Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 360 361 362 363 364 ... 764
(Read 1179701 times)
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5415 - 03.03.2009 at 13:39:12
 
Robi wrote on 03.03.2009 at 13:34:07:
Quote:
Ko boš to dojel, potem se midva začneva pogovarjat.Mi ljudje smo  ciklični varuhi,skrbniki,sejalci in žanjci,vesoljnega življenja.To pa zato,ker smo  edina popolnoma samozavedna življenjska samomanifestacija stvarnika,ki ima ponovno možnost,da se samospozna. Takrat je ta stvarnikova (mi) življenjska samomanifestacija pripravljena prostovoljno služiti vsem ostalim stvarnikovim življenjskim samomanifestacijam,kar smo večno-sedaj in sokratno tudi mi sami.

Tega zvitka ne razumem.
Če smo mi vse, je potem cilj samospoznanja to, da služimo sebi ?
Ko bom samospoznan, bom služil sebi....če pa nisem samospoznan, pa služim komu ?
Če pa sem itak vse jaz oziroma mi.

Sedaj dodaj etiko. Brez etike ne boš razumel. Etika ti začne odpirati uvid.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5416 - 03.03.2009 at 13:40:23
 
Quote:
ALI,da je vse večno-sedaj.

Torej, ko se losamo starega uma, lahko upa le še na večno-sedaj.
Vendar,če ni uma, potem tudi upanja ni...kdo pa bo upal.
Torej teorija večno-sedaj vzdrži, ko ni uma. Vendar kaj bom takrat s to teorijo in znanjem, če pa ni uma ?
Stanje večno-sedaj potem avtomatsko zavlada v stanju brez uma, oziroma čiste zavesti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5417 - 03.03.2009 at 13:42:07
 
Robi wrote on 03.03.2009 at 13:34:07:
Quote:
Ko boš to dojel, potem se midva začneva pogovarjat.Mi ljudje smo  ciklični varuhi,skrbniki,sejalci in žanjci,vesoljnega življenja.To pa zato,ker smo  edina popolnoma samozavedna življenjska samomanifestacija stvarnika,ki ima ponovno možnost,da se samospozna. Takrat je ta stvarnikova (mi) življenjska samomanifestacija pripravljena prostovoljno služiti vsem ostalim stvarnikovim življenjskim samomanifestacijam,kar smo večno-sedaj in sokratno tudi mi sami.

Tega zvitka ne razumem.
Če smo mi vse, je potem cilj samospoznanja to, da služimo sebi ?
Ko bom samospoznan, bom služil sebi....če pa nisem samospoznan, pa služim komu ?
Če pa sem itak vse jaz oziroma mi.

Smiley

En takšen vozel, ... vozliček, ...  Grin

No, saj bojo Alojz , ali Igy ali Nahati ali Etreks povedali , ...

Lp do tedajjj,  Cheesy

by Boštyxz + #

Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5418 - 03.03.2009 at 16:54:33
 
Boštyxz wrote on 03.03.2009 at 13:33:01:
darwin wrote on 03.03.2009 at 12:19:53:
Kaj, če bi se nehali obdarovati z bebci in zarukanci.

Če se debatira argumentirano, je branje lahko zanimivo, kljub temu, da se z nekaterimi argumenti vsi ne strinjamo.

Ko pa začne nekdo operirati namesto z argumenti, z bebci in tepci, zagotovo izgubi v očeh bralcev prav vsako kredibilnost in vse kar je do tedaj povedal, izgubi na teži, čeprav je morda v povedanem tudi nekaj resnice.


Pustimo bralcem, naj sami presodijo, kdo je zarukanec ..



podpis  Smiley

S takim spisom dokazujeta (argumentirata) svojo nenačelno moralno držo. Še tega sama ne znata presoditi, kdo je zarukanec in se sklicujeta na bralce. Iščeta moralno podporo, da bosta imela čisto vest.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5419 - 03.03.2009 at 17:00:39
 
[quote author=kopron link=1199276871/5417#5417 date=1236084127]Robi wrote on 03.03.2009 at 13:34:07:
Quote:
Ko boš to dojel, potem se midva začneva pogovarjat.Mi ljudje smo  ciklični varuhi,skrbniki,sejalci in žanjci,vesoljnega življenja.To pa zato,ker smo  edina popolnoma samozavedna življenjska samomanifestacija stvarnika,ki ima ponovno možnost,da se samospozna. Takrat je ta stvarnikova (mi) življenjska samomanifestacija pripravljena prostovoljno služiti vsem ostalim stvarnikovim življenjskim samomanifestacijam,kar smo večno-sedaj in sokratno tudi mi sami.

Tega zvitka ne razumem.
Če smo mi vse, je potem cilj samospoznanja to, da služimo sebi ?
Ko bom samospoznan, bom služil sebi....če pa nisem samospoznan, pa služim komu ?
Če pa sem itak vse jaz oziroma mi.

Smiley

En takšen vozel, ... vozliček, ...  Grin

No, saj bojo Alojz , ali Igy ali Nahati ali Etreks povedali , ...

Lp do tedajjj,  Cheesy

by Boštyxz + #

Net problem Bošty


ROBI

Robi res si tipičen primer nerazmišljujočega človeka. In to še posebej take trde nedojemljive sorte.  A zmoreš povezati tole dejstvo ;človek ki služi vesoljnemu življenju sočasno služi tudi sebi.

Mogoče bi pa ti  nerazmišljujoč psihopat lahko živel brez flore favne in soljudi?? Vidiš kak bebec si in sedaj boš rekel,da sem jaz pokvarjen ,ker ti nisi sebi pripravljen priznati,da razmišljaš kot omejenc,ki se ne zaveda vseh dejstev lastnega bivanja.

Kako naj te človek sploh imenuje: trdonjsa,osel,magarac,mula,zlata ribica,ego butelj? Kako? Samovšečni kreten,ki se dela pametnega?

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5420 - 03.03.2009 at 17:12:44
 
Quote:
Boštyxz wrote on 03.03.2009 at 13:33:01:
darwin wrote on 03.03.2009 at 12:19:53:
Kaj, če bi se nehali obdarovati z bebci in zarukanci.

Če se debatira argumentirano, je branje lahko zanimivo, kljub temu, da se z nekaterimi argumenti vsi ne strinjamo.

Ko pa začne nekdo operirati namesto z argumenti, z bebci in tepci, zagotovo izgubi v očeh bralcev prav vsako kredibilnost in vse kar je do tedaj povedal, izgubi na teži, čeprav je morda v povedanem tudi nekaj resnice.


Pustimo bralcem, naj sami presodijo, kdo je zarukanec ..



podpis  Smiley

S takim spisom dokazujeta (argumentirata) svojo nenačelno moralno držo. Še tega sama ne znata presoditi, kdo je zarukanec in se sklicujeta na bralce. Iščeta moralno podporo, da bosta imela čisto vest.

Lp,Igor


darwin

Kdo je pravi Darwin?- Pokvarjen intelektualec,ki je kradel iz raziskav in dela drugih.
Vprašaj Nemce ti bodo povedali kje je ta falot ravbal in kradel znoj drugega.

Ti  'mali' darwin govoriš in sodiš o moji resnici,kot da ti resnico že poznaš. Potem mi pa povej ti- kaj bo tvoj rod (naša civilizacija) počela ko se bodo dogajale še večje (prihajajo) naravne katastrofe,ki bodo uničevala cela področja,kjer mrtvih sploh prešteti ne bo mogoče. Si ti kaj naredil v to smer. Vidiš boli mene k....c kaj si ti in tebi podobni nevedneži mislite,jaz bom delal tisto za kar živim -pomagati vsem z dejanji in darovi(oprijemljivimi stvarnimi) ki omogočajo ohraniti čim več življenja,da se bo to nadaljevalo tako kot do sedaj- in večno-sedaj.

Sluzastih samovšečnih sodnikov zato jaz ne potrebujem. Jaz vem večno-sedaj kdo sem in čemu sem prostovoljno zavezan-življenju in to vsakemu. Tvoja aroganca sodnika,ki to nisi, mi pove,da si samo eden neveden več in nič drugega. Undecided


Lp Alojz Cool Cool

BLAGOR NEVEDNIM NJIH BO ZOPET BOŽJE KRALJESTVO: MALO PROBLEMA BO Z OŠABNIMI VSEVEDI ,PA TUDI TI IMAJO SVOBODNO VOLJO_LEVO ALI DESNO: SAMI SE ODLOČAMO!!!!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5421 - 03.03.2009 at 17:21:42
 
Naj gresta na križ viset in čakat razvojno preobrazbo v Jezusu podobno bitje. Takšnim modelom, verjetno takšne zadeve blodijo po buči.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5422 - 03.03.2009 at 17:24:55
 
Quote:
Naj gresta na križ viset in čakat razvojno preobrazbo v Jezusu podobno bitje. Takšnim modelom, verjetno takšne zadeve blodijo po buči.

Lp,Igor


DRUGEGA JIM V RESNICI NITI NE PREOSTANE. SAMOSPOZNAJE-V VESOLJNEM SPOZNANJu večno-sedaj-SVOBODNA VOLJA LEVO-DESNO. Naprej ali nazaj v nov cikel  zopet svobodna odločitev vsakogar med nami.

LP Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5423 - 03.03.2009 at 17:42:51
 
Robi wrote on 03.03.2009 at 13:34:07:
Quote:
Ko boš to dojel, potem se midva začneva pogovarjat.Mi ljudje smo  ciklični varuhi,skrbniki,sejalci in žanjci,vesoljnega življenja.To pa zato,ker smo  edina popolnoma samozavedna življenjska samomanifestacija stvarnika,ki ima ponovno možnost,da se samospozna. Takrat je ta stvarnikova (mi) življenjska samomanifestacija pripravljena prostovoljno služiti vsem ostalim stvarnikovim življenjskim samomanifestacijam,kar smo večno-sedaj in sokratno tudi mi sami.

Tega zvitka ne razumem.
Če smo mi vse, je potem cilj samospoznanja to, da služimo sebi ?
Ko bom samospoznan, bom služil sebi....če pa nisem samospoznan, pa služim komu ?
Če pa sem itak vse jaz oziroma mi.


SAMO SEBI,KER TI TVOJE REALIZIRANO OBLIČJE NE DOVOLI ODPRETI VRAT KOLEKTIVNEMU VESOLJNO SAMOBITNEMU V TEBI SAMEMU.TI SI SKOZI 14000 letni-čas teme) PROCES NAŠE NARAVNE SAMO REPRODUKCIJe NAŠE VRSTE  (TVOJ INDIVIDUALNI)GENOM IZGUBIL ZAVEDANJE  SOODVISNOSTI VESOLJNEGA ŽIVLJENJA IN LASTNE SOODGOVORNOSTI ZANJ ;KI TEBI SAMEMU(KI SI EGOIST-JAZ SEM DASA)OMOGOČA ŽIVLJENJE: ZATO TAKO BUTASTO SPRAŠUJEŠ!!!! IN SODIŠ NEUTEMELJENO DRUGE PO SEBI!!!! Embarrassed Tongue

VSI SMO ENO VEČNO SEDAJ: MOJ BRAT JE KAMEN, DREVO vsaka ŽIVAL, TI MAGARAC IN PTIČ NA VEJI-VSI SMO IN VSE JE VEČNO-SEDAJ ENO: VESOLJNO VODOVJE JE VEČNO-SEDAJ ISTO;ALI JE TO MLAKUŽA,ALI ČISTO MORJE,JE PA OD NAS SAMIH ODVISNO:

LP  ALOJZ Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
darwin
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 173

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5424 - 03.03.2009 at 17:50:36
 
Alojz, v vlogo sodnika se postavljaš ti sam, potem pa druge obtožuješ da so sodniki.

Ajej, malo več (samo)objektivnosti in obzirnosti do drugih ne bi škodilo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5425 - 03.03.2009 at 17:56:45
 
darwin wrote on 03.03.2009 at 17:50:36:
Alojz, v vlogo sodnika se postavljaš ti sam, potem pa druge obtožuješ da so sodniki.

Ajej, malo več (samo)objektivnosti in obzirnosti do drugih ne bi škodilo.


TO JE VSE KAR ZNAŠ-DELITI NAUKE POKVARLIVIH BUČ! JAZ ŽE VEM VEČNO-SEDAJ KAJ  POČNEM IN ZAKAJ POČNEM.   KissVPRAŠAJ RAJE SEBE,KAJ POČNEŠ.
VIDIŠ SEDAJ SI BREZ BESED,KER MI NIMAŠ KAJ ODGOVORITI V RESNICI V LAŽI LAHKO!!!! NIMAŠ STVARNEGA PROTI ARGUMENTA PRIZNAJ SI VSAJ TO! Shocked
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
darwin
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 173

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5426 - 03.03.2009 at 17:58:40
 
Kaj res ne znaš drugega, kot soditi?

Tisto kar pri drugih najbolj vidiš in  obsojaš, so tvoje napake.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5427 - 03.03.2009 at 17:59:58
 
darwin wrote on 03.03.2009 at 17:58:40:
Kaj res ne znaš drugega, kot soditi?

Tisto kar pri drugih najbolj vidiš in  obsojaš, so tvoje napake.


TO MISLIŠ TI,KI LASTNE NEUTEMELJENE OŠABNOSTI NE VIDIŠ.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
darwin
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 173

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5428 - 03.03.2009 at 18:01:33
 
Kje vidiš ošabnost?
Pri sebi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5429 - 03.03.2009 at 18:04:53
 
darwin wrote on 03.03.2009 at 18:01:33:
Kje vidiš ošabnost?
Pri sebi?


ALI SE TI V SVOJEM EGU NE ZNAŠ BRZDATI.KAJ TI EGO NAREKUJE ŽIVLJENJE? VPRAŠAJ RAJE KAJ PAMETNEGA IN NE ZGOLJ EGOISTIČNO TROBIT ENO TE ISTO.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 360 361 362 363 364 ... 764