Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 352 353 354 355 356 ... 764
(Read 1280932 times)
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5295 - 01.03.2009 at 18:22:10
 
Etrex wrote on 01.03.2009 at 17:27:21:
Zakaj ni kura enako zavedna kot clovek, saj telo ne igra itak nubene vloge ane?  

Dokaz da nič ne prebereš v celoti kar ni P.D. Saj jaz že cel dan danes pravim, da je ravno od telesa odvisno zavedanje - koliko je telo napredno in koliko je lahko prevodnik zavedanju.

Etrex wrote on 01.03.2009 at 17:27:21:
Poznam punco ki je bila popolnoma zdrava samzavedna osebnost imela je prometno nesreco, zdaj je invalid ravno zaradi mozganske poskodbe, povej ti zdaj meni zakaj je ta punca zdaj zelo slabo zavedna (kot otrok pri kaksnih 4 letih)? Verjetno zato ker telo ni okrasni privesek, temvec ze od vedno je potrebno orodje.

Mater si trmast: ravno zaradi možganske poškodbe možgani več niso dober prevodnik zavedanja. Sej ravno v tem je štos.

Etrex wrote on 01.03.2009 at 17:27:21:

Edit: Da ne bo nepotrebnih nejasnosti, ko sem napisal da telo proizvaja zavest, je misljeno bolj kot, mozgani so kot prevodnik zavesti ne ustvarjalec zavesti, torej ce je dolocen del mozganov poskodovan, del zavesti ne bo realiziran.

Da, so prevodnik Zavesti, to ves čas pravim. Človeški možgani samo prevajajo Zavest, ki je vse naokoli, nič drugega. Vi bi pa radi videli, da ta Zavest ni Bog/Enost ampak je samo neka pojavnost materialnega vesolja. Sanjajte še naprej.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5296 - 01.03.2009 at 18:35:58
 
Quote:
Dalje, narobe mislis da se kdo boji smrti da je kaj v zvezi s tem. Spoznanje je da zivis vecno-zdaj, zakaj bi se potem bal smrti,

Ti ne moreš tega spoznati, saj nisi zavest. Imaš um, kot vsak drugi človek in razmišljaš časovno.

Ne zavedaš se tega, da je ta potreba po "spoznanju" odraz strahu. Če ni vzroka, ni posledice.
Če se zavedaš večnosti, potem bi ti bilo vseeno, če kdo pride do tebe in ti mu prostovoljno rečeš: "Lahko me ubiješ"...in v tebi ne bo nobenega strahu, saj ti itak živiš večno....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5297 - 01.03.2009 at 18:44:29
 
Quote:
Ravno nasa individualnost izhaja iz duse, res da smo vsi in vse na nekem nivoju eno (zavest), ampak to je samo notranja izkusnja.

Individualnost izhaja iz DNK in s tem iz telesa.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5298 - 01.03.2009 at 20:17:45
 
Robi wrote on 01.03.2009 at 18:35:58:
Quote:
Dalje, narobe mislis da se kdo boji smrti da je kaj v zvezi s tem. Spoznanje je da zivis vecno-zdaj, zakaj bi se potem bal smrti,

Ti ne moreš tega spoznati, saj nisi zavest. Imaš um, kot vsak drugi človek in razmišljaš časovno.

Ne zavedaš se tega, da je ta potreba po "spoznanju" odraz strahu. Če ni vzroka, ni posledice.
Če se zavedaš večnosti, potem bi ti bilo vseeno, če kdo pride do tebe in ti mu prostovoljno rečeš: "Lahko me ubiješ"...in v tebi ne bo nobenega strahu, saj ti itak živiš večno....



Ne ROBI Zmota. UMa nihče ne zanika,problem je ker tvoj realiziran um in tvoj akumiliran um in s tem tvoje celotno telo preko tvoje EM sile (življenjske sile)niso uravnoteženo orodje tvoje enovite večno-sedanje biti -vrednosti človek.

Ja Robi vseeno je če me nekdo ubije upam iti v ta riziko. Boš ti moj rabelj? Si tega želiš? Zato postavljaš to opcijo?

Saj zato vam pa govorim kontaminirani ste samo z dobrim in se ne upate priznati lastnega in tujega  zla,kot naše večno sedanje življenjsko dejstvo.

Zlo in dobro sta enakovredna,vi vidite zgolj dobro,ki vas pa vsakodnevno zjeba,ker nočete dojeti in sprejeti zla kot naše življenjsko dejstvo in se z njim spopasti, zaradi lastnega in naučenega strahu- pred njim. Je tako bolj udobno, a ne?

Ko sprejemaš zlo in dobro kot enakovredno življenjsko dejstvo si šele sposoben prostovoljnih odločitev in zavestnega delovanja in opredeljevanja s temi življenjskimi dejstvi.

Jaz naprimer vidim več zlobe in diktata  v vašem naučenem branjenju dobrote kot v ljudeh,ki se etiketirajo kot zlobni.

Ker če mi nekdo odkrito pove jaz sem zloben ,vem, da ta človek v resnici ni zloben.

Če se mi nekdo etiketira za živo milost- zbežim od njega,ali mu pa povem resnico kaj mislim o tej njegovi milosti..

Isti sistem je z vegetarjanci,kdor ni vegetarijanec je človeška zver.
Mogoče je pa več zveri pri vegetarjancih. Kajti vsejedi pustijo vse lepo v miru in niso agresivni na vegetarijance. Razmislite!!!

Upam da dojemate česa si nočete priznati in se s tem aktivno spopasti  in to tudi osebno preseči. Je fino če lahko rečete Alojz je zloben! A vi ste pa angelčki?

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5299 - 01.03.2009 at 20:23:54
 
Robi wrote on 01.03.2009 at 18:44:29:
Quote:
Ravno nasa individualnost izhaja iz duse, res da smo vsi in vse na nekem nivoju eno (zavest), ampak to je samo notranja izkusnja.

Individualnost izhaja iz DNK in s tem iz telesa.


Bebček ROBI

Individualnost izhaja iz DNK od kje izhaja individualni DNK? Iz večno-sedaj žive samoreprodukcijske verige vrste.Iz kolektivnega individualno-in individualno v kolektivno-soodvisno večno-sedaj.

Mroži Ruplovi pravi Sašo

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5300 - 01.03.2009 at 20:33:34
 
El Pesnik wrote on 01.03.2009 at 13:18:29:
Prešeren je bil ravno tako en zarukanec kot Alojz in ajgor, nič slabši nič boljši. S to razliko, da se ga je Prešeren nalival kot zmešan, Alojz in Igor pa vlečeta čike kot kakšna tajvanska pocestnica, no, in se nalivata s kavo, zraven pa rišeta risbice za Alojzev magični sarkofag.

 


Grin Grin Grin

Si nisem mogel kaj, da se nebi še jaz malo oglasil, ...  Grin Cheesy Wink Smiley Roll Eyes Cool

No,sicer pa je treba v vsem resno iskati smisel + pot. drugače je vse brezveze.

Pa dober + duhovit večer, vam  želim, še napreeejjjjjjj, juheeeeejjjjjjjjj, ... Cheesy...

by Boštyxz + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5301 - 01.03.2009 at 20:41:08
 
Boštyxz wrote on 01.03.2009 at 20:33:34:
El Pesnik wrote on 01.03.2009 at 13:18:29:
Prešeren je bil ravno tako en zarukanec kot Alojz in ajgor, nič slabši nič boljši. S to razliko, da se ga je Prešeren nalival kot zmešan, Alojz in Igor pa vlečeta čike kot kakšna tajvanska pocestnica, no, in se nalivata s kavo, zraven pa rišeta risbice za Alojzev magični sarkofag.

 


Grin Grin Grin

Si nisem mogel kaj, da se nebi še jaz malo oglasil, ...  Grin Cheesy Wink Smiley Roll Eyes Cool

No,sicer pa je treba v vsem resno iskati smisel + pot. drugače je vse brezveze.

Pa dober + duhovit večer, vam  želim, še napreeejjjjjjj, juheeeeejjjjjjjjj, ... Cheesy...

by Boštyxz + #


Ja in kaj si povedal pametnega. Kaj nas miriš, ali si dreser zveri, ali samo kravji pastir na Saturnu?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5302 - 01.03.2009 at 20:44:18
 
No,zdaj bom povedal; da; : duša Ni del telesa, ampak je samo v povezavi z njim, toliko, da lahko upravlja z njim, in ga tudi vzdržuje.

Over.

Grem še mal' naokrog .

Čaw  Cool .

by Bošty + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5303 - 01.03.2009 at 20:45:55
 
Boštyxz wrote on 01.03.2009 at 20:44:18:
No,zdaj bom povedal; da; : duša Ni del telesa, ampak je samo v povezavi z njim, toliko, da lahko upravlja z njim, in ga tudi vzdržuje.

Over.

Grem še mal' naokrog .

Čaw  Cool .

by Bošty + # Kiss#


No naziv kravjiga pastirja si zgubil, sedaj si že bliže ovčjemu.No Bošty saj gre.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5304 - 01.03.2009 at 20:46:19
 
Boštyxz wrote on 01.03.2009 at 20:33:34:
El Pesnik wrote on 01.03.2009 at 13:18:29:
Prešeren je bil ravno tako en zarukanec kot Alojz in ajgor, nič slabši nič boljši. S to razliko, da se ga je Prešeren nalival kot zmešan, Alojz in Igor pa vlečeta čike kot kakšna tajvanska pocestnica, no, in se nalivata s kavo, zraven pa rišeta risbice za Alojzev magični sarkofag.

 


Grin Grin Grin

Si nisem mogel kaj, da se nebi še jaz malo oglasil, ...  Grin Cheesy Wink Smiley Roll Eyes Cool

No,sicer pa je treba v vsem resno iskati smisel + pot. drugače je vse brezveze.

Pa dober + duhovit večer, vam  želim, še napreeejjjjjjj, juheeeeejjjjjjjjj, ... Cheesy...

by Boštyxz + #

Kaj je Bošti, tudi tebe muči Prešeren? Ga tudi ne razumeš in potem spletkariš na okrog.

Si že zafršolau za križ?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5305 - 01.03.2009 at 20:47:49
 
Alojz in Sandib wrote on 01.03.2009 at 20:17:45:
Robi wrote on 01.03.2009 at 18:35:58:
Quote:
Dalje, narobe mislis da se kdo boji smrti da je kaj v zvezi s tem. Spoznanje je da zivis vecno-zdaj, zakaj bi se potem bal smrti,

Ti ne moreš tega spoznati, saj nisi zavest. Imaš um, kot vsak drugi človek in razmišljaš časovno.

Ne zavedaš se tega, da je ta potreba po "spoznanju" odraz strahu. Če ni vzroka, ni posledice.
Če se zavedaš večnosti, potem bi ti bilo vseeno, če kdo pride do tebe in ti mu prostovoljno rečeš: "Lahko me ubiješ"...in v tebi ne bo nobenega strahu, saj ti itak živiš večno....



Ne ROBI Zmota. UMa nihče ne zanika,problem je ker tvoj realiziran um in tvoj akumiliran um in s tem tvoje celotno telo preko tvoje EM sile (življenjske sile)niso uravnoteženo orodje tvoje enovite večno-sedanje biti -vrednosti človek.

Ja Robi vseeno je če me nekdo ubije upam iti v ta riziko. Boš ti moj rabelj? Si tega želiš? Zato postavljaš to opcijo?

Saj zato vam pa govorim kontaminirani ste samo z dobrim in se ne upate priznati lastnega in tujega  zla,kot naše večno sedanje življenjsko dejstvo.

Zlo in dobro sta enakovredna,vi vidite zgolj dobro,ki vas pa vsakodnevno zjeba,ker nočete dojeti in sprejeti zla kot naše življenjsko dejstvo in se z njim spopasti, zaradi lastnega in naučenega strahu- pred njim. Je tako bolj udobno, a ne?

Ko sprejemaš zlo in dobro kot enakovredno življenjsko dejstvo si šele sposoben prostovoljnih odločitev in zavestnega delovanja in opredeljevanja s temi življenjskimi dejstvi.

Jaz naprimer vidim več zlobe in diktata  v vašem naučenem branjenju dobrote kot v ljudeh,ki se etiketirajo kot zlobni.

Ker če mi nekdo odkrito pove jaz sem zloben ,vem, da ta človek v resnici ni zloben.

Če se mi nekdo etiketira za živo milost- zbežim od njega,ali mu pa povem resnico kaj mislim o tej njegovi milosti..

Isti sistem je z vegetarjanci,kdor ni vegetarijanec je človeška zver.
Mogoče je pa več zveri pri vegetarjancih. Kajti vsejedi pustijo vse lepo v miru in niso agresivni na vegetarijance. Razmislite!!!

Upam da dojemate česa si nočete priznati in se s tem aktivno spopasti  in to tudi osebno preseči. Je fino če lahko rečete Alojz je zloben! A vi ste pa angelčki?

Lp Alojz Cool Cool


Tole mora Robi prebrati- mogoče se mu kaj zasveti.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5306 - 01.03.2009 at 20:57:47
 
Ne se bat, bo že prebral. Zastopil bo pa toliko, kolikor lahko, kot mu njegova DNK dovoli.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5307 - 01.03.2009 at 20:58:41
 
Nimam se za angelčka. Vem, ka je to zloba...in tudi v meni je...drugače ne more biti, saj živim v tem svetu.
Quote:
Boš ti moj rabelj? Si tega želiš? Zato postavljaš to opcijo?

Ne. Kaj bi imel od tega.
Opcijo sem postavil zato, da bi se vsak, ki tako trdno verjame v večno življenje in se ga zaveda, vprašal ali je pripravljen žrtvovati svoje življenje in s tem sam sebi in svetu dokazati resničnost svoje vere ali znanja.
Quote:
Jaz naprimer vidim več zlobe in diktata  v vašem naučenem branjenju dobrote kot v ljudeh,ki se etiketirajo kot zlobni.

Sploh ne branim te družba, ampak jo skušam razumeti.
Človeku ne odpreš oči tako, da ga sodiš. Primer je vzgoja...če otroku tupim za vsako, ko kaj ne razume, da je butast, potem bo postal butast.
Ali misliš, da bo zaradi tega kaj bolj pameten ?

Quote:
Upam da dojemate česa si nočete priznati in se s tem aktivno spopasti  in to tudi osebno preseči

Verjameš, da nas boš ozavestil tako, da boš v nas prebudil zlobni del, da se bomo ga zavedali, da bomo ga lahko presegli ?
Quote:
Isti sistem je z vegetarjanci,kdor ni vegetarijanec je človeška zver.
Mogoče je pa več zveri pri vegetarjancih. Kajti vsejedi pustijo vse lepo v miru in niso agresivni na vegetarijance.

Veš Alojz, poglej svoj primer...Kdor ne verjame PD in ti sledi....je kaj vse ?
Tisti, ki pa ti slepo sledijo, pa ti sledijo tudi v posmehovanju in žaljenju drugače mislečih.
A vidiš, da je vse isti šmorn ?
Ja...boš rekel, da je tvoj resnica bolj resnična od moje....Pa vendar..a se sploh gre za resnico ?
Umu se jebe za resnico. Za um je pomembna zadovoljitev njegovih potreb, pomembni so občutki zadovoljstva, občutki sreče....Če smo srečni, a je še pomembna resnica ?
Torej, kot sem že omenil, ni pomembna resnica, ampak, kdo si.
Quote:
Ker če mi nekdo odkrito pove jaz sem zloben ,vem, da ta človek v resnici ni zloben.

Nimam te za zlobnega. Imam te za človeka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5308 - 01.03.2009 at 21:03:36
 
Robi, dokler boš poskušal razumeti družbo na tak način (napisal si, da ne ubijaš, ker nimaš nič od tega), da za vse potrebuješ nek razlog je ne boš spoznal. Prav tako ne sebe. Misli so velik del tvoje zavesti ni pa celotna. Razlog pa potrebuje tvoja misel.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5309 - 01.03.2009 at 21:04:35
 
JA ROBI

SREČA JE V NAS. OTROK V ETIPOIJI JE SREČEN ČE LAHKO JE. TI SI PA NESREČEN ČE NIMAŠ HIŠE, IMAŠ PA STANOVANJE. KDO OD VAJU SI ZASLUŽI SREČO? OBA !
TI VEŠ KAKO DO NJE ravno tako OTROK NE!!!!

SPOZNAJ JO V SEBI, OTROK JO še NE MORE!!! DOJEMAŠ?

Tako nekak razumi moje sporočilo, če lahko?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 352 353 354 355 356 ... 764