Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 365 366 367 368 369 ... 764
(Read 1172717 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5490 - 04.03.2009 at 20:07:49
 
Vsem v razmislek!



Ego je v bistvu naš realiziran samozaveden individualni izraz,ki je pri večini v nasprotju z našim vesoljnim akumuliranim jazom,ki je večno-sedaj prisoten  v naši kolektivni življenjski samo reprodukcijski verigi torej posledično tudi v vsakomur med nami- večno-sedaj.

Vere ta pojav našega vesoljno akumuliranega jaza imenujejo duša.

Kdor si upa razmišljati bolj odprto bo mogoče dojel zadevo v biblijskem sporočilu bog je vdihnil oživljajočega duha - v ilo.  Shocked

To pomeni,da je ta duh-duša ohranjena večno-sedaj v našem genomu,ki ga v življenjski samoreprodukciji ohranjamo živega.Na to EM vesoljno matrico se veže ilo-snov v našem genomu DNK-ju.

Kdor hoče in si upa  razmišljati dalje, bo tudi dojel rek iz prahu si v prah greš. Kiss Kissampak duša ne umre- greš k bogu.Kaj pa bog je ? Večno-sedaj vseobsežna samozadostna,samoohranitvena vesoljna samobitna-samopojavnost - Večno-sedaj ista konstantna vesoljna vrednost.

To pa ni dokončna resnica, ker se s smrtjo vrednost pojava človek ne spremeni,ker je smrt sočasno novo rojstvo človeka - človek kot vesoljni pojav menja svoja obličja v lastni samoreprodukciji naše vrste-  Cheesy individualno podobo- prvotnega večno-sedanjega vdihnjenega božjega  življenja EM matrico ne izgubi,ker je ta večno-sedaj vpeta v našo samo reprodukcijsko verigo.

Ta akumulirana t,i.božja univerzalna zavest je nesmrtna, zato vsaka fizična smrt človeka sočasno pomeni novo rojstvo človeka-kar razumemo kot::: vrednost človek se ne menja-menja se obličje človeka v njegovi- naši življenjski samoreprodukciji.

Torej kako potem lahko razlagamo samospoznanje? Samo na nivoju naše zavesti,ko ta samospozna svojo večno-sedanjo vesoljno samobitnost v nas samih.

Kdor hoče zadevo razumeti in jo ne veže samo nase,ampak na večno-sedanjo univerzalno pojavnost človeka bo zadevo doumel.

Lp Alojz Wink Wink

Sprašujete se zakaj sem šele sedaj podal bolj enostavnejšo razlago? Zato ker mislim,da smo prišli že tako daleč,da zadevo lahko bolj odprem.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5491 - 04.03.2009 at 20:22:03
 
S samospoznavanjem gradiš karakter.

Ego ali jaz, pa je tvoj odnos do ostalega. Izločitev sebe v neko jedro in preko tega prepoznavanje sebe kot pomembnega ali pa ubogega osamljenca, krepi ego. V bistvu je to uporaba nekega znanja ali izkušnje za krepitev sebe. Vzpostavljaš odnos večvrednosti ali manjvrednosti. V vsaki taki nameri je nek cilj po pridobitvi nečesa, kar se ti zdi, da potrebuješ, to pa ni soočenje s strahom in seboj.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5492 - 04.03.2009 at 20:22:19
 
Vzrok zakaj sem napisal gornji post je tudi v današnjem srečanju zanosti in RKC v Vatikanu, kjer bodo iskali stične točke med kreakcionizmom in Darwinovo teorijo  nastanka in razvoja vrst.

Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5493 - 04.03.2009 at 20:26:50
 
Quote:
S samospoznavanjem gradiš karakter.

Ego ali jaz, pa je tvoj odnos do ostalega. Izločitev sebe v neko jedro in preko tega prepoznavanje sebe kot pomembnega ali pa ubogega osamljenca, krepi ego. V bistvu je to uporaba nekega znanja ali izkušnje za krepitev sebe. Vzpostavljaš odnos večvrednosti ali manjvrednosti. V vsaki taki nameri je nek cilj po pridobitvi nečesa, kar se ti zdi, da potrebuješ, to pa ni soočenje s strahom in seboj.

Lp,Igor


Ja Igor maš prav.

Saj cilj,(ki to ni) našega vesoljnega samospoznanja je že  naravno dejstvo našega bivanja zato ni cilj- je dejstvo bivanja.. Tako da ego ni več relevanten po tem dejstvu.Ker je z našim  samospoznanjem
preživet -premagan!

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5494 - 04.03.2009 at 20:36:40
 
Alojz in Sandib wrote on 04.03.2009 at 19:21:53:
Robi wrote on 04.03.2009 at 18:07:00:
Nisem še prečekiral, ker nisem imel časa.
Mogoče zvečer.


MOgoče? Če si pa že!!!Malo lažeš?

Bil sem gor le za minuto.

Bom si zdaj vzel malo časa.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5495 - 04.03.2009 at 20:38:47
 
Alojz in Sandib wrote on 04.03.2009 at 20:26:50:
Quote:
S samospoznavanjem gradiš karakter.

Ego ali jaz, pa je tvoj odnos do ostalega. Izločitev sebe v neko jedro in preko tega prepoznavanje sebe kot pomembnega ali pa ubogega osamljenca, krepi ego. V bistvu je to uporaba nekega znanja ali izkušnje za krepitev sebe. Vzpostavljaš odnos večvrednosti ali manjvrednosti. V vsaki taki nameri je nek cilj po pridobitvi nečesa, kar se ti zdi, da potrebuješ, to pa ni soočenje s strahom in seboj.

Lp,Igor


Saj cilj našega vesoljnega samospoznanja je že  naravno dejstvo našega bivanja. Tako da ego ni več relevanten po tem dejstvu.
Igor ja, maš prav.!

Vmes sem napisal bom kar pustil.

Relevanten je v toliko, kolikor se ga poslužuješ pri begu pred strahom. Večina pred strahom beži in si krepi neko samopomembnost ali navidezen hlapčevski odnos, samo, da se ne bi zazrla v sebe in spoznala, kaj dejansko je. To je ta strah, strah pred spoznanjem sebe. Večji kot imaš ta center (zatočišče), ego, večji je tvoj strah pred življenjem, manj imaš inteligence. Ego ne sloni na inteligenci je nima. Karakter se gradi z inteligenco, kar je samospoznavanje.

Zato sem opisal, kaj pojmujem pod pravi in lažni ego, kot je to imenovala Nahatee. Problem je ker ljudje besede karakter ne poznajo. Njen prvotni pomen se je izrodil in sedaj  bebčkom pomeni nek močan tradicionalist, ki išče spoštovanje. Je pa to v bistvu velik center, ego, kar je ime za osebni strah pred spoznanjem.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5496 - 04.03.2009 at 20:40:50
 
Robi wrote on 04.03.2009 at 20:36:40:
Alojz in Sandib wrote on 04.03.2009 at 19:21:53:
Robi wrote on 04.03.2009 at 18:07:00:
Nisem še prečekiral, ker nisem imel časa.
Mogoče zvečer.


MOgoče? Če si pa že!!!Malo lažeš?

Bil sem gor le za minuto.

Bom si zdaj vzel malo časa.


Malo sem te ozmerjal hkrati pa ti zadeve tudi bolj pojasnil. se ti  pa vseeno opravičujem in želim,da to moje opravičilo tudi sprejmeš. Naval jeze oprosti!

Lp Alojz.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5497 - 04.03.2009 at 20:46:58
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 04.03.2009 at 20:26:50:
Quote:
S samospoznavanjem gradiš karakter.

Ego ali jaz, pa je tvoj odnos do ostalega. Izločitev sebe v neko jedro in preko tega prepoznavanje sebe kot pomembnega ali pa ubogega osamljenca, krepi ego. V bistvu je to uporaba nekega znanja ali izkušnje za krepitev sebe. Vzpostavljaš odnos večvrednosti ali manjvrednosti. V vsaki taki nameri je nek cilj po pridobitvi nečesa, kar se ti zdi, da potrebuješ, to pa ni soočenje s strahom in seboj.

Lp,Igor


Saj cilj našega vesoljnega samospoznanja je že  naravno dejstvo našega bivanja. Tako da ego ni več relevanten po tem dejstvu.
Igor ja, maš prav.!

Vmes sem napisal bom kar pustil.

Relevanten je v toliko, kolikor se ga poslužuješ pri begu pred strahom. Večina pred strahom beži in si krepi neko samopomembnost ali navidezen hlapčevski odnos, samo, da se ne bi zazrla v sebe in spoznala, kaj dejansko je. To je ta strah, strah pred spoznanjem sebe. Večji kot imaš ta center (zatočišče), ego, večji je tvoj strah pred življenjem, manj imaš inteligence. Ego ne sloni na inteligenci je nima. Karakter se gradi z inteligenco, kar je samospoznavanje.

Zato sem opisal, kaj pojmujem pod pravi in lažni ego, kot je to imenovala Nahatee. Problem je ker ljudje besede karakter ne poznajo. Njen prvotni pomen se je izrodil in sedaj  bebčkom pomeni nek močan tradicionalist, ki išče spoštovanje. Je pa to v bistvu velik center, ego, kar je ime za osebni strah pred spoznanjem.

Lp,Igor


Igor ok.

To je dober opis za nesamospoznanje. Sam se ne vrtim več v tem začaranem krogu. Ego se lahko tudi izživi sam po sebi. To je ta hipna sprememba osebne zavesti . Tukaj se lahko potem edino vprašamo ,ali je zadeva res iskrena,ker oseba ne pride s svojo voljo do tega, ampak prek življenjskih  okoliščin,ki jo v to postavijo.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5498 - 04.03.2009 at 20:52:46
 
Vidim, da ste se malo prizemljili.
Lepo.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5499 - 04.03.2009 at 20:54:24
 
[quote author=Sandib link=1199276871/5497#5497 date=1236196018]Quote:
To je dober opis za nesamospoznanje. Sam se ne vrtim več v tem začaranem krogu. Ego se lahko tudi izživi sam po sebi. To je ta hipna sprememba osebne zavesti . Tukaj se lahko potem edino vprašamo ,ali je zadeva res iskrena,ker oseba ne pride s svojo voljo do tega, ampak prek življenjskih  okoliščin,ki jo v to postavijo.

Lp Alojz Cool

Pot ni pomembna, ko je ni več. Dokler hodiš po poti (ego-čas) je zate zelo pomembno, da ne skreneš. Pri samospoznavanju sestopiš iz poti, je ne potrebuješ, spoznavaš celoten pogled. Pot, ki te pripelje do tega spoznanja ni pomembna in lahko je tudi hipna. Važno je dejstvo, svoboda od poti.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5500 - 04.03.2009 at 20:55:09
 
Robi wrote on 04.03.2009 at 20:52:46:
Vidim, da ste se malo prizemljili.
Lepo.

Smiley

Ne sodi in si raje popravi svoje padalo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5501 - 04.03.2009 at 20:57:05
 
Quote:
Tvoj zahojen zafuran gen je izgubil v zadnjih 14ooo letih zavedanje,da je tvoj brat,kamen,vsa favna in flora in hkrati si ti brat vsemu,ker si kot človek individualni izraz vesoljne konstante- egoist-izgubil spomin da si večno-sedanji individualni živi del vesoljne enosti. Tvoj gen ima samo realiziran izraz tvojega sedanjega obličja ki ti egoistično govori 'jaz sem' ne govori pa ti ;ti si eno z vsem in si isto kot vse,ki je večno-sedaj vseobsežno eno.

Izgubil so občutek za večno sedaj za solidarnost sobivanja enotnega izraza v vsemu in izgubil si samoodgovornost za celotno vesoljno življenje.

Alojz,
daj ti meni praktično razloži, kako to zgleda, ko človek ima ali se zaveda samoodgovornosti za celotno vesoljno življenje ?
Kaj tisti človek praktično počne ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5502 - 04.03.2009 at 20:58:58
 
Quote:
Pot ni pomembna, ko je ni več. Dokler hodiš po poti (ego-čas) je zate zelo pomembno, da ne skreneš. Pri samospoznavanju sestopiš iz poti, je ne potrebuješ, spoznavaš celoten pogled. Pot, ki te pripelje do tega spoznanja ni pomembna in lahko je tudi hipna. Važno je dejstvo, svoboda od poti.

Lp,Igor

Kako pa prepoznaš samospoznanega človeka ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5503 - 04.03.2009 at 21:00:59
 
Quote:
Pot ni pomembna, ko je ni več.

Seveda ne more biti pomembno tisto, česar ni. Grin

To sem moral napisati, ko sem si popravil padalo. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5504 - 04.03.2009 at 21:07:08
 
Robi wrote on 04.03.2009 at 20:58:58:
Quote:
Pot ni pomembna, ko je ni več. Dokler hodiš po poti (ego-čas) je zate zelo pomembno, da ne skreneš. Pri samospoznavanju sestopiš iz poti, je ne potrebuješ, spoznavaš celoten pogled. Pot, ki te pripelje do tega spoznanja ni pomembna in lahko je tudi hipna. Važno je dejstvo, svoboda od poti.

Lp,Igor

Kako pa prepoznaš samospoznanega človeka ?

Poglej Robi, ti si vkleščen v neko čudno new age teorijo. Ne poznaš besed, ne veš kaj je ego (preštudiraj, kaj sem napisal, ne samo prebrat), si zmeden, ne veš kaj je prav. Opusti znano, pojdi v sebe , pomagaš si lahko z tukaj napisanim, samo moraš predelati v sebi. Ko bo celotna tvoja bit vedela, kaj si, se boš začel samospoznavati.

Samospoznanega se spozna preko inteligence. Sedaj pa ali si se sploh kdaj vprašal kaj iteligenca je? To ni, kar te učijo v šoli, da naj bi bila.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 365 366 367 368 369 ... 764