Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 330 331 332 333 334 ... 764
(Read 1282302 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4965 - 09.02.2009 at 16:21:13
 
Robi wrote on 09.02.2009 at 14:58:57:
Quote:
Kaj ni dovolj logicno, da ni nic nicesar ustvarilo ampak je vse VECNO- ZDAJ neustvarjeno in neunicljivo?

Vidis kako logicna razlaga obstaja, ljudje gledajo za nastanek v preteklosti in konec v prihodnost, v svojem nerazumevanju da to velja samo znotraj cikla.

To je logična razlaga za umsko nevednost.
Edino s takšno resnico lahko trenutno zadovoljiš svoj um in se imaš za pametnega.



S kakšno resnico pa ti zadovoljuješ svoj um Robi? Jaz  Robi- sem najpametnejši zato lahko sodim druge  A s takšno resnico zadovoljuješ svoj um? Gre tako?

Pa še eno pripombo imam na tvoje početje. Ko ne moreš več nikamor, celotno zadevo nelogično obrneš na glavo in s tem si ti rešuješ svoj omejen um. Tega si ti žal nisi sposoben priznati,ker nimaš vedenja- kdo si ti sam in kje sploh je tvoja pozicija znotraj večno-sedanje  vseobsežne vesoljne konstante. Sedaj ti bom takole povedal če zadev ne razumeš je boljše,da sprašuješ in ne komentiraš. S tem si boš naredil večjo uslugo verjemi mi.  Pa še nam ne boš dal vedeti koliko si pameten.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4966 - 09.02.2009 at 16:35:32
 
Na začetku sem spraševal, pa so bile pripombe,češ zakaj samo sprašujem in ne napišem nekega svoje mnenja in pogleda.

Sedaj sem začel podajati svoje mnenje, pa spet ni prav...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4967 - 09.02.2009 at 16:42:21
 
Quote:
S kakšno resnico pa ti zadovoljuješ svoj um Robi? Jaz  Robi- sem najpametnejši zato lahko sodim druge  A s takšno resnico zadovoljuješ svoj um? Gre tako?

Tu tudi ni logike. Jaz ne trdim, da poznam višjo in večno resnico, zato nisem najpametnejši.

Problem pri večini vas pa je to, da vse jemljete osebno.
Tu govorim o delovanju uma, tudi mojega in sicer kako um deluje, da ne pride v zagato in nevednost. To je reševanje in potrjevanje uma, pa čeprav teorija trdi, da je za njeno razumevanje potrebno preseči um.

Čisti absurd...bolj človek napreduje s svojo civilizacijo in s tem krepi um, bolj trdi, da ne rabi uma in da je celo odveč.... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4968 - 09.02.2009 at 18:14:16
 
Robi wrote on 09.02.2009 at 16:42:21:
Quote:
S kakšno resnico pa ti zadovoljuješ svoj um Robi? Jaz  Robi- sem najpametnejši zato lahko sodim druge  A s takšno resnico zadovoljuješ svoj um? Gre tako?

Tu tudi ni logike. Jaz ne trdim, da poznam višjo in večno resnico, zato nisem najpametnejši.

Problem pri večini vas pa je to, da vse jemljete osebno.
Tu govorim o delovanju uma, tudi mojega in sicer kako um deluje, da ne pride v zagato in nevednost. To je reševanje in potrjevanje uma, pa čeprav teorija trdi, da je za njeno razumevanje potrebno preseči um.

Čisti absurd...bolj človek napreduje s svojo civilizacijo in s tem krepi um, bolj trdi, da ne rabi uma in da je celo odveč.... Smiley


To si si ti izmislil. Um naj  bo soizraz tvoje žive večno-sedanje biti.

'Idiot'-Dostojevski ,tam nič ne piše,da človek ne rabi uma,ali da ga zanika. Surja kaj je že to?

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4969 - 09.02.2009 at 18:48:52
 
Robi wrote on 09.02.2009 at 16:35:32:
Na začetku sem spraševal, pa so bile pripombe,češ zakaj samo sprašujem in ne napišem nekega svoje mnenja in pogleda.

Sedaj sem začel podajati svoje mnenje, pa spet ni prav...


Robi jaz sem imela pripombo ampak ne tako kot si ti rekel, spet si vse obrnil okoli.


Quote:
Postavila sem ti tudi vprašanja, na katera nisi odgovoril, raje si postavil nova vprašanja.    Rad postavljaš vprašanja, nerad pa odgovarjaš in mimogrede ne bi bil preveč oseben.  


Podajaj svoje poglede, nič narobe, samo če pa komentiraš proti nekomu, bi pa moral imeti kak argument, ne pa da obrneš stavek okoli, to ni argument.

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4970 - 09.02.2009 at 19:00:58
 
Na vsako zadevo lahko gledaš  z več perspektiv, vsak posameznik gleda skozi svoje oči.
Zate ni argumenta, če ga ne vidiš. Poglej in razmišljaj malo širše.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4971 - 09.02.2009 at 19:06:11
 
Robi wrote on 09.02.2009 at 14:58:57:
To je logična razlaga za umsko nevednost.
Edino s takšno resnico lahko trenutno zadovoljiš svoj um in se imaš za pametnega.


Ne govori neumnosti, ti se imas za pametnega in hoces nekaj zavreci, a ker pac nisi dovolj pameten ostanes pri: To je logična razlaga za umsko nevednost.  Grin To je vse kar premores? Opisi zakaj gre za umsko nevednost?

Kdo se tu dela pametnega je ocitno, ok za umsko vednost torej... kaj je bog ustvaril stvarstvo? Kaj je samonastalo iz nic? Da ni slucjno nastalo iz duhovnih delcev, ki taksnim kot si ti radi hodijo po glavi... Ali kaksna tretja umska bedarija?

To je potrebno vedeti da zadevo lahko ovrzes!

Jaz jemljem stvari taksne kot so, jaz se tega nisem izmislil, sem pa dojel kar sporocam, vidis ti pa se delas pametnega in da bi vsaj imel kaksen dober argument proti... Tako pa samo brcas v zrak Grin

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4972 - 09.02.2009 at 19:09:23
 
Robi wrote on 09.02.2009 at 19:00:58:
Na vsako zadevo lahko gledaš  z več perspektiv, vsak posameznik gleda skozi svoje oči.
Zate ni argumenta, če ga ne vidiš. Poglej in razmišljaj malo širše.


Tvoj argument je to,da se delaš bolj pametnega kot v resnici si. To počneš pa s bebavim spreobračanjem tujih besed. Omejenci govorijo o potrebi perspektiv in pogledov,vsi pogledi in perspektive so v eni dimenziji večno-sedaj. Sprijazni  se z njo in boš imel samo en pogled in vid. Mogoče imaš pa napako vida ravno ti sam?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4973 - 09.02.2009 at 19:16:15
 
Quote:
Opisi zakaj gre za umsko nevednost?

Zato:
Quote:
Jaz jemljem stvari taksne kot so, jaz se tega nisem izmislil, sem pa dojel kar sporocam,

Tvoj um je le prevzel neko teorijo, jo le ponavljaš.

Torej, za umsko nevednost gre zato, ker izražaš neko teorijo, ki je s svojim umom nisi dojel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4974 - 09.02.2009 at 19:22:24
 
Robi wrote on 09.02.2009 at 19:00:58:
Na vsako zadevo lahko gledaš  z več perspektiv, vsak posameznik gleda skozi svoje oči.


To si že nekajkrat napisal tu gor, ne rabiš se ponavljati !

Robi wrote on 09.02.2009 at 19:00:58:
Zate ni argumenta, če ga ne vidiš. Poglej in razmišljaj malo širše.


Pa smo spet tam, argument je ali ga ni Robi, če ga nimaš ga nimaš, ko ga boš našel se pa javi.  Grin

Ti bi očitno rad nekaj vmes  Grin


Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4975 - 09.02.2009 at 19:22:42
 
Robi wrote on 09.02.2009 at 19:16:15:
Quote:
Opisi zakaj gre za umsko nevednost?

Zato:
Quote:
Jaz jemljem stvari taksne kot so, jaz se tega nisem izmislil, sem pa dojel kar sporocam,

Tvoj um je le prevzel neko teorijo, jo le ponavljaš.

Torej, za umsko nevednost gre zato, ker izražaš neko teorijo, ki je s svojim umom nisi dojel.

Pa katera teorija po tebi ni sprejemljiva? Katera je to?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4976 - 09.02.2009 at 19:24:39
 
Robi wrote on 09.02.2009 at 19:00:58:
Na vsako zadevo lahko gledaš  z več perspektiv, vsak posameznik gleda skozi svoje oči.
Zate ni argumenta, če ga ne vidiš. Poglej in razmišljaj malo širše.


Ti svetujem, da se lepo umiris in si priznas da pac zadevi nisi dorasel in si reces bo ze... Zdaj pa ce se ti ne dopade znanje enotne naravne zakonitosti ali jo ne razumes, hoces nekaj na silo sesut, ker pac nimas dovolj znanja o tem, zato si pomagas z nizkotnimi prijemi in ocitnimi bedarijami.

Vidis to pa ni dobro in kot vsak mojster ki je v doloceni stvari (Alojz to je) ce mu bo prisel pametovat kak kekec brez pojma, normalno da bo dobil povratno porcijo lastne gnojnice. Kaj drugega pa pricakujes?

In potem vsi ubogi revcki ker vas Alojz upraviceno ukurca, kako se neupraviceno ujezi (v resnici takrat verjetno najbolj poka od smeha) in kako ne sprejema drugih pogledov (v resnici se samo izmika govnu ki ga meceste).

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4977 - 09.02.2009 at 19:27:43
 
Robi wrote on 09.02.2009 at 19:16:15:
Quote:
Opisi zakaj gre za umsko nevednost?

Zato:
Quote:
Jaz jemljem stvari taksne kot so, jaz se tega nisem izmislil, sem pa dojel kar sporocam,

Tvoj um je le prevzel neko teorijo, jo le ponavljaš.

Torej, za umsko nevednost gre zato, ker izražaš neko teorijo, ki je s svojim umom nisi dojel.


Oho zdaj pa si stopil se eno stopnjicko vise, zdaj ti ze ves kaj sem jaz v svoji biti dojel in kaj ne... Kaj lahko naslednjic napises se kaksno vecjo bedarijo?
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4978 - 09.02.2009 at 19:29:42
 
Quote:
Omejenci govorijo o potrebi perspektiv in pogledov,vsi pogledi in perspektive so v eni dimenziji večno-sedaj. Sprijazni  se z njo in boš imel samo en pogled in vid

Saj ravno o tem govorim že ves čas. Da moram najprej sprejeti najprej neke pogoje in poglede, da bom potem lahko verjel v to, v kar ti verjameš.
To je programiranje ali umska manipulacija.
Če sprejmem potrebne pogoje in spremenim pogled na svet, potem se vse lepo izzide in dobim občutek, da je vse resnično.
Quote:
Omejenci govorijo o potrebi perspektiv in pogledov,vsi pogledi in perspektive so v eni dimenziji večno-sedaj.

A nisem omejenec potem, če se omejim le na eno dimenzijo ?
A ni ta dimenzija večno-sedaj le dimenzija časa oz nečasa ?
Kaj pa druge dimenzije ? Različne gostote materije ali nematerije....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4979 - 09.02.2009 at 19:29:56
 
Robi wrote on 09.02.2009 at 19:16:15:
Quote:
Opisi zakaj gre za umsko nevednost?

Zato:
Quote:
Jaz jemljem stvari taksne kot so, jaz se tega nisem izmislil, sem pa dojel kar sporocam,

Tvoj um je le prevzel neko teorijo, jo le ponavljaš.


Torej, za umsko nevednost gre zato, ker izražaš neko teorijo, ki je s svojim umom nisi dojel.


Robi, ali si ti bebav ali si muhast osel?

Etrex je videl praktičen dokaz,ki omogoča razumevanje Nomos-Logos enotne večno-sedanje vseobsežne naravne zakonitosti. Povedal sem ti,če tvoj um ne dojame zadeve in vem da je ne,sem ti že zdavnaj dal na znanje,da boš dobil ti in vsi,ki niste zmožni zadeve dojeti-praktično realiziran dokaz.Torej ne beli si glave,ker ti bo pregorela. Tudi zate je že poskrbljeno in za vse. Zaupaj in bo,če sedaj ne dojemaš? Blagor nevednim, njih bo nebeško kraljestvo. Sedaj razumeš kaj ti sporočam? Jasno?

Lp Alojz Cool Cool

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 330 331 332 333 334 ... 764