Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 348 349 350 351 352 ... 764
(Read 1281116 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5235 - 01.03.2009 at 11:25:09
 
Quote:
ROBI sem ti lepo povedal,da zlata ribica ne more učiti ribiča.

Pomembno mi je, da učim sebe.

Če obstajata le dva delca, je potem možno toliko kombinacij in realnosti, le na podlagi izmeničnega valovanja ?
Torej odvisno od deleža ene ali druge vrednosti ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5236 - 01.03.2009 at 11:25:16
 
Robi wrote on 01.03.2009 at 11:21:13:
Zato se tudi vprašam, kdo pa bi si želel večno življenje ?
Prav tako, če bi verjel v to teorijo, potem bi vsakemu od nas pripadala ogromna odgovornost.
Sprejeti odgovornost za več ciklusov življenja in na splošno za življenje, je velika zalogaj.
Zato veliko pričakuješ od ljudi, da bodo v to verjeli ali po tem živeli.


Slaboumen zaključek,ker ne bereš kar napišem. Prostovoljna odločitev-zaveza življenju. Ločuj seme od plev. Nimaš kaj za pričakovati svobodna odločitev slehernika -levo-desno-razumeš.
Življenje-smrtnost-odločaš sam prostovoljno.Nihče te v nič ne sili.

Ne razumeš dejstev.


Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5237 - 01.03.2009 at 11:28:16
 
Seveda ne razumem, ker se dejstva izključujejo.

Če je vse le prostovoljno, potem tebe ne bi poznal in PD.
Če ljudem groziš in jih strašiš, potem manipuliraš s človeško voljo.
To ni več prostovoljna izbira.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5238 - 01.03.2009 at 11:31:23
 
Robi wrote on 01.03.2009 at 11:28:16:
Seveda ne razumem, ker se dejstva izključujejo.

Če je vse le prostovoljno, potem tebe ne bi poznal in PD.
Če ljudem groziš in jih strašiš, potem manipuliraš s človeško voljo.
To ni več prostovoljna izbira.


Kdo te pa sili bumber da bereš? A ne bereš prostovoljno? Kretenoid!!
A ti kdo pištolo za vratom tišči-bebec? Osnov ne dojemaš, potem pa serješ banane, ki jih nato sam poješ.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5239 - 01.03.2009 at 11:41:56
 
Robi wrote on 28.02.2009 at 18:29:10:


No, tu se pa lepo vidi, da oni, ta spodnji "motorček" ne zmore niti sam sebe vrteti , kaj šele dati kaj od sebe , ...

No, zgornji je že bolj zanimiv, vendar tudi komaj sam sebe vrti, torej o kakih "pravih" ( brutalnih ) Kilowatih ni ne duha, ne sluha  Cheesy Wink Grin.

Toliko o tem, ( motorčki, alternatorčki, generatorčki, tenzorčki, oscilatorčki, amorčki, in še marsikaj se najde, heh  Wink Grin )

Lp torej , čaw  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5240 - 01.03.2009 at 11:48:37
 
Alojz in Sandib wrote on 01.03.2009 at 11:31:23:
Robi wrote on 01.03.2009 at 11:28:16:
Seveda ne razumem, ker se dejstva izključujejo.

Če je vse le prostovoljno, potem tebe ne bi poznal in PD.
Če ljudem groziš in jih strašiš, potem manipuliraš s človeško voljo.
To ni več prostovoljna izbira.


Kdo te pa sili bumber da bereš? A ne bereš prostovoljno? Kretenoid!!
A ti kdo pištolo za vratom tišči-bebec? Osnov ne dojemaš, potem pa serješ banane, ki jih nato sam poješ.

Lp Alojz Cool Cool

Nisi me razumel. Ti ne deluješ prostovoljno. Če bi prepustil ljudem svobodo, ne bi dal gor PD.
Ne bi aktivno vplival na našo voljo in prepričeval znanstvenike, da naj verjamejo tebi. Ker pa ne verjamejo, pa so bedaki ošabni...torej ne sprejemaš svobodne volje ljudi, ker ni takšna, kot tvoja.
Dejanja in besede se tepejo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5241 - 01.03.2009 at 11:58:21
 
Boštyxz wrote on 01.03.2009 at 11:41:56:
Robi wrote on 28.02.2009 at 18:29:10:


No, tus epa lepo vidi, da oni, ta spodnji "motorček" ne zmore niti sam sebe vrteti , kaj šele dati kaj od sebe , ...

No, zgornji je že bolj zanimiv, vendar tudi komaj sam sebe vrti, torej o kakih "pravih" ( brutalnih ) kilowatih ni ne duha, ne sluha  Cheesy Wink Grin.

Lp torej , čaw  Cool


Bošty

Bošty ne moj S.M.O. mešati z onim starim,ki mu dodaja energijo,da se vrti. Moj agregat ne rabi ničesar ,sam se vrti in daje energijo in to takšno,da se lahko dobesedno sam sebe piči. Kača simbol energije strup-protistrup energetsko.. Tisti aparatek ki ga je Robi gor dal, bi jaz že pred dvajsetimi leti in več vrgel v smetnjak.
Srečal sem se z ljudmi iz Italije,Hrvaške, itd. Samo v Sloveniji jih je pet šest,ki to počno. Vse kar sem dosedaj videl osebno pri njih in na netu so navadne igračke-verjemi. Pred destimi ali celo več leti je prišel dr.fizke iz Italije k meni domov in mi razprl svoj načrt utirjenega magnetnega polja. Človek je bil dobesedno zaljubljen v svoj agregat. Moje besede so bile vprašanje::: Ali osebno čutite,da ste rojeni,da to naredite???? Odgovor je bilo vprašanje:,ali moram to čutiti? Samo povesil je glavo: Človek ni bil v sebi  prepričan,da je pravi za to.
Bošty tebi sem povgedal pogoje,ki ti omogočajo agregat videti.
To je zadeva,s katero lahko zavladaš kot tiran, ali kot dobrotnik-darovalec življenju.Moja odločitev je druga- ZATO PAZIM KDO BO KAJ DOBIL IN KAKO!!! Preverjam!!!

LP Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5242 - 01.03.2009 at 12:07:13
 
Quote:
Človek je bil dobesedno zaljubljen v svoj agregat. Moje besede so bile vprašanje::: Ali osebno čutite,da ste rojeni,da to naredite???? Odgovor je bilo vprašanje:,ali moram to čutiti? Samo povesil je glavo: Človek ni bil v sebi  prepričan,da je pravi za to.

Alijz,
potem to ni tvoja ideja.
Ali pa si tistemu ukradel idejo ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5243 - 01.03.2009 at 12:08:29
 
Quote:
Tu s knapovščino je močno brcnil v temo. Hotel mi je soliti neko pamet o knapovskem pogledu. Debil. In potem sanja o neki svoji izobrazbi. V Jugoslaviji je bil naš faks edini priznan po celem svetu, korporacije so pošiljale ponudbe, če se želiš pri njih zaposliti. Meni so na primer, ko sem bil v Belgiji na politehniki v Monsu, direkt ponujali zaposlitev s stanovanjem in nekimi bonitetami. Delal naj bi za Nato v Eurotunelu.

Lp,Igor

In seveda si ti na to ponosen kajne? Vidiš, kakšne bedarije trosiš, kakšen tehničen razvoj, vse to je bistvo bedarije v svetu, ti pa to še hvališ.

Kako zmotno ozkogledno razmišljata tale dva vaška petelinčka! Jaz nikakor ne pravim, da je intelektualec boljši od rudarja. Smešno se mi pa zdi, ker ajgor in Alojz HOČETA biti neka silna intelektualca z prebiranjem ne vem kakšnih knjig in razpolagati z ne vem kakšnim silnim znanjem, ko pa je še vsak resnično prebujen človek spoznal, da je intelekt ovira do resničnega vpogleda v resničnost. Kera vaška bumbarja, ki hočeta delovati učeno, kr neki.

In seveda Alojz misli, kako drži Boga za jajca, je pa ujel samo svoje in tuje projekcije resničnosti, katere hoče sedaj na vso silo uresničiti. Pa še smrt ga skrbi, ubogega revčka skrbi smrt telesa in potem okoli sebe zbira druge prestrašene revčke, katerim obljublja, da jih bo odrešil smrti. Revčki tupoglavi.

Jejhata, pa da se da enemu silno "pomembnemu" Slovenjceljnu Alojzu toliko postov skup sklanfati, da cele dneve preživi na internetu, od sebe pa ne da nobene prave fige, samo tiste svoje pokakane nebulozne iz domačega vrta.

Ko je že bilo govora o drevesu in gozdu: te dva "humanitarca" za ženske - Alojz in Igor, do gozda sploh še prišla nista. Onadva sta videla 5 dreves lokalnega gozda, in ker bi sedaj bila rada nekaj pametna in učena sedeč na kupu bukev, sta rekla da je tistih 5 drevs cel gozd. Tok sta omejena in zaradi te svoje omejenosti sedaj vsakomur želita vsiliti tistih 5 dreves, ki so res bolj kilava in jih je strah smrti. In ona meni nekaj o tehničnem napredku, lepo te prosim - največji zahojenci na vasi sanjajo o nekem tehničnem napredku, sam zato ker so na vasi. Nimajo pameti, da bi sprevideli, da je tehnika in rudarstvo in ne vem kakšna obrt najbolj brezveze kar si je človek spomnil.

Bi skoraj vprašal, če je bilo nemara preveč jame?  Shocked
In pa da: "s silnim zanosom, ki je takrat vel v nas, bi lahko osvojili Beograd" - jeli, ajgorčina mila, take ideje imaš ti v glavi, potem se pa čudiš kok si omejen in brezvezen.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5244 - 01.03.2009 at 12:10:44
 
Robi wrote on 01.03.2009 at 11:48:37:
Alojz in Sandib wrote on 01.03.2009 at 11:31:23:
Robi wrote on 01.03.2009 at 11:28:16:
Seveda ne razumem, ker se dejstva izključujejo.

Če je vse le prostovoljno, potem tebe ne bi poznal in PD.
Če ljudem groziš in jih strašiš, potem manipuliraš s človeško voljo.
To ni več prostovoljna izbira.


Kdo te pa sili bumber da bereš? A ne bereš prostovoljno? Kretenoid!!
A ti kdo pištolo za vratom tišči-bebec? Osnov ne dojemaš, potem pa serješ banane, ki jih nato sam poješ.

Lp Alojz Cool Cool

Nisi me razumel. Ti ne deluješ prostovoljno. Če bi prepustil ljudem svobodo, ne bi dal gor PD.
Ne bi aktivno vplival na našo voljo in prepričeval znanstvenike, da naj verjamejo tebi. Ker pa ne verjamejo, pa so bedaki ošabni...torej ne sprejemaš svobodne volje ljudi, ker ni takšna, kot tvoja.
Dejanja in besede se tepejo...


Takšen je naš trenutni življenjski cikel,da se tepemo. Ko boš dojel da je na zemeljski njivi isto seme in da sem jaz samo prvo vzklito seme,ki vpije spečim -zbudite se. Ko boš še to dojel boš mogoče videl zakaj je  nujno provocirati, česar  se jaz res namenoma poslužujem v P.D.

Če ne provociram ne dobim proti informacije. Samo s provokacijo aktiviram protiakcijo prizadetih,da bi si na ta način sploh izboril pravico govoriti-sporočati. Današnji  sistem  je v bistvu kartelno organiziran-znanost-je razcepljena strokovno in ni komplementarna.
Razumeš ozko strokovna usmeritev zapira vrata drugi stroki in laični javnosti. Zato jaz vse  izzivam, tudi cerkev in oblast in bedake,ki mislijo,da veliko vedo.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5245 - 01.03.2009 at 12:16:48
 
Razumem.
Takšna je pač tvoja pot in prepričanje, da ravnaš prav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5246 - 01.03.2009 at 12:20:33
 
Robi wrote on 01.03.2009 at 11:48:37:
Nisi me razumel. Ti ne deluješ prostovoljno. Če bi prepustil ljudem svobodo, ne bi dal gor PD.
Ne bi aktivno vplival na našo voljo in prepričeval znanstvenike, da naj verjamejo tebi. Ker pa ne verjamejo, pa so bedaki ošabni...torej ne sprejemaš svobodne volje ljudi, ker ni takšna, kot tvoja.
Dejanja in besede se tepejo...

O, to pa itak.

Alojz je preko enega svojega podanika treščil na ta forum in ne samo, da je nanj treščil kot kakšen podivjan komet iz kakšne burleske, še celo uzurpiral je celoten forum in grozil vsem po vrsti oz. jih vsaj skušal demantirati in tako pripraviti na sprejetje "svoje absolutne resnice", ki naj nato postane tudi njihova osebna resnica.

In kdor je Alojzevo "osebno potvoritev absolutne resnice" sprejel za svojo lastno je postal njegov predmet čaščenja, kateremu je presvitli Alojz obljubljal "nebeške darove" in mu izrecno zagotavljal, da ta pa je sedaj spoznal vso vesoljno resnico in da mu cel svet leži pred nogami.

In tako je presvitli Alojz deloval na tem forumu, dokler niso prav vsi forumaši in še kdo spoznali, da je Alojz en ... raje sploh ne rečem kaj.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5247 - 01.03.2009 at 12:20:51
 
Robi wrote on 01.03.2009 at 12:16:48:
Razumem.
Takšna je pač tvoja pot in prepričanje, da ravnaš prav.

Robi ni vedno samo prepričanje in pot. Je tudi vedenje na katerega ne gledaš kot neko znanje. Ne išče se v vsaki stvari nekega vzroka in smisla.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5248 - 01.03.2009 at 12:26:12
 
El Pesnik wrote on 01.03.2009 at 12:08:29:
Quote:
Tu s knapovščino je močno brcnil v temo. Hotel mi je soliti neko pamet o knapovskem pogledu. Debil. In potem sanja o neki svoji izobrazbi. V Jugoslaviji je bil naš faks edini priznan po celem svetu, korporacije so pošiljale ponudbe, če se želiš pri njih zaposliti. Meni so na primer, ko sem bil v Belgiji na politehniki v Monsu, direkt ponujali zaposlitev s stanovanjem in nekimi bonitetami. Delal naj bi za Nato v Eurotunelu.

Lp,Igor

In seveda si ti na to ponosen kajne? Vidiš, kakšne bedarije trosiš, kakšen tehničen razvoj, vse to je bistvo bedarije v svetu, ti pa to še hvališ.

Kako zmotno ozkogledno razmišljata tale dva vaška petelinčka! Jaz nikakor ne pravim, da je intelektualec boljši od rudarja. Smešno se mi pa zdi, ker ajgor in Alojz HOČETA biti neka silna intelektualca z prebiranjem ne vem kakšnih knjig in razpolagati z ne vem kakšnim silnim znanjem, ko pa je še vsak resnično prebujen človek spoznal, da je intelekt ovira do resničnega vpogleda v resničnost. Kera vaška bumbarja, ki hočeta delovati učeno, kr neki.

In seveda Alojz misli, kako drži Boga za jajca, je pa ujel samo svoje in tuje projekcije resničnosti, katere hoče sedaj na vso silo uresničiti. Pa še smrt ga skrbi, ubogega revčka skrbi smrt telesa in potem okoli sebe zbira druge prestrašene revčke, katerim obljublja, da jih bo odrešil smrti. Revčki tupoglavi.

Jejhata, pa da se da enemu silno "pomembnemu" Slovenjceljnu Alojzu toliko postov skup sklanfati, da cele dneve preživi na internetu, od sebe pa ne da nobene prave fige, samo tiste svoje pokakane nebulozne iz domačega vrta.

Ko je že bilo govora o drevesu in gozdu: te dva "humanitarca" za ženske - Alojz in Igor, do gozda sploh še prišla nista. Onadva sta videla 5 dreves lokalnega gozda, in ker bi sedaj bila rada nekaj pametna in učena sedeč na kupu bukev, sta rekla da je tistih 5 drevs cel gozd. Tok sta omejena in zaradi te svoje omejenosti sedaj vsakomur želita vsiliti tistih 5 dreves, ki so res bolj kilava in jih je strah smrti. In ona meni nekaj o tehničnem napredku, lepo te prosim - največji zahojenci na vasi sanjajo o nekem tehničnem napredku, sam zato ker so na vasi. Nimajo pameti, da bi sprevideli, da je tehnika in rudarstvo in ne vem kakšna obrt najbolj brezveze kar si je človek spomnil.

Bi skoraj vprašal, če je bilo nemara preveč jame?  Shocked
In pa da: "s silnim zanosom, ki je takrat vel v nas, bi lahko osvojili Beograd" - jeli, ajgorčina mila, take ideje imaš ti v glavi, potem se pa čudiš kok si omejen in brezvezen.



O Kozmični a so te tam v Polju odrešil iz prisilnega jopiča,danes ko je nedelja?

Kar se tiče 'Slovenceljna' a ti je Svetlana Makarovičeva dala idejo .
zanj.
Nisem vedel,da tudi vas ubožčke v Polju obiskuje. Sploh pa je tam u Fužinah nasplošno 'velik grad'. Tam ste res bolj doma kleni Slovencljni, pa da ne bo kateri mislil,da koga žalim..

Drugače tam res bolj slabo uspeva krompir je pa zelja tam pr Svetkovih se mi zdi   u Bizoviku kokar hočeš. Tako da dreves ti ravno ne vidiš veliko-ker živiš v 'velikom gradu'.

Kako ti lahko sploh drevesa vidiš,če cel ljubi čas ko si v družbi ,gledaš lastna zapeljiva kolena. Ali se bojiš,da bi ti kolena ven iz skledčk padla?

A niste že spet svoje besede pojedel g. Vesoljni???? Vas pa res razganja od jeze in lastne zmedenosti. A je to vzrok,da ste tako načelni do sebe in vseh okrog sebe? Po mojem vas majo tudi že na psihijatriji in doma za popolnoma neozdravljiv primer.


Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5249 - 01.03.2009 at 12:35:56
 
Robi wrote on 01.03.2009 at 12:07:13:
Quote:
Človek je bil dobesedno zaljubljen v svoj agregat. Moje besede so bile vprašanje::: Ali osebno čutite,da ste rojeni,da to naredite???? Odgovor je bilo vprašanje:,ali moram to čutiti? Samo povesil je glavo: Človek ni bil v sebi  prepričan,da je pravi za to.

Alijz,
potem to ni tvoja ideja.
Ali pa si tistemu ukradel idejo ?


Potikovalec- Jaz sem že delal to. Preber si malo časopise, glej kdaj pa kdaj Tv.
Jaz ne kradem ne tujih besed,ne česar koli drugega. Jaz pogledam in vem seme-pleve! Če pa grem prek sebe, pa zopet samo jaz plačam lastno odločitev, ti zlata ribica slaboumna pa svoje. Jasno?

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 348 349 350 351 352 ... 764