Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 328 329 330 331 332 ... 764
(Read 1282376 times)
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4935 - 08.02.2009 at 20:13:38
 
Robi wrote on 08.02.2009 at 20:07:58:
Quote:
V kaj pa jaz verjamem po tvoje?

Kolikor opažam, verjameš v to, kar napiše Alojz.

Midva se strinjava. Potem bi tudi Alojz bil vernik v to kar jaz napišem. Vsak je prišel do enakega razumevanja. Določene stvari si dopolnjujeva. Vsi smo povezani, le ti trmoglaviš in nekaj tumbaš. Zabluzil si z razumom.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4936 - 08.02.2009 at 20:14:06
 
Quote:
Pričakujem,da si mentalno zdrava oseba in nič več.Kar se tiče filozofije,si ti v bistvu filozof brez filozofije. Pa še tuje besede zlonamerno  obračaš v svoji dobronamernosti.
Nekak mi zgledaš malo konfuzen-zmeden v svojem filozofiranju.

Vsak lahko v vsakem najde neka nasprotovanja.
Sem tudi filozof, moja filozofija pa je moje življenje. Resnica ima več nivojev in več dimenzij na katero lahko gledaš iz večih perspektiv. Zato seveda nasprotovanja. Pa še besede uporabljamo različno....
Moj namen je neko teorijo transformirati na tak nivo, da jo razume vsak povprečen človek.
Potem lahko grem pred ljudi, pričakujem, da bodo me sprejeli in upam ,da se bo svet spremenil na bolje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4937 - 08.02.2009 at 20:17:16
 
Quote:
Robi wrote on 08.02.2009 at 20:07:58:
Quote:
V kaj pa jaz verjamem po tvoje?

Kolikor opažam, verjameš v to, kar napiše Alojz.

Midva se strinjava. Potem bi tudi Alojz bil vernik v to kar jaz napišem. Vsak je prišel do enakega razumevanja. Določene stvari si dopolnjujeva. Vsi smo povezani, le ti trmoglaviš in nekaj tumbaš. Zabluzil si z razumom.

Lp,Igor

Res smo vsi povezani, vendar je vsak tudi nekaj posebnega .
Imam občutek, da je on avtoriteta in se ti bolj prilagajaš njemu, kot on tebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4938 - 08.02.2009 at 20:22:40
 
Quote:
Zabluzil si z razumom.


To je ena izmed njegovih funkcij, da se z njim bluzi. Smiley

Ampak resno me zanima, kaj je tvoj namen ?

Če nimaš namena bluziti, potem ne vem kaj delaš tu.
Pojdi v realno življenje, pojdi v akcijo, ljudem na ulici razloži, kako je treba živeti, pojdi na TV, v državni zbor.....Ne vem ,kaj se čaka ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4939 - 08.02.2009 at 20:24:22
 
Robi wrote on 08.02.2009 at 20:17:16:
Quote:
Robi wrote on 08.02.2009 at 20:07:58:
Quote:
V kaj pa jaz verjamem po tvoje?

Kolikor opažam, verjameš v to, kar napiše Alojz.

Midva se strinjava. Potem bi tudi Alojz bil vernik v to kar jaz napišem. Vsak je prišel do enakega razumevanja. Določene stvari si dopolnjujeva. Vsi smo povezani, le ti trmoglaviš in nekaj tumbaš. Zabluzil si z razumom.

Lp,Igor

Res smo vsi povezani, vendar je vsak tudi nekaj posebnega .
Imam občutek, da je on avtoriteta in se ti bolj prilagajaš njemu, kot on tebi.

Prilagajam se ne. Ni v moji naravi. Sicer pa kaj je občutek brez misli? Nič, zgolj občutek. Tvoja misel te navaja k temu, vendar se lepše slši, če uporabiš besedo občutek. Manipuliraš z občutenjem in želiš nekaj spraviti na nek po tvoje višji nivo. Temu rečejo na jugu nadmudrivanje. Le, da ti nadmudrivaš samega sebe.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4940 - 08.02.2009 at 20:27:52
 
Robi wrote on 08.02.2009 at 20:22:40:
Quote:
Zabluzil si z razumom.


To je ena izmed njegovih funkcij, da se z njim bluzi. Smiley

Ampak resno me zanima, kaj je tvoj namen ?

Če nimaš namena bluziti, potem ne vem kaj delaš tu.
Pojdi v realno življenje, pojdi v akcijo, ljudem na ulici razloži, kako je treba živeti, pojdi na TV, v državni zbor.....Ne vem ,kaj se čaka ?

Nič se ne čaka. Čakaš ti s tem ko te zanima namen. Jaz ga nimam, ti si ga želiš. V vsem iščeš namen, korist.
Odgovor: Nimam namena koristoljubja.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4941 - 08.02.2009 at 20:32:03
 
Quote:
Manipuliraš z občutenjem in želiš nekaj spraviti na nek po tvoje višji nivo. Temu rečejo na jugu nadmudrivanje. Le, da ti nadmudrivaš samega sebe

Nisem zapisal višji nivo.
Vsi uporabljamo svoj um zato, da nam koristi, da se čimbolje počutimo, da zadovoljimo svoje občutke  in želje.
Razen, če se nekateri imate za nadljudi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4942 - 08.02.2009 at 20:38:37
 
Robi wrote on 08.02.2009 at 20:14:06:
Quote:
Pričakujem,da si mentalno zdrava oseba in nič več.Kar se tiče filozofije,si ti v bistvu filozof brez filozofije. Pa še tuje besede zlonamerno  obračaš v svoji dobronamernosti.
Nekak mi zgledaš malo konfuzen-zmeden v svojem filozofiranju.

Vsak lahko v vsakem najde neka nasprotovanja.
Sem tudi filozof, moja filozofija pa je moje življenje. Resnica ima več nivojev in več dimenzij na katero lahko gledaš iz večih perspektiv. Zato seveda nasprotovanja. Pa še besede uporabljamo različno....
Moj namen je neko teorijo transformirati na tak nivo, da jo razume vsak povprečen človek.
Potem lahko grem pred ljudi, pričakujem, da bodo me sprejeli in upam ,da se bo svet spremenil na bolje.


To skrivnost ponovnega spoznanja človeštvo nosi v sebi (po zadnji izgubi) že 14000 let,pa je še ni nihče pravilno doumel. In ti bi jo rad v dveh minutah razumno- transformiral in prelil  v glavo vseh ljudi predvsem pa v svojo. Zadeva je v bistvu vesoljni samoproces našega bivanja.To lahko opišeš kot življenjsko vizijo,ki preseže našo trenutno zavest. Ker je zadeva v tem pogledu ciklično-danes neobičajna jo  mora tisti čigar zavest je prestopila- ta do sedaj naravno ciklično limitiran prag zavesti-  praktično realizirati . Samo živa  praktično -uporabna- predstavitev,bo služila ostalim kot resnična potrditev,da je t.i. blažena vizija vesoljne življenjske zavesti- v popolnosti ponovno realizirana na Zemlji. Prvi dokaz da je temu tako je daritev Večne luči,ki omogoči človeštvu dostop do neomejenega ekološko čistega vesoljnega vira energije. Će se ta daritev ne izvrši je t.i. brodnik-poslanec,nepotrjen- to dejanjsko pomeni- lažen!!!!  Tu ne gre za petje lepih pesmic, tu gre za  individualni boj med resnico  in lažjo, med odgovornostjo in neodgovornostjo do celotnega vesoljnega življenja in ne samo zemeljskega.

Lp Alojz Cool Cool  
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4943 - 08.02.2009 at 20:42:05
 
Robi wrote on 08.02.2009 at 20:32:03:
Quote:
Manipuliraš z občutenjem in želiš nekaj spraviti na nek po tvoje višji nivo. Temu rečejo na jugu nadmudrivanje. Le, da ti nadmudrivaš samega sebe

Nisem zapisal višji nivo.
Vsi uporabljamo svoj um zato, da nam koristi, da se čimbolje počutimo, da zadovoljimo svoje občutke  in želje.
Razen, če se nekateri imate za nadljudi.

Pa kaj je tebi? Ko ti paše uporabljaš besedo vsi, ko ne jaz. Bodi vsaj dosleden ne pa strahopeten in se skrivat za vsemi. Fraze kot vsi tako mislimo, vsi smo enaki in podobne, pojdi razlagat v kakšno versko inštitucijo.

Nivo pomeni tudi neka višina. Torej drug nivo pomeni druga višina. Uporabljaš tujke, ki jih sploh ne razumeš. Ti še dobro ne veš kaj govoriš. In to ni prvič, ponavlja se.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4944 - 08.02.2009 at 20:44:53
 
Robi wrote on 08.02.2009 at 20:14:06:
Quote:
Pričakujem,da si mentalno zdrava oseba in nič več.Kar se tiče filozofije,si ti v bistvu filozof brez filozofije. Pa še tuje besede zlonamerno  obračaš v svoji dobronamernosti.
Nekak mi zgledaš malo konfuzen-zmeden v svojem filozofiranju.

Vsak lahko v vsakem najde neka nasprotovanja.
Sem tudi filozof, moja filozofija pa je moje življenje. Resnica ima več nivojev in več dimenzij na katero lahko gledaš iz večih perspektiv. Zato seveda nasprotovanja. Pa še besede uporabljamo različno....
Moj namen je neko teorijo transformirati na tak nivo, da jo razume vsak povprečen človek.
Potem lahko grem pred ljudi, pričakujem, da bodo me sprejeli in upam ,da se bo svet spremenil na bolje.


Teorijo lahko prilagajaš, resnice ne, lahko jo opisuješ z različnih zornih kotov, opisi so kot smerokaz, resnico pa moraš spoznati v sebi.

Pričakovanja in upanja te vodijo, le zakaj.  Želiš biti sprejet, boš moral prvo sprejeti. Potem bo bolje, ko bo tebi bolje.

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4945 - 08.02.2009 at 20:47:56
 
Igor

Škoda besed.Zdi se mi, oziroma vem, človek-Robi samega sebe ne razume,kako bo druge. Sumim pa še na nek njegov skriti interes. Da nas slučajno ne vidi kot kakšno konkurenco?? Bogec si ga vedi? Verjetno bo tu nekje ključ!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4946 - 08.02.2009 at 20:47:57
 
Quote:
In ti bi jo rad v dveh minutah razumno- transformiral in prelil  v glavo vseh ljudi predvsem pa v svojo.

Pa še marsikaj drugega.

Quote:
Zadeva je v bistvu vesoljni samoproces našega bivanja.To lahko opišeš kot življenjsko vizijo,ki preseže našo trenutno zavest.

Torej bo človeštvo to dojelo, ko bo čas, preko morfogenetskih polj ?
Quote:
Tu ne gre za petje lepih pesmic, tu gre za  individualni boj med resnico  in lažjo, med odgovornostjo in neodgovornostjo do celotnega vesoljnega življenja in ne samo zemeljskega.

Lahko govorimo o odgovornosti, če nismo sposobni še dojeti ?


Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4947 - 08.02.2009 at 20:50:11
 
Alojz in Sandib wrote on 08.02.2009 at 20:38:37:
Robi wrote on 08.02.2009 at 20:14:06:
Quote:
Pričakujem,da si mentalno zdrava oseba in nič več.Kar se tiče filozofije,si ti v bistvu filozof brez filozofije. Pa še tuje besede zlonamerno  obračaš v svoji dobronamernosti.
Nekak mi zgledaš malo konfuzen-zmeden v svojem filozofiranju.

Vsak lahko v vsakem najde neka nasprotovanja.
Sem tudi filozof, moja filozofija pa je moje življenje. Resnica ima več nivojev in več dimenzij na katero lahko gledaš iz večih perspektiv. Zato seveda nasprotovanja. Pa še besede uporabljamo različno....
Moj namen je neko teorijo transformirati na tak nivo, da jo razume vsak povprečen človek.
Potem lahko grem pred ljudi, pričakujem, da bodo me sprejeli in upam ,da se bo svet spremenil na bolje.


To skrivnost ponovnega spoznanja človeštvo nosi v sebi (po zadnji izgubi) že 14000 let,pa je še ni nihče pravilno doumel. In ti bi jo rad v dveh minutah razumno- transformiral in prelil  v glavo vseh ljudi predvsem pa v svojo. Zadeva je v bistvu vesoljni samoproces našega bivanja.To lahko opišeš kot življenjsko vizijo,ki preseže našo trenutno zavest. Ker je zadeva v tem pogledu ciklično-danes neobičajna jo  mora tisti čigar zavest je prestopila- ta do sedaj naravno ciklično limitiran prag zavesti-  praktično realizirati . Samo živa  praktično -uporabna- predstavitev,bo služila ostalim kot resnična potrditev,da je t.i. blažena vizija vesoljne življenjske zavesti- v popolnosti ponovno realizirana na Zemlji. Prvi dokaz da je temu tako je daritev Večne luči,ki omogoči človeštvu dostop do neomejenega ekološko čistega vesoljnega vira energije. Će se ta daritev ne izvrši je t.i. brodnik-poslanec,nepotrjen- to dejanjsko pomeni- lažen!!!!  Tu ne gre za petje lepih pesmic, tu gre za  individualni boj med resnico  in lažjo, med odgovornostjo in neodgovornostjo do celotnega vesoljnega življenja in ne samo zemeljskega.

Lp Alojz Cool Cool  


Oprostite,ker sem ponovil zadevo.Mislim,da jo je vredno prebrati.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4948 - 08.02.2009 at 20:51:58
 
Quote:
Teorijo lahko prilagajaš, resnice ne, lahko jo opisuješ z različnih zornih kotov, opisi so kot smerokaz, resnico pa moraš spoznati v sebi.

Ampak vsak posameznik spozna svojo resnico.
Misliš, da moram verjeti v tvojo resnico. Če bom verjel v tvojo, potem boš verjela, da je nisem prilagajal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4949 - 08.02.2009 at 20:52:24
 
Alojz in Sandib wrote on 08.02.2009 at 20:47:56:
Igor

Škoda besed.Zdi se mi, oziroma vem, človek-Robi samega sebe ne razume,kako bo druge. Sumim pa še na nek njegov skriti interes. Da nas slučajno ne vidi kot kakšno konkurenco?? Bogec si ga vedi? Verjetno bo tu nekje ključ!

Sem že zadnji post napisal z muko, ker nič noče ali pa sploh ne razume. Lahko ga samo potolažim s tem, da on nima konkurence. Naj je ne vidi v nas.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 328 329 330 331 332 ... 764