Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 331 332 333 334 335 ... 764
(Read 1282145 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4980 - 09.02.2009 at 19:35:56
 
Quote:
Pa katera teorija po tebi ni sprejemljiva? Katera je to?

Teorija večno sedaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4981 - 09.02.2009 at 19:39:22
 
Quote:
Povedal sem ti,če tvoj um ne dojame zadeve in vem da je ne,sem ti že zdavnaj dal na znanje,da boš dobil ti in vsi,ki niste zmožni zadeve dojeti-praktično realiziran dokaz.

Upam samo, da mi ne bo treba čakati celo večnost.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4982 - 09.02.2009 at 19:41:43
 
Robi wrote on 09.02.2009 at 19:39:22:
Quote:
Povedal sem ti,če tvoj um ne dojame zadeve in vem da je ne,sem ti že zdavnaj dal na znanje,da boš dobil ti in vsi,ki niste zmožni zadeve dojeti-praktično realiziran dokaz.

Upam samo, da mi ne bo treba čakati celo večnost.  Smiley


Hočeš še več. Veliko slavje je blizu. Samo glej,da te prej kak Lucifer,ki ga nosiš v hlačah ne izda.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4983 - 09.02.2009 at 19:44:28
 
Robi wrote on 09.02.2009 at 19:35:56:
Quote:
Pa katera teorija po tebi ni sprejemljiva? Katera je to?

Teorija večno sedaj.

To ni teorija. To je samo ime za stanje. Lahko bi uporabil drugo besedo, kot Nečas ali Sokratnost itd.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4984 - 09.02.2009 at 19:47:29
 
Robi wrote on 09.02.2009 at 19:35:56:
Quote:
Pa katera teorija po tebi ni sprejemljiva? Katera je to?

Teorija večno sedaj.


Robi

Teoretično in praktično lahko kateri koli trenutek umreš in se rodiš tudi živiš v tem trenutku-ne v preteklosti in ne v prihodnosti-tja uhaja tvoj um. Ampak ta tvoj in vsakogar trenutek česar koli, je edini trenutek,ki v sebi nosi sočasno tvojo preteklost in tvojo prihodnost in tudi tvoje bivanje. Ta trenutek je večno-sedaj.

Toliko samo za pokušinjo. Ampak glej,da ti žarnice ne pregorijo.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4985 - 09.02.2009 at 20:07:03
 
Alojz in Sandib wrote on 09.02.2009 at 19:41:43:
Robi wrote on 09.02.2009 at 19:39:22:
Quote:
Povedal sem ti,če tvoj um ne dojame zadeve in vem da je ne,sem ti že zdavnaj dal na znanje,da boš dobil ti in vsi,ki niste zmožni zadeve dojeti-praktično realiziran dokaz.

Upam samo, da mi ne bo treba čakati celo večnost.  Smiley


Hočeš še več. Veliko slavje je blizu. Samo glej,da te prej kak Lucifer,ki ga nosiš v hlačah ne izda.

Lp Alojz Cool Cool


Lucifer v hlačaš ha ha, to bi moral RKC Bošty videti  Grin Grin Grin

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4986 - 09.02.2009 at 20:12:40
 
Robi wrote on 09.02.2009 at 19:29:42:
A nisem omejenec potem, če se omejim le na eno dimenzijo ?
A ni ta dimenzija večno-sedaj le dimenzija časa oz nečasa ?
Kaj pa druge dimenzije ? Različne gostote materije ali nematerije....


Nic se ne omejis, ti izhajas iz dimenzije vecno- sedaj, dimenzija vecno- sedaj ni misljena kot nek locen nivo. Pomisli prvo osnovno stvar... ZDAJ ki je vecen, je se kaj drugega resnicnega? Prihodnost, preteklost je samo v nasih glavah, odmaknejo nas od resnicne edine dimenzije bivanja vecno- zdaj, ne mores biti omejen iz tam kjer izhajas delujes umres, se rodis. Se vedno uporabljas prihodnost in preteklost, samo nisi omejen zaradi priteklosti in prihodnosti.

Loceni nivoji, dimenzije, razlicne materije, nematerije, to so bedarije.

Ti bi moral sam zacetek P.D. prvo vzet v roke, da sploh dojames za kaj se gre. Mept*= masa, energija, prostor, t-cas, zivljenje* vse to ni nic loceno med seboj. Duhovnost= energija nobenih skrivnostnih nivojev ni. Dolocena Xmept* pojavnost ima znotraj svojo akumulirano ter realizirano vrednost to je materija in energija, duhovno in materijalno ce hoces. Dva pola moski pa zenski, naredi celoto. V temu je trik ker je to delno spoznano v civilizaciji, ampak clovek niha iz popolnega materijalizma v popolno duhovnost, dva nasprotna pola ustvarjasta gibanje celotnega univerzuma, drugeace ne bi bilo nicesar in ravno zato je tudi nase zavedanje nic drugega kot vzrok in posledica le tega izmenicnega delovanja dveh vrednosti.

Kaj je pravilno biti totalno duhoven neprizemljen ali materijalist? Ne eno ne drugo, pola je potrebno uravnovesiti. Danasnja duhovnost pere pamet kako bos nekoc zivel v elegantno locenemu duhovnem svetu, ker ne pozna tega osnovnega zakona, ni moskega ali ni zenske ni cloveka. In zakaj ni to zame teorija? Ker spoznavam isto stvar v delovanju atoma pa vse do galaksije, brez ene same vmesne izjeme. Izjeme so samo v glavah ljudi ki prodajajo okrog umotvore.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4987 - 09.02.2009 at 20:17:59
 
Quote:
Teoretično in praktično lahko kateri koli trenutek umreš in se rodiš tudi živiš v tem trenutku-ne v preteklosti in ne v prihodnosti-tja uhaja tvoj um. Ampak ta tvoj in vsakogar trenutek česar koli, je edini trenutek,ki v sebi nosi sočasno tvojo preteklost in tvojo prihodnost in tudi tvoje bivanje. Ta trenutek je večno-sedaj.

Toliko samo za pokušinjo. Ampak glej,da ti žarnice ne pregorijo.

Ne skrbi za moje žarnice. Smiley

Se že kar nekaj let ukvarjam s takšno teorijo. So stvari, v katere bi se dalo verjeti, ampak, so še zadeve, ki jih s to teorijo ne znam razložiti oz. se pojavljajo kontradikcije.
Zato ne verjamem 100% v to in zato s svojimi argumenti ali kakorkolijimrečete, iščem dalje....pa čeprav je vse tu in zdaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4988 - 09.02.2009 at 20:25:13
 
Quote:
Nic se ne omejis, ti izhajas iz dimenzije vecno- sedaj, dimenzija vecno- sedaj ni misljena kot nek locen nivo. Pomisli prvo osnovno stvar... ZDAJ ki je vecen, je se kaj drugega resnicnega? Prihodnost, preteklost je samo v nasih glavah, odmaknejo nas od resnicne edine dimenzije bivanja vecno- zdaj, ne mores biti omejen iz tam kjer izhajas delujes umres, se rodis. Se vedno uporabljas prihodnost in preteklost, samo nisi omejen zaradi priteklosti in prihodnosti.

Zakaj pa potem vesolje izraža, da se vse spreminja ? Posledica česa so spremembe ?
Quote:
Loceni nivoji, dimenzije, razlicne materije, nematerije, to so bedarije.

Ne trdim, da so ločeni, ampak različni. Pa čeprav povezani.
Quote:
Duhovnost= energija nobenih skrivnostnih nivojev ni.

To sem dojel že pred leti, da je vse energija. Ampak energija se povezuje. Gostejša energija se izraža, kot materija. Torej so nivoji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4989 - 09.02.2009 at 20:29:51
 
Quote:
V temu je trik ker je to delno spoznano v civilizaciji, ampak clovek niha iz popolnega materijalizma v popolno duhovnost, dva nasprotna pola ustvarjasta gibanje celotnega univerzuma, drugeace ne bi bilo nicesar in ravno zato je tudi nase zavedanje nic drugega kot vzrok in posledica le tega izmenicnega delovanja dveh vrednosti.

S tem, da je človek nekaj najvišjega ali kot neko središče univerzuma, pa se ne morem strinjati.
Kdo lahko potrdi, da v vesolju ni drugega umsko mislečega bitja, podobnega, kot človek.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4990 - 09.02.2009 at 20:49:33
 
Robi wrote on 09.02.2009 at 20:25:13:
Quote:
Nic se ne omejis, ti izhajas iz dimenzije vecno- sedaj, dimenzija vecno- sedaj ni misljena kot nek locen nivo. Pomisli prvo osnovno stvar... ZDAJ ki je vecen, je se kaj drugega resnicnega? Prihodnost, preteklost je samo v nasih glavah, odmaknejo nas od resnicne edine dimenzije bivanja vecno- zdaj, ne mores biti omejen iz tam kjer izhajas delujes umres, se rodis. Se vedno uporabljas prihodnost in preteklost, samo nisi omejen zaradi priteklosti in prihodnosti.

Zakaj pa potem vesolje izraža, da se vse spreminja ? Posledica česa so spremembe ?
Quote:
Loceni nivoji, dimenzije, razlicne materije, nematerije, to so bedarije.

Ne trdim, da so ločeni, ampak različni. Pa čeprav povezani.
Quote:
Duhovnost= energija nobenih skrivnostnih nivojev ni.

To sem dojel že pred leti, da je vse energija. Ampak energija se povezuje. Gostejša energija se izraža, kot materija. Torej so nivoji.


1. Ravno to ti govorim, vesolje se spreminja zaradi zakona, narave teh dveh socasno prisotnih vrednosti... Ce ni vzroka tudi posledice ni, v tem pogledu sta vzrok in posledica EM sila. Prehajanje med akumulacijo in realizacijo je gibalo, zato vesolje, stvarstvo ni staticno to pa pomeni tudi da se stvarstvo navzven ne spremeni, ostaja enako kot nespremenljiva konstanta, zato se toliko govori da so spremembe znotraj cikla, kar pa X pojavnosti ne spremeni- recimo cloveka... se rodis, umres, se rodis, tu ni zacetka niti konca, si vecno -zdaj, se spreminjas znotraj ciklov rojstva- smrti, ampak ce gledas izven okvirja ciklov si kot clovek nespremenljiv.

2. Res je, vse je povezano.

3. To kar si dojel ze pred leti, te moram razocarat da si narobe dojel oziroma zal sploh nisi dojel. Napisal sem duhovnost= energija, new age kvaziduhovniska napaka stevilka ena, pa je da je materija= energija. Materija je materija realiziran, moski princip, energija pa je nasprotni zenski pol, imamo masno telo na katerega se vezejo nemasni delci fotonska struktura= nasa dusa. Odstranes enega izgubis celoto, to v naravi ne obstaja, dva pola ki sta v svoji skrajnosti se po zakonu vezeta, dobimo medsebojno interakcijo, ki pa je vzrok temu da je vesolje v gibanju, zato se mi zavedamo, ce ne ne bi bilo nicesar.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4991 - 09.02.2009 at 21:05:30
 
Robi wrote on 09.02.2009 at 20:29:51:
Quote:
V temu je trik ker je to delno spoznano v civilizaciji, ampak clovek niha iz popolnega materijalizma v popolno duhovnost, dva nasprotna pola ustvarjasta gibanje celotnega univerzuma, drugeace ne bi bilo nicesar in ravno zato je tudi nase zavedanje nic drugega kot vzrok in posledica le tega izmenicnega delovanja dveh vrednosti.

S tem, da je človek nekaj najvišjega ali kot neko središče univerzuma, pa se ne morem strinjati.
Kdo lahko potrdi, da v vesolju ni drugega umsko mislečega bitja, podobnega, kot človek.


Tu je problem, ker smo se vedno pod vplivom, ki so nam ga tisocletja zigosali v nas. Clovek je edino popolnoma samozavedno bitje v stvarstvu, clovestvo je dalec od tega razmisljanja, ker pac se nismo samospoznana civilizacija in se vedno prevladuje egoisticno, bojece delovanje.

Samo poglej, kako se DANES po svetu velja rasna, verska,... nestrpnost. Kako bi sprejeli bitja z drugih planetov za brate?!

Dejstvo pa je da se bomo morali sami povzpeti nazaj da bomo konkurencni ostalim nestetim civilizacijam (nasa kri) po celotnem stvarstvu.

Takrat bo odpadlo tisto kar so nam zigosali, navidezna varnost... Ne bogec ne smesni bebavi skreirani aljencki nas ne bojo resili iz situacije, ki je zato da se spozna kdo ima to vrhovno opravilo po deafultu- resi zivljenje... To pa v nicemer ne odreja vecvrednosti cloveka v nasprotju s cemerkoli drugim v stvarstvu, samo funkcija cloveka je taksna.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4992 - 09.02.2009 at 21:20:41
 
Tomaž

Vsaka čast. Sedaj  si pa že pravi kaveljc. Meni ni potrebno več nič razlagat,ti si že shodil sam. Bravo! Res sem vesel zate.

Lp Alojz Cool Cool

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4993 - 09.02.2009 at 21:32:40
 
Robi wrote on 09.02.2009 at 20:17:59:
Quote:
Teoretično in praktično lahko kateri koli trenutek umreš in se rodiš tudi živiš v tem trenutku-ne v preteklosti in ne v prihodnosti-tja uhaja tvoj um. Ampak ta tvoj in vsakogar trenutek česar koli, je edini trenutek,ki v sebi nosi sočasno tvojo preteklost in tvojo prihodnost in tudi tvoje bivanje. Ta trenutek je večno-sedaj.

Toliko samo za pokušinjo. Ampak glej,da ti žarnice ne pregorijo.

Ne skrbi za moje žarnice. Smiley

Se že kar nekaj let ukvarjam s takšno teorijo. So stvari, v katere bi se dalo verjeti, ampak, so še zadeve, ki jih s to teorijo ne znam razložiti oz. se pojavljajo kontradikcije.
Zato ne verjamem 100% v to in zato s svojimi argumenti ali kakorkolijimrečete, iščem dalje....pa čeprav je vse tu in zdaj.


Robi

Še nekaj ti bom povedal. Stopil si v vesoljni labirint,žal ti nimaš v sebi kompasa niti nitke,ki bi te vračala na izhodišče.
Vedi za hojo po tem labirintu moraš biti rojen,drugače,ali v nasprotnem, se v njemu izgubiš. Ta labirint je del sporočila teološke zapuščine zato,ga lahko vidiš v vseh kulturah.To je to. Razumeš? Veš,da si rojen za hojo po tem labirintu? Ali mogoče misliš,da si 'brodnik',ki ve da lahko premaga morje smrti? Si mogoče 'sfinga' nosilec skritega in izgubljenega znanja? Si mogoče Mekizedek,Kralj Matjaž? Nič od tega nisi---- zato delaj tisto za kar si rojen. Če ne veš, si najdi pomoč!!!!! Hoja po vesoljnem labirintu ni zate verjemi mi!!!!

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4994 - 09.02.2009 at 22:04:11
 
Alojz in Sandib wrote on 09.02.2009 at 21:20:41:
Tomaž

Vsaka čast. Sedaj  si pa že pravi kaveljc. Meni ni potrebno več nič razlagat,ti si že shodil sam. Bravo! Res sem vesel zate.

Lp Alojz Cool Cool



Alojz zahvala gre predvsem vam, ker ste oblikovali P.D. v cisti popolnoma direktni obliki, ki seze do bistva in to skrajno logicno preko tone drugih naucenih umotvorov, ki so jih vcepili v nas.

Zanimivo mi je to da ko sem prvic videl vase delo, mi ni bilo jasno, zakaj se ne naslanjate na neke osnove ki so kao pogruntane od tahudih znanstvenikov inu unih velikih duhovnih mojstrov, ki po 300 let neprekinjeno meditirajo v visokogorju. Zakaj vse se enkrat po svoje? Kaj to je? No zdaj mi je jasno, odgovor je enostaven... ker je vse v riti, ker ce ne bi bilo, svet ne bi bil v riti. Smesno ampak je res.

Je pa tudi res vse malo tezko dojemljivo ker je vse tako logicno in enostavno, imamo priuceno komplicirati vse?  Grin. Drugace pa bom naprej sestavljal na temeljih, vi imate to ze zgrajeno in meni to se vedno izgleda vrtoglavo ogromno, to kar vi vse veste.
Tko da ne zbezite zdej k bolj pomembnim stvarem... mal heca Smiley
L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 331 332 333 334 335 ... 764