Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 304 305 306 307 308 ... 764
(Read 1282944 times)
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4575 - 28.12.2008 at 17:58:44
 
Pozdrav vsem!

Izbral sem si pravo ime: Kozmični Poet. To je vse. Kozmično Ravnotežje je vse. Lep pozdrav.

p.s. Malo vas hecam, malo pa ne.

p.s.2 Pogovor ne more potekati med dvema ognjema.

p.s.3 Linearna širina je predpogoj za vertikalni pogled. Vertikalni pogled brez linearnega ravnovesja je škodljiv.

p.s.4 Premikanje proti ravnovesju je boleče za ego in telo. To je vse. Ker telo se prilagodi na kateregakoli izmed dveh ekstremov, ego pa neravnovesje vzdržuje. Trenutni navidezni mir je samo posledica prilagoditve telesa in ega na enega izmed dveh ekstremov.

Lp, Poet
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4576 - 28.12.2008 at 18:03:20
 
Alojz in Sandib wrote on 28.12.2008 at 17:51:35:
In upa,da ga Stvarnik vzame iz materije in ga da v vato.Ampak vata je še vedno materija. Bšty bi rad kot kiklop ločil temo od svetlobe,a ne ve da mora tako hitro teči kot se Zemlja vrti da bi ostal na svetlobi.Teme pa bi bila takrat za njim. To pa pomeni enostavno živi v svetlobi ne v temi.Da pa bi živel v svetlobi moraš zato nekaj spremeniti,samospoznati v sebi. Modri teče svoj krog ti moraš ta krog spoznati.


Lp Alojz Grin Grin Grin Grin


Kiklop z enim očesom, dobra primerjava za Boštija ali vidi samo črno ali samo belo, manjka mu še eno oko da bi videl oboje.   Grin Grin Grin

Ki klop- ko klop se obeša na svojega Modrega Stvarnika.   Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4577 - 28.12.2008 at 18:38:05
 
Poet dober povedano in resnično.

Nahatee,kaj češ Kiklopu.Kmalu si bo sam pohabil še tisto oko ki ga ima.Potem bo Bošty popolni slepec. Sedaj še ni, je pa blizu.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4578 - 28.12.2008 at 18:49:04
 
Alojz

Še nekaj sem mislil povedati. Sedaj točno vem kaj moram storiti in zakaj. Ni več nobenega kalkuliranja. Na forum ne bom več pisal, ker imam sedaj druge prioritete, tako službene kot življenjske. Sem na svoji lastni poti, ki bo trajala kolikor dolgo bo pač trajala.

Lep pozdrav, Poet
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4579 - 28.12.2008 at 18:56:24
 
El Pesnik wrote on 28.12.2008 at 18:49:04:
Alojz

Še nekaj sem mislil povedati. Sedaj točno vem kaj moram storiti in zakaj. Ni več nobenega kalkuliranja. Na forum ne bom več pisal, ker imam sedaj druge prioritete, tako službene kot življenjske. Sem na svoji lastni poti, ki bo trajala kolikor dolgo bo pač trajala.

Lep pozdrav, Poet

Postavil si si cilje. To pomeni, kot si opisal, živeti namero. Ja, to je pot, sicer samostojna, vendar pot. Intelektualno življenje. S tem se poistovečajo intelektualci, zaradi želje po jasnem pogledu, da sprevidijo, jasno kaj je to strah.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4580 - 28.12.2008 at 19:09:25
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 28.12.2008 at 17:51:35:
In upa,da ga Stvarnik vzame iz materije in ga da v vato.Ampak vata je še vedno materija. Bšty bi rad kot kiklop ločil temo od svetlobe,a ne ve da mora tako hitro teči kot se Zemlja vrti da bi ostal na svetlobi.Teme pa bi bila takrat za njim. To pa pomeni enostavno živi v svetlobi ne v temi.Da pa bi živel v svetlobi moraš zato nekaj spremeniti,samospoznati v sebi. Modri teče svoj krog ti moraš ta krog spoznati.


Lp Alojz Grin Grin Grin Grin


Kiklop z enim očesom, dobra primerjava za Boštija ali vidi samo črno ali samo belo, manjka mu še eno oko da bi videl oboje.   Grin Grin Grin

Ki klop- ko klop se obeša na svojega Modrega Stvarnika.   Grin Grin Grin


Oziroma ker mu manjka se eno oko ne vidi dobro v globino, zanjga je svet dvo-dimenzijonalen in se to samo zato ker je po Bostyju od modrega zbezala druga dimenzija in se obraca proti njemu  Grin

Bosty vprasanje, ker vem da so Lorberjeve ovce skoraj izumrla vrsta vernikov pod- tipa RKC, me zanima koliko vas je se ostalo?

Stvarstvo je polje razlicnih ferkvenc, razlicnih valovnih dolzin, zato je dejstvo da je materija tako resnicna in trdna in kot taksna vecno- zdaj vezana na energijo.

Najvecja zmota je zato, da je materija v osnovi energija Roll Eyes . Materija in energija sta nelocljivi in posamezno ne obstaja ne ena ne druga, vedno sta vezani druga z drugo z vzrokom in posledico EM polja ki je gonilo stvarstva.
Tu se skriva trik, zakaj je sistem samodelujoc, ne potrebuje nafte in ne elektrike da deluje v gibanju, tudi bogca ne potrebuje.

Ko bo to ugotovila znanost, bojo hipno popadale bedaste teorije na podrocjih znanosti in danasnje duhovnosti kot recimo cascenje raznih nad- identitet in materijo kot energijo.

In spet bo zavladala veda iz katere bo vse rastlo in se razvijalo, ta ne bo po cloveskih neumnih sistemih in idejah amapk po vecno-zdaj naravno delujocemu sistemu enotne naravne zakonitosti, ki zaobjema vsakega in vse. Enotno naravno zakonitost se ni nobeden nikoli izmislil, nobeden jo ne more spremeniti, ne nadgraditi. Iz nje, v njej in po njej delujemo mi sami, to bo pot k samim sebi, k koreninam. Svet je sel v umsko ustvarjene ekstreme in tam isce samega sebe (vede ali nevede), a v resnici je pod nogami in vse okrog nas ter v nas samih to kar nam pokaze svoje lastno seme resnice.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4581 - 28.12.2008 at 19:09:47
 
Igor

Nič hudega, če to imenujem pot. Naj predvsem poudarim, da je ta pot linearna in ne vertikalna. Je povsem preprosta in v celoti zaobjema situacijo v kateri sem že sedaj, ne pa da mislim, da se bom na koncu poti kam prestavil.

Ta moja pot, Igor, je stopicanje na mestu. Premikam se v smeri povečevanja realizirane energije, ker sedaj točno vem zakaj mi jo primanjkuje in zakaj sem jo zanikal. Točno vem zakaj mojemu ego to ne bo všeč in zakaj bo telo sedaj dobivalo manjše šoke, torej manjše doze realizirane energije.

Ta pot je v bistvu pot nihala. V mojem primeru je moje nihalo sedaj bolj na desno, bolj na akumulirano stran. Vse kar moram narediti je da ga usmerim malo na levo, a ne preveč, samo toliko da se bo ustavil na sredi. Z vsem znanjem in vsemi uvidi, ki jih imam, VEM BREZ DVOMA, da je to popolnoma mogoče doseči in da tu ni več nobenega hakeljca. Hakeljc je bil dokler mi je ego govoril, ne tega ne tega, dokler je zanikal manifestacijo realizirane energije.

Sedaj se obe sili lahko poenotita, ker enkrat sta se že, samo da me je takrat nezavedno vrglo v stanje ravnovesja obeh sil, ko se je akumulirana energija hitro hitro povečevala, ko sem dobival infuzijo ter zdravila, pa še telo je slabelo. Tedaj me je povsem nezavedno na eni točki vrglo v središčno točko, potem sem pa jaz šel na duhovno stran in nezavedno povečeval akumulirano vrednost v sebi, ter zanikal realizirano energijo. Sedaj resnično lahko obe sili poenotim in pri tem mi je tudi veliko pomagal Alojz.

Lp, Poet
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4582 - 28.12.2008 at 19:17:18
 
El Pesnik wrote on 28.12.2008 at 19:09:47:
Igor

Nič hudega, če to imenujem pot. Naj predvsem poudarim, da je ta pot linearna in ne vertikalna. Je povsem preprosta in v celoti zaobjema situacijo v kateri sem že sedaj, ne pa da mislim, da se bom na koncu poti kam prestavil.

Ta moja pot, Igor, je stopicanje na mestu. Premikam se v smeri povečevanja realizirane energije, ker sedaj točno vem zakaj mi jo primanjkuje in zakaj sem jo zanikal. Točno vem zakaj mojemu ego to ne bo všeč in zakaj bo telo sedaj dobivalo manjše šoke, torej manjše doze realizirane energije.

Ta pot je v bistvu pot nihala. V mojem primeru je moje nihalo sedaj bolj na desno, bolj na akumulirano stran. Vse kar moram narediti je da ga usmerim malo na levo, a ne preveč, samo toliko da se bo ustavil na sredi. Z vsem znanjem in vsemi uvidi, ki jih imam, VEM BREZ DVOMA, da je to popolnoma mogoče doseči in da tu ni več nobenega hakeljca. Hakeljc je bil dokler mi je ego govoril, ne tega ne tega, dokler je zanikal manifestacijo realizirane energije.

Sedaj se obe sili lahko poenotita.

To je v redu, ko to veš, da potrebuješ. V mislih sem imel tvojo besedo, prioriteta. Ko si postaviš prioriteto je lahko to znak nameravanja. Nameravanje pa je ponavadi življenje intelektualcev. Nameravanje, ki ne pride z inteligenco, ki je dar (pride hipoma brez razmisleka) je v veliki večini produkt nezavednih misli (spomina), naučenega. Takšno nameravanje je plod ideje, ki pa je nastala v psihološkem času. Zato je vedno stara, ni nič novega. Le na to past sem te hotel spomniti, sicer boš pa tako sam uvidel.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4583 - 28.12.2008 at 19:46:29
 
Quote:
El Pesnik wrote on 28.12.2008 at 19:09:47:
Igor

Nič hudega, če to imenujem pot. Naj predvsem poudarim, da je ta pot linearna in ne vertikalna. Je povsem preprosta in v celoti zaobjema situacijo v kateri sem že sedaj, ne pa da mislim, da se bom na koncu poti kam prestavil.
o
Ta moja pot, Igor, je stopicanje na mestu. Premikam se v smeri povečevanja realizirane energije, ker sedaj točno vem zakaj mi jo primanjkuje in zakaj sem jo zanikal. Točno vem zakaj mojemu ego to ne bo všeč in zakaj bo telo sedaj dobivalo manjše šoke, torej manjše doze realizirane energije.

Ta pot je v bistvu pot nihala. V mojem primeru je moje nihalo sedaj bolj na desno, bolj na akumulirano stran. Vse kar moram narediti je da ga usmerim malo na levo, a ne preveč, samo toliko da se bo ustavil na sredi. Z vsem znanjem in vsemi uvidi, ki jih imam, VEM BREZ DVOMA, da je to popolnoma mogoče doseči in da tu ni več nobenega hakeljca. Hakeljc je bil dokler mi je ego govoril, ne tega ne tega, dokler je zanikal manifestacijo realizirane energije.

Sedaj se obe sili lahko poenotita.

To je v redu, ko to veš, da potrebuješ. V mislih sem imel tvojo besedo, prioriteta. Ko si postaviš prioriteto je lahko to znak nameravanja. Nameravanje pa je ponavadi življenje intelektualcev. Nameravanje, ki ne pride z inteligenco, ki je dar (pride hipoma brez razmisleka) je v veliki večini produkt nezavednih misli (spomina), naučenega. Takšno nameravanje je plod ideje, ki pa je nastala v psihološkem času. Zato je vedno stara, ni nič novega. Le na to past sem te hotel spomniti, sicer boš pa tako sam uvidel.

Lp,Igor


Igor

Vem kaj želiš povedati.  Poet je ima hotenje in voljo. To pa smo že ugotovili je naše življenjsko gibalo . Ne gre ponavljati in ponovno razčlenjevati. Poet se bo z lastnim hotenjem in voljo uravnovesil in takrat bo vse samoumevno. Želim mu uspeha in to je vse. Tebi tudi.Trbovc ne filozofiraj.

Lp Alojz Grin Tongue Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4584 - 28.12.2008 at 19:55:58
 
Alojz in Sandib wrote on 28.12.2008 at 19:46:29:
Quote:
To je v redu, ko to veš, da potrebuješ. V mislih sem imel tvojo besedo, prioriteta. Ko si postaviš prioriteto je lahko to znak nameravanja. Nameravanje pa je ponavadi življenje intelektualcev. Nameravanje, ki ne pride z inteligenco, ki je dar (pride hipoma brez razmisleka) je v veliki večini produkt nezavednih misli (spomina), naučenega. Takšno nameravanje je plod ideje, ki pa je nastala v psihološkem času. Zato je vedno stara, ni nič novega. Le na to past sem te hotel spomniti, sicer boš pa tako sam uvidel.

Lp,Igor


Igor

Vem kaj želiš povedati.  Poet je ima hotenje in voljo. To pa smo že ugotovili je naše življenjsko gibalo . Ne gre ponavljati in ponovno razčlenjevati. Poet se bo z lastnim hotenjem in voljo uravnovesil in takrat bo vse samoumevno. Želim mu uspeha in to je vse. Tebi tudi.Trbovc ne filozofiraj.

Lp Alojz Grin Tongue Cool
 

Seveda mu tudi sam želim uspešno ravnovesje, to ni takšen problem. Opozoril sem ga na strah. Ravnovesje bo že vzpostavil, vendar je strah tisti, ki te meče v skrajnosti. Prioriteta pomeni osredotočenje, strah pa te onesposobi. To ni nobena filozofija, je realnost. Filozofirajo verniki.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4585 - 28.12.2008 at 20:02:04
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 28.12.2008 at 19:46:29:
Quote:
To je v redu, ko to veš, da potrebuješ. V mislih sem imel tvojo besedo, prioriteta. Ko si postaviš prioriteto je lahko to znak nameravanja. Nameravanje pa je ponavadi življenje intelektualcev. Nameravanje, ki ne pride z inteligenco, ki je dar (pride hipoma brez razmisleka) je v veliki večini produkt nezavednih misli (spomina), naučenega. Takšno nameravanje je plod ideje, ki pa je nastala v psihološkem času. Zato je vedno stara, ni nič novega. Le na to past sem te hotel spomniti, sicer boš pa tako sam uvidel.

Lp,Igor


Igor

Vem kaj želiš povedati.  Poet je ima hotenje in voljo. To pa smo že ugotovili je naše življenjsko gibalo . Ne gre ponavljati in ponovno razčlenjevati. Poet se bo z lastnim hotenjem in voljo uravnovesil in takrat bo vse samoumevno. Želim mu uspeha in to je vse. Tebi tudi.Trbovc ne filozofiraj.

Lp Alojz Grin Tongue Cool
 

Seveda mu tudi sam želim uspešno ravnovesje, to ni takšen problem. Opozoril sem ga na strah. Ravnovesje bo že vzpostavil, vendar je strah tisti, ki te meče v skrajnosti. Prioriteta pomeni osredotočenje, strah pa te onesposobi. To ni nobena filozofija, je realnost. Filozofirajo verniki.

Lp,Igor


Daj umiri se. Filozofirajo filozofi.Nič ni nikogar strah.Tudi strah izgine in mine in spet pride.Vse to uravnovesiti moramo mi sami.Nihče namesto nas!!!!

Lp Alojz Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4586 - 28.12.2008 at 20:19:33
 
Alojz

"Dovolite" Igorju, da filozofira. Ker filozofiranje je akumulirana energija, pravtako razmišljanje, potem vse oblike umetnosti, tema, hlad, led, introvertiranost, notranjost. Ker jaz vem, da imata z Igorjem sedaj več realizirane energije, zato pa morata: razmišljati, filozofirati, "morala" bi se več posvečati umetnosti, potem jesti manj mesa, piti manj kave in manj kaditi. Vse tri zadnje naštete stvari povečujejo realizirano energijo.

Nasprotno bi pa jaz moral manj filozofirati, manj razčlenjevati, manj se ukvarjati z umetnostjo in intelektualnimi zadevami, ter biti bolj aktiven, in delati stvari povezane z realizirano energijo. To je vse, na kratko in preprosto. Isto Tomaž, on ima tudi več akumulirane energije. Ampak, Alojz, saj to ste že vedeli, jeli?

Lp, Poet
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4587 - 28.12.2008 at 20:27:14
 
El Pesnik wrote on 28.12.2008 at 20:19:33:
Alojz

"Dovolite" Igorju, da filozofira. Ker filozofiranje je akumulirana energija, pravtako razmišljanje, potem vse oblike umetnosti, tema, hlad, led, introvertiranost, notranjost. Ker jaz vem, da imata z Igorjem sedaj več realizirane energije, zato pa morata: razmišljati, filozofirati, "morala" bi se več posvečati umetnosti, potem jesti manj mesa, piti manj kave in manj kaditi. Vse tri zadnje naštete stvari povečujejo realizirano energijo.

Nasprotno bi pa jaz moral manj filozofirati, manj razčlenjevati, manj se ukvarjati z umetnostjo in intelektualnimi zadevami, ter biti bolj aktiven, in delati stvari povezane z realizirano energijo. To je vse, na kratko in preprosto. Isto Tomaž, on ima tudi več akumulirane energije. Ampak, Alojz, saj to ste že vedeli, jeli?

Lp, Poet


Poet

Danes se uravnovešam. Včeraj sem se napričal za kar nekaj časa. Vidiš to je to. Ko skreneš se pobereš in jovo na novo.
Vedno v samogibanju. Saj veš,da se ne omejujem rad,ampak ko prečkam mejo se moram. Imaš prav. Če, bi bili vsi  popolni potem tudi jedli, ne bi kadili in pili in še marsikaj ne bi počeli.Dosti je da se tega že zavedamo.. To so majhni prekrški,dovoljeni po moji svobodni odločitvi.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4588 - 28.12.2008 at 20:30:53
 
El Pesnik wrote on 28.12.2008 at 20:19:33:
Alojz

"Dovolite" Igorju, da filozofira. Ker filozofiranje je akumulirana energija, pravtako razmišljanje, potem vse oblike umetnosti, tema, hlad, led, introvertiranost, notranjost. Ker jaz vem, da imata z Igorjem sedaj več realizirane energije, zato pa morata: razmišljati, filozofirati, "morala" bi se več posvečati umetnosti, potem jesti manj mesa, piti manj kave in manj kaditi. Vse tri zadnje naštete stvari povečujejo realizirano energijo.

Nasprotno bi pa jaz moral manj filozofirati, manj razčlenjevati, manj se ukvarjati z umetnostjo in intelektualnimi zadevami, ter biti bolj aktiven, in delati stvari povezane z realizirano energijo. To je vse, na kratko in preprosto. Isto Tomaž, on ima tudi več akumulirane energije. Ampak, Alojz, saj to ste že vedeli, jeli?

Lp, Poet

Ma kaki, to so si filozofi izmislili ta poklic, da lahko kasirajo. Filozofirajo verniki, ker niso zadovoljni z sedanjostjo in iščejo nek smisel. Verjamejo v življensko modrost misli.

Ja; Poet, zanimivo ampak ko filolozofiram mi vedno, še bolj paše tobak in kava. Da kakšne dobre klobase ob filozofskem večeru niti ne omenim.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4589 - 28.12.2008 at 20:34:38
 
Quote:
El Pesnik wrote on 28.12.2008 at 20:19:33:
Alojz

"Dovolite" Igorju, da filozofira. Ker filozofiranje je akumulirana energija, pravtako razmišljanje, potem vse oblike umetnosti, tema, hlad, led, introvertiranost, notranjost. Ker jaz vem, da imata z Igorjem sedaj več realizirane energije, zato pa morata: razmišljati, filozofirati, "morala" bi se več posvečati umetnosti, potem jesti manj mesa, piti manj kave in manj kaditi. Vse tri zadnje naštete stvari povečujejo realizirano energijo.

Nasprotno bi pa jaz moral manj filozofirati, manj razčlenjevati, manj se ukvarjati z umetnostjo in intelektualnimi zadevami, ter biti bolj aktiven, in delati stvari povezane z realizirano energijo. To je vse, na kratko in preprosto. Isto Tomaž, on ima tudi več akumulirane energije. Ampak, Alojz, saj to ste že vedeli, jeli?

Lp, Poet

Ma kaki, to so si filozofi izmislili ta poklic, da lahko kasirajo. Filozofirajo verniki, ker niso zadovoljni z sedanjostjo in iščejo nek smisel. Verjamejo v življensko modrost misli.

Ja; Poet, zanimivo ampak ko filolozofiram mi vedno, še bolj paše tobak in kava. Da kakšne dobre klobase ob filozofskem večeru niti ne omenim.

Lp,Igor


Važno je,da smo včeraj preživeli čist ok. dan. Se strinjata?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 304 305 306 307 308 ... 764