Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 305 306 307 308 309 ... 764
(Read 1282715 times)
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4590 - 28.12.2008 at 20:36:42
 
Quote:
Ma kaki, to so si filozofi izmislili ta poklic, da lahko kasirajo. Filozofirajo verniki, ker niso zadovoljni z sedanjostjo in iščejo nek smisel. Verjamejo v življensko modrost misli.

Ja; Poet, zanimivo ampak ko filolozofiram mi vedno, še bolj paše tobak in kava. Da kakšne dobre klobase ob filozofskem večeru niti ne omenim.

Lp,Igor

Evo, to sem hotel načeti.

Ker ... Igor, filozofiranje oz. mišljenje tako ali drugačno ti poveča akumulirano energijo. In kar se zgodi potem je naslednje: ego/osebnost to čuti kot premik v smer v katero mu ne diši. v bistvu greš pa proti centru. No, in potem ti ego zapove, da potem moraš pa iti spet nazaj v realizirano energijo (ki je tobak, kava in klobasa), ker tako ohranjaš trenutno stanje. Pot proti centru je boleča in ego je noče prehoditi, zato pa potem spet poveča tisto energijo katere že tako ali tako ima presežek.

Lp, Poet
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4591 - 28.12.2008 at 20:42:42
 
El Pesnik wrote on 28.12.2008 at 20:36:42:
Quote:
Ma kaki, to so si filozofi izmislili ta poklic, da lahko kasirajo. Filozofirajo verniki, ker niso zadovoljni z sedanjostjo in iščejo nek smisel. Verjamejo v življensko modrost misli.

Ja; Poet, zanimivo ampak ko filolozofiram mi vedno, še bolj paše tobak in kava. Da kakšne dobre klobase ob filozofskem večeru niti ne omenim.

Lp,Igor

Evo, to sem hotel načeti.

Ker ... Igor, filozofiranje oz. mišljenje tako ali drugačno ti poveča akumulirano energijo. In kar se zgodi potem je naslednje: ego/osebnost to čuti kot premik v smer v katero mu ne diši. v bistvu greš pa proti centru. No, in potem ti ego zapove, da potem moraš pa iti spet nazaj v realizirano energijo (ki je tobak, kava in klobasa), ker tako ohranjaš trenutno stanje. Pot proti centru je boleča in ego je noče prehoditi, zato pa potem spet poveča tisto energijo katere že tako ali tako ima presežek.

Lp, Poet

Zmotno, to je predvsem zaradi dolgega časa in spremembe okolja. Sam se veselim tudi kakšnega intelektualnega pogovora z kakim ali kakšno res načitano osebo. Tu ni nobenega nihanja. Veš kaj te spravi v nihanje iz jinga v jang? Strah. Ko spoznaš nezavedno boš videl, da je to strah. Strah pa poznam. Kadim, pijem kavo in jem meso zgolj zaradi tega ker mi paše. Če mi ne bo pač ne bom.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4592 - 28.12.2008 at 20:49:24
 
Poet- Igor

Ali naj sklepam,da se potem nismo razšli kot prijatelji? Kaj je potrebno še razsčiščevat. Ravnovesje je individulna zadeva.Ko začutiš nemoten tok komunikacijo v sebi je tudi tvoja zunanja komunikacija nemotena in neodvisno od okoliščin..
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4593 - 28.12.2008 at 20:55:18
 
OK, samo mi se ne zavedamo, da vsa naša dejanja in misli ter emocije štejejo v skupno vsoto obeh energij. In upam si trditi, četudi se nemara ne boste strinjali, da ima vidva z Alojzem več realizirane energije kot akumulirane. Z lahkoto naštejem razloge, kot lahko tudi naštejem razloge zakaj imam jaz več akumulirane energije (poudarjanje duhovne plati, umetnost, potem hrana: sadje in zelenjava, hladna pijača, nošenje temnih yin barv, potem sedenje za računalniškim monitorjem, ki s sevanjem oddaja akumulirano energijo). In ta celoten skupek vseh mojih dejanj, razmišljanja in preferenc je sedaj na strani akumulirane energije, zato pa sedaj načrtno povečujem realizirano energijo s toploto, potem z mesom, potem z fizično aktivnostjo (fitness je najbolj yang), potem z barvami: rdečo, oranžno, rumeno, belo, potem z delom, etc.

Na neki točki potem pride do ravnovesja: najprej se to zgodi nezavedno ko te življenje samo pripelje do tega. Ampak pravo je pa potem čisto zavedno: in s tem ko povečuješ realizirano energijo se akumulirana manjša. Na sedanji točki predvidevam da je v meni nekako 60% akumulirane in 40% realizirane energije. Čez nekaj časa (pa ne se sedaj obesiti na čas) bo 55% realizirane in 45% akumulirane, potem 52% in 48%, potem 50.5% in 49.5%. Na neki točki bo pa 50% in 50% in na tej točki sem že bil, a takrat nezavedno, sedaj bo pa povsem zavedno.

In sedaj z isto lahko izbiram ali sadje ali meso, ne delam več nobenih razlik, vem samo česa mi manjka in česa imam preveč. To je vse, povsem naraven proces.

Lp, Poet
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4594 - 28.12.2008 at 20:59:43
 
El Pesnik wrote on 28.12.2008 at 20:55:18:
OK, samo mi se ne zavedamo, da vsa naša dejanja in misli ter emocije štejejo v skupno vsoto obeh energij. In upam si trditi, četudi se nemara ne boste strinjali, da ima vidva z Alojzem več realizirane energije kot akumulirane. Z lahkoto naštejem razloge, kot lahko tudi naštejem razloge zakaj imam jaz več akumulirane energije (poudarjanje duhovne plati, umetnost, potem hrana: sadje in zelenjava, hladna pijača, nošenje temnih yin barv, potem sedenje za računalniškim monitorjem, ki s sevanjem oddaja akumulirano energijo). In ta celoten skupek vseh mojih dejanj, razmišljanja in preferenc je sedaj na strani akumulirane energije, zato pa sedaj načrtno povečujem realizirano energijo s toploto, potem z mesom, potem z fizično aktivnostjo (fitness je najbolj yang), potem z barvami: rdečo, oranžno, rumeno, belo, potem z delom, etc.

Na neki točki potem pride do ravnovesja: najprej se to zgodi nezavedno ko te življenje samo pripelje do tega. Ampak pravo je pa potem čisto zavedno: in s tem ko povečuješ realizirano energijo se akumulirana manjša. Na sedanji točki predvidevam da je v meni nekako 60% akumulirane in 40% realizirane energije. Čez nekaj časa (pa ne se sedaj obesiti na čas) bo 55% akumulirane in 45% akumulirane, potem 52% in 48%, potem 50.5% in 49.5%. Na neki točki bo pa 50% in 50% in na tej točki sem že bil, a takrat nezavedno, sedaj bo pa povsem zavedno.

In sedaj z isto lahko izbiram ali sadje ali meso, ne delam več nobenih razlik, vem samo česa mi manjka in česa imam preveč. To je vse, povsem naraven proces.

Lp, Poet


To je to. To je tvoje individualno hotenje in volja. Zato pravim,da ti želim uspeha. Povedal bi ti samo še to: Vsi nimamo iste EM frekvence-življenjskega duha. Vse je na našem individualnem uvidu. To je tvoje hotenje-volja in jaz to spoštujem brez,da bi to tudi sodil,nimam pravice-tvoja volja.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4595 - 28.12.2008 at 21:03:08
 
El Pesnik wrote on 28.12.2008 at 20:55:18:
OK, samo mi se ne zavedamo, da vsa naša dejanja in misli ter emocije štejejo v skupno vsoto obeh energij. In upam si trditi, četudi se nemara ne boste strinjali, da ima vidva z Alojzem več realizirane energije kot akumulirane. Z lahkoto naštejem razloge, kot lahko tudi naštejem razloge zakaj imam jaz več akumulirane energije (poudarjanje duhovne plati, umetnost, potem hrana: sadje in zelenjava, hladna pijača, nošenje temnih yin barv, potem sedenje za računalniškim monitorjem, ki s sevanjem oddaja akumulirano energijo). In ta celoten skupek vseh mojih dejanj, razmišljanja in preferenc je sedaj na strani akumulirane energije, zato pa sedaj načrtno povečujem realizirano energijo s toploto, potem z mesom, potem z fizično aktivnostjo (fitness je najbolj yang), potem z barvami: rdečo, oranžno, rumeno, belo, potem z delom, etc.

Na neki točki potem pride do ravnovesja: najprej se to zgodi nezavedno ko te življenje samo pripelje do tega. Ampak pravo je pa potem čisto zavedno: in s tem ko povečuješ realizirano energijo se akumulirana manjša. Na sedanji točki predvidevam da je v meni nekako 60% akumulirane in 40% realizirane energije. Čez nekaj časa (pa ne se sedaj obesiti na čas) bo 55% akumulirane in 45% akumulirane, potem 52% in 48%, potem 50.5% in 49.5%. Na neki točki bo pa 50% in 50% in na tej točki sem že bil, a takrat nezavedno, sedaj bo pa povsem zavedno.

In sedaj z isto lahko izbiram ali sadje ali meso, ne delam več nobenih razlik, vem samo česa mi manjka in česa imam preveč. To je vse, povsem naraven proces.

Lp, Poet

Če hočeš preko uma na intelektualen način tudi lahko. Jaz ne ločujem več energij. Energija je ali je pa ni. Ko začutim, da mi je primanjkuje se uravnovesi, postanem vesel in to je to. Ne potrebujem pristopa iz zunaj na vznoter o katerem ti govoriš. Spoznaj, da je edino od znotraj navzven. Primer; že nekaj časa nisem jedel solate, danes pa mi je zapasalo (poslušaj telo) in pred pol ure sem lepo pojedel skledo radiča.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4596 - 28.12.2008 at 21:12:32
 
OK, oglasil se bom potlej na koncu svojega "eksperimenta".

Zdaj se bom tako ali tako moral najbolj posvečati službi in pa svoji poti, tako da na forum ne bom več utegnil zahajati.

Kar se mene tiče sem na tem forumu dobil vse kar sem lahko in se zaradi tega zahvaljujem vsem svojim sogovornikom s katerimi smo tako ali drugače izmenjavali mnenja. Jaz se sedaj poslavljam, ker me po novem letu čakajo nove življenjske obveznosti in odgovornosti.

Vsem pa voščim Srečno Novo Leto 2009 in želim, da bi vsak našel pravo pot zase.

Lep pozdrav, Poet
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4597 - 28.12.2008 at 21:16:21
 
El Pesnik wrote on 28.12.2008 at 21:12:32:
OK, oglasil se bom potlej na koncu svojega "eksperimenta".

Zdaj se bom tako ali tako moral najbolj posvečati službi in pa svoji poti, tako da na forum ne bom več utegnil zahajati.

Kar se mene tiče sem na tem forumu dobil vse kar sem lahko in se zaradi tega zahvaljujem vsem svojim sogovornikom s katerimi smo tako ali drugače izmenjavali mnenja. Jaz se sedaj poslavljam, ker me po novem letu čakajo nove življenjske obveznosti in odgovornosti.

Vsem pa voščim Srečno Novo Leto 2009 in želim, da bi vsak našel pravo pot zase.

Lep pozdrav, Poet

Želim ti lepo, upam tudi veselo pot.

Srečno,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4598 - 29.12.2008 at 11:16:09
 
El Pesnik wrote on 28.12.2008 at 21:12:32:
OK, oglasil se bom potlej na koncu svojega "eksperimenta".

Zdaj se bom tako ali tako moral najbolj posvečati službi in pa svoji poti, tako da na forum ne bom več utegnil zahajati.

Kar se mene tiče sem na tem forumu dobil vse kar sem lahko in se zaradi tega zahvaljujem vsem svojim sogovornikom s katerimi smo tako ali drugače izmenjavali mnenja. Jaz se sedaj poslavljam, ker me po novem letu čakajo nove življenjske obveznosti in odgovornosti.

Vsem pa voščim Srečno Novo Leto 2009 in želim, da bi vsak našel pravo pot zase.

Lep pozdrav, Poet


Nič ti intuitivno ne verjamem, da je to pravi vzrok tvoje odločitve, da greš s foruma. Prej bi rekla, da si začel razmišljati s svojo glavo, z vsem kar napišejo veterani tule se ne strinjaš, pa raje kot spor izbereš beg?

Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4599 - 29.12.2008 at 11:36:32
 
satis wrote on 29.12.2008 at 11:16:09:
El Pesnik wrote on 28.12.2008 at 21:12:32:
OK, oglasil se bom potlej na koncu svojega "eksperimenta".

Zdaj se bom tako ali tako moral najbolj posvečati službi in pa svoji poti, tako da na forum ne bom več utegnil zahajati.

Kar se mene tiče sem na tem forumu dobil vse kar sem lahko in se zaradi tega zahvaljujem vsem svojim sogovornikom s katerimi smo tako ali drugače izmenjavali mnenja. Jaz se sedaj poslavljam, ker me po novem letu čakajo nove življenjske obveznosti in odgovornosti.

Vsem pa voščim Srečno Novo Leto 2009 in želim, da bi vsak našel pravo pot zase.

Lep pozdrav, Poet


Nič ti intuitivno ne verjamem, da je to pravi vzrok tvoje odločitve, da greš s foruma. Prej bi rekla, da si začel razmišljati s svojo glavo, z vsem kar napišejo veterani tule se ne strinjaš, pa raje kot spor izbereš beg?

Wink

Dobro opazuješ, Satis.  Smiley

Sicer res ne bom imel po novem letu časa zaradi službe, a tudi se nisem več želel "konfrontirati". Morda bo pa moj zadnji post na temo MAYEVSKI KOLEDAR (filmček si obvezno poglejte!!!!!) pomagal pri vsej stvari. Močno upam.

Lep pozdrav tebi Satis
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4600 - 29.12.2008 at 11:57:57
 
Poet, naj te Krišna blagoslovi za to iskrenost. Karkoli se boš že odločil, imej se lepo.

Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4601 - 29.12.2008 at 12:29:22
 
El Pesnik wrote on 29.12.2008 at 11:36:32:
satis wrote on 29.12.2008 at 11:16:09:
El Pesnik wrote on 28.12.2008 at 21:12:32:
OK, oglasil se bom potlej na koncu svojega "eksperimenta".

Zdaj se bom tako ali tako moral najbolj posvečati službi in pa svoji poti, tako da na forum ne bom več utegnil zahajati.

Kar se mene tiče sem na tem forumu dobil vse kar sem lahko in se zaradi tega zahvaljujem vsem svojim sogovornikom s katerimi smo tako ali drugače izmenjavali mnenja. Jaz se sedaj poslavljam, ker me po novem letu čakajo nove življenjske obveznosti in odgovornosti.

Vsem pa voščim Srečno Novo Leto 2009 in želim, da bi vsak našel pravo pot zase.

Lep pozdrav, Poet


Nič ti intuitivno ne verjamem, da je to pravi vzrok tvoje odločitve, da greš s foruma. Prej bi rekla, da si začel razmišljati s svojo glavo, z vsem kar napišejo veterani tule se ne strinjaš, pa raje kot spor izbereš beg?

Wink

Dobro opazuješ, Satis.  Smiley

Sicer res ne bom imel po novem letu časa zaradi službe, a tudi se nisem več želel "konfrontirati". Morda bo pa moj zadnji post na temo MAYEVSKI KOLEDAR (filmček si obvezno poglejte!!!!!) pomagal pri vsej stvari. Močno upam.

Lep pozdrav tebi Satis

Problem je v tem, da ti vidiš konflikt. To pa je zaradi primerjave. Preveč primerjaš, preveč si v mislih, preveč v postopnosti. Ocenjuješ, gledaš kaj kdo dela na zunaj. Si zagovornik asketstva. Vendar to ni pomembno. Ocenjevanje, pomeni primerjanje s seboj. Vseskozi se primerjaš, to pa pomeni pomanjkanje samozavesti. Pomanjkanje samozavesti, pa je strah. Naš vzgojni sistem te naredi, da vse primerjaš in se primerjaš, da se lahko uvrstiš v nek predalček. Vse to je neke vrste tekmovalnost, kar pa je zopet lepši izraz za zavist. Dokler je prisotna zavist, ne more biti etike. Zavist pa je jedro, center.

Jing in jang, nista pomembna. To spoznaj. Pomembna sta samo za misel. Za tebe kot celoto, ko ju poznaš ne obstajata več. To je svoboda ali ljubezen ali realnost, kakor kdo imenuje.

Sicer je pa tako, da če potrebuješ izkušnje si jih pridobi. Napisal sem že, kaj izkušnja je in se ne bom ponavljal. Na kratko je spomin.

Spraševanje o smislu življenja je za večino filozofija. In takšno filozofijo večina ponuja in rada o njej debatira. To je zame neumnost, bistva se sofistična filozofija izogiba. Bisto je; kaj življenje je. To je tvoja zavest in da to spoznaš, moraš onkraj človeške zavesti, pri popolni zavesti.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4602 - 29.12.2008 at 13:27:16
 
El Pesnik wrote on 29.12.2008 at 11:36:32:
satis wrote on 29.12.2008 at 11:16:09:
El Pesnik wrote on 28.12.2008 at 21:12:32:
OK, oglasil se bom potlej na koncu svojega "eksperimenta".

Zdaj se bom tako ali tako moral najbolj posvečati službi in pa svoji poti, tako da na forum ne bom več utegnil zahajati.

Kar se mene tiče sem na tem forumu dobil vse kar sem lahko in se zaradi tega zahvaljujem vsem svojim sogovornikom s katerimi smo tako ali drugače izmenjavali mnenja. Jaz se sedaj poslavljam, ker me po novem letu čakajo nove življenjske obveznosti in odgovornosti.

Vsem pa voščim Srečno Novo Leto 2009 in želim, da bi vsak našel pravo pot zase.

Lep pozdrav, Poet


Nič ti intuitivno ne verjamem, da je to pravi vzrok tvoje odločitve, da greš s foruma. Prej bi rekla, da si začel razmišljati s svojo glavo, z vsem kar napišejo veterani tule se ne strinjaš, pa raje kot spor izbereš beg?

Wink

Dobro opazuješ, Satis.  Smiley

Sicer res ne bom imel po novem letu časa zaradi službe, a tudi se nisem več želel "konfrontirati". Morda bo pa moj zadnji post na temo MAYEVSKI KOLEDAR (filmček si obvezno poglejte!!!!!) pomagal pri vsej stvari. Močno upam.

Lep pozdrav tebi Satis

Poet-Satis

Dobro opazuješ Satis s plašnicami na očeh in s slabimi nameni v srcu.Je tako Poet? Potem pa rečem akumulirano je yin ono realizirano je pa yan.In potem še poberem Alojzovo ravnovesje in se odločim v lastnem egu,da bom to uredil.One vetrane pa pošljem v k... in jih še malo nemoralno opljuvam.
Saj jaz že vse vem in moj ego je sedaj strah in trepet veteranom..Je tako???
A jaz pozabljam,da je lahko ovira pri mojem hotenju že dedna struktura mojega genoma.Ne nosimo vsi isto kri, podobno ja, isto ne!!!!!!! Tongue

Najprej moram to zopet sam spoznati.Kaj pa potem, če ugotovim,da sem sam sebi največji sovražnik????

In jaz,ki sem mislil,da bo moj eksperiment odličen, sem zopet v lastnem drekcu. Polijem se z lastnim gnojem in vprašam Alojza,kaj mi je storiti.

Poet morala,etičnost,poštenost v odnosih, pravičnost. Bolj odkritega in odprtega duha hodi po svetu in bo vse ok.

Lp Alojz Wink
Back to top
« Last Edit: 29.12.2008 at 15:01:07 by Alojz in Sandib »  

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4603 - 29.12.2008 at 16:49:34
 
Alojz in Sandib wrote on 29.12.2008 at 13:27:16:
A jaz pozabljam,da je lahko ovira pri mojem hotenju že dedna struktura mojega genoma.Ne nosimo vsi isto kri, podobno ja, isto ne!!!!!!! Tongue
Lp Alojz Wink

Skoraj bi pozabil na to, sem govoril, kot bi bilo to že znano. Vendar kot vse kaže ni in preko tega se ne da. galaktična zavest pomaga vendar preko tega ne gre. Tu si sam.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4604 - 29.12.2008 at 19:22:32
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 29.12.2008 at 13:27:16:
A jaz pozabljam,da je lahko ovira pri mojem hotenju že dedna struktura mojega genoma.Ne nosimo vsi isto kri, podobno ja, isto ne!!!!!!! Tongue
Lp Alojz Wink

Skoraj bi pozabil na to, sem govoril, kot bi bilo to že znano. Vendar kot vse kaže ni in preko tega se ne da. galaktična zavest pomaga vendar preko tega ne gre. Tu si sam.

Lp,Igor


Ja, Igor

Jaz pravim takole,kura ni sokol.!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 305 306 307 308 309 ... 764