Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 302 303 304 305 306 ... 764
(Read 1282951 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4545 - 20.12.2008 at 10:23:17
 
Etrex wrote on 19.12.2008 at 21:09:46:
Boštyxz wrote on 18.12.2008 at 11:26:00:
Etrex wrote :
Tako je tudi meni govoril gospod, ki sem jaz on in on je vse... zato vem tebi to povedat.


Vidiš, spet se kaže še ena tvoja staara zmota o meni ; namreč, jaz VEM, da NISEM On . Exclaim Exclaim Exclaim
Tu bi ti rabil en veeelik reset  Grin. Brez vsake mistike  Wink.

Lp
by Boštjan + #



Bosty ne seri, samo spet dokazujes bedasto in razdvojeno razmisljanje, kako nisi on ce je on tako vsemogocen a? Kaj nisi to tako hudo trdil?

Trdil kot pribito, kako smo mi locena energija stvarnika, ki se je obrnila proti njemu a? Kaj ti ni baje to on sam osebno povedal? Kaj zdej? Kaj zdej motas nekaj? Kaj hoces povedat da je stvarnik razdvojen, ma dej nehi, kaj res?

Samo se lovis pa niha sem in tja, ker si naucen in sprogramiran.

In potem pridejo tvoje fore: Ja to je ze res vendar...

Ni kle vendar niti res bemu, da razcistimo je stvarnik vsemogocen in vseveden ali ni, povej direktno? Rad igras klovna kajne? Nimas pojma bodi tiho, ne pa srat vsenaokrog.

p.s. No ja se vedno je opcija reset... Ni tako hudo, recept je enostaven, namrec malenkost vec je stvarnik kot si ti mislis, ti ga podcenjujes kajti on je se kako ti in logicno si ti tako socasno on in socasno vse je on, tako mogocen je, si mislis ti to kako je mogocen? Ne boj se nic, tako ptijazen je da celo vse prepusca tebi se ne vtika v svobodno voljo a ni to cool?

Ampak ti si ga raje izmelicil v nek vzvod, ki te bo pahnil v vrtoglavo visino vse do nebeskih oblackov, na katerih se nikakor ne mores poskodovati. Kar sanjaj in slepi se prijetno se naprej.

L.p.  Grin


Heh, glej, kako si se ujel sam v sebe ... ;

Ponavljaš kar sem tudi jaz že rekel ; Stvarnik je Vseveden + Vsemogočen . Res Je .

Potem pa praviš , da sem jaz tudi "stvarnik" . In to ob vsej moji nevednosti + nesposobnosti ??????? Exclaim Questioning Exclaim

A sedaj vidiš razliko ? Razliko med Resnično Vsemogočnim + Vsevednim Stvarnikom ki vse vzdržuje + ohranja Večno, in med mano, ki se sebe komaj (sploh ne) vzdržujem + ohranjam, ter komajda vem kje se me rit drži skupaj z glavo  Cheesy .

No, upam, da sedaj opaziš razliko,  ... ker , ... sploh ni tako majhna kot misliš  Cheesy Wink Grin .

Pa dober dan  Smiley

by Boštyxz + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4546 - 20.12.2008 at 10:33:15
 
Bošty
Ti si pa za štose. Ne veš kje imaš glavo in kje rit. Mogoče si jih pa zamenjal in imaš rit namesto glave in glavo za rit.

Lp Alojz Grin Grin Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4547 - 20.12.2008 at 10:37:50
 
Alojz in Sandib wrote on 20.12.2008 at 10:33:15:
Bošty
Ti si pa za štose. Ne veš kje imaš glavo in kje rit. Mogoče si jih pa zamenjal in imaš rit namesto glave in glavo za rit.

Lp Alojz Grin Grin Grin Grin


No ja, važno je, da sem z tem primerom povedal Bistvo , da jaz Nisem On, ker On pač TOČNO ve, kje se Ga kaj drži, jaz pa le komajda, pa še to pogojno .

Pa dober + lep dan ti želim, še naprej, ...

by Boštyxz + #

Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4548 - 20.12.2008 at 10:43:22
 
Boštyxz wrote on 20.12.2008 at 10:23:17:
Heh, glej, kako si se ujel sam v sebe ... ;

Ponavljaš kar sem tudi jaz že rekel ; Stvarnik je Vseveden + Vsemogočen . Res Je .

Potem pa praviš , da sem jaz tudi "stvarnik" . In to ob vsej moji nevednosti + nesposobnosti ???????    

A sedaj vidiš razliko ? Razliko med Resnično Vsemogočnim + Vsevednim Stvarnikom ki vse vzdržuje + ohranja Večno, in med mano, ki se sebe komaj (sploh ne) vzdržujem + ohranjam, ter komajda vem kje se me rit drži skupaj z glavo    .

No, upam, da sedaj opaziš razliko,  ... ker , ... sploh ni tako majhna kot misliš.


Bošty

Točno vem kaj te muči. Ti svoje telesne energije ne moreš ohranjati, ker si šel čisto na drugo stran, na stran duše, ki sedaj čuti kot da jo telo vleče navzdol. In ti bi se sedaj rad znebil telesa ter bival kot "čista" duša v nebeškem kraljestvu. Bošty, uničuješ energijo telesa, to je energijo materije, ker se duša v tebi čuti ujeta, čuti se pa ujeta ker energija telesa ne dohaja energije duše. Z drugimi besedami, tvoj yin in yang sta v popolnem neravnovesju, imaš preveč yina in nič yanga, zato pa v sebi čutiš neskladje. In to neskladje se vleče že leta, ampak ravno tvoje upanje na boljše stanje ohranja to stanje neravnovesja, ohranja tvoj ego, tvojo osebnost.

Bošty, če sam pri sebi sprevidiš, da si dovolj trpel že leta in leta in leta, in če ti je tega trpljenja resnično vrh glave, tedaj boš sprevidel, da nekaj ne počneš prav, da se giblješ v eni izmed dveh skrajnosti, in tedaj te bo odbilo nazaj na drugo stran, z vsem tem duhovnim znanjem in znanjem o svetu, ki si si ga pridobil v vseh teh letih pa se boš sposoben ustaviti točno na sredini, ne da bi te znova odpihnilo v drugo skrajnost. To je vsa modrost, to je vsa uravnovešenost. Yin in yang, duševno in telesno, pridna mravljica in muzikaličen murenček, duhovno in materialno, dve plati istega kovanca, moški in ženska (ne pa samo moški ali samo ženska!!!!!!!)

Lp, Poet
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4549 - 20.12.2008 at 10:54:27
 
Heh, Poet, skoraj dobro si razmišlal, ... le da ti moram povedat', da jaz pač "ŠE NISEM DOVOLJ PRETRPEL", ker imam še marsikaj "za postoriti", preden bom prost te materije . Pa še tudi potem se bo še tudi nadaljeval "boj" z smrtjo, vsaj nekaj časa še . Vsak boj pa je napor, in zato to tudi neke vrste trpljenje .

Zato pogumno na Pot , ker Cilj ni več tako daleč ( ... Cilj pa je Bog ) .


Lp  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4550 - 20.12.2008 at 12:17:11
 
Boštyxz wrote on 20.12.2008 at 10:54:27:
Heh, Poet, skoraj dobro si razmišlal, ... le da ti moram povedat', da jaz pač "ŠE NISEM DOVOLJ PRETRPEL", ker imam še marsikaj "za postoriti", preden bom prost te materije . Pa še tudi potem se bo še tudi nadaljeval "boj" z smrtjo, vsaj nekaj časa še . Vsak boj pa je napor, in zato to tudi neke vrste trpljenje .

Zato pogumno na Pot , ker Cilj ni več tako daleč ( ... Cilj pa je Bog ) .


Lp  Smiley


Tipične bedarije verskega zasvojenca in ujetnika cerkvenih dogm,brez lastne osebnosti,ki jo je predal izmišljeni imaginaciji na nebu.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4551 - 20.12.2008 at 15:53:22
 
Boštyxz wrote on 20.12.2008 at 10:23:17:
Heh, glej, kako si se ujel sam v sebe ... ;

Ponavljaš kar sem tudi jaz že rekel ; Stvarnik je Vseveden + Vsemogočen . Res Je .

Potem pa praviš , da sem jaz tudi "stvarnik" . In to ob vsej moji nevednosti + nesposobnosti ??????? Exclaim Questioning Exclaim

A sedaj vidiš razliko ? Razliko med Resnično Vsemogočnim + Vsevednim Stvarnikom ki vse vzdržuje + ohranja Večno, in med mano, ki se sebe komaj (sploh ne) vzdržujem + ohranjam, ter komajda vem kje se me rit drži skupaj z glavo  Cheesy .

No, upam, da sedaj opaziš razliko,  ... ker , ... sploh ni tako majhna kot misliš  Cheesy Wink Grin .

Pa dober dan  Smiley

by Boštyxz + #


Neveden in nesposoben si kolikor mislis da si.

Tudi ena sama bilka trave je stvarnik, pa je dudi nezavedna kajne?

Zakaj enkrat ne spregledas te svoje zmote, stvarnika moras gledat kot celoto- vseobsezno konstanto razumi, znotraj te konstante sta dva principa to si spoznal, spoznaj zdaj da ni znotraj konstante posameznega bitja, ki bi bil enak vseobsezni celoti.

Pa boglej potem se poblizje duhovni princip, ki te tako vlece in ti daje trenutno nezadovolstvo, samo zaradi ne sprejemanja drugega materijalnega pola.

To ti je ze Poet lepo opisal in zdaj lahko vidis problem kvaziduhovnih blodenj. Ti isces nekaj naprej, nekaj kar je v prihodnosti, v resnici s tem samo delujes na premik med dvema principoma, ko se uravnovesis in to ni lahko, spoznas da nimas sploh naprej kam it, ker si tocno tam kjer si vsklajen in popoln, kar izareva z vrha gledano celotno stvarstvo. Si v vecni interakciji dveh principov, vendar to je tudi zaradi telesa, saj brez njega tudi duhovnega ne dojemas in obratno ni zivljenja ni duha ki je vzrok in posledica tudi telesa.

Enostavno ti je predstavljeno vse kar poznas, ti si tisti ki na silo nekaj trze in zanika da je tako kot je. Ti zanikas stvarnika ne stvarnik tebe, ti se moras prilagoditi in spoznati cesa del si in ne da te bo kdo drugi (stvarnik)prilagajal, samo zato ker si si postavil rit namesto glave (buco imas z razlogom), to nobenega ne zanima to stvarnik ve preko tebe in ko bo tebi tega dovolj, si bos postavil nazaj glavo in tako bo stvarnik preko tebe postal to kar bos postal ti sam. Saj zato imas glavo butel, da jo upotrabljas, kaj je tu kaj za komplicirat? Ce pa razmisljas z ritjo pa razmisljaj, dokler ne spoznas da je za to glava bolj uporabna Grin

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4552 - 21.12.2008 at 10:12:53
 
Etrex wrote : Tudi ena sama bilka trave je stvarnik, pa je dudi nezavedna kajne?

Glej, tako kot Stvarnik Nisem jaz, je še toliko manj neka travnata bilka. Logično  Exclaim Cool Exclaim Spoznaj že enkrat to enostavno dejstvo  Cheesy .

No, če pa že nekaj iščem, pa je tudi logično, da vedno nekaj iščem  v sedanjem trenutku, in nikakor v nekem prihodnjem trenutku . Torej, vežnozdaj  Smiley Wink Smiley .

In, kaj bi želel še več ?  Cheesy

Lp  Cool

by Boštyxz + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4553 - 21.12.2008 at 10:18:03
 
Alojz in Sandib wrote on 20.12.2008 at 12:17:11:
Boštyxz wrote on 20.12.2008 at 10:54:27:
Heh, Poet, skoraj dobro si razmišlal, ... le da ti moram povedat', da jaz pač "ŠE NISEM DOVOLJ PRETRPEL", ker imam še marsikaj "za postoriti", preden bom prost te materije . Pa še tudi potem se bo še tudi nadaljeval "boj" z smrtjo, vsaj nekaj časa še . Vsak boj pa je napor, in zato to tudi neke vrste trpljenje .

Zato pogumno na Pot , ker Cilj ni več tako daleč ( ... Cilj pa je Bog ) .


Lp  Smiley


Tipične bedarije verskega zasvojenca in ujetnika cerkvenih dogm,brez lastne osebnosti,ki jo je predal izmišljeni imaginaciji na nebu.


Tipičen odgovor duhovnega nerazumevanja od namišljenega vsevedneža .

Lep pozdrav .

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4554 - 21.12.2008 at 12:53:59
 
Boštyxz wrote on 21.12.2008 at 10:18:03:
Alojz in Sandib wrote on 20.12.2008 at 12:17:11:
Boštyxz wrote on 20.12.2008 at 10:54:27:
Heh, Poet, skoraj dobro si razmišlal, ... le da ti moram povedat', da jaz pač "ŠE NISEM DOVOLJ PRETRPEL", ker imam še marsikaj "za postoriti", preden bom prost te materije . Pa še tudi potem se bo še tudi nadaljeval "boj" z smrtjo, vsaj nekaj časa še . Vsak boj pa je napor, in zato to tudi neke vrste trpljenje .

Zato pogumno na Pot , ker Cilj ni več tako daleč ( ... Cilj pa je Bog ) .


Lp  Smiley


Tipične bedarije verskega zasvojenca in ujetnika cerkvenih dogm,brez lastne osebnosti,ki jo je predal izmišljeni imaginaciji na nebu.


Tipičen odgovor duhovnega nerazumevanja od namišljenega vsevedneža . Boštya

Lep pozdrav .


Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4555 - 22.12.2008 at 08:53:44
 
Pa saj se imaš ti ze "vsevedneža"   Cheesy Exclaim Grin Huh Tongue Exclaim, kaj sedaj to prelagaš name  Exclaim Cheesy Exclaim.

Ti pa si en falot, res, ...  Angry.

Eh, no, pa saj te že poznamooo, ... tko , da, ne bluzi , ampak poboljšaj seee, dokler še čas jeee ...  Roll Eyes

Lep pozdrav, čav  Roll Eyes

by Boštyxz + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4556 - 22.12.2008 at 09:05:17
 
Veš kaj Bošty, daj povej nam, ali misliš da je stvarnik vse, ali ni vse...in če ni vse, kaj potem je (naštej) ??

Lep pozdrav,
sašo
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4557 - 22.12.2008 at 13:46:54
 
Alojz

Še neki sem pogruntal. Očitno se yin in yang ne tičeta duše, ampak se tičeta samo telesa, oz. materialnega. V smislu, da je duša vedno nedotaknjena in cela, nič ji ne primanjkuje, ničesar nima preveč, samo telo ko je v neravnovesju ne more preveč dobro izražati te duše.

Torej se yin in yang tičeta samo telesa, in nimata nič z dušo. Kar moramo uravnovesiti je telo, ne pa dušo, duša je že tak ali tako v redu. In ljudje bi morali sami pri sebi spoznati na kakšen način je telo neuravnovešeno, in je um neuravnovešen. Ker bistvo ega je neuravnovešenost, ego ves čas zanika nasprotni pol.

Lp, Poet
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4558 - 23.12.2008 at 12:21:16
 
sašo wrote on 22.12.2008 at 09:05:17:
Veš kaj Bošty, daj povej nam, ali misliš da je stvarnik vse, ali ni vse...in če ni vse, kaj potem je (naštej) ??

Lep pozdrav,
sašo


Itak , da že vsi vejo, da gre za 2 sili znotraj Stvarnika . Ena je Njegova, druga pa je Njemu ukradena + zlorabljena proti Njemu .

Torej ; bilo je Vse Njegovo , in tudi bo nekoč ZOPET vse Njegovo ( Eno) , vendar pa sedaj , je del še od zlorabljene Energije ki se je odvrnila od Njega stran , odtod dvojnost .

Sedaj pa študiraj  Roll Eyes.

Pa lp  Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4559 - 24.12.2008 at 18:27:05
 
El Pesnik wrote on 22.12.2008 at 13:46:54:
Alojz

Še neki sem pogruntal. Očitno se yin in yang ne tičeta duše, ampak se tičeta samo telesa, oz. materialnega. V smislu, da je duša vedno nedotaknjena in cela, nič ji ne primanjkuje, ničesar nima preveč, samo telo ko je v neravnovesju ne more preveč dobro izražati te duše.

Torej se yin in yang tičeta samo telesa, in nimata nič z dušo. Kar moramo uravnovesiti je telo, ne pa dušo, duša je že tak ali tako v redu. In ljudje bi morali sami pri sebi spoznati na kakšen način je telo neuravnovešeno, in je um neuravnovešen. Ker bistvo ega je neuravnovešenost, ego ves čas zanika nasprotni pol.

Lp, Poet


Poet

Enostavno duša ve vse.Ampak duša je v našem genomu! Naše materialno telo ima dušo(akomulacijo *realizacijo) * EM sila duh- je troedino. Ravnovesje je usklajena izmenična samokomunikacija duša-telo-preko naše osebne EM sile duha. Ne moreš delovati mimo duše, ne mimo telesa. Konflikt je vedno na tem osebnem  nivoju akumulirano-realizirano+duh EM sila-vzrok posledica.  Troedino ni ločljivo, je večno-sedaj enotno.Si ti, jaz in vsak med nami v celosti lastne žive samobitnosti.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 302 303 304 305 306 ... 764