnjenost. Bošty daj losi se teh pritlehnih  for.


Glej, točno tako bom rekel kot si mi ti : če bom začutil resnico, jo bom tudi potrdil .

In točno to se je tukaj zgodilo .

Zato  mi ne podtikuj tvojih hinavskih for , ker niso moje, ampak tvoje, zato oboljšaj se , in to čim prej . ( ne moreš sklepati vse po sebi ) Exclaim

Lep pozdrav do tedaj .

Boštyxz + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4493 - 16.12.2008 at 09:13:37
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 13.12.2008 at 12:55:34:
Boštyxz wrote on 13.12.2008 at 11:09:57:
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 20:16:41:
sašo wrote on 12.12.2008 at 16:04:15:
Pozdrav!

se strinjam, da se ne da natančno opisat stanje razsvetljenja...da pa se sigurno opisat stanje duha v razsvetljenju...kje je potem problem??

nekako pa bi se strinjal tudi s poetom, da je opis stanja, ko je človek razsvetljen, že preveč zakoreninjen v nas...imamo neko predstavo, kako naj bi to izgledalo, ki pa vsekakor ni pravilna...

Problem pa nastane, ko si Alojz in ajgor avtosugestivno rečeta, da sta razsvetljena, in potem "pravilno" delujeta iz te namišljene točke. Ko ju kdo kritizira, jima to ni nič všeč.

Alojz trdi, da ve kaj je razsvetljenje in ga tudi opiše - avtosugestivno se je prepričal, da je temu res tako. Ujet je v lastno paradigmo, ki jo je zgradil zase.

Isto ajgor, samo da on reče nekaj drugega, kot da vedno ravna etično in realno in pravilno. Oba sta avtosugestivna filozofa.

heh, blizuuu  Cheesy Wink Grin Roll Eyes Smiley
Lp


Tipično provociranje ,slab namen in potuhnjenost. Bošty daj losi se teh pritlehnih  for.

Takšen je. Kaj češ, vzgoja in prirojena bebavost. Vendar, če bi resnično hotel, bi se tega lahko losal.

Lp,Igor


No, Igor, zate isto velja kar sem napisal zgoraj za Alojza .

Lep pozdrav do tedaj .

Boštjanko + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4494 - 16.12.2008 at 09:14:37
 
m wrote on 13.12.2008 at 14:36:39:
Quote:
Takšen je. Kaj češ, vzgoja in prirojena bebavost. Vendar, če bi resnično hotel, bi se tega lahko losal.

Lp,Igor



Tud ti bi se lahko losal kakih svojih zoprnih lastnosti (kot je recimo tale manifestacija zgoraj).

Seveda, če bi to hotel.  Tongue



Disclaimer: tale post nima nobene veze z PDČ


And yet, it's true  Smiley !

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4495 - 16.12.2008 at 09:17:43
 
Alojz in Sandib wrote on 14.12.2008 at 12:10:40:
Quote:
m wrote on 13.12.2008 at 14:36:39:
Quote:
Takšen je. Kaj češ, vzgoja in prirojena bebavost. Vendar, če bi resnično hotel, bi se tega lahko losal.

Lp,Igor



Tud ti bi se lahko losal kakih svojih zoprnih lastnosti (kot je recimo tale manifestacija zgoraj).

Seveda, če bi to hotel.  Tongue



Disclaimer: tale post nima nobene veze z PDČ

Brez moralizma pa ne gre, kaj?

Imaš prav moralizem ne spada na to stran.

Lp,Igor


m

Ti moraš vedno nekaj dodat.Napiši kaj pametnega iz sebe,če tega ne zmoreš (torej dati osebni prispevek temi) potem VSAJ SKUŠAJ PREMAGATI  LASTNO ŽELJO BITI SODNICA DRUGIH.


Pa saj, ... to je napisala iz sebe, mar ne ? Samo sodnika Igorja je opomnila, kar bom naredil tudi jaz ; Isti je kot ti .

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4496 - 16.12.2008 at 09:18:59
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 14.12.2008 at 12:10:40:
Quote:
m wrote on 13.12.2008 at 14:36:39:
Quote:
Takšen je. Kaj češ, vzgoja in prirojena bebavost. Vendar, če bi resnično hotel, bi se tega lahko losal.

Lp,Igor



Tud ti bi se lahko losal kakih svojih zoprnih lastnosti (kot je recimo tale manifestacija zgoraj).

Seveda, če bi to hotel.  Tongue



Disclaimer: tale post nima nobene veze z PDČ

Brez moralizma pa ne gre, kaj?

Imaš prav moralizem ne spada na to stran.

Lp,Igor


m

Ti moraš vedno nekaj dodat.Napiši kaj pametnega iz sebe,če tega ne zmoreš (torej dati osebni prispevek temi) potem VSAJ SKUŠAJ PREMAGATI  LASTNO ŽELJO BITI SODNICA DRUGIH.

prirojena bebavost je klinični izraz, tako kot je lahko prirojena napaka srca. Vendar bi to ona s svojo moralo problematizirala. Ne vem kaj se ji podi po glavi, ampak to je navadna dvoličnost, zmedenost.

Lp,Igor


Spet sodbe sodnika Igorja ...  Cheesy  Grin

Lp  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4497 - 16.12.2008 at 09:58:09
 
Bošti, ni sodba ampak diagnoza.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4498 - 16.12.2008 at 11:13:29
 
Boštyxz wrote on 16.12.2008 at 09:18:59:
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 14.12.2008 at 12:10:40:
Quote:
m wrote on 13.12.2008 at 14:36:39:
Quote:
Takšen je. Kaj češ, vzgoja in prirojena bebavost. Vendar, če bi resnično hotel, bi se tega lahko losal.

Lp,Igor



Tud ti bi se lahko losal kakih svojih zoprnih lastnosti (kot je recimo tale manifestacija zgoraj).

Seveda, če bi to hotel.  Tongue



Disclaimer: tale post nima nobene veze z PDČ

Brez moralizma pa ne gre, kaj?

Imaš prav moralizem ne spada na to stran.

Lp,Igor


m

Ti moraš vedno nekaj dodat.Napiši kaj pametnega iz sebe,če tega ne zmoreš (torej dati osebni prispevek temi) potem VSAJ SKUŠAJ PREMAGATI  LASTNO ŽELJO BITI SODNICA DRUGIH.

prirojena bebavost je klinični izraz, tako kot je lahko prirojena napaka srca. Vendar bi to ona s svojo moralo problematizirala. Ne vem kaj se ji podi po glavi, ampak to je navadna dvoličnost, zmedenost.

Lp,Igor


Spet sodbe sodnika Igorja ...  Cheesy  Grin

Lp  Roll Eyes


Bošty

Tebe pa fino muči tvoje spoznanje,da si verjel v neobstoječe duhce. Vse naokoli obsojaš,tiste,ki jih ne priznavamo. Ohladi se se malo in pusti,da se ti svet namišljenih duhcev podre. Bolj se boš upiral sam sebi, težje boš živel.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4499 - 16.12.2008 at 11:13:57
 
Alojz in Sandib wrote on 15.12.2008 at 17:56:56:
Mi vsi iščemo zgolj zemeljski smisel našega bivanja a hkrati zanemarjamo dejstvo,da smo tudi vesoljna bitja in vesoljno prostovoljno samoodgovorni do ostalega vesoljnega življenja. Poet bi rad nekaj na silo izstisnil iz lastne biti in ravno ta njegova lastna agresija do lastne biti,ga ovira na njegovi poti. Vse drugo Poet je zgolj filozofiranje, bistvo je tu in sedaj povedano.

Alojz

Danes lahko rečem, da sem spoznal bistvo nezadovoljstva v sebi, tudi z vašo pomočjo in mojim dosedanjim iskanjem. Torej, želel sem negirati svoje misli, ker je to očitno bilo potrebno do tega trenutka in sem potem to tudi "prebral" pri modrecih, ker sem to hotel verjeti in negirati misli v sebi, potem bom pa popolnoma ... uravnotežen.

No, šele danes sem videl, da imam nek drug problem, in da, ta problem je v uravnovešenju. Neuravnovešenje + zanikanje misli sta hodila z roko v roki. In začuda sem danes zjutraj spoznal, nekaj kar sem sicer videval na vsakem koraku, samo kar začuda nisem hotel videti: YIN IN YANG PRINCIPA IMAM V RAZSULU! In to zato, ker sem očitno veliko bolj yin, in zanikam yang! Zakaj pa zanikam yang? Ker je bil moj oče izrazito yang (akcija, delovanje, samo racionalno, nič onkraj) in sem vse do sedaj skušal samo zanikati yang princip v svojem življenju, podzavestno pa sem v resnici najbolj želel zanikati svojega očeta! Ki je bil izrazito yang, torej popolnoma neuravnovešen! In zato mi gre tudi v nos neuravnovešenost matere, ki je spet izrazito yin! Oba sta pa hudo, hudo neuravnovešena! Pismo rosno. Jaz nikol nisem poznal uravnoteženosti - z obeh strani so prihajali ekstremi (in to tisti najhujše sorte, hudo bolezenski).

In ves ta čas sem v sebi prepoznaval to neskladje, a ga nisem znal nevtralizirati. S tem ko sem želel zanikati en princip, sem samo ustvaril neravnovesje v sebi. Ne vem, kaj naj še rečem.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 298 299 300 301 302 ... 764