Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 327 328 329 330 331 ... 764
(Read 1282379 times)
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4920 - 07.02.2009 at 18:35:38
 
Robi wrote on 07.02.2009 at 18:27:15:
Quote:
Ker zadeve stojijo ne drugace ampak ravno obratno, v vecno- zdaj ni problemov, ni strahu so samo zivljenski polozaji. Strah, problemi so jutri cez leto ali cez sekundo... Obcutek krivde je v preteklosti, v dimenziji vecno zdaj strah ne more preziveti, obstaja samo pozornost v zdaj ne v namisljenih umskih projekcijah kjer obstajajo taksne nevsecnosti.

P.s. V vecnem sedaj nisi ujet, si osvobojen, ujet si v vezavi- preteklost in projekciji- prihodnost.

Ravno zato pa se um lepi na takšne teorije, da verjame, da je s tem zbežal od svojih strahov. S tem um verjame, da se je rešil preteklosti in strahov.
Ampak seveda nihče ne živi, tako, kot ta teorija govori. So le umske zablode in maskiranje lastne identitete.


To o čemur govorimo (večno-sedaj) ni umska ali razumska zadeva. Um je ne more dojeti, ker je v času. Poskuša se vsaj približno nakazati kaj je in kako doseči.

Saj ne veš kako kdo živi. Verjetno pa bi vse obsojal, ker bi primerjal.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4921 - 07.02.2009 at 18:58:04
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 06.02.2009 at 20:51:13:
Vidiš ne bom te kritiziral bom pa ti razložil enostavno dejstvo: Ker ne kontroliraš uma mu dovoliš prtojeciranje.To je prvič- Drugič tvoja bit ni v celosti avtoriteta tvojemu umu zato ker mu dovoliš.da se projecira v tvoji bit egocentrično- jaz sem.Iz tega vzroka ste vsi neupravičeno užaljeni ko vas jaz kritiziram,ker bi vam rad ucepil ravno-bodite sami sebi avtoriteta. Človek je avtoriteta sam sebi ko je avtoriteta lastnemu umu.
Avtoriteta v izven osebni komunikaciji nima vpliva na tvojo bit,ker je tvoja celotna bit avtoriteta tvojemu lastnemu umu.Zato ti avtoritet izven sebe več ne priznaš ,ker te v ničemer je potrjujejo,ker si ti sam že živiš v dimenziji lastne potrditve. KO ti kontroliraš svoj um je sobivanje mogoče,ker se nobena avtoriteta izven tebe ne more več proicirati nate,skratka vsi vplivi izven tebe ne morejo več imeti negativnega vpliva nate.Avtoritet ni, ti si edina avtoriteta.
Trenutno stanje družbe še omogoča tujim avtoritetam negativni vpliv na našo bit ,ker ta še ni samospoznana avtoriteta.

Lp Alojz


Alojz tole si dobro razložil, poučno tudi za druge.  Smiley


ROBI

Lepo ti zadevo razložimo in ti tumbaš in tumbaš in hočeš za vsako ceno nas narediti cepce ti si pa edini kao pameten.
Lepi nate se zgolj tvoj um ki ti govori, jaz sem edini pameten.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4922 - 08.02.2009 at 17:37:27
 
Quote:
V želji za dobrobit Slovenskega naroda in kasneje celega človeštva in naše ljube matere zemlje   pozivam ,da ljudje ,ki imate možnost ,pomagate spremeniti tok zgodovine na bolje. In ne razumem poeta ,ki pravi ,da problemov ni.Sam si verjetno dobro preskrbljen in po starem pregovoru:sita vrana lačni ne verjame,ne vidiš ali ne želiš videti stiske soljudi v Sloveniji ,kaj šele širše v svetu.  
Torej ljudje božji ,dajte malo spustit vaš prenapihnjen ego,zakaj mislite,ker ste diplomirali iz ene ali druge veje zananosti ali česar koli že ,da ste pojedli vse znanje sveta?
Na zemlji realiziran človek ,po tolikih inkarnacijah,kljub blokadi ki jo imajo naši možgani,lahko ozavesti vse znanje in ga prinese človeštvu ,ko je za to izpoljnen čas.Kajti, citiram Tongueri nas je dan ,kakor tisoč let in tisoč let ,kakor dan.Ob zori tretjega dne je človek-bog vstal od mrtvih.  Kateri dan je danes ?
Pišite in povejte svojim prijateljem naprej ,kajti v Sloveniji se resnično nekaj dogaja.


Quote:
Vem da je ljudem dosti znanega, samo kaj ko je tako vse razbito, nepopolno. Zavedajte se da imate te odgovore vedno v sebi.

Večina išče potrditve.
S takšnim filozofskim pristopom in pisanjem, boš priča predvsem zavračanju.
Kot sem že omenil, resnica takšna ali drugačna, ni bistveno. Bistvo je razumevanje trenutno-sedaj teorije.
Torej, teorija govori o večno - sedaj, ampak, tistim, ki jo zagovarjate, manjka razumevanje sedanjega stanja in človeškega uma.
Pristop je napačen.
Vaš in naš um še vedno deluje na principu časa in če se mu želiš približati, ga moraš razumeti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4923 - 08.02.2009 at 19:10:33
 
Robi wrote on 08.02.2009 at 17:37:27:
Večina išče potrditve.
S takšnim filozofskim pristopom in pisanjem, boš priča predvsem zavračanju.
Kot sem že omenil, resnica takšna ali drugačna, ni bistveno. Bistvo je razumevanje trenutno-sedaj teorije.
Torej, teorija govori o večno - sedaj, ampak, tistim, ki jo zagovarjate, manjka razumevanje sedanjega stanja in človeškega uma.
Pristop je napačen.
Vaš in naš um še vedno deluje na principu časa in če se mu želiš približati, ga moraš razumeti.

Robi, ne seri s takimi. Razumeš lahko samo delovanje uma, kaj je psihološki čas. Pa še vedno te bo um prinesel okoli. Razum niso klešče.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4924 - 08.02.2009 at 19:55:16
 
Robi

Ti si tisti,ki ne uvidi civilizacijsk stanja sedaj.Ti si tisti ,ki bežiš od realnosti. Sploh pa je tvoje pisanje konfuzno.Daj povej kaj tu ni mogoče razumeti? A smo kot civilizacija v splošnem dreku?.
Zakaj? Zato ker ne razumemo enotne vesoljne naravne zakonitosti,ki nam samim omogoča spoznanje kdo sploh smo.Kaj si pa ti ponudil, povedal, prispeval? Nič zame so tvoja sporočila nakladanje in jamrane, ki kaže na tvojo osebno pasivnost v tej smeri. Nekakšni neutemeljeni očitki nam-očitaj sebi, ne nam.

Torej ti še vedno iščeš neko odrešujočo avtoriteto izven sebe in ne v sebi. To počno verniki.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4925 - 08.02.2009 at 19:56:14
 
Saj ga ne serjem, če je moj namen dobronameren.

Zanima me, kako lahko približaš ljudem ali pa celo pričakuješ od njih, da bodo verjeli v nekaj in se potem ravnali, če tega ni možno dojeti ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4926 - 08.02.2009 at 19:58:18
 
Quote:
Torej ti še vedno iščeš neko odrešujočo avtoriteto izven sebe in ne v sebi. To počno verniki.

Ampak ti to ponujaš in pričakuješ, da smo verniki.

Če bi bil vernik, bi bil kot ajgor. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4927 - 08.02.2009 at 20:02:04
 
Robi wrote on 08.02.2009 at 19:56:14:
Saj ga ne serjem, če je moj namen dobronameren.

Zanima me, kako lahko približaš ljudem ali pa celo pričakuješ od njih, da bodo verjeli v nekaj in se potem ravnali, če tega ni možno dojeti ?

Nobeden nima želje po verovanju, da bi ljudje nekaj verjeli. Govorimo o zaupanju v življenje.

Razmisli sedaj o teh dveh pojmih, pa še preberi si kaj sem napisal o kači. Razmisli in ne delaj zaključkov.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4928 - 08.02.2009 at 20:02:15
 
Quote:
Sploh pa je tvoje pisanje konfuzno.Daj povej kaj tu ni mogoče razumeti? A smo kot civilizacija v splošnem dreku?.


Stvar je predstavljena preveč filozofsko. Sprejmem lahko tisto, kar lahko dojamem z umom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4929 - 08.02.2009 at 20:02:36
 
Robi wrote on 08.02.2009 at 19:56:14:
Saj ga ne serjem, če je moj namen dobronameren.

Zanima me, kako lahko približaš ljudem ali pa celo pričakuješ od njih, da bodo verjeli v nekaj in se potem ravnali, če tega ni možno dojeti ?


Ni možno dojet zato ker ne iščeš odgovorov aktivno v sebi,ampak čakaš na odrešujočo avtoriteto izven sebe.
Problem je tudi zaupanje v soljudi. Se boš pač moral sprijazniti z dejstvom,da ti zadeva ni razumljiva. Razumel bi, če bi bil mogoč osebni stik in živa razlaga. Nič hudega, tudi to še bo, vse ob svojem času znotraj civilizacijskega cikla.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4930 - 08.02.2009 at 20:04:44
 
Robi wrote on 08.02.2009 at 19:58:18:
Quote:
Torej ti še vedno iščeš neko odrešujočo avtoriteto izven sebe in ne v sebi. To počno verniki.

Ampak ti to ponujaš in pričakuješ, da smo verniki.

Če bi bil vernik, bi bil kot ajgor. Smiley

V kaj pa jaz verjamem po tvoje?

komaj sem napisal prejšni post, pa že delaš zaključke.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4931 - 08.02.2009 at 20:05:24
 
Quote:
Robi wrote on 08.02.2009 at 19:56:14:
Saj ga ne serjem, če je moj namen dobronameren.

Zanima me, kako lahko približaš ljudem ali pa celo pričakuješ od njih, da bodo verjeli v nekaj in se potem ravnali, če tega ni možno dojeti ?

Nobeden nima želje po verovanju, da bi ljudje nekaj verjeli. Govorimo o zaupanju v življenje.

Razmisli sedaj o teh dveh pojmih, pa še preberi si kaj sem napisal o kači. Razmisli in ne delaj zaključkov.

Lp,Igor

Saj pa razmišljam. Smiley
Govoriš o zaupanju v življenje. Ampak to je splošen pojem in vsakemu pomeni nekaj drugega.
Če ti je res pomembno le to, da vsak zaupa v življenje, potem ni treba trobiti o neki teoriji, dovolj je le en stavek.
Zaupaj vase, zaupaj v življenje.
in to je vse.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4932 - 08.02.2009 at 20:07:34
 
Robi wrote on 08.02.2009 at 19:58:18:
Quote:
Torej ti še vedno iščeš neko odrešujočo avtoriteto izven sebe in ne v sebi. To počno verniki.

Ampak ti to ponujaš in pričakuješ, da smo verniki.

Če bi bil vernik, bi bil kot ajgor. Smiley


Pričakujem,da si mentalno zdrava oseba in nič več.Kar se tiče filozofije,si ti v bistvu filozof brez filozofije. Pa še tuje besede zlonamerno  obračaš v svoji dobronamernosti.
Nekak mi zgledaš malo konfuzen-zmeden v svojem filozofiranju.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4933 - 08.02.2009 at 20:07:58
 
Quote:
V kaj pa jaz verjamem po tvoje?

Kolikor opažam, verjameš v to, kar napiše Alojz.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4934 - 08.02.2009 at 20:13:23
 
Robi wrote on 08.02.2009 at 20:07:58:
Quote:
V kaj pa jaz verjamem po tvoje?

Kolikor opažam, verjameš v to, kar napiše Alojz.


On to ve in razume,ker mu je to dano v življenju. Njegov  genom to nosi v sebi,tvoj isto samo tvoj rabi več časa,da se v njemu akumuliran večno-sedanji spomin zbudi -v tebi.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 327 328 329 330 331 ... 764