Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 337 338 339 340 341 ... 764
(Read 1281622 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5070 - 26.02.2009 at 14:32:58
 
El Pesnik wrote on 26.02.2009 at 14:17:31:
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2009 at 14:05:23:
Ravno v sprejemanju vseh življenjskih danosti in dejstev je odrešitev ki v nas samih. Problem je naše slepomišenje in naše zavajanje lastnega večno-sedanjega sebstva.  To pa je ciklično vezano na EM valovanje,galaksije,ki iz nas dela butce ,ali modrece.

V to trditev lahko verjameš samo, če verjameš v postopnost in če verjameš v reinkarnacijo. Sam ne verjamem v dušo, to pa zato, ker v človeku vidim samo dve vrednosti: telo in pa zavest, ki gleda na svet prek telesa, duše ki bi se selila iz telesa v telo pa ni, to je samo Zavest, ki po meni nosi vsa telesa hkrati.

Alojz in Sandib wrote on 26.02.2009 at 14:05:23:
Jezus je prispodoba ponovnega civilizacijskega vzklitja iz teme na svetlobo življenja.

Ni res. Ker tako kot je zapisano v Bibliji ljudje dejansko pridejo do teh zaključkov: ljudje smo nemočni proti Satanu, samo Jezus je dovolj močan da nas odreši, Jezus se pa ne more vrniti na Zemljo dokler se evangelij ne bo razširil na vse štiri konce sveta. To je njihov Jezus, ki je simbol statusa quo, za njih.  

Alojz in Sandib wrote on 26.02.2009 at 14:05:23:
Da bi ti te zadeve razumel se moraš malo ohladiti in svoje sodbe bolj argumentirano izrekati.

Alojz, argumentiraj ti svojo trditev, da duša obstaja in da se seli iz telesa v telo. Argumentiraj tudi svojo trditev, da je telo + duša = zavest. Jaz pravim da je obstaja samo telo, ki takoj ko je izvrženo iz porodnega kanala dobi Zavest iz okolice in ta zavest telesu sploh podarja življenje. Duše ne vidim nikjer, ko telo umre pa pač umre in Zavest več nima orodje s katerim bi operirala, zato pač deluje skozi drugo telo. Ista vesoljna zavest, nešteto teles, ki jih ena zavest nosi.

Alojz in Sandib wrote on 26.02.2009 at 14:05:23:
Da nisi načelen si vsem že velikokrat pokazal. Jaz pa ti dobrohotno povem !!!! ne sodi,kar ti ni jasno!!!! Vprašaj se : Zakaj ne morem preseči obstoječega? Pa boš že bliže- resnici o sebi!!!

Oprostite, samo načelnost za mene pomeni vedno isto ponavljanje vedno istih zaved. Če ste vi načele, ker stalno ponavljate iste stvari iz P.D.ja to zame ni nobena vrlina, ker se po mojem mišljenju motite. Da pa jaz sprejemam in opuščam mnenja in sem zaradi tega nenačelen po vaše se pa strinjam. Samo to mene ne moti. Ker sem tudi za nekaj časa sprejel vaše mišljenje in sem po vaše bil načelen, ko sem pa to zavrgel pa več nisem bil načelen. Tu zame ni pomislekov.


Poet vse si pomešal v nek miselni zmazek brez repa in glave.

Duša je v našem genomu večno-sedaj-Je EM matrica,ki določa elementarno-snovno vezje našega DNK.Zato se duša večno-sedaj seli vzdržuje - preko same večno-sedaj žive samoreprodukcijske verige naše in vsake druge življenjske vrste. Genom je kolektiven DNK pa undividualen od kje akumiliran spomin (duša) v naši individualni DNK?
Odgovori sedaj??????? Takoj ko tako vehementno sodiš?
Kako lahko spomin  našega genoma vrste prenešen v individualni DNKpreko same reprodukcijske verige izumre????

Razumeš sistem individualnega prvega vzklitja semena istih semen?
Vrednost človek se ne menja, menja se obličje človeka!!!!!!

Poet kaj ti sprejemaš in kaj ne je tvoja osebna zadeva,ki nikoli ne more biti moja. To dojemi in spoznaj,da imaš pravico sodelovati,komentirati, ne pa soditi drugih,da naj me pregledajo če sem normalen. Kdo bo mene pregledal ti, on, kdo? Jaz sem jaz v svoji samobitnosti in nisem tisto kar misliš ti,ko me sodiš nepoklican. Jasno?

Dober soi preberi kaj ti pišem in potem skači, če boš še imel zakaj. Kiss

Lp Alojz Shocked
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5071 - 26.02.2009 at 14:35:31
 
Alojz in Sandib wrote on 25.02.2009 at 18:14:28:
Boštyxz wrote on 25.02.2009 at 16:48:20:
Alojz in Sandib wrote on 25.02.2009 at 11:43:28:
Boštyxz wrote on 25.02.2009 at 09:32:16:
Alojz in Sandib wrote on 24.02.2009 at 13:57:17:
Bošty

Ti o magnetnem polju in o tehnologiji magnetov nimaš pojma o pojmu.

Deset centimeterski magnet debeline 2 centimetra ima lahko vlek 5ookg.
Sedaj ti 'runkel tamodrega''' tuhtaj,kaj sem ti povedal.

Sedaj si predstavljaj agregat utirjenega magnetnega polja (Večno luč-Zlati gral-ladja bogov,Agnijevo in Promotejevo daritev človeštvu) v dimenziji fi 50 cm,da o dimenzijah,ki so lahko tudi 100 meterske in več- ne debatirama. Bošty ti si duhovni in mentalni ubožček,s katerim ni vredno imeti kakršen koli dialog. Ti si otrok lastnih zablod ko zblujen misliš,da moraš zlužiti bogu  Undecided in ne življenju. V pravi službi boš, ko boš služil vsakemu življenju. Kiss Kiss Kiss

S tem tvojim kokodakanjem nikomur ne pomagaš, kot zgolj sebe še bolj zavajaš. Si zgolj ubožček- vreden vsakega usmiljenja.


Lp Alojz Tongue


Naj ima vleka milijon ton, pa to še nič ne pomeni .

Življenje, pa je edinole Bog. In, Bog je Edini Življenje .

Ti pa kvačkaj in se igračkaj z tistimi tvojimi magnetki , ki te vlečejo v lastno zavajanje .

Kratko + jedrnato  Cool .

Jaz skočim še mal pokukati h Rkcjevcem, ki se počasi že prebujajo v "dopoldan" , ...


Hvala Bogu zopet  Cheesy .

Lep pozdrav, čaw  Smiley


BUTELJ Prostovoljno SAMOZAKVAČKAN OD BOŠTYA

BOG JE VEČNO-SEDAJ SAM ISTA VSEOBSEŽNA VESOLJNA SAMOPOJAVNA SAMOBITNOST. Atomi,planeti osončja-galaksije in življenje, tudi ti in jaz kekec zblujen sva njegova enakovredna živa samomanifestacija.


Dobro, in, kaj pol, če sva njegova manifestacija , stvaritev.
On je pač On, in Večno Bo. Mi smo pa mi, in smo pač Njegove stvaritve .
Včasih se mi zdi, kot da si vseskupaj razlagaš nekako tako, kot da bi se vse dogajalo nekako "samo-od-sebe" , heh.

Kar sem hotel povedati je to :

Četudi bi tvoje magnetne igračke imele vleka milijon ton na kilometer, ti tak generatorček ne more dati niti pol ampera od sebe .

Tko to je  Cool .

Pa dober + jasnosončnopozitivno popoldne, vam vsemskupaj želimo, še napreeejjjjjjj, juheeeeejjjjjjjjjj, ... Smiley...

by Boštyxz + God's positivers + # Kiss#


Bošty saj se mi smiliš- 'tamodremu tudi,ki je enako  v tebi samomanifestiran,kot v vsemu. Os---- tako kot tvoja hrbtenica in evo ti el-ektrika džabe-st. Hi hi korenjak pa tak tale Bošty s svojim izmišljenim 'tamodrim'.Ja ti še vedno misliš,da ni vesoljna pojavnost samozadostna in samodelujoča v ciklih znotraj dimenzije večno-sedaj,kjer je vsak konec sočasno začetek in obratno vsake njegove individualne x pojavnosti . Bošty zakaj te pa tako grdo razganja?

Si namišljeno samozavesten in samovšečno ohol, zato,ker sam sebi lažeš o nečem izmišljenem, kar ti v svoji nevedni slepoti  imenuješ Modri Bog.
V resnici si njegov samopozabljeni izraz teme.
Sem ti ppovedal,če hočeš agregat videti pred drugimi moraš sprejeti dejstvo,da moraš ta privilegij odslužit. To pa jaz določam kako,ne ti.

Lp Alojz Cool Cool



No, tudi ti se mi smiliš, Alojzij, ker ti je pač res že težko pomagati , ...

Ajde , Lp .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5072 - 26.02.2009 at 14:36:52
 
Quote:
Alojz

Bošti potrebuje nekoga nad seboj!
Saj se vendar uči za hlapca. Vedno in povsod si bo našel gospodarja, pa se naj rodi še nič-kolikokrat.

Lp,Igor


Noo, Igor, tudi ti si hlapec, le, da se tega še ne zavedaš .

Sicer pa si dobro povedal, le, tisti "si" si napačno dodal .

Pa lep pozdrav, čaw . Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5073 - 26.02.2009 at 14:39:11
 
Boštyxz wrote on 26.02.2009 at 14:36:52:
Quote:
Alojz

Bošti potrebuje nekoga nad seboj!
Saj se vendar uči za hlapca. Vedno in povsod si bo našel gospodarja, pa se naj rodi še nič-kolikokrat.

Lp,Igor


Noo, Igor, tudi ti si hlapec, le, da se tega še ne zavedaš .

Sicer pa si dobro povedal, le, tisti "si" si napačno dodal .

Pa lep pozdrav, čaw . Smiley


Bošty ti si 'taprav' samo stran si izberi-levo-desno?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5074 - 26.02.2009 at 14:39:11
 
satis wrote on 26.02.2009 at 12:52:30:
Quote:
Alojz

Bošti potrebuje nekoga nad seboj!
Saj se vendar uči za hlapca. Vedno in povsod si bo našel gospodarja, pa se naj rodi še nič-kolikokrat.

Lp,Igor




Kdo ni hlapec? Kdo ne služi kot hlapec gospodarjem v službi, državi, čutom, telesu? Vedno smo nekomu podrejeni, vedno nekomu služimo. Je pa blaženi nektar služiti gospodarju, ki to ni, ampak je najboljši prijatelj, zaupnik, družabnik, ki te nikdar ne razočara. Odnosi v duhovnem svetu niso prisilni, gre se za ekstatično blaženost, kjer Bog in njegovi najdražji spremljevalci uživajo v odnosu večnega dajanja in čiste ljubezni.

Nekaj o razliki služenja mayi, iluziji ali Krishni, Bogu, piše v spodnjem sestavku:

Quote:
Naš originalen odnos s Krišno ni nikoli izgubljen. Bil nam je ukraden s strani prakshepatmika-shakti Maye, in potem smo bili prekriti z njeno avaranatmika-shakti pozabe. Na ta način, naš originalen odnos z Bogom je pozabljen in to ima tragične posledice za jivo. Jalovo poskušamo ponovno vzpostaviti ta oseben odnos z materialnimi ljubezenskimi razmerji in ta na koncu proizvajajo samo bede.

"Živa bitja niso brez duhovnih čutil. Vsako živo bitje v svoji originalni, duhovni obliki ima vsa čutila, katera so sedaj materialna, prekrita s telesom in umom. Aktivnosti materialnih čutil so izkrivljeni odsevi duhovnih zabav."


Torej Bošty želi služiti pravemu gospodarju, ne pa iluzornim bednikom, zatorej je stopil na pravo pot svobode in ne hlapčevanja.


Evo, to pa je tudi podpis mojemu prejšnjemu odgovoru. Thanx, Satis . Si precej bližje resnici kot tile ubogi duhovni reveži tukaj .

Lp  Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5075 - 26.02.2009 at 14:40:25
 
Boštyxz wrote on 26.02.2009 at 14:39:11:
satis wrote on 26.02.2009 at 12:52:30:
Quote:
Alojz

Bošti potrebuje nekoga nad seboj!
Saj se vendar uči za hlapca. Vedno in povsod si bo našel gospodarja, pa se naj rodi še nič-kolikokrat.

Lp,Igor




Kdo ni hlapec? Kdo ne služi kot hlapec gospodarjem v službi, državi, čutom, telesu? Vedno smo nekomu podrejeni, vedno nekomu služimo. Je pa blaženi nektar služiti gospodarju, ki to ni, ampak je najboljši prijatelj, zaupnik, družabnik, ki te nikdar ne razočara. Odnosi v duhovnem svetu niso prisilni, gre se za ekstatično blaženost, kjer Bog in njegovi najdražji spremljevalci uživajo v odnosu večnega dajanja in čiste ljubezni.

Nekaj o razliki služenja mayi, iluziji ali Krishni, Bogu, piše v spodnjem sestavku:

Quote:
Naš originalen odnos s Krišno ni nikoli izgubljen. Bil nam je ukraden s strani prakshepatmika-shakti Maye, in potem smo bili prekriti z njeno avaranatmika-shakti pozabe. Na ta način, naš originalen odnos z Bogom je pozabljen in to ima tragične posledice za jivo. Jalovo poskušamo ponovno vzpostaviti ta oseben odnos z materialnimi ljubezenskimi razmerji in ta na koncu proizvajajo samo bede.

"Živa bitja niso brez duhovnih čutil. Vsako živo bitje v svoji originalni, duhovni obliki ima vsa čutila, katera so sedaj materialna, prekrita s telesom in umom. Aktivnosti materialnih čutil so izkrivljeni odsevi duhovnih zabav."


Torej Bošty želi služiti pravemu gospodarju, ne pa iluzornim bednikom, zatorej je stopil na pravo pot svobode in ne hlapčevanja.


Evo, to pa je tudi podpis mojemu prejšnjemu odgovoru. Thanx, Satis . Si precej bližje resnici kot tile ubogi duhovni reveži tukaj .

Lp  Smiley.


Čim slediš navodilom izven sebe samega---Si hlapec!!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5076 - 26.02.2009 at 14:42:43
 
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2009 at 14:32:58:
Duša je v našem genomu večno-sedaj-Je EM matrica,ki določa elementarno-snovno vezje našega DNK.Zato se duša večno-sedaj seli vzdržuje - preko same večno-sedaj žive samoreprodukcijske verige naše in vsake druge življenjske vrste. Genom je kolektiven DNK pa undividualen od kje akumiliran spomin (duša) v naši individualni DNK?

Bravo! Torej ste končno priznali, da duša ni nek "duhec" ampak da je del telesa! Ok, samo vi tega nikoli niste povedali, šele ko vas nekdo prime za besedo potem nekaj daste iz sebe, drugače pa ne.

Ok, Alojz, v bistvu sem sam prišel do tega, da je duša če že obstaja del telesa in da ne frči po zraku kot kak duhec, kot bi mnogo ljudi rado verjelo. Torej v resnici obstaja samo to kar je materialno telo in pa vesoljna zavest, ki jo dobimo iz okolja takoj ob rojstvu, oz. takrat ko prvič vdihnemo. Ok.

In potem tudi lahko razumem, da je od materialnega telesa in vseh procesov v njem odvisno, če se bo ta vesoljna zavest lahko prepoznala sama v sebi - to mi je jasno, ampak ne zaradi tega ker bi vi mi kaj povedali, ampak ker sem to sam ugotovil.

Naprej: to je v bistvu to, in če smo spoznali to, potem vidimo da ni potrebe po reanimaciji. Le kako naj bi se Zavest znova znova spoznavala v telesu, ki ima isto spominsko kodo kot iz "prejšnjega življenja", če pa je Zavest univerzalna in deluje v vsakem telesu - ne razumem zakaj bi se Zavest lahko ponovno prepoznala samo v istem telesu, oz. istem spominskem kodu, če pa samo deluje skozi telo? Saj lahko deluje skozi katerokoli telo, na Zemlji se pa pač izkuša v stanju omejitev same sebe.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5077 - 26.02.2009 at 14:43:57
 
Quote:
satis wrote on 26.02.2009 at 12:52:30:
Kdo ni hlapec? Kdo ne služi kot hlapec gospodarjem v službi, državi, čutom, telesu? Vedno smo nekomu podrejeni, vedno nekomu služimo. Je pa blaženi nektar služiti gospodarju, ki to ni, ampak je najboljši prijatelj, zaupnik, družabnik, ki te nikdar ne razočara. Odnosi v duhovnem svetu niso prisilni, gre se za ekstatično blaženost, kjer Bog in njegovi najdražji spremljevalci uživajo v odnosu večnega dajanja in čiste ljubezni.


Spet veje fanatičnost iz tvojih besed, kdo je tebi avtoriteta do Boga direktno ne moreš po tvojem verovanju, rabiš svoje guruje in posrednike, ki so tebi avtoriteta in jih slediš.  Vedno si v podrejenem položaju, tako so te naučili, vzogojili in tako sedaj misliš in živiš.

V temi  poglejmo resnici v oči govorim ravno o tem

Religije spretno izrabljajo vpliv Boga ( ki ga mimogrede še nihče ni videl ) za razne manipulacije,  podobno kopirajo današnji politiki Bogove, ki jih skoraj ne vidiš v resničnem življenju, če pa ga že so vedno obkroženi s svojimi ljudmi in šele preko njih prideš do glavnih, če prideš.   Questioning

To je odslikava tudi religij, Bog je tam nekje, preko raznih posrednikov prideš do njega, če prideš.   Questioning

Tako ljudje danes sledijo razne avtoritete, vedno druge, namesto da bi bili sami sebi avtoriteta.  


satis wrote on 26.02.2009 at 12:52:30:
Torej Bošty želi služiti pravemu gospodarju, ne pa iluzornim bednikom, zatorej je stopil na pravo pot svobode in ne hlapčevanja.


Tisti pravi gospodar kateremu bi vidva hlapčevala, za tem vajinim gospodarjem stoji kar lepo človek, vidva pa sta dva hlapca ki sta lepo nasedla.  Grin


Lep pozdrav  Smiley




Uuuuh, si slepozmotna, ...  Huh.

Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5078 - 26.02.2009 at 14:44:23
 
Boštyxz wrote on 26.02.2009 at 14:36:52:
Quote:
Alojz

Bošti potrebuje nekoga nad seboj!
Saj se vendar uči za hlapca. Vedno in povsod si bo našel gospodarja, pa se naj rodi še nič-kolikokrat.

Lp,Igor


Noo, Igor, tudi ti si hlapec, le, da se tega še ne zavedaš .

Sicer pa si dobro povedal, le, tisti "si" si napačno dodal .

Pa lep pozdrav, čaw . Smiley

Seveda sem včasih hlapec lastnih misli. Samo tega se jaz zavedam. Ne priučujem se za hlapca, ampak s pozornostjo ugotovim, kdaj me misel želi narediti za hlapca. Vse je v tebi, Bošti.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5079 - 26.02.2009 at 14:45:17
 
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2009 at 13:26:31:
Quote:
satis wrote on 26.02.2009 at 12:52:30:
Kdo ni hlapec? Kdo ne služi kot hlapec gospodarjem v službi, državi, čutom, telesu? Vedno smo nekomu podrejeni, vedno nekomu služimo. Je pa blaženi nektar služiti gospodarju, ki to ni, ampak je najboljši prijatelj, zaupnik, družabnik, ki te nikdar ne razočara. Odnosi v duhovnem svetu niso prisilni, gre se za ekstatično blaženost, kjer Bog in njegovi najdražji spremljevalci uživajo v odnosu večnega dajanja in čiste ljubezni.

Nekaj o razliki služenja mayi, iluziji ali Krishni, Bogu, piše v spodnjem sestavku:


Torej ti je moto užitek. V tem odnosu vidiš užitek, zato ga neguješ. Si se kdaj vprašala, kaj užitek sploh je? Od kje pride? Užitek lahko vodi v odvisnost, nek smisel. Torej ni brezpogojen.

Lp,Igor


SATIS

TI SAMA SI NAJBOLJ V TEMI:

BOG IN NJEGOVI NAJDRAŽJI SPREMLJEVALCI ----KAKO BUTASTO IN EGOISTIČNO STRMLJENJE K BOŽJI MILOSTI. BOG JE VSE   Kiss V VSEM ENOKOVREDEN IN DO VSEGA INFERIOREN ON ENOSTAVNO JE VEČNO-SEDAJ !!!!

ŽELJE IMAŠ TI;KI BOGA NE DOJEMAŠ, ZATO TUDI PIŠEŠ SVOJE EGOISTIČNE ŽELJE PO ZAŠČITI _PRED KOM? ČE JE ON VSE!!!!!

Kakšen Krišna? Ti nisi sama sposobna preseči obstoječega,zato tudi želiš in poješ svoje egistične pesmicen njemu,ki je večno-sedaj ti. Ko se bo njegovo vesoljno sebstvo ponovnos tvojim hotenjem in svobodno voljo samorodilo v tebi boš osvobojena maye teme,ki jo sedaj tako dobrohotno a v resnici egoistično  nevede širiš!!!!

Ti misliš,da v Raju vlada zgolj dobro,če bi bilo to res, potem ne bi bilo padca in izgona iz raja.

NAUČI SE SPREJEMATI ZLO IN DOBRO POVSOD KJER GA SREČAŠ DOBROHOTNO IN ZAVESTNO,KER POTEM BOŠ OSVOBOJENA IN SAMOBITNA BREZ SEBIČNE ŽELJE;DA TE KDO ZAŠČITI IN VARUJE:

SATIS TI ŠIRIŠ PRAVLJICE, NE RESNICO: OPROSTI GOSPODIČNA, TAKO JE!!!


ALOJZIJ, TI SI PA ČIIIIIIISTO V BAJKAH. PAČ TAKO JE .

LP.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5080 - 26.02.2009 at 14:46:19
 
Quote:
Boštyxz wrote on 26.02.2009 at 14:36:52:
Quote:
Alojz

Bošti potrebuje nekoga nad seboj!
Saj se vendar uči za hlapca. Vedno in povsod si bo našel gospodarja, pa se naj rodi še nič-kolikokrat.

Lp,Igor


Noo, Igor, tudi ti si hlapec, le, da se tega še ne zavedaš .

Sicer pa si dobro povedal, le, tisti "si" si napačno dodal .

Pa lep pozdrav, čaw . Smiley

Seveda sem včasih hlapec lastnih misli. Samo tega se jaz zavedam. Ne priučujem se za hlapca, ampak s pozornostjo ugotovim, kdaj me misel želi narediti za hlapca. Vse je v tebi, Bošti.

Lp,Igor


Premalo, premalo, Igor. Še , ... še si hlapec ... še bolj , ... pa se še vedno ne zavedaš ,. Cool

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5081 - 26.02.2009 at 14:49:23
 
Boštyxz wrote on 26.02.2009 at 14:46:19:
Premalo, premalo, Igor. Še , ... še si hlapec ... še bolj , ... pa se še vedno ne zavedaš ,. Cool

Lp

Ti se kar tolaži. To je tudi najlažje. Mentalna lenoba. Z elektrošokom bi ti verjetno lahko malo zbudili to tvojo lenobo.
Poskusi.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5082 - 26.02.2009 at 14:49:38
 
El Pesnik wrote on 26.02.2009 at 14:42:43:
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2009 at 14:32:58:
Duša je v našem genomu večno-sedaj-Je EM matrica,ki določa elementarno-snovno vezje našega DNK.Zato se duša večno-sedaj seli vzdržuje - preko same večno-sedaj žive samoreprodukcijske verige naše in vsake druge življenjske vrste. Genom je kolektiven DNK pa undividualen od kje akumiliran spomin (duša) v naši individualni DNK?

Bravo! Torej ste končno priznali, da duša ni nek "duhec" ampak da je del telesa! Ok, samo vi tega nikoli niste povedali, šele ko vas nekdo prime za besedo potem nekaj daste iz sebe, drugače pa ne.

Ok, Alojz, v bistvu sem sam prišel do tega, da je duša če že obstaja del telesa in da ne frči po zraku kot kak duhec, kot bi mnogo ljudi rado verjelo. Torej v resnici obstaja samo to kar je materialno telo in pa vesoljna zavest, ki jo dobimo iz okolja takoj ob rojstvu, oz. takrat ko prvič vdihnemo. Ok.

In potem tudi lahko razumem, da je od materialnega telesa in vseh procesov v njem odvisno, če se bo ta vesoljna zavest lahko prepoznala sama v sebi - to mi je jasno, ampak ne zaradi tega ker bi vi mi kaj povedali, ampak ker sem to sam ugotovil.

Naprej: to je v bistvu to, in če smo spoznali to, potem vidimo da ni potrebe po reanimaciji. Le kako naj bi se Zavest znova znova spoznavala v telesu, ki ima isto spominsko kodo kot iz "prejšnjega življenja", če pa je Zavest univerzalna in deluje v vsakem telesu - ne razumem zakaj bi se Zavest lahko ponovno prepoznala samo v istem telesu, oz. istem spominskem kodu, če pa samo deluje skozi telo? Saj lahko deluje skozi katerokoli telo, na Zemlji se pa pač izkuša v stanju omejitev same sebe.

Dej, Bošty, a ti tud nimaš pametnejšega dela kot da se stalno bodeš neki z Alojzem in Igorjem. Daj pusti ju pri miru pa delaj kaj bolj pametnega, in dovoli da odgovorita na pertinentna vprašanja, da se ta tema še bolj ne zapaše z nepotrebnim pričkarskim balastom tipa: jaz bom tebe, ne pa me ne boš, ja pa te bom, ne pa te ne bom ... otročje
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5083 - 26.02.2009 at 14:52:18
 
Boštyxz wrote on 26.02.2009 at 14:43:57:
Uuuuh, si slepozmotna, ...  Huh.

Lips Sealed


To je vse kar zmoreš, potem sem zadela v bistvo in nimaš kaj reči. Daj argumentiraj, ne sam čivkat  Tongue

Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5084 - 26.02.2009 at 14:52:46
 
El Pesnik wrote on 26.02.2009 at 14:49:38:
El Pesnik wrote on 26.02.2009 at 14:42:43:
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2009 at 14:32:58:
Duša je v našem genomu večno-sedaj-Je EM matrica,ki določa elementarno-snovno vezje našega DNK.Zato se duša večno-sedaj seli vzdržuje - preko same večno-sedaj žive samoreprodukcijske verige naše in vsake druge življenjske vrste. Genom je kolektiven DNK pa undividualen od kje akumiliran spomin (duša) v naši individualni DNK?

Bravo! Torej ste končno priznali, da duša ni nek "duhec" ampak da je del telesa! Ok, samo vi tega nikoli niste povedali, šele ko vas nekdo prime za besedo potem nekaj daste iz sebe, drugače pa ne.

Ok, Alojz, v bistvu sem sam prišel do tega, da je duša če že obstaja del telesa in da ne frči po zraku kot kak duhec, kot bi mnogo ljudi rado verjelo. Torej v resnici obstaja samo to kar je materialno telo in pa vesoljna zavest, ki jo dobimo iz okolja takoj ob rojstvu, oz. takrat ko prvič vdihnemo. Ok.

In potem tudi lahko razumem, da je od materialnega telesa in vseh procesov v njem odvisno, če se bo ta vesoljna zavest lahko prepoznala sama v sebi - to mi je jasno, ampak ne zaradi tega ker bi vi mi kaj povedali, ampak ker sem to sam ugotovil.

Naprej: to je v bistvu to, in če smo spoznali to, potem vidimo da ni potrebe po reanimaciji. Le kako naj bi se Zavest znova znova spoznavala v telesu, ki ima isto spominsko kodo kot iz "prejšnjega življenja", če pa je Zavest univerzalna in deluje v vsakem telesu - ne razumem zakaj bi se Zavest lahko ponovno prepoznala samo v istem telesu, oz. istem spominskem kodu, če pa samo deluje skozi telo? Saj lahko deluje skozi katerokoli telo, na Zemlji se pa pač izkuša v stanju omejitev same sebe.

Dej, Bošty, a ti tud nimaš pametnejšega dela kot da se stalno bodeš neki z Alojzem in Igorjem. Daj pusti ju pri miru pa delaj kaj bolj pametnega, in dovoli da odgovorita na pertinentna vprašanja, da se ta tema še bolj ne zapaše z nepotrebnim pričkarskim balastom tipa: jaz bom tebe, ne pa me ne boš, ja pa te bom, ne pa te ne bom ... otročje


Ja, se opravičujem, Matija. Prav imaš. No, včasih , ko se vtaknem vanje, me potem malo zanese.
Sem že spet nazaj , na poti, in zato zopet odhajam, .

Lepo popoldne, tudi tebi + vsemskupajostalim, čaaawww, ...

by Boštyxz + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 337 338 339 340 341 ... 764