Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 300 301 302 303 304 ... 764
(Read 1283372 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4515 - 16.12.2008 at 12:44:49
 
Quote:
Sam bom drugo leto, enkrat, sfrčal v Keralo na pomlajevalno ayurvedo in izležavanje v senci kokosa. Pa je, realnost.

Lp,Igor


Jaz pa kam? U ritaham, po par salam! Igor mi priznavaš,da sem imel glede Poeta vsezkozi prav,ko sem vztrajal, da bo spregledal? Malo bo mogoče še skrenil, bo pa vsekakor spoznal resnico.

Lp Alojz Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4516 - 16.12.2008 at 12:49:43
 
Alojz in Sandib wrote on 16.12.2008 at 12:44:49:
Quote:
Sam bom drugo leto, enkrat, sfrčal v Keralo na pomlajevalno ayurvedo in izležavanje v senci kokosa. Pa je, realnost.

Lp,Igor


Jaz pa kam? U ritaham, po par salam! Igor mi priznavaš,da sem imel glede Poeta vsezkozi prav,ko sem vztrajal, da bo spregledal? Malo bo mogoče še skrenil, bo pa vsekakor spoznal resnico.

Lp Alojz Grin

Kaj ne boš prišel malo pogledat južna morja? Bomo že nekak organiziral.

Poet je začel sedaj razmišljat v pravo smer in sedaj ima vse odprto. Postal bo razumski in s tem se mu bo odprla pozornost v življenje in spoznavanje le tega.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4517 - 16.12.2008 at 15:54:31
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 16.12.2008 at 12:44:49:
Quote:
Sam bom drugo leto, enkrat, sfrčal v Keralo na pomlajevalno ayurvedo in izležavanje v senci kokosa. Pa je, realnost.

Lp,Igor


Jaz pa kam? U ritaham, po par salam! Igor mi priznavaš,da sem imel glede Poeta vsezkozi prav,ko sem vztrajal, da bo spregledal? Malo bo mogoče še skrenil, bo pa vsekakor spoznal resnico.

Lp Alojz Grin

Kaj ne boš prišel malo pogledat južna morja? Bomo že nekak organiziral.

Poet je začel sedaj razmišljat v pravo smer in sedaj ima vse odprto. Postal bo razumski in s tem se mu bo odprla pozornost v življenje in spoznavanje le tega.

Lp,Igor


Pustmo času-čas in delajmo na tem,da jih bomo lahko videli.
V 'petek' grem tja kjer sva bila v četrtek.Bo zadeva končana.Mislim,da celo boljše kot sem predvideval.Greš z mano?

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4518 - 16.12.2008 at 16:06:51
 
Alojz in Sandib wrote on 16.12.2008 at 15:54:31:
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 16.12.2008 at 12:44:49:
Quote:
Sam bom drugo leto, enkrat, sfrčal v Keralo na pomlajevalno ayurvedo in izležavanje v senci kokosa. Pa je, realnost.

Lp,Igor


Jaz pa kam? U ritaham, po par salam! Igor mi priznavaš,da sem imel glede Poeta vsezkozi prav,ko sem vztrajal, da bo spregledal? Malo bo mogoče še skrenil, bo pa vsekakor spoznal resnico.

Lp Alojz Grin

Kaj ne boš prišel malo pogledat južna morja? Bomo že nekak organiziral.

Poet je začel sedaj razmišljat v pravo smer in sedaj ima vse odprto. Postal bo razumski in s tem se mu bo odprla pozornost v življenje in spoznavanje le tega.

Lp,Igor


Pustmo času-čas in delajmo na tem,da jih bomo lahko videli.
V 'petek' grem tja kjer sva bila v četrtek.Bo zadeva končana.Mislim,da celo boljše kot sem predvideval.Greš z mano?

Lp Alojz

Čas imam, kot vedno, je za razmislit. Sem pa v četrtek v Ljubljani. Praviš, da bo zadevo uredil, kot se spodobi? Saj sem ti rekel, da ni zime za eskime. Zanima pa me tvoja strategija.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4519 - 16.12.2008 at 16:14:56
 
Igor

Stroški njet problem. Strategija, polefko! Lepo polefko in bo vse.Pred novim letom bo asociacija sklanfana. Imam že pripravljen ,material za Genom-Partenon. V četrtek grem tudi sam v Ljubljano okrog 13h bom tam končal,potem pa brigo na veselje. Napiši kje boš ob tej uri.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4520 - 16.12.2008 at 16:21:39
 
Alojz in Sandib wrote on 16.12.2008 at 16:14:56:
Igor

Stroški njet problem. Strategija, polefko! Lepo polefko in bo vse.Pred novim letom bo asociacija sklanfana. Imam že pripravljen ,material za Genom-Partenon. V četrtek grem tudi sam v Ljubljano okrog 13h bom tam končal,potem pa brigo na veselje. Napiši kje boš ob tej uri.

Ob 13h bom verjetno na pogovoru na Gradbenem faksu, na Jamovi-Vič. Komot se dobiva.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4521 - 16.12.2008 at 18:47:15
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 16.12.2008 at 16:14:56:
Igor

Stroški njet problem. Strategija, polefko! Lepo polefko in bo vse.Pred novim letom bo asociacija sklanfana. Imam že pripravljen ,material za Genom-Partenon. V četrtek grem tudi sam v Ljubljano okrog 13h bom tam končal,potem pa brigo na veselje. Napiši kje boš ob tej uri.

Ob 13h bom verjetno na pogovoru na Gradbenem faksu, na Jamovi-Vič. Komot se dobiva.

Lp,Igor

Važi, kot v garaži.
Back to top
« Last Edit: 16.12.2008 at 21:29:30 by Alojz in Sandib »  

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4522 - 16.12.2008 at 21:33:40
 
Alojz in Sandib wrote on 16.12.2008 at 18:47:15:
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 16.12.2008 at 16:14:56:
Igor

Stroški njet problem. Strategija, polefko! Lepo polefko in bo vse.Pred novim letom bo asociacija sklanfana. Imam že pripravljen ,material za Genom-Partenon. V četrtek grem tudi sam v Ljubljano okrog 13h bom tam končal,potem pa brigo na veselje. Napiši kje boš ob tej uri.

Ob 13h bom verjetno na pogovoru na Gradbenem faksu, na Jamovi-Vič. Komot se dobiva.

Lp,Igor

Važi, kot v garaži.

Zmenjeno.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4523 - 16.12.2008 at 21:38:07
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 16.12.2008 at 18:47:15:
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 16.12.2008 at 16:14:56:
Igor

Stroški njet problem. Strategija, polefko! Lepo polefko in bo vse.Pred novim letom bo asociacija sklanfana. Imam že ojzpripravljen ,material za Genom-Partenon. V četrtek grem tudi sam v Ljubljano okrog 13h bom tam končal,potem pa brigo na veselje. Napiši kje boš ob tej uri.

Ob 13h bom verjetno na pogovoru na Gradbenem faksu, na Jamovi-Vič. Komot se dobiva.

Lp,Igor

Važi, kot v garaži.

Zmenjeno.

Lp,Igor


Igor

Dobili smo prjatla, ki ima Jezusov kompleks.In to na 3 svetovni vojni.Ime mu je Samson kodrlajsastih možganov.Njega ljubita  Jezus in papež brezpogojno.Zato sem mu predlagal naj praktično preizkusi njuno ljubezen. Grin
Fanatika zavoham ,ne občutim, zavoham.Piše RKC je zakon.Jaz dodajam, za črne, nikoli za zlate.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4524 - 16.12.2008 at 21:54:53
 
Sem ga ravno prej zapazil. Patron se zanaša na prerokbe sociologov. Ti pa kljub neprestanim meritvam in Gallupovim izračunom izmerjenega ne morejo nikdar predvideti parlamentarnega zmagovalca.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4525 - 16.12.2008 at 21:58:54
 
Quote:
Sem ga ravno prej zapazil. Patron se zanaša na prerokbe sociologov. Ti pa kljub neprestanim meritvam in Gallupovim izračunom izmerjenega ne morejo nikdar predvideti parlamentarnega zmagovalca.

Lp,Igor


Potem je izračun in matematika Samsona po papežu?

Matijaž si dal otroke spat? Te vidim na forumu.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4526 - 16.12.2008 at 22:03:04
 
Alojz in Sandib wrote on 16.12.2008 at 21:58:54:
Quote:
Sem ga ravno prej zapazil. Patron se zanaša na prerokbe sociologov. Ti pa kljub neprestanim meritvam in Gallupovim izračunom izmerjenega ne morejo nikdar predvideti parlamentarnega zmagovalca.

Lp,Igor


Potem je izračun in matematika Samsona po papežu?

Matijaž si dal otroke spat? Te vidim na forumu.

Kakor vidim je skregan s kakimi izračuni in zdravo pametjo. Prebere in verjame. Pa ni potrebno, da je papež, dober je verjetno mežnar in ministrant.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4527 - 16.12.2008 at 22:07:39
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 16.12.2008 at 21:58:54:
Quote:
Sem ga ravno prej zapazil. Patron se zanaša na prerokbe sociologov. Ti pa kljub neprestanim meritvam in Gallupovim izračunom izmerjenega ne morejo nikdar predvideti parlamentarnega zmagovalca.

Lp,Igor


Potem je izračun in matematika Samsona po papežu?

Matijaž si dal otroke spat? Te vidim na forumu.

Kakor vidim je skregan s kakimi izračuni in zdravo pametjo. Prebere in verjame. Pa ni potrebno, da je papež, dober je verjetno mežnar in ministrant.

Lp,Igor


Ta prvi ki mimo pride samo,da je iz RKC.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
matijaZ
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 106

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4528 - 16.12.2008 at 22:30:47
 
Igor ,kako si pa tole včeraj ob 17.03 dobr napisal ,pa kdor tega ne razume ,pol je sploh brez veze da tuki kej debatira.Tud če si kje prepisal,zadel si bistvo ,da je Kozmični Poet uvidel  v čem srž.

Ko bo to spoznal še kakšen naš sogovorec,pa verjamem da bi se lahko stvari začele premikati,ker vsak mora sam spoznati ,kje ima oviro.Te pa ni terba razbiti,veliko je poti,da se jo obide.

Bravo ,super sta se dopolnjevala z Alojzom. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4529 - 16.12.2008 at 22:50:55
 
matijaZ wrote on 16.12.2008 at 22:30:47:
Igor ,kako si pa tole včeraj ob 17.03 dobr napisal ,pa kdor tega ne razume ,pol je sploh brez veze da tuki kej debatira.Tud če si kje prepisal,zadel si bistvo ,da je Kozmični Poet uvidel  v čem srž.

Ko bo to spoznal še kakšen naš sogovorec,pa verjamem da bi se lahko stvari začele premikati,ker vsak mora sam spoznati ,kje ima oviro.Te pa ni terba razbiti,veliko je poti,da se jo obide.

Bravo ,super sta se dopolnjevala z Alojzom. Smiley

Ni bilo namenjeno samo Poetu, ampak vsem, ki se sprašujejo o zavesti in kaj pomeni pozornost.
Pri vzgoji zavesti naj naš poudarek ne bo na osredotočenju, temveč na pozornosti.

Osredotočenje je proces prisile, ki zavest zoži na točko, medtem ko je pozornost brez omejitev. V procesu osredotočenja je zavest vedno oddeljena od celote in če je naš namen spoznavanje celotne zavesti, golo osredotečenje postane zavora. Pozornost pa je brezmejna, brez vsake prepreke znanja.
Znanje nastane skozi proces osredotočenja, in še tako razširjeno znanje je še vedno ujeto v svoje lastne meje.
V stanju pozornosti zavest lahko in tudi uporablja znanje, ki je obvezno rezultat osredotočenja; toda delček ni nikoli celota in nalaganje delčkov na kup ne da zaznave celote. Znanje, ki je dodajalni proces osredotočenja, ne more pripeljati do razumevanja nemerljivega. Celota ne more biti nikoli zajeta v osredotočeni zavesti.

Pozornost je torej osnovnega pomena, vendar ne nastane skozi napor osredotočenja. Pozornost je stanje, v katerem se zavest neprestano uči brez vsakega središča, okoli katerega zbira znanje in nalaga izkušnje.
Zavest, ki je osredotočena nase, uporablja znanje kot sredstvo za rast svoje lastne pomembnosti in takšna aktivnost postane sama sebi nasprotna in protidružbena.

Učenje v pravem pomenu besede je možno le v stanju pozornosti, v katerem ni niti zunanjih niti notranjih pritiskov. Prave misli se lahko rodijo le, če zavest ni obremenjena s tradicijo ali spominom.
Pozornost je tista, ki pripelje tihoto v zavest in ki odpira vrata v ustvarjalnost, zato ima pozornost tolikšen pomen.

Znanje je pomembno na osnovni ravni kot sredstvo vzgoje zavesti, toda ne sme biti samo sebi namen. Nas ne zanima razvoj le ene sposobnosti, kot jo ima matematik ali znanstvenik ali glasbenik, temveč celosten razvoj učenca kot človeškega bitja.

Kako vzgojiti stanje pozornosti?

Ne moremo ga vzgojiti s pomočjo prepričevanja, primerjave, nagrajevanja ali kaznovanja, kajti vse to so sredstva prisile. Odstranitev strahu je pričetek pozornosti.
Strah obstaja tako dolgo, dokler obstaja nuja po "biti nekaj" in "pridobiti nekaj", dokler obstaja osredotočeno sledenje uspeha z vsemi svojimi razdvojenostmi in prikritim nasprotovanjem.

Lahko se naučite osredotočenja, toda pozornosti se ne morete naučiti, kot se ne morete naučiti neustrašnosti, lahko pa pričnemo odkrivati vzroke, ki plodijo strah, in v razumevanju teh vzrokov leži izginotje strahu.

Pozornost se torej rodi spontano, kadar je okoli učenca vzdušje blagostanja, ko ima občutek varnosti, sproščenosti in je zavesten nesebične akcije, ki se pojavi z ljubeznijo. Ljubezen ne primerja in zato zavist in muke pridobitništva izginejo.

Splošna nezadovoljenost, ki jo vsi občutimo, pa naj smo mladi ali stari, kmalu najde svojo pot k užitku-zadovoljstvu; in naša zavest se pogrezne v spanec. Nezadovoljstvo se prebudi od časa do časa s trpljenjem, toda zavest zopet poišče zadovoljujočo rešitev. Zavest se ujame v kolo zadovoljstva in nezadovoljstva; in stalno prebujanje skozi bolečino, skozi nezadovoljstvo je del naše nezadovoljenosti.

Nezadovoljenost je gonilo raziskovanja. Vendar, če je zavest na uzdi tradicije in idealov, ne more biti nobenega raziskovanja, nobene radovednosti.
Z besedo nezadovoljenost mislim stanje, v katerem, z odgovorom nikoli zadovoljena zavest spoznava resnico tega, "kar je" in neprestano raziskuje, odkriva novo. Ta nezadovoljenost je vzgib, ki te pošlje pogledat onkraj ograje znanega. Radovednost je plamen pozornosti.
Če pa najdeš pot in način, kako prelisičiti ali zatreti nezadovoljenost, potem boš sprejel omejitve vase zagledane egoistične aktivnosti in omejitve družbe, v katero si postavljen.

Nezadovoljenost je plamen, ki sežge nesnago užitka, toda večina nas išče različne načine pobegov, razpršitve nezadovoljstva. Naša ne-zadovoljenost se prelevi v lov na "več", v pohlep: željo po večji hiši, boljšem avtu, več denarja, po zadovoljstvu-užitku, kar vse je v polju zavisti; in zavist podaljšuje naše nezadovoljstvo.

Vendar, jaz govorim o nezadovoljenosti, ki ni zavist in ne pohlep po "več", o nezadovoljenosti, ki jo ne vzdržuje nobena želja po zadovoljstvu. Ta nezadovoljenost je neomadeževano stanje, ki obstaja v vsakem od nas, če njegova zavest ni omrtvičena z napačno vzgojo, z zadovoljujočimi rešitvami, s častihlepjem ali s sledenjem ideala.

Če zaznamo naravo prave nezadovoljenosti, bomo videli, da je pozornost del žgočega plamena, ki razblinja malenkostnost in osvobaja zavest omejitev vase usmerjenih teženj in užitkov-zadovoljstev.

Pozornost se torej rodi le, če obstaja radovednost, zanimanje, v katerem ni koristi, torej ne temelji na samopomembnosti in nagradi.


Oglej si še predavanje, ki sem ga dodal pri mayih, oboje združi (pri predavatelju o koledarju Tune, bodi pozoren in uvidi tudi njegovo posploševanje), priklopi sokratnost, večno-sedaj in odprejo se ti neka dejstva, trenutna resnica.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 300 301 302 303 304 ... 764