Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 362 363 364 365 366 ... 764
(Read 1177121 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5445 - 03.03.2009 at 18:30:37
 
darwin wrote on 03.03.2009 at 18:26:36:
Alojz, saj ti si dobro razumel, da je bilo namenjeno vprašanje tebi in si tudi že odgovoril.

Kar sprejemam, gre pač za tvoje mnenje.


OK. Brate pozabi. Bilo in konec,ki je nov začetek. Tu se da tudi veliko razumeti-v tej misli prenešeno na vesoljnem nivoju samodelovanja same vseobsežne večno-sedanje vesoljne pojavnosti. Wink


Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5446 - 03.03.2009 at 18:34:13
 
Quote:
Ne gre se za nič drugega, kot za doslednost. Ni dobro, če pišeš o lastnem razmišljanju, sklicuješ se pa na večino. To je pozornost do lastne misli. S pozornostjo do lastne misli, le njej ne dovoliš, da te obrača in ves čas drži v času.

Lp,Igor


S tem se čist lepo strinjam. !!! Predlagam,da se vsi še malo obrnemo k temu kar pravi Igor-doslednost-pozornost !!!! darwin je vštekal in korektno sprejel zadevo. Tako,da v to smer ne bi več sam razglabljal.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5447 - 03.03.2009 at 18:37:22
 
Alojz in Sandib wrote on 03.03.2009 at 18:34:13:
Quote:
Ne gre se za nič drugega, kot za doslednost. Ni dobro, če pišeš o lastnem razmišljanju, sklicuješ se pa na večino. To je pozornost do lastne misli. S pozornostjo do lastne misli, le njej ne dovoliš, da te obrača in ves čas drži v času.

Lp,Igor


S tem se čist lepo strinjam. !!! Predlagam,da se vsi še malo obrnemo k temu kar pravi Igor-doslednost-pozornost !!!! darwin je vštekal in korektno sprejel zadevo. Tako,da v to smer ne bi več sam razglabljal.

Lp Alojz Cool

Vidim, da je štekal, da gre samo za pozornost. Pozoren človek spoznava, vse ostalo je natolcevanje. Preko teh postov sem mu to hotel dokazati.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
darwin
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 173

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5448 - 03.03.2009 at 18:38:35
 
Ok, naj bo mir v deželi  Cool

Samo kakšno bi pa vseeno lahko še rekli, samo brez vroče krvi.

Če je pa kdo posebej borbeno nastrojen in bi se na vsak način rad stepel, se pa tudi ni problem dogovoriti za par rund v ringu in z rokavicami (da ne bo preveč poškodb).  

haha, malo heca mora bit  Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5449 - 03.03.2009 at 18:41:24
 
darwin wrote on 03.03.2009 at 18:38:35:
Ok, naj bo mir v deželi  Cool

Samo kakšno bi pa vseeno lahko še rekli, samo brez vroče krvi.

Če je pa kdo posebej borbeno nastrojen in bi se na vsak način rad stepel, se pa tudi ni problem dogovoriti za par rund v ringu in z rokavicami (da ne bo preveč poškodb).  

haha, malo heca mora bit  Smiley


Se bom raje odločil in šel na kakšno pijačo. Do ringa je predaleč.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5450 - 03.03.2009 at 18:41:51
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 03.03.2009 at 18:34:13:
Quote:
Ne gre se za nič drugega, kot za doslednost. Ni dobro, če pišeš o lastnem razmišljanju, sklicuješ se pa na večino. To je pozornost do lastne misli. S pozornostjo do lastne misli, le njej ne dovoliš, da te obrača in ves čas drži v času.

Lp,Igor


S tem se čist lepo strinjam. !!! Predlagam,da se vsi še malo obrnemo k temu kar pravi Igor-doslednost-pozornost !!!! darwin je vštekal in korektno sprejel zadevo. Tako,da v to smer ne bi več sam razglabljal.

Lp Alojz Cool

Vidim, da je štekal, da gre samo za pozornost. Pozoren človek spoznava, vse ostalo je natolcevanje. Preko teh postov sem mu to hotel dokazati.

Lp,Igor


Samo še to-- Mislim,da je darwin brez težav to vse skupaj (najine poste) sprejel, doumel  dobrohotno. Kot vidim sem že v zamudi.
Kakšen levi kroše,ali sok nikomur ne škodi-se strinjam.

Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5451 - 03.03.2009 at 18:45:39
 
Poskušal sem z dokazom, igro je sprejel in jo tudi doumel. Alojz, ne vidim razloga, da bi se sedaj vse obrnilo v neko ne-dobrohotnost.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
darwin
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 173

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5452 - 03.03.2009 at 18:46:09
 
Jaz sem vedno za pogovor, čeprav se mnenja razhajajo.
Saj mnenja se tudi morajo razhajati, sicer je debata brezpredmetna.

Če pa kri preveč zavre, se nikoli ne obeta nič dobrega  Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5453 - 03.03.2009 at 18:48:59
 
Quote:
Poskušal sem z dokazom, igro je sprejel in jo tudi doumel. Alojz, ne vidim razloga, da bi se sedaj vse obrnilo v neko ne-dobrohotnost.

Lp,Igor


Ok

Veš kaj pravijo nihče bolje ne opravi z bučami kot-svinje. Sedaj pa obstaja vprašanje,  ali so te svinje udomačene,ali divje? Boljše je,da so udomačene je manj nevarnosti,da te napadejo. Te tu smo vse udomačene. Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Kiss
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
darwin
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 173

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5454 - 03.03.2009 at 18:55:29
 
Meni se zdi, da divjih svinj sploh ni, vse so na nek način udomačene, le da jih je udomačil kdo drug, kakšnega je udomačil močnejši prasec, tega pa njegova samica ..

Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5455 - 03.03.2009 at 18:55:30
 
darwin wrote on 03.03.2009 at 18:46:09:
Jaz sem vedno za pogovor, čeprav se mnenja razhajajo.
Saj mnenja se tudi morajo razhajati, sicer je debata brezpredmetna.

Če pa kri preveč zavre, se nikoli ne obeta nič dobrega  Wink



Zadeva je pač taka, da ti hočeš dokaz. To je zahodni način razmišljanja. Vzhodni je sprejmi ali pojdi. Brez dolgotrajnega dokazovanja.
Pri prvem načinu z logiko verjameš v videno, pri drugem zaupaš in s tem verjameš. Nobeden ti pa ne vzgaja pozornost.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
darwin
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 173

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5456 - 03.03.2009 at 19:00:57
 
Ja, res je, jaz sem "zahodnjak" od glave do pete, "take it or leave it"

Grin

Se zvečer beremo dalje, zdaj šibam na teren -zahodnjaški način življenja in dolžnosti kličejo,
sicer pa tudi jaz spadam med "udomačene prasce" , če nadaljujem zgornje Alojzevo razmišljanje

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5457 - 03.03.2009 at 20:09:45
 
darwin wrote on 03.03.2009 at 19:00:57:
Ja, res je, jaz sem "zahodnjak" od glave do pete, "take it or leave it"

Grin

Se zvečer beremo dalje, zdaj šibam na teren -zahodnjaški način življenja in dolžnosti kličejo,
sicer pa tudi jaz spadam med "udomačene prasce" , če nadaljujem zgornje Alojzevo razmišljanje



Se razumemo ! Boljš udomačen prasc, kot divji merjasec.

Danes več ne pišem- mogoče,če bo kaj ekstremno svinjskega.

Lp Alojz Kiss Kiss
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5458 - 03.03.2009 at 21:29:25
 
Quote:
A zmoreš povezati tole dejstvo ;človek ki služi vesoljnemu življenju sočasno služi tudi sebi.

Saj ni vse eno. Če bi bilo, potem bi služil tudi tebi...če pa služim (in je vse eno), potem pa ne vem, kaj se pritožuješ nad mano in me obtožuješ ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5459 - 03.03.2009 at 22:50:22
 
Robi wrote on 03.03.2009 at 21:29:25:
Quote:
A zmoreš povezati tole dejstvo ;človek ki služi vesoljnemu življenju sočasno služi tudi sebi.

Saj ni vse eno. Če bi bilo, potem bi služil tudi tebi...če pa služim (in je vse eno), potem pa ne vem, kaj se pritožuješ nad mano in me obtožuješ ?


Ja sedaj ko si se zbudil in se naučil stvari povezati v večno-sedanjost se več ne pritožujem. Obtožujem pa te : v imenu ljudstva in življenja.
Boli mene čošak moj prjatu  kako ga ti serješ ali tko,da se poserješ, al pa  tko da druge serješ, sam da se izserješ.
Preveč osebno jemlješ stvari in premalo vseobsežno,to je tvoj problem prjatu Robi, saj druzga problema sploh  ni.

Lp Alojz Tongue Tongue Kiss
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 362 363 364 365 366 ... 764