Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 311 312 313 314 315 ... 764
(Read 1282407 times)
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4680 - 11.01.2009 at 21:26:10
 
Quote:
M.L. wrote on 11.01.2009 at 20:42:13:
satis wrote on 11.01.2009 at 19:57:11:
M.L. wrote on 11.01.2009 at 19:10:26:
Alojz in Sandib wrote on 09.01.2009 at 12:43:32:
Vsem

Rad bi vsakogar pozval,da mi napiše,ali verjame v Veliki pok Big-bang,  kot začetek časa stvarjenja nam poznanega stvarstva?
Če ne,kako si potem zadevo razlaga sam?
Ali je bil Bog sam pred začetkom časa? Če mislite tako, potem prosim za vašo osebno definicijo boga!!!!!

Je vesoljna zavest, potem neodvisna od materije?? Kako je to sploh mogoče in zakaj? Kako lahko nekaj kar ne obstaja ima zavest? Sedaj bi rad začel temo v njenih koreninah!!!

Vsak ki bo sodeloval naj prosimj osebno ne žali nikogar, ampak naj izključno sporoča svojo osebno videnje teh vprašanj.

Lp Alojz



Po moje je materija nastala iz fino snovne nematerije, ki se nahaja v vsej neskončnosti. Del nematerije z enekimi lastnostmi se je začel združevati in postopno je nematerija prehajala v materijo. Ker NIČ ne obstaja, to pomeni, da tudi za naše pojme prazno vesolje ni prazno ali nič, ampak mora biti nujno z nečem napolnjeno.

Navidezen vesoljni prazen prostor torej ni prazen, ampak je napolnjen z duhovno nematerijalno snovjo. To duhovno snov lahko imenujemi tudi inteligenca napolnjena z energijo. S tem začetkom zgoščevanja nematerije je tudi začetek nastajanja prostora in časa, ki je neločljiv spremljevalec prostora.

Torej je iz dela večne neskončnosti nastal prostor in čas. Ko se bosta nekoč prostor in čas združila, bo iz njih zopet nastala večnost. Po tem tekem lahko rečem, da inteligenca ali zavest obstaja in je obstajala pred časom in je neodvisna od materije.

Pa lep pozdrav.


To si pa perfektno napisal, M.L. Dejansko je vse duhovno in večno, celo materija je v latentni obliki prisotna v Stvarniku že pred stvarjenjem in po uničenju se nazaj absorbira v transcendenco.

Točno tako satis, lahko rečemo, da se del duhovne inteligence, ki še ni zmožna samostojnega življenja v večnosti, začne zgoščevati in preide v materijo. V materiji pa ostane tako dolgo, dokler ne dozori in je zmožno samostojnega večnega življenja.

Torej je materija le sredstvo z katerim si nesamostojno življenje pridobi samostojnost, ki je nujno potrebna za večno življenje duhovne inteligence. Z doseženo samostojnostjo življenja se materija preobraža nazaj v duhovno inteligenco.

Pa lep pozdrav.

Lari-fari M.L.. In po tvoje, potem večna duhovna inteligenca hlapčuje še višji duhovni inteligenci-Bogu.

Lp,Igor

Tako je po tvoje, kot praviš in ne po moje.

Kako je lahko nekdo hlapec nekomu, ko doseže samostojnost in s tem neodvisnost od drugih. Dokler pa še nimaš samostojnosti si odvisen od rugih in takrat si tudi še hlapec nekomu. Enako je z življenjem duhovne inteligence.

Lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4681 - 11.01.2009 at 21:30:35
 
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2009 at 20:51:03:
M.L. wrote on 11.01.2009 at 20:42:13:
satis wrote on 11.01.2009 at 19:57:11:
M.L. wrote on 11.01.2009 at 19:10:26:
Alojz in Sandib wrote on 09.01.2009 at 12:43:32:
Vsem

Rad bi vsakogar pozval,da mi napiše,ali verjame v Veliki pok Big-bang,  kot začetek časa stvarjenja nam poznanega stvarstva?
Če ne,kako si potem zadevo razlaga sam?
Ali je bil Bog sam pred začetkom časa? Če mislite tako, potem prosim za vašo osebno definicijo boga!!!!!

Je vesoljna zavest, potem neodvisna od materije?? Kako je to sploh mogoče in zakaj? Kako lahko nekaj kar ne obstaja ima zavest? Sedaj bi rad začel temo v njenih koreninah!!!

Vsak ki bo sodeloval naj prosimj osebno ne žali nikogar, ampak naj izključno sporoča svojo osebno videnje teh vprašanj.

Lp Alojz



Po moje je materija nastala iz fino snovne nematerije, ki se nahaja v vsej neskončnosti. Del nematerije z enekimi lastnostmi se je začel združevati in postopno je nematerija prehajala v materijo. Ker NIČ ne obstaja, to pomeni, da tudi za naše pojme prazno vesolje ni prazno ali nič, ampak mora biti nujno z nečem napolnjeno.

Navidezen vesoljni prazen prostor torej ni prazen, ampak je napolnjen z duhovno nematerijalno snovjo. To duhovno snov lahko imenujemi tudi inteligenca napolnjena z energijo. S tem začetkom zgoščevanja nematerije je tudi začetek nastajanja prostora in časa, ki je neločljiv spremljevalec prostora.

Torej je iz dela večne neskončnosti nastal prostor in čas. Ko se bosta nekoč prostor in čas združila, bo iz njih zopet nastala večnost. Po tem tekem lahko rečem, da inteligenca ali zavest obstaja in je obstajala pred časom in je neodvisna od materije.

Pa lep pozdrav.


To si pa perfektno napisal, M.L. Dejansko je vse duhovno in večno, celo materija je v latentni obliki prisotna v Stvarniku že pred stvarjenjem in po uničenju se nazaj absorbira v transcendenco.

Točno tako satis, lahko rečemo, da se del duhovne inteligence, ki še ni zmožna samostojnega življenja v večnosti, začne zgoščevati in preide v materijo. V materiji pa ostane tako dolgo, dokler ne dozori in je zmožno samostojnega večnega življenja.

Torej je materija le sredstvo z katerim si nesamostojno življenje pridobi samostojnost, ki je nujno potrebna za večno življenje duhovne inteligence. Z doseženo samostojnostjo življenja se materija preobraža nazaj v duhovno inteligenco.

Pa lep pozdrav.


A ti M.L. res verjameš,da energija obstaja neodvisno od mase? Nemogoče!!!!!  Tongue TongueTi tudi ne verjameš v večno življenje,ker ne razumeš,da je tvojo podobo (sedanjo bit) mogoče fizično ponoviti.
Kralji življenja živijo  30000 let in več- Kako? Wink WinkFizično v isti materijalni podobi!!!! Cool Cool Tebi M.L se o pravi resnici še sanja ne!!! Ti si postavil namišljenega boga(elementarno vesoljno pojavnost) nad človeka in to zato, ker ju nisi sposoben poenotiti v sebi in se soočiti s to svojo živo  vesoljno resnico.

Jaz verjamem v večno življenje, ampak ne v materijalno ( fizično ), marveč v duhovno. Ti pa zaradi mene lahko ostaneš v materijalnem telesu, kolikor dolgo hočeš.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4682 - 11.01.2009 at 21:31:43
 
Torej potem Boga, kot višje duhovne inštance ni več. Sedaj mi pa iskreno povej, zakaj tega ne storiš že sedaj?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4683 - 11.01.2009 at 21:41:30
 
Quote:
Torej potem Boga, kot višje duhovne inštance ni več. Sedaj mi pa iskreno povej, zakaj tega ne storiš že sedaj?

Lp,Igor


Zato,ker M.L. ne razume kaj je prostovoljno zavezati se etiki vesoljnega življenja in mu etično prostovoljno služiti.
On želi lastno odgovornost do vesoljnega življenja izničiti s svojo duhovno namišljeno podobo. Boljše je služiti niču, kot življenju. Boljše je biti nič, kot odgovoren in živ.Bogu se služi  v življenju večno-sedaj ne pa v namišljenem svetu,kjer boga ni.Bog je večno-sedaj vse vseobsežna nikoli začeta nikoli končana ista vesoljna konstantna samobitnost.Ti vsi bi zbežali naprej ,ali nazaj, a ne vedo,da je vse večno-sedaj tu in večno-sedaj tu z nami in v nas.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4684 - 11.01.2009 at 21:52:47
 
Quote:
Torej potem Boga, kot višje duhovne inštance ni več. Sedaj mi pa iskreno povej, zakaj tega ne storiš že sedaj?

Lp,Igor

Ne razumem te, kaj misliš, da naj bi storil že sedaj?

Zakaj bi Bog izginil, če pa ti z samostojnostjo življenja postaneš enak Njemu in je tvoja volja Njegova, in Njegova volja tvoja.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4685 - 11.01.2009 at 21:55:16
 
M.L. wrote on 11.01.2009 at 21:52:47:
Quote:
Torej potem Boga, kot višje duhovne inštance ni več. Sedaj mi pa iskreno povej, zakaj tega ne storiš že sedaj?

Lp,Igor

Ne razumem te, kaj misliš, da naj bi storil že sedaj?

Zakaj bi Bog izginil, če pa ti z samostojnostjo življenja postaneš enak Njemu in je tvoja volja Njegova, in Njegova volja tvoja.

Pa lep pozdrav.


No M.L. malo se tudi ti bližaš resnici.Do sedaj si vseskozi trdil nasprotno,ali si pa igral duhovneža,ki ga ni.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4686 - 11.01.2009 at 21:55:48
 
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2009 at 21:41:30:
Quote:
Torej potem Boga, kot višje duhovne inštance ni več. Sedaj mi pa iskreno povej, zakaj tega ne storiš že sedaj?

Lp,Igor


Zato,ker M.L. ne razume kaj je prostovoljno zavezati se etiki vesoljnega življenja in mu etično prostovoljno služiti.
On želi lastno odgovornost do vesoljnega življenja izničiti s svojo duhovno namišljeno podobo. Boljše je služiti niču, kot življenju. Boljše je biti nič, kot odgovoren in živ.Bogu se služi  v življenju večno-sedaj ne pa v namišljenem svetu,kjer boga ni.Bog je večno-sedaj vse vseobsežna nikoli začeta nikoli končana ista vesoljna konstantna samobitnost.Ti vsi bi zbežali naprej ,ali nazaj, a ne vedo,da je vse večno-sedaj tu in večno-sedaj tu z nami in v nas.

Lp Alojz

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4687 - 11.01.2009 at 21:57:05
 
M.L. wrote on 11.01.2009 at 21:52:47:
Quote:
Torej potem Boga, kot višje duhovne inštance ni več. Sedaj mi pa iskreno povej, zakaj tega ne storiš že sedaj?

Lp,Igor

Ne razumem te, kaj misliš, da naj bi storil že sedaj?

Zakaj bi Bog izginil, če pa ti z samostojnostjo življenja postaneš enak Njemu in je tvoja volja Njegova, in Njegova volja tvoja.

Pa lep pozdrav.

Kako ne razumeš? Zakaj tega ne storiš zdaj, ampak čakaš na neko pojavnost? Ti to preprečuje telo ali um? Njegova volja je svobodna, ne iskat tu opravičila. Vse je odvisno od tebe in ne se zgovarjat na življenske okoliščine ter nekakšne vibracije.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4688 - 11.01.2009 at 22:00:49
 
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2009 at 21:55:16:
M.L. wrote on 11.01.2009 at 21:52:47:
Quote:
Torej potem Boga, kot višje duhovne inštance ni več. Sedaj mi pa iskreno povej, zakaj tega ne storiš že sedaj?

Lp,Igor

Ne razumem te, kaj misliš, da naj bi storil že sedaj?

Zakaj bi Bog izginil, če pa ti z samostojnostjo življenja postaneš enak Njemu in je tvoja volja Njegova, in Njegova volja tvoja.

Pa lep pozdrav.


No M.L. malo se tudi ti bližaš resnici.Do sedaj si vseskozi trdil nasprotno,ali si pa igral duhovneža,ki ga ni.

Ne vem, verjetno me nisi nikoli razumel, mislim, da tudi še zdaj ne razumeš mojega pogleda na te stvari.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4689 - 11.01.2009 at 22:04:17
 
M.L. wrote on 11.01.2009 at 22:00:49:
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2009 at 21:55:16:
M.L. wrote on 11.01.2009 at 21:52:47:
Quote:
Torej potem Boga, kot višje duhovne inštance ni več. Sedaj mi pa iskreno povej, zakaj tega ne storiš že sedaj?

Lp,Igor

Ne razumem te, kaj misliš, da naj bi storil že sedaj?

Zakaj bi Bog izginil, če pa ti z samostojnostjo življenja postaneš enak Njemu in je tvoja volja Njegova, in Njegova volja tvoja.

Pa lep pozdrav.


No M.L. malo se tudi ti bližaš resnici.Do sedaj si vseskozi trdil nasprotno,ali si pa igral duhovneža,ki ga ni.

Ne vem, verjetno me nisi nikoli razumel, mislim, da tudi še zdaj ne razumeš mojega pogleda na te stvari.

Pa lep pozdrav.


Vsak tvoj pogled je tvoja pravica ,neglede na to,da je zame tvoja resnica zmotna.

Lp Alojz Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4690 - 11.01.2009 at 22:07:43
 
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2009 at 21:55:16:
M.L. wrote on 11.01.2009 at 21:52:47:
Quote:
Torej potem Boga, kot višje duhovne inštance ni več. Sedaj mi pa iskreno povej, zakaj tega ne storiš že sedaj?

Lp,Igor

Ne razumem te, kaj misliš, da naj bi storil že sedaj?

Zakaj bi Bog izginil, če pa ti z samostojnostjo življenja postaneš enak Njemu in je tvoja volja Njegova, in Njegova volja tvoja.

Pa lep pozdrav.


No M.L. malo se tudi ti bližaš resnici.Do sedaj si vseskozi trdil nasprotno,ali si pa igral duhovneža,ki ga ni.


Alojz mislim da je to pri M.l.ju stalnica Roll Eyes Ko je potrebno vrze ven zavest kot nekaj najvisjega in primerljivega, ko pa je potrebna odgovornost, je pa lazje ustvarit nad to zavestjo se eno zavest boga Cheesy

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4691 - 11.01.2009 at 22:11:22
 
Problem iz vsega tega je ker poznamo samoizrazanje stvarstva na stirih stopnjah, ko bomo spoznali peto, bo vse jasno Wink

Aja pa peti izraz ni vseobsezen stvarnik, stvarnik deluje ravno preko oziroma iz vseh teh petih samoizrazih socasno.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4692 - 11.01.2009 at 22:13:32
 
Etrex wrote on 11.01.2009 at 22:07:43:
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2009 at 21:55:16:
M.L. wrote on 11.01.2009 at 21:52:47:
Quote:
Torej potem Boga, kot višje duhovne inštance ni več. Sedaj mi pa iskreno povej, zakaj tega ne storiš že sedaj?

Lp,Igor

Ne razumem te, kaj misliš, da naj bi storil že sedaj?

Zakaj bi Bog izginil, če pa ti z samostojnostjo življenja postaneš enak Njemu in je tvoja volja Njegova, in Njegova volja tvoja.

Pa lep pozdrav.


No M.L. malo se tudi ti bližaš resnici.Do sedaj si vseskozi trdil nasprotno,ali si pa igral duhovneža,ki ga ni.


Alojz mislim da je to pri M.l.ju stalnica Roll Eyes Ko je potrebno vrze ven zavest kot nekaj najvisjega in primerljivega, ko pa je potrebna odgovornost, je pa lazje ustvarit nad to zavestjo se eno zavest boga Cheesy

L.p.


Najlažje je biti licemer.Ko ti odgovarja eno uporabiš to in ko drugo se sklicuješ na drugo. Vedno pa na neko avtoriteto,samo,da ti ni potrebno biti odgovoren življenju. Če je treba si izmislištudi neobstoječ duhovni svet,če ga ni si ga pa naslikaš. Ja Etrex tko je to, če je človek samo duhoven in razume materijo kot posledico duha ne pa tudi, kot vzrok duha.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4693 - 11.01.2009 at 22:20:26
 
Quote:
M.L. wrote on 11.01.2009 at 21:52:47:
Quote:
Torej potem Boga, kot višje duhovne inštance ni več. Sedaj mi pa iskreno povej, zakaj tega ne storiš že sedaj?

Lp,Igor

Ne razumem te, kaj misliš, da naj bi storil že sedaj?

Zakaj bi Bog izginil, če pa ti z samostojnostjo življenja postaneš enak Njemu in je tvoja volja Njegova, in Njegova volja tvoja.

Pa lep pozdrav.

Kako ne razumeš? Zakaj tega ne storiš zdaj, ampak čakaš na neko pojavnost? Ti to preprečuje telo ali um? Njegova volja je svobodna, ne iskat tu opravičila. Vse je odvisno od tebe in ne se zgovarjat na življenske okoliščine ter nekakšne vibracije.

Lp,Igor

Malce si narobe predstavljaš doseženo samostojnost življenja. Upam, da sem te prav razumel kaj hočeš, da storim. Ti hočeš, da dosežem samostojnost življenja takoj zdaj in ker ga  nočem pač čakam na neke pojavnosti ali čudeže in vprašuješ kdo mi to preprečuje.

Seveda je vse odvisno od mene in za enkrat sem še sam svoja ovira na tej poti, ampak se trudim. In ne misli si da čakam kakšne čudeže ali pojave. Z ljubeznijo do bljžnjega se trudim došežti samostojnost življenja, ki je tudi edina prava pot.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4694 - 11.01.2009 at 22:24:32
 
M.L. wrote on 11.01.2009 at 22:20:26:
Quote:
M.L. wrote on 11.01.2009 at 21:52:47:
Quote:
Torej potem Boga, kot višje duhovne inštance ni več. Sedaj mi pa iskreno povej, zakaj tega ne storiš že sedaj?

Lp,Igor

Ne razumem te, kaj misliš, da naj bi storil že sedaj?

Zakaj bi Bog izginil, če pa ti z samostojnostjo življenja postaneš enak Njemu in je tvoja volja Njegova, in Njegova volja tvoja.

Pa lep pozdrav.

Kako ne razumeš? Zakaj tega ne storiš zdaj, ampak čakaš na neko pojavnost? Ti to preprečuje telo ali um? Njegova volja je svobodna, ne iskat tu opravičila. Vse je odvisno od tebe in ne se zgovarjat na življenske okoliščine ter nekakšne vibracije.

Lp,Igor

Malce si narobe predstavljaš doseženo samostojnost življenja. Upam, da sem te prav razumel kaj hočeš, da storim. Ti hočeš, da dosežem samostojnost življenja takoj zdaj in ker ga  nočem pač čakam na neke pojavnosti ali čudeže in vprašuješ kdo mi to preprečuje.

Seveda je vse odvisno od mene in za enkrat sem še sam svoja ovira na tej poti, ampak se trudim. In ne misli si da čakam kakšne čudeže ali pojave. Z ljubeznijo do bljžnjega se trudim došežti samostojnost življenja, ki je tudi edina prava pot.

Pa lep pozdrav.


Ljubezen ni to kar razumeš pod ta pojem ti M.L. Ljubezen se da izrabljati,samospoznane vesoljne etike življenja ne, ker je ta tedaj tvoj samobiten izraz vesoljne ljubezni.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 311 312 313 314 315 ... 764