Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 338 339 340 341 342 ... 764
(Read 1281661 times)
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5085 - 26.02.2009 at 14:53:03
 
El Pesnik wrote on 26.02.2009 at 14:49:38:
Dej, Bošty, a ti tud nimaš pametnejšega dela kot da se stalno bodeš neki z Alojzem in Igorjem. Daj pusti ju pri miru pa delaj kaj bolj pametnega, in dovoli da odgovorita na pertinentna vprašanja, da se ta tema še bolj ne zapaše z nepotrebnim pričkarskim balastom tipa: jaz bom tebe, ne pa me ne boš, ja pa te bom, ne pa te ne bom ... otročje

Pa kaj te muči ta duša? Duše kot take, ki bi bila nekaj ločena in uboga ždi nekje, ni.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5086 - 26.02.2009 at 14:55:41
 
El Pesnik wrote on 26.02.2009 at 14:42:43:
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2009 at 14:32:58:
Duša je v našem genomu večno-sedaj-Je EM matrica,ki določa elementarno-snovno vezje našega DNK.Zato se duša večno-sedaj seli vzdržuje - preko same večno-sedaj žive samoreprodukcijske verige naše in vsake druge življenjske vrste. Genom je kolektiven DNK pa undividualen od kje akumiliran spomin (duša) v naši individualni DNK?

Bravo! Torej ste končno priznali, da duša ni nek "duhec" ampak da je del telesa! Ok, samo vi tega nikoli niste povedali, šele ko vas nekdo prime za besedo potem nekaj daste iz sebe, drugače pa ne.

Ok, Alojz, v bistvu sem sam prišel do tega, da je duša če že obstaja del telesa in da ne frči po zraku kot kak duhec, kot bi mnogo ljudi rado verjelo. Torej v resnici obstaja samo to kar je materialno telo in pa vesoljna zavest, ki jo dobimo iz okolja takoj ob rojstvu, oz. takrat ko prvič vdihnemo. Ok.


In potem tudi lahko razumem, da je od materialnega telesa in vseh procesov v njem odvisno, če se bo ta vesoljna zavest lahko prepoznala sama v sebi - to mi je jasno, ampak ne zaradi tega ker bi vi mi kaj povedali, ampak ker sem to sam ugotovil.

Naprej: to je v bistvu to, in če smo spoznali to, potem vidimo da ni potrebe po reanimaciji. Le kako naj bi se Zavest znova znova spoznavala v telesu, ki ima isto spominsko kodo kot iz "prejšnjega življenja", če pa je Zavest univerzalna in deluje v vsakem telesu - ne razumem zakaj bi se Zavest lahko ponovno prepoznala samo v istem telesu, oz. istem spominskem kodu, če pa samo deluje skozi telo? Saj lahko deluje skozi katerokoli telo, na Zemlji se pa pač izkuša v stanju omejitev same sebe.


Duša živi v genomu in je prednatalna in post natalna EM matrica tvojega individualnega DNK snovnega vezja -telesne podobe.

Večno življenje-vstajenje-selitev življenja v službi življenja itd. opravičuje  življenjsko re-animacijo. Ne moreš medzvezdno seliti življenja,če tvoj cikel traja 70 let potuješ pa med osončji tudi 7000 let.
Štos večnega življenja je etično opravičljiv samo v imenu ohranitve življenja. Je sedaj kaj bolj jasno?  Vidim,da si se malo prizemljil. Kljub temu,pa te ne morem in nočem več spoštovati in te ne sprejmem več v svojo bližino. Vedi pa, da boš to hotel in želel!!!

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5087 - 26.02.2009 at 14:57:24
 
Quote:
satis wrote on 26.02.2009 at 12:52:30:
Kdo ni hlapec? Kdo ne služi kot hlapec gospodarjem v službi, državi, čutom, telesu? Vedno smo nekomu podrejeni, vedno nekomu služimo. Je pa blaženi nektar služiti gospodarju, ki to ni, ampak je najboljši prijatelj, zaupnik, družabnik, ki te nikdar ne razočara. Odnosi v duhovnem svetu niso prisilni, gre se za ekstatično blaženost, kjer Bog in njegovi najdražji spremljevalci uživajo v odnosu večnega dajanja in čiste ljubezni.


Spet veje fanatičnost iz tvojih besed, kdo je tebi avtoriteta do Boga direktno ne moreš po tvojem verovanju, rabiš svoje guruje in posrednike, ki so tebi avtoriteta in jih slediš.  Vedno si v podrejenem položaju, tako so te naučili, vzogojili in tako sedaj misliš in živiš.

V temi  poglejmo resnici v oči govorim ravno o tem

Religije spretno izrabljajo vpliv Boga ( ki ga mimogrede še nihče ni videl ) za razne manipulacije,  podobno kopirajo današnji politiki Bogove, ki jih skoraj ne vidiš v resničnem življenju, če pa ga že so vedno obkroženi s svojimi ljudmi in šele preko njih prideš do glavnih, če prideš.   Questioning

To je odslikava tudi religij, Bog je tam nekje, preko raznih posrednikov prideš do njega, če prideš.   Questioning

Tako ljudje danes sledijo razne avtoritete, vedno druge, namesto da bi bili sami sebi avtoriteta.  


satis wrote on 26.02.2009 at 12:52:30:
Torej Bošty želi služiti pravemu gospodarju, ne pa iluzornim bednikom, zatorej je stopil na pravo pot svobode in ne hlapčevanja.


Tisti pravi gospodar kateremu bi vidva hlapčevala, za tem vajinim gospodarjem stoji kar lepo človek, vidva pa sta dva hlapca ki sta lepo nasedla.  Grin


Lep pozdrav  Smiley




Okej, slepka, vendar na hitro :
So ŽE bili ljudje, na tem Planetu, ki so videli Boga na svoje lastne materijalne dvoje oči . Torej, ta tvoj preplonkan strip odpade.

Vidim, da pri meni opažaš domnevne "posrednike" , ... medtem ko govorim "direkt'" o Bogu , brez vmesnih posrednikov. Dodatna tvoja zmota slepote.

Ajde, čaw  Smiley Wink


Boštjan + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5088 - 26.02.2009 at 14:59:50
 
Boštyxz wrote on 26.02.2009 at 14:57:24:
Quote:
satis wrote on 26.02.2009 at 12:52:30:
Kdo ni hlapec? Kdo ne služi kot hlapec gospodarjem v službi, državi, čutom, telesu? Vedno smo nekomu podrejeni, vedno nekomu služimo. Je pa blaženi nektar služiti gospodarju, ki to ni, ampak je najboljši prijatelj, zaupnik, družabnik, ki te nikdar ne razočara. Odnosi v duhovnem svetu niso prisilni, gre se za ekstatično blaženost, kjer Bog in njegovi najdražji spremljevalci uživajo v odnosu večnega dajanja in čiste ljubezni.


Spet veje fanatičnost iz tvojih besed, kdo je tebi avtoriteta do Boga direktno ne moreš po tvojem verovanju, rabiš svoje guruje in posrednike, ki so tebi avtoriteta in jih slediš.  Vedno si v podrejenem položaju, tako so te naučili, vzogojili in tako sedaj misliš in živiš.

V temi  poglejmo resnici v oči govorim ravno o tem

Religije spretno izrabljajo vpliv Boga ( ki ga mimogrede še nihče ni videl ) za razne manipulacije,  podobno kopirajo današnji politiki Bogove, ki jih skoraj ne vidiš v resničnem življenju, če pa ga že so vedno obkroženi s svojimi ljudmi in šele preko njih prideš do glavnih, če prideš.   Questioning

To je odslikava tudi religij, Bog je tam nekje, preko raznih posrednikov prideš do njega, če prideš.   Questioning

Tako ljudje danes sledijo razne avtoritete, vedno druge, namesto da bi bili sami sebi avtoriteta.  


satis wrote on 26.02.2009 at 12:52:30:
Torej Bošty želi služiti pravemu gospodarju, ne pa iluzornim bednikom, zatorej je stopil na pravo pot svobode in ne hlapčevanja.


Tisti pravi gospodar kateremu bi vidva hlapčevala, za tem vajinim gospodarjem stoji kar lepo človek, vidva pa sta dva hlapca ki sta lepo nasedla.  Grin


Lep pozdrav  Smiley




Okej, slepka, vendar na hitro :
So ŽE bili ljudje, na tem Planetu, ki so videli Boga na svoje lastne materijalne dvoje oči . Torej, ta tvoj preplonkan strip odpade.

Vidim, da pri meni opažaš domnevne "posrednike" , ... medtem ko govorim "direkt'" o Bogu , brez vmesnih posrednikov. Dodatna tvoja zmota slepote.

Ajde, čaw  Smiley Wink


Boštjan + #


Kaj Bošty si ti Mojzes,Melkizedek,Jezus Henoh,Nadangel Mihael??????
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5089 - 26.02.2009 at 15:00:17
 
Kaj sedaj Bošti, tebi bog samo prišepetava, Lorber ga je pa tudi gledal, al kaj.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5090 - 26.02.2009 at 15:18:37
 
Boštyxz wrote on 26.02.2009 at 14:57:24:
Okej, slepka, vendar na hitro :
So ŽE bili ljudje, na tem Planetu, ki so videli Boga na svoje lastne materijalne dvoje oči . Torej, ta tvoj preplonkan strip odpade.

Vidim, da pri meni opažaš domnevne "posrednike" , ... medtem ko govorim "direkt'" o Bogu , brez vmesnih posrednikov. Dodatna tvoja zmota slepote.

Ajde, čaw  Smiley Wink


Boštjan + #


Preplonkan strip Bošty, to sem jaz napisala imaš slab spomin na temi Poglejmo resnici v oči. http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1231792003

Plonkaš edinole ti po Lorberju, še vedno nisi odgovoril, kako ločiš svoj um od glasu svojega Modrega.  A ni Lorber nič pisal o tem.  Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5091 - 26.02.2009 at 15:40:35
 
Nahatee

Papagaj ostane papagaj. Saj ti to veš!!! Pusti ''''seme,ni vredno.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5092 - 26.02.2009 at 15:42:51
 
Quote:
Čim slediš navodilom izven sebe samega---Si hlapec!!!!!

To smo itak vsi.
Od kod pa misliš, da je prišla tvoja osebnost in prepričanja ?
S svojim obnašanjem in izražanjem slediš programu in navodliom, ki so ti ga vcepili predvsem starši in okolje.

Hlapci gor ali dol. Pomembmno je to, koliko se zavedaš tega, da si hlapec.
Če zanikaš, da si, potem zanikaš sebe in resnico. Nikoli ne boš samospoznan in ne boš dojel bistva svojega bivanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5093 - 26.02.2009 at 15:48:23
 
Robi wrote on 26.02.2009 at 15:42:51:
Quote:
Čim slediš navodilom izven sebe samega---Si hlapec!!!!!

To smo itak vsi.
Od kod pa misliš, da je prišla tvoja osebnost in prepričanja ?
S svojim obnašanjem in izražanjem slediš programu in navodliom, ki so ti ga vcepili predvsem starši in okolje.

Hlapci gor ali dol. Pomembmno je to, koliko se zavedaš tega, da si hlapec.
Če zanikaš, da si, potem zanikaš sebe in resnico. Nikoli ne boš samospoznan in ne boš dojel bistva svojega bivanja.


Komu sem jaz hlapec?? Opiši mi in argumentiraj!!!

Moja osebnost je prišla iz kolektivne na individualno DNK raven v večno-sedanji samoreprodukcijski verigi naše vrste.

Sledim zgolj vesoljni večno-sedaj živi samobitnosti znotraj lastnega sebstva.

Kdo od naju je sedaj samospoznan in kdo nikoli ne bo????
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5094 - 26.02.2009 at 15:51:33
 
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2009 at 15:48:23:
Robi wrote on 26.02.2009 at 15:42:51:
Quote:
Čim slediš navodilom izven sebe samega---Si hlapec!!!!!

To smo itak vsi.
Od kod pa misliš, da je prišla tvoja osebnost in prepričanja ?
S svojim obnašanjem in izražanjem slediš programu in navodliom, ki so ti ga vcepili predvsem starši in okolje.

Hlapci gor ali dol. Pomembmno je to, koliko se zavedaš tega, da si hlapec.
Če zanikaš, da si, potem zanikaš sebe in resnico. Nikoli ne boš samospoznan in ne boš dojel bistva svojega bivanja.


Komu sem jaz hlapec?? Opiši mi in argumentiraj!!!

Moja osebnost je prišla iz kolektivne na individualno DNK raven v večno-sedanji samoreprodukcijski verigi naše vrste.

Sledim zgolj vesoljni večno-sedaj živi samobitnosti znotraj lastnega sebstva.

Kdo od naju je sedaj samospoznan in kdo nikoli ne bo????

Dej se mal umir, ti pacient.

Komu si ti hlapec? Ti si hlapec "dognanjem" človeških ubožcev pred tabo. Vse tvoje "učenje" je le kolaž različnih zgodbic iz sveta, tako kot je zgodba o Jezusu le copy-paste varianta iz neštetih starodavnih bajk. Seveda si hlapec - hlapec svojemu ego, ko misliš, da moraš odrešiti svet.

Dej mal se skuliri. Chill out, nigga. Mal anglosaksonščine za našega dežurnega kolerika.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5095 - 26.02.2009 at 15:55:22
 
Saj sem napisal, komu.



Ti ravno tako uporabljaš znanje predhodnikov in gradiš na tem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5096 - 26.02.2009 at 15:58:12
 
El Pesnik wrote on 26.02.2009 at 15:51:33:
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2009 at 15:48:23:
Robi wrote on 26.02.2009 at 15:42:51:
Quote:
Čim slediš navodilom izven sebe samega---Si hlapec!!!!!

To smo itak vsi.
Od kod pa misliš, da je prišla tvoja osebnost in prepričanja ?
S svojim obnašanjem in izražanjem slediš programu in navodliom, ki so ti ga vcepili predvsem starši in okolje.

Hlapci gor ali dol. Pomembmno je to, koliko se zavedaš tega, da si hlapec.
Če zanikaš, da si, potem zanikaš sebe in resnico. Nikoli ne boš samospoznan in ne boš dojel bistva svojega bivanja.


Komu sem jaz hlapec?? Opiši mi in argumentiraj!!!

Moja osebnost je prišla iz kolektivne na individualno DNK raven v večno-sedanji samoreprodukcijski verigi naše vrste.

Sledim zgolj vesoljni večno-sedaj živi samobitnosti znotraj lastnega sebstva.

Kdo od naju je sedaj samospoznan in kdo nikoli ne bo????

Dej se mal umir, ti pacient.

Komu si ti hlapec? Ti si hlapec "dognanjem" človeških ubožcev pred tabo. Vse tvoje "učenje" je le kolaž različnih zgodbic iz sveta, tako kot je zgodba o Jezusu le copy-paste varianta iz neštetih starodavnih bajk. Seveda si hlapec - hlapec svojemu ego, ko misliš, da moraš odrešiti svet.

Dej mal se skuliri. Chill out, nigga. Mal anglosaksonščine za našega dežurnega kolerika.



Le priznaš da je Jezus brezčasen. Lahko sem tudi melanholik, ne sam kolerik. Me ne prizadene.

Veš kako pravijo zmešanemu se ne more več zmešati. Je tako Poetek? Ti edini ,lahko to potrdiš na tem forumu.

Pa še čudno ni, da živiš blizu psihiatrične bolnice. Transport do tja lahko opravijo kar domači.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5097 - 26.02.2009 at 15:58:33
 
Robi wrote on 26.02.2009 at 15:55:22:
Saj sem napisal, komu.

Pa to, kar si napisal zame, velja tudi zate, razen, če si prišel iz marsa.

Ti ravno tako uporabljaš znanje predhodnikov in gradiš na tem.

Robi, moj post je bil namenjen Alojzu, ne tebi. Chill
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5098 - 26.02.2009 at 16:00:28
 
Quote:
Le priznaš da je Jezus brezčasen.


Če se ni nikoli rodil in bival, je seveda brezčasen. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5099 - 26.02.2009 at 16:00:29
 
El Pesnik wrote on 26.02.2009 at 15:58:33:
Robi wrote on 26.02.2009 at 15:55:22:
Saj sem napisal, komu.

Pa to, kar si napisal zame, velja tudi zate, razen, če si prišel iz marsa.

Ti ravno tako uporabljaš znanje predhodnikov in gradiš na tem.

Robi, moj post je bil namenjen Alojzu, ne tebi. Chill



Hi hi- se zmešanci že obsojate med seboj. Še malo pa bo en lajal drug pa mukal.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 338 339 340 341 342 ... 764