Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 329 330 331 332 333 ... 764
(Read 1282305 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4950 - 08.02.2009 at 20:52:39
 
Robi wrote on 08.02.2009 at 20:47:57:
Quote:
In ti bi jo rad v dveh minutah razumno- transformiral in prelil  v glavo vseh ljudi predvsem pa v svojo.

Pa še marsikaj drugega.

Quote:
Zadeva je v bistvu vesoljni samoproces našega bivanja.To lahko opišeš kot življenjsko vizijo,ki preseže našo trenutno zavest.

Torej bo človeštvo to dojelo, ko bo čas, preko morfogenetskih polj ?
Quote:
Tu ne gre za petje lepih pesmic, tu gre za  individualni boj med resnico  in lažjo, med odgovornostjo in neodgovornostjo do celotnega vesoljnega življenja in ne samo zemeljskega.

Lahko govorimo o odgovornosti, če nismo sposobni še dojeti ?




Ti nisi sposoben dojeti-ne mi!!!! Spreobračaš besede!!! Zato se mora izvršiti daritev,ki potrdi ciklično 'osvoboditev' zavesti. Daj preberi si dobro zadevo!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4951 - 08.02.2009 at 20:55:00
 
Quote:
Da nas slučajno ne vidi kot kakšno konkurenco??

Kakšno konkurenco ?
Ne moreš biti konkurenca, če trdiš, da je to že vse v nas in bo človeštvo samo prišlo do tega samospoznanja.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4952 - 08.02.2009 at 20:56:38
 
Quote:
Ti nisi sposoben dojeti-ne mi!!!! Spreobračaš besede!!! Zato se mora izvršiti daritev,ki potrdi ciklično 'osvoboditev' zavesti. Daj preberi si dobro zadevo!

Nisem mislil tebe.
Ampak
Quote:
To skrivnost ponovnega spoznanja človeštvo nosi v sebi (po zadnji izgubi) že 14000 let,pa je še ni nihče pravilno doumel.

Alojz,
zakaj vsako nestrinjanje ali nerazumevanje dojemaš, kot napad nate ?
Če je vse že vnaprej določeno, čemu potem strah. Saj jaz ne morem spremeniti vse te kode vesolja in konstant.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4953 - 08.02.2009 at 21:00:29
 
Robi wrote on 08.02.2009 at 20:55:00:
Quote:
Da nas slučajno ne vidi kot kakšno konkurenco??

Kakšno konkurenco ?
Ne moreš biti konkurenca, če trdiš, da je to že vse v nas in bo človeštvo samo prišlo do tega samospoznanja.



V smislu kakšnega versketga dogmatizma. Daj, da ti zadevo razložim na primeru njive. Posej njivo in glej kako kali.Videl boš,da je en kalček pred vsemi ZUNAJ. Ni nič drugačen od drugih, je samo prvi v njivi enakih semen. Če sedaj ne razumeš- si kaj'?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4954 - 08.02.2009 at 21:02:41
 
ROBI

Ne potikaj. Pa bolj počasi piši poste.Dovoli,da ti misel dozori in potem jo sporočaj.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4955 - 08.02.2009 at 21:09:26
 
Quote:
V smislu kakšnega versketga dogmatizma. Daj, da ti zadevo razložim na primeru njive. Posej njivo in glej kako kali.Videl boš,da je en kalček pred vsemi ZUNAJ. Ni nič drugačen od drugih, je samo prvi v njivi enakih semen. Če sedaj ne razumeš- si kaj'

Razumem, vendar je trditev ( zame )zastavljena filozofsko.
Če bi bili vsi ljudje enaki, kot kalčki, potem bi bil nevoščljiv, ampak...nismo vsi enaki.
Nevoščljiv  bi bil tudi, če bi želel biti takšen, kot ti, če bi mi ti bil kot nek idol, vendar je moj namen postati le to, kar sem - Človek.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4956 - 08.02.2009 at 21:12:51
 
Robi wrote on 08.02.2009 at 21:09:26:
Quote:
V smislu kakšnega versketga dogmatizma. Daj, da ti zadevo razložim na primeru njive. Posej njivo in glej kako kali.Videl boš,da je en kalček pred vsemi ZUNAJ. Ni nič drugačen od drugih, je samo prvi v njivi enakih semen. Če sedaj ne razumeš- si kaj'

Razumem, vendar je trditev ( zame )zastavljena filozofsko.
Če bi bili vsi ljudje enaki, kot kalčki, potem bi bil nevoščljiv, ampak...nismo vsi enaki.
Nevoščljiv  bi bil tudi, če bi želel biti takšen, kot ti, če bi mi ti bil kot nek idol, vendar je moj namen postati le to, kar sem - Človek.


Ja dobro hotenje, ampak brezsmiseno v lastni trditvi-Človek si že!!!!    KissTo pa je filozofija za dol past.
Verjetno si mislil samorealiziran, vesoljno samospoznan.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4957 - 08.02.2009 at 21:21:35
 
Ja...spoznati, razsvetliti, razširiti zavest in s tem spoznati bistvo samega bivanja in vesolja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4958 - 08.02.2009 at 21:24:42
 
Robi wrote on 08.02.2009 at 21:21:35:
Ja...spoznati, razsvetliti, razširiti zavest in s tem spoznati bistvo samega bivanja in vesolja.


Hej Robi-doberdan!!!

Samo še voljo -hoteti in bo!!! Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4959 - 08.02.2009 at 21:59:54
 
Alojz in Sandib wrote on 09.01.2009 at 12:43:32:
Vsem

Rad bi vsakogar pozval,da mi napiše,ali verjame v Veliki pok Big-bang,  kot začetek časa stvarjenja nam poznanega stvarstva?
Če ne,kako si potem zadevo razlaga sam?
Ali je bil Bog sam pred začetkom časa? Če mislite tako, potem prosim za vašo osebno definicijo boga!!!!!

Je vesoljna zavest, potem neodvisna od materije?? Kako je to sploh mogoče in zakaj? Kako lahko nekaj kar ne obstaja ima zavest? Sedaj bi rad začel temo v njenih koreninah!!!

Vsak ki bo sodeloval naj prosimj osebno ne žali nikogar, ampak naj izključno sporoča svojo osebno videnje teh vprašanj.

Lp Alojz



Na ta vprašanja trenutno ni možno odgovoriti logično, kot le tako, da ni začetka. Saj um uporablja logiko in se v tem izgubi. Če rečem, da je bog ustvaril svet, potem lahko nadaljujem v večnost s tem vprašanjem...kdo je ustvaril boga pred bogom.....logika se izgubi v večnosti.
Ker tega z umom ni možno dojeti, potem spet z umom sklepaš, da je treba um preseči, da boš spoznal resnico. Ampka preseči ga ne moreš, ker se le vrtiš v krogu.
Tako lahko s pomočjo uma zaobidem nevednost in problem, da bi zašel v slepo ulico. Torej je um ravno tako samodelujoč in je sam sebi namen. Iskanje, pisanje, razmišljanje...vse je samo sebi namen.Ne morem govoriti o preseganju uma, ker s tem potrjujem svoj um.
Resnica bo spoznana preko samospoznanja. Najverjetneje ob fizični smrti.

Napisal sem res pravi umotvor. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4960 - 08.02.2009 at 22:00:53
 
Quote:
Vsak ki bo sodeloval naj prosimj osebno ne žali nikogar, ampak naj izključno sporoča svojo osebno videnje teh vprašanj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4961 - 09.02.2009 at 10:09:07
 
Robi

Ja res je umotvor.Nisi  uprabil akumuliranega uma in ta je
zate kot vidim- še nedostopen. Tudi to še bo !!!
Zato- tudi jaz govorim da naš izobraževalni sistem ni vreden nič. Zakaj ? Zato ker ne upošteva našega akumuliranega uma (mi to v svoji nevednosti imenujemo nezavedno),ki v bistvu nosi v sebi  našo večno-sedanjo vesoljno samobitnost. Naš izobraževalni sistem trenutno trenira naš sedanji realiziran um, ne prebuja pa našega akumuliranega uma,ki ga hrani naš genom..
Da boš razumel: Mi nič ne odkrivamo na novo v bistvu mi ponovno odkrivamo že vedeno in poznano. Vsako veliko odkritje je v bistvu vstop uma v nazaj lastno akumulirano vrednost,tam je ohranjeno naše izgubljeno vedenje večno-sedaj.
Mogoče sem jaz tudi napisal umotvor,ki pa se ga da razumeti ,če se hoče -vsaj upam.

S gornjim pisanjem sem ti zadevo razložil in ti hkrati pokazal,da takšna narejenost (zadnji odstavek) ni v moji biti.
Direktno na žogo brez leporečja- to sem jaz. To morate vzeti v zakup kdor hoče,kdor ne, naj ne bere mojih postov.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4962 - 09.02.2009 at 11:03:25
 
Robi wrote on 08.02.2009 at 21:59:54:
Alojz in Sandib wrote on 09.01.2009 at 12:43:32:
Vsem

Rad bi vsakogar pozval,da mi napiše,ali verjame v Veliki pok Big-bang,  kot začetek časa stvarjenja nam poznanega stvarstva?
Če ne,kako si potem zadevo razlaga sam?
Ali je bil Bog sam pred začetkom časa? Če mislite tako, potem prosim za vašo osebno definicijo boga!!!!!

Je vesoljna zavest, potem neodvisna od materije?? Kako je to sploh mogoče in zakaj? Kako lahko nekaj kar ne obstaja ima zavest? Sedaj bi rad začel temo v njenih koreninah!!!

Vsak ki bo sodeloval naj prosimj osebno ne žali nikogar, ampak naj izključno sporoča svojo osebno videnje teh vprašanj.

Lp Alojz



Na ta vprašanja trenutno ni možno odgovoriti logično, kot le tako, da ni začetka. Saj um uporablja logiko in se v tem izgubi. Če rečem, da je bog ustvaril svet, potem lahko nadaljujem v večnost s tem vprašanjem...kdo je ustvaril boga pred bogom.....logika se izgubi v večnosti.
Ker tega z umom ni možno dojeti, potem spet z umom sklepaš, da je treba um preseči, da boš spoznal resnico. Ampka preseči ga ne moreš, ker se le vrtiš v krogu.
Tako lahko s pomočjo uma zaobidem nevednost in problem, da bi zašel v slepo ulico. Torej je um ravno tako samodelujoč in je sam sebi namen. Iskanje, pisanje, razmišljanje...vse je samo sebi namen.Ne morem govoriti o preseganju uma, ker s tem potrjujem svoj um.
Resnica bo spoznana preko samospoznanja. Najverjetneje ob fizični smrti.

Napisal sem res pravi umotvor. Grin


Robi zate ni logičen zaključek,da vesoljna konstanta nima začetka ,ampak je vsak začetek vsake njene individualne pojavnosti sočasno konec in obratno.Zato je vseobsežna vesoljna konstanta v vsaki svoji X individualni  pojavnosti
konstanta.
Um ima znotraj lastne zunanje enovitosti, dve sočasno prisotni vrednosti,ki se navzven izražata večno-sedaj enotno. Samogibanje uma se dogaja na relaciji izmeničnega EM tokokroga med akumulacijo in realizacijo. Mogoče ne zmoreš preko lastne EM sile (duha) odpreti nemoteno komunikacijo znotraj lastnega uma?

Ja Robi tko ti je to,ko misliš,da lahko sodiš druge potem pa padeš v lastno zanko,ki si jo namenil drugemu.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4963 - 09.02.2009 at 14:29:11
 
Robi wrote on 08.02.2009 at 21:59:54:
Na ta vprašanja trenutno ni možno odgovoriti logično, kot le tako, da ni začetka. Saj um uporablja logiko in se v tem izgubi. Če rečem, da je bog ustvaril svet, potem lahko nadaljujem v večnost s tem vprašanjem...kdo je ustvaril boga pred bogom.....logika se izgubi v večnosti.


To ne znas ti sam sebi odgovoriti logicno, to pa ne pomeni da ne obstaja logicen odgovor.

Problem je ker hoces nadeljevati v vecnost z odgovorom o nekem nastanku  Grin Zakaj? Zato ker ne razumes da ni dejanskega nastanka, je samo konec, ki pa je vedno nov zacetek, zaradi razloga ker ni nastanka iz nic in logicno tudi en sam atom za primer ne gre v nic- dobesedno nikoli ne izgine v nic.

Kaj ni dovolj logicno, da ni nic nicesar ustvarilo ampak je vse VECNO- ZDAJ neustvarjeno in neunicljivo?

Vidis kako logicna razlaga obstaja, ljudje gledajo za nastanek v preteklosti in konec v prihodnost, v svojem nerazumevanju da to velja samo znotraj cikla.

V vsem stvarstvu veljajo enaki zakoni, ne razumes da je nastanek necesa navidezen znotraj cikla, ker v resnici je to samo prehajanje med cikli. Tako je celotno vesolje v vseh svojih pojavnostih, verizno ciklicno vezano vecno- zdaj od vedno taksno, ker edina logika tu je da drugace ne more bit.  Grin Vse drugo so zablode ustvarjene v umu in casu (nastanek vesolja, bog skreiral vesolje,... vse to so filozofske bedarije), to pa je dokaz ki se dogaja vecno- zdaj  Grin

Nic ne nastane iz nic, nikoli ni nic nastalo iz nic in nikoli ni in ne bo nic slo v nic, je samo interakcija med vrednostima akumulacije in realizacije, ko pride do kriticne tocke je to konec socasno nov zacetek... zelo logicno za nekatere, kar zate ni logicno, pa se vedno pametujes in dopovedujes o nekih filozofijah.

Kdor poskusa kar sem povedal zanikat, lahko to zanika samo z ocitno filozofskim skropucalom.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4964 - 09.02.2009 at 14:58:57
 
Quote:
Kaj ni dovolj logicno, da ni nic nicesar ustvarilo ampak je vse VECNO- ZDAJ neustvarjeno in neunicljivo?

Vidis kako logicna razlaga obstaja, ljudje gledajo za nastanek v preteklosti in konec v prihodnost, v svojem nerazumevanju da to velja samo znotraj cikla.

To je logična razlaga za umsko nevednost.
Edino s takšno resnico lahko trenutno zadovoljiš svoj um in se imaš za pametnega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 329 330 331 332 333 ... 764