Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 357 358 359 360 361 ... 764
(Read 1179836 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5370 - 03.03.2009 at 09:26:47
 
Quote:
Stvarnik se samorealizira ravno zato v človeku (samo spoznanem) da lahko sam skrbi večno-sedaj za svojo celotno življenjsko vesoljno pojavnost. Stvarnik sam je preko lastne človeške samomanifestacije sam sebi garancija,da bo večno-sedaj vesoljno živ in samospoznan preko lastne človeške pojavnosti.

Če je samorealiziran, kaj bo potem skrbel za svojo večnost ?
Čemu govor o nekem stvarniku ? Stvarnik pomeni, da je bilo nekaj ustvarjeno,ampak, če je večno sedaj, potem ni nikoi bilo nič ustvarjeno in nobenega stvarnika.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5371 - 03.03.2009 at 09:45:24
 
Quote:
Ni potrebe, Robi. Ribica je pač za okras. In dokler boš tako razmišljal (brez lastnega razumevanja), boš tudi ti.

Lp,Igor

Stvar je v tem, da je PD p(r)odajanje religije. V svobodno izbiro mi je ponujeno, da izbiram med tem ,da vanj verjamem in mu sledim. V zameno dobim večno življenje. Ali pa mu ne verjamem, vendar bom potem pogubljen.
Zdaj pa naj vsevedni Alojz pove, kaj pa počnejo druge religije ?
Krščanstvo v bistvu počne isto...verjemi in boš živel večno v raju, ne verjemi in boš pogubljen v peklu....
Vse religije pri dokazovanju svoje resnice uporabljajo neke znanstvene trditve, luknje pa zapolnijo s trditvami o večnosti in bogu...torej zadevami, ki jih ni mogoče dokazati. Z namenom le, da je teorija popolna in da lahko odgovoriš na vsako vprašanje.
In teorija je popolna, saj drugače um ne bi verjel. Ločevanja na vernike in nevernike se začnejo pri abstraktnih pojmi, ki so intimna stvar posameznika in ki jih posamezni um ustvari že v svojem lastnem bistvu zaradi čustvenih navezanosti.
Potem posameznik začne ločevati na naše in druge. Sprejema le takšne, ki verjamejo v isto stvar, druge pa obsoja, saj s svojimi proti argumenti ogrožajo njegovo vero.
Tu se dogaja isti princip.

Pa še to...
Ni nevaren neumen človek, nevaren je tisti, ki misli, da je Bog.
Takšen si jemlje neomejeno pravico, lahko počne karkoli, saj vse počne v imenu dobrega - Boga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5372 - 03.03.2009 at 09:51:00
 
Pa da še odogovorim na to, kaj je Bog.

Bog je ego.

Drugega pa itak ne poznamo.
O drugem lahko le špekuliramo. Špekuliramo pa spet s svojim umom.... In...res je vse je večno-sedaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5373 - 03.03.2009 at 10:11:25
 
Pa kaj ti misliš, da je možnost izbire svoboda? Da so odločitve svoboda? Svoboden si, ko se ti ni več potrebno odločati.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5374 - 03.03.2009 at 10:23:16
 
Igor..zdaj bi že bil čas, da se zbudiš.

Komu pa se ni treba nikoli odločati ?

Razen tistemu, ki vse ve.
To pa je le potrditev moje trditve: Bog je ego.

Vendar bog ne more premagati samega sebe.
Ujet si..ne moreš rasti...spoznavati....kot zlata ribica, ki misli, da je akvarij ves svet, ona pa je bog.
Tu se spet potrjuje trditev: Človek spoznaš po njegovih delih in mislih.
Kar čutiš, to izražaš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5375 - 03.03.2009 at 10:27:16
 
Quote:
Pa kaj ti misliš, da je možnost izbire svoboda? Da so odločitve svoboda? Svoboden si, ko se ti ni več potrebno odločati.

Lp,Igor

Opazil sem, da imaš do Alojza neko strahospoštovanje.
Šele, ko Alojz napade s svojimi "argumenti", šele potem tuid ti napadeš.
Če se Alojz ne strinja popolnoma s tvojim, pa se opravičuješ, da si mislil malo drugače....

Zato te vprašam: Igor, si ti svoboden ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5376 - 03.03.2009 at 10:28:27
 
Robi wrote on 03.03.2009 at 10:23:16:
Igor..zdaj bi že bil čas, da se zbudiš.

Komu pa se ni treba nikoli odločati ?

Razen tistemu, ki vse ve.
To pa je le potrditev moje trditve: Bog je ego.

Vendar bog ne more premagati samega sebe.
Ujet si..ne moreš rasti...spoznavati....kot zlata ribica, ki misli, da je akvarij ves svet, ona pa je bog.
Tu se spet potrjuje trditev: Človek spoznaš po njegovih delih in mislih.
Kar čutiš, to izražaš.

Včasih se prepusti življenju in mu zaupaj. Ni potrebno, da ves čas nekaj tuhtaš in izbiraš, ter se mučiš. Balansiraš in si očitaš, ter si pereš vest. Bodi religiozen, to vendar pomeni religiozen človek, ki zaupa življenju in ne kakšnemu bogecu ali lastni misli.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5377 - 03.03.2009 at 10:29:50
 
Se strinjam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5378 - 03.03.2009 at 10:34:37
 
Robi wrote on 03.03.2009 at 10:27:16:
Quote:
Pa kaj ti misliš, da je možnost izbire svoboda? Da so odločitve svoboda? Svoboden si, ko se ti ni več potrebno odločati.

Lp,Igor

Opazil sem, da imaš do Alojza neko strahospoštovanje.
Šele, ko Alojz napade s svojimi "argumenti", šele potem tuid ti napadeš.
Če se Alojz ne strinja popolnoma s tvojim, pa se opravičuješ, da si mislil malo drugače....

Zato te vprašam: Igor, si ti svoboden ?

To misliš zato, ker domnevaš, da sem član nekega združenja. Napišem, če se mi zdi. Da bi pa kaj napadal, se polčutiš ogroženega? Ti ali tvoja bedna misel? Sicer pa, vidim da ko bereš poste, bereš preko svoje projekcije. Sploh ne veš, kaj ti drugi želijo povedati, obseden si z Alojzem.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5379 - 03.03.2009 at 10:40:04
 
ROBI

Največja nevarnost za človeštvo sta neumnost in neznanje.

Prvo  ti izkazuješ kot zlata ribica.

Drugo pa s svojimi trditvami,da je bog ego-Svobodna volja  

Bog je večno-sedaj vseobsežna vesoljna samopojavnosti,ki ji večno-sedaj vlada njena lastna zakonitost,nomos-logos ki ji večno sedaj v vsaki njeni X individualnosti omogoča--- večno-sedaj samoohranitev, samozadostnost  in samodelovanje.
Kar se tiče P.D. sem ti že povedal da je vse večno-sedaj v toku samosprememb in zato je potrebna prvotno verzijo P.D lepotnih popravkov bistvo ostaja.

Nevaren ni človek,ki misli,da je bog, ker on v resnici je večno-sedanja  individualna živa božja samomanifestacija. Bog je večno-sedaj vse.

Nevaren je človek,ki se upira temu spoznanju in ga ne želi spoznati,ker ta človek potem nesamospoznan kvasi in dela bedarije zlate ribice,ki si umišlja da razume teološko civilizacijsko zapuščino,ki misli,da ve zakaj je v osnovi religiozno bitje in si umišlja,da je vera nekaj izmišljenega in da ne služi nikomur.

Najbolj nesprejemljivo pa je to,da posameznik (ti)z mislijo zlate ribice sodi soljudi in to opravičuje s svojo trditvijo da že 2o let plava v mutnih vodah lastnega izmišljenega barja.

Ti niti tega ne poznaš,do česar se je človeštvo že dokopalo(spoznalo)
v zadnjih 14ooo letih sedanjega civilizacijskega vala.
Vse kar ti veš je to da ti že delaš 20 let na nekem osebnem izmišljenem projektu-samospoznanja. in si še vedno na stopnji' zlate ribice'. To nenehno dokazuješ s svojim klobasanjem.

Če hočeš resnico in to neovrgljivo po komer koli: Ti si in boš ostal samo zlata ribica.

Da bi ti osebno sploh kamorkoli prilezel in s tem prišel do cilja samospoznanja potem bi vedel,zakaj živiš,kaj je tvoje življenjsko poslanstvo in kaj z dosego tega cilja daruješ celotnemu vesoljnemu življenju in lastnemu vesoljnemu ne samo zemeljskemu rodu.

Vedi zlata ribica kakršna si--- nisi rojen na  ravni zavestno večnih,da bi ti komur koli pomagal mu izboljšal življenje in ga obdaroval moraš naprej vededeti kdo sploh ti si v vseobsežni vesoljni pojavnosti. Biti človek ni prepričljiv  dokaz,da imaš to osebno neko večje življenjsko
poslanstvo,ki ti daje pravico soditi druge. Obdaruj me vsaj s tvojim osebnim vedenjem kdo ti si??? Jaz te vsaj učim,ti me pa pljuvaš v lastni nevednosti--resnica.  

Problem so tvoje neutemeljene  sodbe,ki hranijo tvoj ego- ne mojega.
Jaz sebe lahko in sem se zavestno izpostavil, ti ne ,ker ti bo nekdo pipico v akvariju odprl (tako kot bi jo ti rad meni) in boš polulan, ker nimaš ne daru,ne vedenja,in ne nosiš v sebi življenjskega civilizacijskega preporoda.

Torej si tak kot si lahko lahek plen zlobnejših od sebe.

Meni ne more nihče,ki danes biva na Zemlji nič in nikogar se ne bojim in ničesar me ni strah,ker me varuje moj dar vesoljnemu življenju in moja prehojena pot (cilj) brodnika po vesoljnem morju smrti..

Kaj pa tebe varuje 'uboga zlata ribica' tvoja samovšečnost- samooklicanega sodnika.

Zato ostani to kar si--- 'zlata ribica',ki ji je dano živeti in ne soditi tiste,ki vedo zakaj  bivajo na Zemlji.  


Lp Alojz Tongue Cheesy
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5380 - 03.03.2009 at 11:12:01
 
Quote:
Največja nevarnost za človeštvo sta neumnost in neznanje

S tem se ne strinjam.
Kaj pa lahko narediš brez znanja ?
Potem je neandertalec največja nevarnost za človeštvo ?

Quote:
Nevaren ni človek,ki misli,da je bog, ker on v resnici je večno-sedanja  individualna živa božja samomanifestacija. Bog je večno-sedaj vse.

Ti enačiš misel z bogom.
Saj...jaz tudi : Bog je ego.

Quote:
Nevaren je človek,ki se upira temu spoznanju in ga ne želi spoznati,ker ta človek potem nesamospoznan kvasi in dela bedarije zlate ribice,ki si umišlja da razume teološko civilizacijsko zapuščino,ki misli,da ve zakaj je v osnovi religiozno bitje in si umišlja,da je vera nekaj izmišljenega in da ne služi nikomur

Tega  nisem trdil, da ne služi nikomur. In tudi ni izmišljena.
Omenil sem le posledice vere.
Quote:
Najbolj nesprejemljivo pa je to,da posameznik (ti)z mislijo zlate ribice sodi soljudi in to opravičuje s svojo trditvijo da že 2o let plava v mutnih vodah lastnega izmišljenega barja.

To pa je nekaj novega.
Nisem vedel ,da zlate ribice sodijo soljudi.
Quote:
Če hočeš resnico in to neovrgljivo po komer koli: Ti si in boš ostal samo zlata ribica.

Lepo je biti zlata ribica.
Človek ima toliko problemov sam s sabo.....
Quote:
Obdaruj me vsaj s tvojim osebnim vedenjem kdo ti si???

Zlata ribica. Smiley

Če bi te zanimala resnica, ne bi sodil in me že vnaprej za vse večne čase označil za zlato ribico.
Quote:
Problem so tvoje neutemeljene  sodbe,ki hranijo tvoj ego- ne mojega.

Mrtvega psa nihče ne obrca.
Razumeš ?
Quote:
Meni ne more nihče,ki danes biva na Zemlji nič in nikogar se ne bojim in ničesar me ni strah,ker me varuje moj dar vesoljnemu življenju in moja prehojena pot (cilj) brodnika po vesoljnem morju smrti..

Zakaj potem rabiš varovanje ?
Nisi samospoznan, skrivaš se....

Quote:
Kaj pa tebe varuje 'uboga zlata ribica' tvoja samovšečnost- samooklicanega sodnika.
Nič.
Sem to, kar sem in tega mi nihče ne more vzeti.
Quote:
Zato ostani to kar si--- 'zlata ribica',ki ji je dano živeti in ne soditi tiste,ki vedo zakaj  bivajo na Zemlji.

Če bi vedel kdo si. Ne bi tega sprejemal, kot sodbo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5381 - 03.03.2009 at 11:21:51
 
Robi wrote on 03.03.2009 at 11:12:01:
Quote:
Nevaren ni človek,ki misli,da je bog, ker on v resnici je večno-sedanja  individualna živa božja samomanifestacija. Bog je večno-sedaj vse.

Ti enačiš misel z bogom.
Saj...jaz tudi : Bog je ego.

Odvisno od posameznika. Če ve kaj govori, potem ni misel. Robi, ne bit tako vzvišen in vse ljudi metat v isi koš in jih imeti za neke bumbarje, ki nič ne vedo in čakajo tebe, da jim poveš svoje komplekse. Preveč podcenjuješ.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5382 - 03.03.2009 at 11:38:45
 
Kaj pa, če se imaš ti Igor za preveč vzvišenega.
Z upoštevanjem dejstva, da ti razumeš višjo resnico.

Če hoče Alojz uspeti, predlagam ,da svojo teorijo predstvalja, kot znanstveno in jo predstavi znanstvenikom. Naj jo dokažejo ali ovržejo.
Če niso sposobni, jim naj pomaga.
S prodajanjem religije, je obsojen na propad.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5383 - 03.03.2009 at 11:40:48
 
Quote:
Če ve kaj govori, potem ni misel.

Ne razumem te.

A govor ni produkt misli ?

Kaj pa je tisto, kar ne veš, kaj govoriš ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5384 - 03.03.2009 at 11:53:05
 
Robi wrote on 03.03.2009 at 11:12:01:
Quote:
Največja nevarnost za človeštvo sta neumnost in neznanje

S tem se ne strinjam.
Kaj pa lahko narediš brez znanja ?
Potem je neandertalec največja nevarnost za človeštvo ?

Quote:
Nevaren ni človek,ki misli,da je bog, ker on v resnici je večno-sedanja  individualna živa božja samomanifestacija. Bog je večno-sedaj vse.

Ti enačiš misel z bogom.
Saj...jaz tudi : Bog je ego.

Quote:
Nevaren je človek,ki se upira temu spoznanju in ga ne želi spoznati,ker ta človek potem nesamospoznan kvasi in dela bedarije zlate ribice,ki si umišlja da razume teološko civilizacijsko zapuščino,ki misli,da ve zakaj je v osnovi religiozno bitje in si umišlja,da je vera nekaj izmišljenega in da ne služi nikomur

Tega  nisem trdil, da ne služi nikomur. In tudi ni izmišljena.
Omenil sem le posledice vere.
Quote:
Najbolj nesprejemljivo pa je to,da posameznik (ti)z mislijo zlate ribice sodi soljudi in to opravičuje s svojo trditvijo da že 2o let plava v mutnih vodah lastnega izmišljenega barja.

To pa je nekaj novega.
Nisem vedel ,da zlate ribice sodijo soljudi.
Quote:
Če hočeš resnico in to neovrgljivo po komer koli: Ti si in boš ostal samo zlata ribica.

Lepo je biti zlata ribica.
Človek ima toliko problemov sam s sabo.....
Quote:
Obdaruj me vsaj s tvojim osebnim vedenjem kdo ti si???

Zlata ribica. Smiley

Če bi te zanimala resnica, ne bi sodil in me že vnaprej za vse večne čase označil za zlato ribico.
Quote:
Problem so tvoje neutemeljene  sodbe,ki hranijo tvoj ego- ne mojega.

Mrtvega psa nihče ne obrca.
Razumeš ?
Quote:
Meni ne more nihče,ki danes biva na Zemlji nič in nikogar se ne bojim in ničesar me ni strah,ker me varuje moj dar vesoljnemu življenju in moja prehojena pot (cilj) brodnika po vesoljnem morju smrti..

Zakaj potem rabiš varovanje ?
Nisi samospoznan, skrivaš se....

Quote:
Kaj pa tebe varuje 'uboga zlata ribica' tvoja samovšečnost- samooklicanega sodnika.
Nič.
Sem to, kar sem in tega mi nihče ne more vzeti.
Quote:
Zato ostani to kar si--- 'zlata ribica',ki ji je dano živeti in ne soditi tiste,ki vedo zakaj  bivajo na Zemlji.

Če bi vedel kdo si. Ne bi tega sprejemal, kot sodbo.



ROBI

Vse tole je nov dokaz,da tvoja zavest ne razume dimenzije lastnega bivanja-večno-sedaj. Torej plavaš v temi lastne in sočasno vesoljne biti.Si ujet v sedanji cikel ,ki ga nisi s svojim zavestnim hotenjem sposoben preseči. Vidim,da nimaš niti volje,to preseči,ker je ti je bolj udobno v kukonu vate,pa še občutek osebnega strahu se ti 'navidezno' izniči.
Ne strinjaš se, da je neznanje odločujoče.??? Preberi si kaj si napisal!!!! Neadertalec ima zavest,ki misli,da je naravni pojav- božje delo.
Ti pa misliš,da nekaj veš, si pa samo samovšečen homo sapens-sapiens,ki misli da je že homo-dei-vesoljno samospoznani človek bog.
No ti si zlata ribica,ki nima sposobnosti povezovati informacij ki jih dobi v  akvariju.
Ego ni bog-ker ima človek (edini) 'svobodno voljo' in možnost samospoznanja. Svobodna volja je tisti dejavnik ki opredeljuje zavest človeka dejanja- ga naredi odgovornega do življenja, ali neodgovornega in zlate ribice se tega dejstva ne zavedajo.

Tvoja trditev,da ima človek veliko problemov sam s seboj.Točno neveden nesamospoznan na nivoju zlate ribice jih ima.To si pa ti !
Ne ti se imaš za mrtvega psa,ki ga nihče ne obrca-Problem je,da je ta pes tudi 'mrtev' živ-kako? Ja to je pa običajno tudi za živega psa nedoumljivo.

Vero rabiš ti,in tisti ki ne poznajo civilizacijske vloge verovanj. Vere so vesoljno in zemeljsko poenoten  civilizacijski sistem ,ki vesoljno človeško teološko izročilo ohranja živo tako ,da ga prilagaja časovno in geografsko človeški zavesti-padajočega, ali rastočega civilizacijskega cikla.

Sedaj veš kako se skrivam, opisano  je moj paravan in temelj delovanja.Boš ti tole zmožen prezvečiti.Glej,da se ti trnek ne zatakne v grlu.

Sedaj pa koga lahko ti sodiš? Jaz sem se tej želji prostovoljno zavestno odpovedal,čeprav lahko naredil tudi drugače;; naprimer povzročil  kaos in morijo resnične 'apokalipse' na Zemlji. Ga lahko ti zlata ribica?

Ta nevarnost  realno še obstaja,zato molim za modrost,da bom uspel zadevo predati človeštvu ob sočasni garanciji in zavezi,da bo vse kar bo sprejeto ostalo v službi življenja in se nikoli in nikjer neetično izrabilo proti njemu. Tako Robi, sedaj pa veselo udari!!!

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 357 358 359 360 361 ... 764