Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 315 316 317 318 319 ... 764
(Read 1283002 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4740 - 12.01.2009 at 22:42:05
 
El Pesnik wrote on 12.01.2009 at 22:27:51:
Hihi, zvoka AUM se sploh ne razlaga ampak se ga odzvanja v sebi. Jaz si lahko zmislim kakršno koli "razlago" za AUM pa bo ravno toliko verodostojna kot vaša. Ker jo razlaga um - sredstvo, ki je ostalo nespremenjeno že 40.000 let in je popolnoma zastarelo orodje.

Po intuiciji bi pa rekel, da je AUM Primarni Zvok po katerem je vsa Kreacija nastala, AUM je pa izrekel Kreator in se s tem razdelil na masivno Kreacijo iz katere spet prehaja sam vase. Dovolj dobro za vas, krjavelj Alojz?


Kreator ne me basat!!! Ni začetka ni konca so zgolj ciklični konci začetki kjer je vsak konec začetek in začetek sočasno konec večno-sedaj. Nič ni nastalo in nič ne bo končalo, vseobsežna vesoljna konstanta (KREATOR) je samozadostna,samoohranitvena in samodelujoča zato tudi vsak njen X izraz večno-sedaj. Kaj sedaj že v božje stvarjenje verjameš? Kako večno-sedaj pa ne zanikaš!!!!
Ni tole malo skregano med seboj- dragi pesnik!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4741 - 12.01.2009 at 22:44:42
 
Alojz in Sandib wrote on 12.01.2009 at 22:42:05:

Kreator ne me basat!!! Ni začetka ni konca so zgolj ciklični konci začetki kjer je vsak konec začetek in začetek sočasno konec večno-sedaj. Nič ni nastalo in nič ne bo končalo

Eh, doktor Mutologije, isto sem povedal jaz, samo s to razliko, da se ta Kreacija kot jo vidimo sedaj nekoč lahko neha, in se potem spet pokaže. To da ne morete prebaviti Big Bang teorije samo kaže na vaše nerazumevanje.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4742 - 12.01.2009 at 22:49:58
 
El Pesnik wrote on 12.01.2009 at 22:44:42:
Alojz in Sandib wrote on 12.01.2009 at 22:42:05:

Kreator ne me basat!!! Ni začetka ni konca so zgolj ciklični konci začetki kjer je vsak konec začetek in začetek sočasno konec večno-sedaj. Nič ni nastalo in nič ne bo končalo
i je večno-sedanji prostovoljni
Eh, doktor Mutologije, isto sem povedal jaz, samo s to razliko, da se ta Kreacija kot jo vidimo sedaj nekoč lahko neha, in se potem spet pokaže. To da ne morete prebaviti Big Bang teorije samo kaže na vaše nerazumevanje.


Ne samo te,pa še teorije kaosa ne,pa teorije strun tudi ne,pa v božje delo tudi ne.Verjamem v nomos logos in v človeka,ki je večno-sedanji prostovoljni varuh in skrbnik vesoljnega življenja. Verjamem,da je življenje najmočnejši pojav v elementarni vesoljni samobitnosti.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4743 - 12.01.2009 at 22:54:08
 
Alojz in Sandib wrote on 12.01.2009 at 22:49:58:
El Pesnik wrote on 12.01.2009 at 22:44:42:
Alojz in Sandib wrote on 12.01.2009 at 22:42:05:

Kreator ne me basat!!! Ni začetka ni konca so zgolj ciklični konci začetki kjer je vsak konec začetek in začetek sočasno konec večno-sedaj. Nič ni nastalo in nič ne bo končalo
i je večno-sedanji prostovoljni
Eh, doktor Mutologije, isto sem povedal jaz, samo s to razliko, da se ta Kreacija kot jo vidimo sedaj nekoč lahko neha, in se potem spet pokaže. To da ne morete prebaviti Big Bang teorije samo kaže na vaše nerazumevanje.


Ne samo te,pa še teorije kaosa ne,pa teorije strun tudi ne,pa v božje delo tudi ne.Verjamem v nomos logos in v človeka,ki je večno-sedanji prostovoljni varuh in skrbnik vesoljnega življenja. Verjamem,da je življenje najmočnejši pojav v elementarni vesoljni samobitnosti.

Eha, Alojz, tukaj sem vas pa dobil. Nomos-Logos je samo eden izmed mnogih nižjih Kreatorjev. Recimo naš nomos-Logos je drugačen od nekoga v Andromedi, recimo. In tako je v vesolju več manjših Kreatorjev, recimo da je naš trenutni Nomos-Logos kakšen prismuknjen Jahve al pa kaj takega, samo ta bedak Jahve/Nomos-Logos NI najvišji "Kreator" vsega kar obstaja. Zato pa pravim, da je vaš pogled omejen, ker ste prišli samo do nižjega Kreatorja, ker gre zgodba še naprej.

Dovolj imam zaenkrat, meni je popolnoma jasno, da ste spoznali samo droben delček vesolja. Ker da, pod tem našim Nomos-Logosom se mi pojamo po galaksiji in mogoče delamo to kar delamo, samo gre razvoj še krepko onkrat tega našega Nomos-Logosa galaksije, do samega Izvora vsega Vesolja. To preštudirajte, pa se mi potem oglasite.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4744 - 12.01.2009 at 23:04:11
 
El Pesnik wrote on 12.01.2009 at 22:54:08:
Alojz in Sandib wrote on 12.01.2009 at 22:49:58:
El Pesnik wrote on 12.01.2009 at 22:44:42:
Alojz in Sandib wrote on 12.01.2009 at 22:42:05:

Kreator ne me basat!!! Ni začetka ni konca so zgolj ciklični konci začetki kjer je vsak konec začetek in začetek sočasno konec večno-sedaj. Nič ni nastalo in nič ne bo končalo
i je večno-sedanji prostovoljni
Eh, doktor Mutologije, isto sem povedal jaz, samo s to razliko, da se ta Kreacija kot jo vidimo sedaj nekoč lahko neha, in se potem spet pokaže. To da ne morete prebaviti Big Bang teorije samo kaže na vaše nerazumevanje.


Ne samo te,pa še teorije kaosa ne,pa teorije strun tudi ne,pa v božje delo tudi ne.Verjamem v nomos logos in v človeka,ki je večno-sedanji prostovoljni varuh in skrbnik vesoljnega življenja. Verjamem,da je življenje najmočnejši pojav v elementarni vesoljni samobitnosti.

Eha, Alojz, tukaj sem vas pa dobil. Nomos-Logos je samo eden izmed mnogih nižjih Kreatorjev. Recimo naš nomos-Logos je drugačen od nekoga v Andromedi, recimo. In tako je v vesolju več manjših Kreatorjev, recimo da je naš trenutni Nomos-Logos kakšen prismuknjen Jahve al pa kaj takega, samo ta bedak Jahve/Nomos-Logos NI najvišji "Kreator" vsega kar obstaja. Zato pa pravim, da je vaš pogled omejen, ker ste prišli samo do nižjega Kreatorja, ker gre zgodba še naprej.

Dovolj imam zaenkrat, meni je popolnoma jasno, da ste spoznali samo droben delček vesolja. Ker da, pod tem našim Nomos-Logosom se mi pojamo po galaksiji in mogoče delamo to kar delamo, samo gre razvoj še krepko onkrat tega našega Nomos-Logosa galaksije, do samega Izvora vsega Vesolja. To preštudirajte, pa se mi potem oglasite.


IZVORA NI. Cheesy Cheesy

TO JE NAPAKA VAS NAMIŠLJENIH VEDCEV  Grin Grin DOKLER BOŠ ISKAL IZVEN SEBE IZVOR  NE BOŠ VIDEL in spoznal VEČNO-SEDANJE SVETLOBE V SEBI.
IZVORA NI, JE SAMO VEČNO-SEDAJ ,KI JE ENAKO---- TI:
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4745 - 12.01.2009 at 23:06:18
 
Seveda iščemo v sebi ne pa izven sebe, madona, a to še kar naprej ponavljate?

Samo to Zavedanje človeka še ni Zavedanje vesolja. Zdaj pa pišite naprej, jaz grem dol.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4746 - 12.01.2009 at 23:28:38
 
El Pesnik wrote on 12.01.2009 at 23:06:18:
Seveda iščemo v sebi ne pa izven sebe, madona, a to še kar naprej ponavljate?

Samo to Zavedanje človeka še ni Zavedanje vesolja. Zdaj pa pišite naprej, jaz grem dol.


POET

Preberi naslov Nahate Tongueoglejmo resnici v oči-verstva.Tam ti odgovarjam in ti sporočam našo vesoljno resnico.

Lp Alojz Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4747 - 13.01.2009 at 00:07:25
 
El Pesnik wrote on 12.01.2009 at 23:06:18:
Seveda iščemo v sebi ne pa izven sebe, madona, a to še kar naprej ponavljate?

Samo to Zavedanje človeka še ni Zavedanje vesolja. Zdaj pa pišite naprej, jaz grem dol.

Daj si v betico, da te iskanje pripelje do cilja. To pa je pot, ki je v času. Ko si v času si v upanju, verovanju. to pa ni resnica. Resnica je svoboda, kot iskalec pa nisi svoboden. Življenje ne išče, ampak živi-zdaj.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4748 - 13.01.2009 at 17:39:37
 
El Pesnik wrote on 12.01.2009 at 22:27:51:
Ker jo razlaga um - sredstvo, ki je ostalo nespremenjeno že 40.000 let in je popolnoma zastarelo orodje.


Ce je um zastarelo orodje, potem je zastarel clovek. Dalec od tega da je um zastarel in nespremenjen. Pa se z razlogom nas loci od zivali

Ker um ne pomeni vedno dobro, ker te zna fino zavozlati v cas, bi ga bedasti duhovnezi danes najraje locili od cloveka in zavrgli, vendar so to samo sanje novodobne duhovnosti.

Pa se nekaj, um se vedno bolj razvija, sploh v nasi civilizaciji, ki ne pozna uma dlje kot do danes, ker se vedno raste navzgor. Ne vem od kje ti 40.000 let, ampak v 28.000 letih um raste do najvisjih zmogljivosti do najnizjih... Tako da um ni nikoli zastarel, zastarelo postane lahko samo tisto kar pride iz uma, tako da ze sam pojem zastarelo je kreacija uma samega, ze to je skregano z vso logiko. Je pa res da so zmogljivosti uma v 28.000 letnem okovirju, ampak so spet samo sanje, da um zastari, ker ce nekaj zastari, mora zastarjeno nadoknaditi bolj napredno, novejse in predvsem z isto funkcijo.

Ce bi um odstranili iz cloveka, ne bi bil vec clovek in ne bi mogel delovati kot clovek.

Zdaj pa vprasanje, kaj zaboga bi sploh lahko zamenjalo nase baje zastartelo orodje um?  Roll Eyes

Hvala za odgovor.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4749 - 13.01.2009 at 19:03:06
 
Etrex wrote on 13.01.2009 at 17:39:37:
El Pesnik wrote on 12.01.2009 at 22:27:51:
Ker jo razlaga um - sredstvo, ki je ostalo nespremenjeno že 40.000 let in je popolnoma zastarelo orodje.


Ce je um zastarelo orodje, potem je zastarel clovek. Dalec od tega da je um zastarel in nespremenjen. Pa se z razlogom nas loci od zivali

Ker um ne pomeni vedno dobro, ker te zna fino zavozlati v cas, bi ga bedasti duhovnezi danes najraje locili od cloveka in zavrgli, vendar so to samo sanje novodobne duhovnosti.

Pa se nekaj, um se vedno bolj razvija, sploh v nasi civilizaciji, ki ne pozna uma dlje kot do danes, ker se vedno raste navzgor. Ne vem od kje ti 40.000 let, ampak v 28.000 letih um raste do najvisjih zmogljivosti do najnizjih... Tako da um ni nikoli zastarel, zastarelo postane lahko samo tisto kar pride iz uma, tako da ze sam pojem zastarelo je kreacija uma samega, ze to je skregano z vso logiko. Je pa res da so zmogljivosti uma v 28.000 letnem okovirju, ampak so spet samo sanje, da um zastari, ker ce nekaj zastari, mora zastarjeno nadoknaditi bolj napredno, novejse in predvsem z isto funkcijo.

Ce bi um odstranili iz cloveka, ne bi bil vec clovek in ne bi mogel delovati kot clovek.

Zdaj pa vprasanje, kaj zaboga bi sploh lahko zamenjalo nase baje zastartelo orodje um?  Roll Eyes

Hvala za odgovor.

L.p.


Tomaž

To ve samo g. Kozmični! Ti bo razložil, sigurno ti bo!!!
Že vseskozi govorim,da bi Poet rad postal kamnita stena.

Nikakor se ne more sprijazniti z dejstvom,da je človek.

Potem ti bi g. Kozmični POET povedal,da si ti neuravnovešen tako kot je Igor,Alojz Sašo in še kdo.Imaš preveč ognja! ON je pa tiha voda-pardon, potuhnjena.
Imam občutek,da se je Poet preveč igral z ognjem in ga je mamica šeškala po prstih,tako,da je dobil maničen strah pred ognjem.
AGNIJI-Varuhi večnega ognja življenja!! Prometejeva daritev-ogenj življenja.

Lp Alojz Grin Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4750 - 14.01.2009 at 00:01:39
 
Poet!

Bodi pravi moški, bodi ognjen! Cheesy Grin
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4751 - 14.01.2009 at 09:30:15
 
sašo wrote on 14.01.2009 at 00:01:39:
Poet!

Bodi pravi moški, bodi ognjen! Cheesy Grin

Nimaš prav.

Če se nagibaš na stran ognja te ta požge.

Če se nagibaš na stran vode se v njej utopiš. Sploh pa ti očitno nisi prepričan v svojo "moškost", zato pa toliko poudarjaš ogenj. Jaz na drugi strani vem, da je "pravi moški" neandertalc, "prava ženska" pa je sentimentalna ujetnica. Zato je resnično pravi človek 50% moški in 50% ženska. Če se ti upiraš ženskemu principu v sebi si samo pol človeka - plehek neandertalec.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4752 - 14.01.2009 at 11:21:33
 
Raje neandertalec z dobrim orodjem in zadovoljno žensko, kot mlečnozobec, ki hoče biti polovični gej Grin

človek je nad vsem...če znaš kontrolirati ogenj se ne spečeš in če znaš plavat se ne utopiš Wink
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4753 - 14.01.2009 at 14:52:52
 
sašo wrote on 14.01.2009 at 11:21:33:
Raje neandertalec z dobrim orodjem in zadovoljno žensko, kot mlečnozobec, ki hoče biti polovični gej Grin

človek je nad vsem...če znaš kontrolirati ogenj se ne spečeš in če znaš plavat se ne utopiš Wink


Sašo te uči Poet. Dober učitelj tale Sašo kaj?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4754 - 14.01.2009 at 15:08:38
 
Alojz in Sandib wrote on 14.01.2009 at 14:52:52:
sašo wrote on 14.01.2009 at 11:21:33:
Raje neandertalec z dobrim orodjem in zadovoljno žensko, kot mlečnozobec, ki hoče biti polovični gej Grin

človek je nad vsem...če znaš kontrolirati ogenj se ne spečeš in če znaš plavat se ne utopiš Wink


Sašo te uči Poet. Dober učitelj tale Sašo kaj?

Zgolj samo še en omejenec, ki sledi že tako omejenega mesijo z Jezusovim kompleksom. "Prometejev Promet z Darili" se je primerno označil že na samem začetku te patetične debate, ki je daljša kot kurja čreva.

Nekaj primerov spodaj, preden zapustim to zblojeno temo in Prometeja z Jezusovim kompleksom.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 315 316 317 318 319 ... 764