Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 340 341 342 343 344 ... 764
(Read 1281441 times)
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5115 - 26.02.2009 at 17:41:22
 
El Pesnik wrote on 26.02.2009 at 17:32:13:
Quote:
Kozmični se pa lahko iz tega uči, kot je navajen.

Vso srečo s tičanjem na mestu, torej.  Wink

Me spominjaš na rudarskega noja, ki bi rad bil intelektualec pa nima osnovnih pogojev za to. Kar študiraj ti svoj "psihološki čas", saj je v tem psihološkem času tudi Alojzeva reanimacija. Te bo stlačil v zlati sarkofag, na usta poveznil čašo, in hop, je tvoja dušča pripravljena, da zaživi v novem telescu. Na dnu nekega intelektualega rudnika. Jeli?  Shocked

Vidiš, da si intelektualec. Takoj sem vedel, ta pa je. Prav si ugotovil, res sem svoj študijski čas zabil na rudarskem faksu. Zraven, dve hiši proti Slovenski so hodili pa noji.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5116 - 26.02.2009 at 17:54:43
 
El Pesnik wrote on 26.02.2009 at 17:32:13:
Me spominjaš na rudarskega noja, ki bi rad bil intelektualec pa nima osnovnih pogojev za to.

Sem se ravno še nekaj spomnil in bom to napisal danes, ker ne mislim jutri spet ždeti na tem forumu. Torej zakaj jaz mislim, da sta Alojz in Igor wannabe intelektualca, ki nimata osnovnih pogojev za to.

V mlajših letih neizobražena bi rada sedaj popravila to. In sta začela "študirati" bukve - Alojz se je megalomansko spravil na vse "svete" tradicije in ne vem še kakšne bukve je prebiral, Igor pa isto se je šel nekega prebiralca knjig in sedaj misli, da drži boga za jajca. Obema je skupna neizobraženost in posledično slabo razvit intelekt v mlajših letih. Potem ko sta bila malo naokrog se pa jima je fino zazdelo, če bi bila malo bolj intelektualna in sta začela svoj nos vtikati v knjige, rezultat so pa njune nebuloze na tem forumu in podobne vzvišene bedarije.

Onadva še nista dosegla stopnje do katere pride vsak resen in "zagrizen" intelektualec - da je vse to "znanje" iz knjig in vse kar je kdorkoli kdaj napisal in izrekel popolnoma lažno in brezpredmetno. Sploh še nista spoznala iluzornosti intelekta, ker ga še nista izživela, ker ga v bistvu izživljata sedaj. Tako da sploh nista primerna za kakšno resno debato o naravi stvarstva, ker ju intelekt še preveč ovira in posledično krepi njun samozadosten ego občutek, da zdaj pa sta našla tapravo, ko se gresta intelektualne zadeve.

Tako. En je rudarski noj drug pa trgovski noj, oba pa bi rada bila intelektualca in slavila "moč" intelekta, ki pa je čisto iluzorna.

Evo, zdaj naj me pa Alojz kar "pohvali", ker sem tole spisal čist iz sebe, samo iz mojega opažanja in razumevanja, tega nikjer nisem prebral in si sposodil. To je čisto moj "intelektualni" zelnik. Samo da sem jaz vsaj spoznal iluzorno naravo intelekta kamor pa Alojz in Igor še morata priti. See you if you get there! If you ever get there! (verzi ene pesmi, če še ne vesta, noja!)  Grin

Triumf presežnikom intelekta! Nekateri noji tu pa še vedno sledijo iluzornosti intelekta in ga slavijo! Bodo morali prebrati še veliko, veliko knjig, preden bodo spoznali njihovo iluzorno moč. Pa veliko lepega in uspešnega branja vama želim ...  Cool
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5117 - 26.02.2009 at 17:59:26
 
Poet, jaz ti bom pa napisal kar eno od Prešerna

V Ljubljani živi en dihur,
ki noč in dan prebira knjige, od sebe pa ne da nobene fige.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5118 - 26.02.2009 at 18:13:11
 
Quote:
Poet, jaz ti bom pa napisal kar eno od Prešerna

V Ljubljani živi en dihur,
ki noč in dan prebira knjige, od sebe pa ne da nobene fige.

Lp,Igor

O? Kaj si zdaj kaj manjša mentalna turoba?

Jaz sem predlagal, da si račun razdelimo, samo kaj, ko je pa največji dihur želel plačati kar za vse iz svoje fige. Pa še noč in dan prebira knjige, jeli?
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5119 - 26.02.2009 at 18:52:23
 
Quote:
Seveda je to v redu, samo problem je ko imaš veliko za povedat, pa ne veš koliko časa imaš in bistvo lahko uide

Kako ne veš koliko časa imaš ?
A ne živiš v večnosti ? Oziroma večnem sedaj ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5120 - 26.02.2009 at 18:58:37
 
Quote:
Ti več nimaš dostopa do takšnih pacientov. Bodi vesel,da si se me rešil, jaz  pa tebe in  tvoje zlobe.
Drog nisem nikoli probal,razen če je kava in cigareto droga.. Prvo je poživilo, ja drugo bi pa lahko bilo. Ampak tolažim se s tem,da je to moja intimna odločitev in nikakor tvoja,ali kogarkoli drugega..

Če je to tvoja odločitev, potem bi se lahko zdaj odločil, da boš prenehal in ne boš nikoli več kadil.
To je le tolažba, saj potreba po kajenju izhaja iz nerazčiščenih travm. Omamljanje pomaga pri tem, da se nam ni treba soočiti s svojimi potlačenimi čustvi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5121 - 26.02.2009 at 19:16:20
 
Robi wrote on 26.02.2009 at 18:58:37:
Quote:
Ti več nimaš dostopa do takšnih pacientov. Bodi vesel,da si se me rešil, jaz  pa tebe in  tvoje zlobe.
Drog nisem nikoli probal,razen če je kava in cigareto droga.. Prvo je poživilo, ja drugo bi pa lahko bilo. Ampak tolažim se s tem,da je to moja intimna odločitev in nikakor tvoja,ali kogarkoli drugega..

Če je to tvoja odločitev, potem bi se lahko zdaj odločil, da boš prenehal in ne boš nikoli več kadil.
To je le tolažba, saj potreba po kajenju izhaja iz nerazčiščenih travm. Omamljanje pomaga pri tem, da se nam ni treba soočiti s svojimi potlačenimi čustvi.


Ja ti pa ravno veš iz česa izhaja. S tvojimi travmami se soočamo ostali tu. Ti želiš povedati več kot razumeš sam.

Lp Alojz Tongue
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5122 - 26.02.2009 at 19:32:03
 
Poet

Takole mimogrede. Moja izobrazba je vedno primerljiva s tvojo. Kar se tiče intelekta ga ti sigurno ne znaš oceniti,ker ga trenutno ne  'antropologija' in ne psihologija ne znata. Glede splošnega intelektualizma na Zemlji pa bi povedal,da je cca.10% spoznanj do katerih se je človeštvo zadnjih 14ooo dokopalo z obstoječim intelektom vredno vsega našega spoštovanja.

Če zanikaš intelekt ,zakaj se pa potem hvališ kakšen intelektualec si????

Ti Poet si v vseh pogledih zame nedonošenček,ki sam sebi pljuva v obraz in na vse svoje trditve in besede ob hkratnem egoističnem , samovšečnem ter očitno  slaboumnem slavospevu- sam sebi..

Tako,da bi te lahko tudi jaz zatolkel s Prešernom kot te je Igor, kdo naj kaj sodi.

Ne vase zagledani  Kozmični Poetek,le človek naj bo mejak.

Je čas,da duševno razdrapani Kozmični pesnik,najde pravo rimo za svojo dušno klimo .

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

!
Reply #5123 - 26.02.2009 at 20:10:35
 
El Pesnik wrote on 26.02.2009 at 18:13:11:
Quote:
Poet, jaz ti bom pa napisal kar eno od Prešerna

V Ljubljani živi en dihur,
ki noč in dan prebira knjige, od sebe pa ne da nobene fige.

Lp,Igor

O? Kaj si zdaj kaj manjša mentalna turoba?

Jaz sem predlagal, da si račun razdelimo, samo kaj, ko je pa največji dihur želel plačati kar za vse iz svoje fige. Pa še noč in dan prebira knjige, jeli?


Kaj Poet,ali si res tako nizko,da računaš kdo kaj da, ali ne da.  Si ti že slišal za gostoljubje? Ali si iz kamna, za kamen?. Komu mar za takšne tvoje  pritlehne misli. To je bilo mišljeno v intelektualnewm smislu. Intelekt  in '''duhovni um'  Shocked pa tak!

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5124 - 26.02.2009 at 20:10:54
 
Si videl, kaj vse si izmisli Kozmični v svojih zavistnih mislih. Misel lahko ustvari vse in on tako deluje. Sedaj celo misli, da je inteligenten je pa navadno zavistno dete, ki išče priznanje. Za to priznanje je sposoben potvarjanja dejstev in žalitev. Predvsem, pa nima nobene soodgovornosti do ljudi.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: !
Reply #5125 - 26.02.2009 at 20:15:30
 
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2009 at 20:10:35:
El Pesnik wrote on 26.02.2009 at 18:13:11:
Quote:
Poet, jaz ti bom pa napisal kar eno od Prešerna

V Ljubljani živi en dihur,
ki noč in dan prebira knjige, od sebe pa ne da nobene fige.

Lp,Igor

O? Kaj si zdaj kaj manjša mentalna turoba?

Jaz sem predlagal, da si račun razdelimo, samo kaj, ko je pa največji dihur želel plačati kar za vse iz svoje fige. Pa še noč in dan prebira knjige, jeli?


Kaj Poet,ali si res tako nizko,da računaš kdo kaj da, ali ne da.  Si ti že slišal za gostoljubje? Ali si iz kamna, za kamen?. Komu mar za takšne tvoje  pritlehne misli. To je bilo mišljeno v intelektualnewm smislu. Intelekt  in '''duhovni um'  Shocked pa tak!

Lp Alojz

Škoda izgubljati besede glede njegove inteligence. Ima se za nekega poeta, pa še osnovnih verzov Prešerna ne razume. On misli, da je tu Prešeren mislil na Čopa, ker mu ni dal za rundo. Žalostno.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5126 - 26.02.2009 at 20:17:35
 
Quote:
Si videl, kaj vse si izmisli Kozmični v svojih zavistnih mislih. Misel lahko ustvari vse in on tako deluje. Sedaj celo misli, da je inteligenten je pa navadno zavistno dete, ki išče priznanje. Za to priznanje je sposoben potvarjanja dejstev in žalitev. Predvsem, pa nima nobene soodgovornosti do ljudi.

Lp,Igor


Grdo rečeno: Poet  je zgolj +usmiljenja vredna duhovna pokveka+ !
Sam ga razumem.Če želiš pobegnit od doma ,pa nimaš moči in hrabrosti za to, mora biti res hudo. Človek se pač izgubil v kaosu lastne zlobe, kar posledično prenaša na starše in na vse tiste,ki jih sreča. Samoumevno in normalno za ta tip človeka.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5127 - 26.02.2009 at 20:31:26
 
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2009 at 20:17:35:
Quote:
Si videl, kaj vse si izmisli Kozmični v svojih zavistnih mislih. Misel lahko ustvari vse in on tako deluje. Sedaj celo misli, da je inteligenten je pa navadno zavistno dete, ki išče priznanje. Za to priznanje je sposoben potvarjanja dejstev in žalitev. Predvsem, pa nima nobene soodgovornosti do ljudi.

Lp,Igor


Grdo rečeno: Poet  je zgolj +usmiljenja vredna duhovna pokveka+ !
Sam ga razumem.Če želiš pobegnit od doma ,pa nimaš moči in hrabrosti za to, mora biti res hudo. Človek se pač izgubil v kaosu lastne zlobe, kar posledično prenaša na starše in na vse tiste,ki jih sreča. Samoumevno in normalno za ta tip človeka.

Lp Alojz Cool

Ne bi ga gledal tako usmiljenja vrednega. Človek se popolnoma zaveda, kaj in kako deluje. Sprevidel je, da mu je tako lažje v življenju in to že lep čas izkorišča. On ne prenaša, on določi. Misli, da je tožnik in sodnik. Rad bi zapovedoval, išče samopotrditev, po vsej verjetnosti pa trpijo bližnji.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5128 - 26.02.2009 at 20:37:47
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2009 at 20:17:35:
Quote:
Si videl, kaj vse si izmisli Kozmični v svojih zavistnih mislih. Misel lahko ustvari vse in on tako deluje. Sedaj celo misli, da je inteligenten je pa navadno zavistno dete, ki išče priznanje. Za to priznanje je sposoben potvarjanja dejstev in žalitev. Predvsem, pa nima nobene soodgovornosti do ljudi.

Lp,Igor


Grdo rečeno: Poet  je zgolj +usmiljenja vredna duhovna pokveka+ !
Sam ga razumem.Če želiš pobegnit od doma ,pa nimaš moči in hrabrosti za to, mora biti res hudo. Človek se pač izgubil v kaosu lastne zlobe, kar posledično prenaša na starše in na vse tiste,ki jih sreča. Samoumevno in normalno za ta tip človeka.

Lp Alojz Cool

Ne bi ga gledal tako usmiljenja vrednega. Človek se popolnoma zaveda, kaj in kako deluje. Sprevidel je, da mu je tako lažje v življenju in to že lep čas izkorišča. On ne prenaša, on določi. Misli, da je tožnik in sodnik. Rad bi zapovedoval, išče samopotrditev, po vsej verjetnosti pa trpijo bližnji.

Lp,Igor


Ja če se odločiš bežati in ne soočati sam s seboj in drugimi je to zgolj pot. Poti ni če je večno-sedaj ti to veš!!!! Bumerang se vrne direkt v glavo in pred tem bumerangom misli Poet uiti. Bumerang deluje po svoji zakonitosti in ne Poetovi. Maš prav ne bom ga več pomiloval ampak,ga bom obrcal kot petelinčka. Problem je,da vem,da to ne pomaga, sam se mora zbuditi. Zbudil pa se ne bo ker ima izkustvo,ki mu daje lažen kompleks večvrednosti- od nas navadnih knapov.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5129 - 26.02.2009 at 20:45:40
 
Tu s knapovščino je močno brcnil v temo. Hotel mi je soliti neko pamet o knapovskem pogledu. Debil. In potem sanja o neki svoji izobrazbi. V Jugoslaviji je bil naš faks edini priznan po celem svetu, korporacije so pošiljale ponudbe, če se želiš pri njih zaposliti. Meni so na primer, ko sem bil v Belgiji na politehniki v Monsu, direkt ponujali zaposlitev s stanovanjem in nekimi bonitetami. Delal naj bi za Nato v Eurotunelu.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 340 341 342 343 344 ... 764