Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 333 334 335 336 337 ... 764
(Read 1281984 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5010 - 14.02.2009 at 09:30:35
 
Bral sem še P.D. in moje mnenje je, da je napisano preveč filozofsko, da bi lahko to sprejeli, kot neko znanstveno teorijo.
Noter je precej osebnih nerazščiščenih zadev. Veliko je jeze, obsojanja...groženj...Vse to v človeku prebudi odpor. Tudi, če je res, večina tega ne sprejme, saj deluje kot neko vsiljevanje religije.
Menim,da človeštvo ni na takšni stopnji, da bi bili odprti za odrešenika in sprejeli njegovo ali višjo resnico. Predvsem zato, ker v njej ni videti neke praktične koristi. Tudi, če verjamem v večnost človeka, mi to nič ne koristi, saj se tega ne zavedam. Zavedanje večno-sedaj, obstaja s to zavestjo. Za sprejem stanja večno-sedaj, je potrebno to stanje sprejeti v popolnosti, da bi tudi um verjel in na tem principu deloval.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5011 - 14.02.2009 at 11:59:11
 
Robi wrote on 14.02.2009 at 09:30:35:
Bral sem še P.D. in moje mnenje je, da je napisano preveč filozofsko, da bi lahko to sprejeli, kot neko znanstveno teorijo.
Noter je precej osebnih nerazščiščenih zadev. Veliko je jeze, obsojanja...groženj...Vse to v človeku prebudi odpor. Tudi, če je res, večina tega ne sprejme, saj deluje kot neko vsiljevanje religije.
Menim,da človeštvo ni na takšni stopnji, da bi bili odprti za odrešenika in sprejeli njegovo ali višjo resnico. Predvsem zato, ker v njej ni videti neke praktične koristi. Tudi, če verjamem v večnost človeka, mi to nič ne koristi, saj se tega ne zavedam. Zavedanje večno-sedaj, obstaja s to zavestjo. Za sprejem stanja večno-sedaj, je potrebno to stanje sprejeti v popolnosti, da bi tudi um verjel in na tem principu deloval.


Imaš prav.Je v tistem času še bilo nekaj nedorečlenih zadev tudi v meni samemu. Osnova je ista,je pa nekaj lepotnih popravkov potrebnih.Spremembe se dogajajo večno-sedaj.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5012 - 14.02.2009 at 12:01:59
 
Robi wrote on 14.02.2009 at 09:17:36:
Quote:
Dimenzija časa je poenotena vrednost preteklosti prihodnosti in je posledica vesoljnega samodelovanja mase-'prostora' energije ko se akumulacija zliva v realizacijo in sočasno obratno večno-sedaj.

Torej to ciklično prehajanje preteklosti in prihodnosti, se dogaja sedaj-večno ?
Če sem prav razumel....
Kako pa lahko potem z možgani, ki imajo vir v morfogenetskem polju, določimo kaj je preteklost in kaj prihodnost ?
Kaj pa, če je ta cikel, kot nek brezkončni trak, kjer se nahajamo, je sedanjost. Preteklost in prihodnost, pa bi lahko določili, če bi razumeli delovanje ciklov in vesolja ?


To je to!!!!
Če bi razumeli Nomos-Logos-enotno vseobsežno vesoljno elementarno in življenjsko zakonitost- cikli ne bi bili več problem.

Kar je bilo, še bo in kar še bo,je že bilo..

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5013 - 17.02.2009 at 13:40:51
 
Quote:
Robi poglej si znak jing jang, ali lahko rečeš da je bela ločena od črne ali črna ločena od bele, ne moreš. Sta in nista ločeni, v celoti.  Nedoumljivo za um ali ne.



Za njegov um je veliko nedojemljivega.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5014 - 18.02.2009 at 10:44:02
 
Quote:
Boštyxz wrote on 11.02.2009 at 11:42:42:
Quote:
Robi poglej si znak jing jang, ali lahko rečeš da je bela ločena od črne ali črna ločena od bele, ne moreš. Sta in nista ločeni, v celoti.  Nedoumljivo za um ali ne.


A ti niti več ne znaš razločiti bele od črne barve, al' kaj ? Shocked Undecided

Preveč za tvoj um , al' kaj ?  Huh

No, saj ni tako hudo, ... da nebi moglo biti še hujše ...

Lp


Vidim tudi sivo meglo v tvoji glavi in zabetonirana RKC  prepričanja trda kot šestmetrski  betonski križ.  Grin Grin Grin


No, še dobro, da se tudi vidi wacoom v tvojem srcu  Grin .

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5015 - 18.02.2009 at 11:17:53
 
Boštyxz wrote on 18.02.2009 at 10:44:02:
Quote:
Boštyxz wrote on 11.02.2009 at 11:42:42:
Quote:
Robi poglej si znak jing jang, ali lahko rečeš da je bela ločena od črne ali črna ločena od bele, ne moreš. Sta in nista ločeni, v celoti.  Nedoumljivo za um ali ne.


A ti niti več ne znaš razločiti bele od črne barve, al' kaj ? Shocked Undecided

Preveč za tvoj um , al' kaj ?  Huh

No, saj ni tako hudo, ... da nebi moglo biti še hujše ...

Lp


Vidim tudi sivo meglo v tvoji glavi in zabetonirana RKC  prepričanja trda kot šestmetrski  betonski križ.  Grin Grin Grin


No, še dobro, da se tudi vidi wacoom v tvojem srcu  Grin .

Lp


Ubogi po duhu Bošty, ki bi se dokazoval stvarniku s svojim križem,  a še bolj ubogi po pameti, ker tega ne zmoreš spregledati.  Tongue

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5016 - 18.02.2009 at 12:01:20
 
Nahatee

Naj se z Boštyem ukvarjajo njegovi bratje 'po duhu' na RKC forumu. Ti si predaleč za te uboge duhce-verjemi mi. Se mi pa kljub temu dober zdi,da Boštya tako energično klofaš.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5017 - 18.02.2009 at 12:15:23
 
Alojz in Sandib wrote on 18.02.2009 at 12:01:20:
Nahatee

Naj se z Boštyem ukvarjajo njegovi bratje 'po duhu' na RKC forumu. Ti si predaleč za te uboge duhce-verjemi mi. Se mi pa kljub temu dober zdi,da Boštya tako energično klofaš.

Lp Alojz Cool


Alojz  Smiley

Treba je sanjače mal klofat  Wink, itak plavajo z glavo v oblakih, kot primer RKC Bošty.  Tam na RKC pa so itak enaki kot on, slepci slepce vodijo.  Grin

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5018 - 18.02.2009 at 12:27:07
 
Quote:
Ubogi po duhu Bošty, ki bi se dokazoval stvarniku s svojim križem,  a še bolj ubogi po pameti, ker tega ne zmoreš spregledati.  Tongue
Lep pozdrav  Smiley

Eno z drugim, pa tudi križ bo bolj ubog.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5019 - 18.02.2009 at 13:58:25
 
Mogoče bo Bošty rabil pomoč slovenskih 'Poslovnih Angelov'? V tem primeru ga bo križ sigurno stal najmanj 30.000Evrov. Toliko vzamejo v začetku,da ti pomagajo realizirati idejo 'postavljanja lastnega križa.Tako te že v začetni fazi spravjo v sigurno smrt.
Danes sem jim napisal,če ne vidijo,da zaradi njihove grabižljivosti hodi po svetu še več lačnih? To so ti Angelci za hitro smrt.


Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5020 - 18.02.2009 at 17:00:51
 
Quote:
Quote:
Ubogi po duhu Bošty, ki bi se dokazoval stvarniku s svojim križem,  a še bolj ubogi po pameti, ker tega ne zmoreš spregledati.  Tongue
Lep pozdrav  Smiley

Eno z drugim, pa tudi križ bo bolj ubog.

Lp,Igor


Sam kam rinejo ti ubogi verniki... Dokazovanje s krizem, sam v kaj bojo se prepricali te uboge ovce. Kriz... ker navaden zepni ali stenski ni dovolj mora biti masiven sest metrski betonski in namesto navadnih specijalne molitve, ki so neka hitrejsa razlicica (z manj truda dosezes vec, ta je dobra  Grin v stilu: super- turbo special edition ). Vse pa je ista manipulacija, s katero serijsko izdelujejo predane in verne ovcke ze tisocletja.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5021 - 18.02.2009 at 19:16:21
 
Etrex wrote on 18.02.2009 at 17:00:51:
Quote:
Quote:
Ubogi po duhu Bošty, ki bi se dokazoval stvarniku s svojim križem,  a še bolj ubogi po pameti, ker tega ne zmoreš spregledati.  Tongue
Lep pozdrav  Smiley

Eno z drugim, pa tudi križ bo bolj ubog.

Lp,Igor


Sam kam rinejo ti ubogi verniki... Dokazovanje s krizem, sam v kaj bojo se prepricali te uboge ovce. Kriz... ker navaden zepni ali stenski ni dovolj mora biti masiven sest metrski betonski in namesto navadnih specijalne molitve, ki so neka hitrejsa razlicica (z manj truda dosezes vec, ta je dobra  Grin v stilu: super- turbo special edition ). Vse pa je ista manipulacija, s katero serijsko izdelujejo predane in verne ovcke ze tisocletja.

L.p.


Kam? Prašički se najraje kopajo v blatu.

Bošty želi postati središče vesolja,a ne ve da središča ni.Vsaka x pojavnost ima lastne središče,ki je sovpeto v druga središča.

Tako tudi ljudje mislimo,da se bo svet vrtel okoli nas,ker mi smo tisti,ki vemo. Ni središča, vse je soodvisno in vpeto večno-sedaj v vseobsežno vesoljno vezje- naprej-nazaj.

Lp Alojz Cool Cool

Back to top
« Last Edit: 19.02.2009 at 14:01:41 by Alojz in Sandib »  

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5022 - 19.02.2009 at 23:52:08
 
Zaenkrat je njegovo središče (pripravnika za hlapca) vpeto v navidezno središče gospodarja.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5023 - 20.02.2009 at 20:38:30
 
Igor dober si preber tisto od Vladimirja Stresa. Gape mu je omogočil objavit zadevo. Bom organiziral če se bo dalo,da se srečamo. Človek je tu nekje blizu.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5024 - 20.02.2009 at 22:57:17
 
Alojz in Sandib wrote on 20.02.2009 at 20:38:30:
Igor dober si preber tisto od Vladimirja Stresa. Gape mu je omogočil objavit zadevo. Bom organiziral če se bo dalo,da se srečamo. Človek je tu nekje blizu.

Lp Alojz Cool

Sem že prebral in zadeva mi je znana. Ko sem študiral zgodovino krščanstva, sem spoznal tudi te zadeve. Zadeve sem preverjal, prav tako tudi, da je Jezus po križanju odšel v Indijo. Nato sem tudi obiskal avtorja, slavnega prof.dr. Fida Hassnaina (velika avtoriteta muslimanske vere), sufija, ki  živi v Šrinagarju v Kašmirju. Bil sem celo pri tisti domnevni grobnici Roza Bal, itd.  Te zadeve so mi znane in mi ne delajo nikakršnih vprašanj. Bi pa Stresa z veseljem obiskal, kar dogovori se.

http://en.wikipedia.org/wiki/Fida_Hassnain

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 333 334 335 336 337 ... 764