Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 369 370 371 372 373 ... 764
(Read 1172678 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5550 - 05.03.2009 at 12:51:06
 
Tega pa res nisem vedel, da bom živel večno.

Tudi, če zavest živi večno, moj ego ne bo.
Pač ego izhaja iz sebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5551 - 05.03.2009 at 12:53:51
 
Robi wrote on 05.03.2009 at 12:43:42:
Sicer pa grem pri branju tvojih postov preko svojega egota, da lahko razberem kaj konkretnega.

Pri vsakem pravilnem odnosu, greš preko lastnega ega. Tu ni potrebno neke hvale, ker si potem zopet v egu. Misel te postavi v ego s tem, nekaj imam.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5552 - 05.03.2009 at 12:54:38
 
Robi wrote on 05.03.2009 at 12:51:06:
Tega pa res nisem vedel, da bom živel večno.

Tudi, če zavest živi večno, moj ego ne bo.
Pač ego izhaja iz sebe.


Ja bo izživet v tvoji zavesti. Ti že živiš večno-sedaj v vrednosti -pojavu človek menjaš obličje vrednosti ne. Preberi moje odgovore- B.trikotnik-konec dni-povezuj ne samo bedarij ven metat.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5553 - 05.03.2009 at 12:58:30
 
Quote:
Robi wrote on 05.03.2009 at 12:43:42:
Sicer pa grem pri branju tvojih postov preko svojega egota, da lahko razberem kaj konkretnega.

Pri vsakem pravilnem odnosu, greš preko lastnega ega. Tu ni potrebno neke hvale, ker si potem zopet v egu. Misel te postavi v ego s tem, nekaj imam.

Lp,Igor

Logično, saj pa misel izhaja iz uma in egota.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5554 - 05.03.2009 at 13:01:10
 
Quote:
Robi wrote on 05.03.2009 at 12:28:16:
Ne, ne.
Rad bi resnico, ne pa izmotavanje.



Ja seveda, komu ti lažes, samemu sebi.  Questioning


Robi, tejle frajli že zmanjkuje "sape" ( odgovorov ), pa še začeli nismo dobro  Cheesy ... Wink... Grin... Cool... Roll Eyes...

Lp Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5555 - 05.03.2009 at 13:02:23
 
Alojz in Sandib wrote on 05.03.2009 at 12:43:35:
Robi wrote on 05.03.2009 at 12:41:05:
Tu bi prišlo prav razumevanje odnosov in človeškega uma, egota ali karkoli že...

Ne glede nato ali je tvoja zloba zavestna ali ne, jo nepopolni ljudje dojemamo, kot zlobo.

In se učimo le zlobe.


Znaš lagati, tako tudi lažes sam sebi in vsem. To je edina tvoja vrlina.
Ti se tukaj samo učiš v malo bolj trdi obliki,ker si pač trd.

Lp Alojz Cool Cool Cool


No, tudi Alojzu že malo "trokira" ... kot opažam  Grin

Lp  Wink

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5556 - 05.03.2009 at 13:04:14
 
Boštyxz wrote on 05.03.2009 at 13:01:10:
Quote:
Robi wrote on 05.03.2009 at 12:28:16:
Ne, ne.
Rad bi resnico, ne pa izmotavanje.



Ja seveda, komu ti lažes, samemu sebi.  Questioning


Robi, tejle frajli že zmanjkuje "sape" ( odgovorov ), pa še začeli nismo dobro  Cheesy ... Wink... Grin... Cool.u... Roll Eyes...

Lp Smiley


Bošty

Sedaj pa nisi več interesenten s to svojo kmečko nevoščljivostjo. Ti v iskanju vesoljne resnice našega bivanja v primerjavi z Nahatee še na prvo stopnjico nisi stopil, ko je ona že skoraj na vrhu.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5557 - 05.03.2009 at 13:08:20
 
Boštyavi  je Trabant

CoolČe še nisi opazil jaz nikjer ne zatrokiram. Moj motor je brezhiben in je v primerjavi s tvojim Trabantom- najman Aston ali pa Mercedez.

Lp Alojz Tongue
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5558 - 05.03.2009 at 13:08:42
 
Robi wrote on 04.03.2009 at 20:57:05:
Quote:
Tvoj zahojen zafuran gen je izgubil v zadnjih 14ooo letih zavedanje,da je tvoj brat,kamen,vsa favna in flora in hkrati si ti brat vsemu,ker si kot človek individualni izraz vesoljne konstante- egoist-izgubil spomin da si večno-sedanji individualni živi del vesoljne enosti. Tvoj gen ima samo realiziran izraz tvojega sedanjega obličja ki ti egoistično govori 'jaz sem' ne govori pa ti ;ti si eno z vsem in si isto kot vse,ki je večno-sedaj vseobsežno eno.

Izgubil so občutek za večno sedaj za solidarnost sobivanja enotnega izraza v vsemu in izgubil si samoodgovornost za celotno vesoljno življenje.

Alojz,
daj ti meni praktično razloži, kako to zgleda, ko človek ima ali se zaveda samoodgovornosti za celotno vesoljno življenje ?
Kaj tisti človek praktično počne ?


Alojz , daj, razloži ( pa ne zopet z tvojo meglo ) , kar te je tu zgoraj Robi vprašal  Exclaim. Bo šlo ? Roll Eyes Questioning A bo treba kak generatorček prišwasat z Co2  u vinkl' ?   Wink

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5559 - 05.03.2009 at 13:09:21
 
Robi wrote on 05.03.2009 at 12:58:30:
Quote:
Robi wrote on 05.03.2009 at 12:43:42:
Sicer pa grem pri branju tvojih postov preko svojega egota, da lahko razberem kaj konkretnega.

Pri vsakem pravilnem odnosu, greš preko lastnega ega. Tu ni potrebno neke hvale, ker si potem zopet v egu. Misel te postavi v ego s tem, nekaj imam.

Lp,Igor

Logično, saj pa misel izhaja iz uma in egota.

Robi, misel ustvari ego. Če ti poznaš lastno misel, kako deluje in kaj je čustvo, tega ne bi tako trdil in postavljal neke piramide. Vse je povezano. Čustvo, ki je podaljšek misli je ego.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5560 - 05.03.2009 at 13:10:09
 
Robi wrote : Kaj tisti človek praktično počne ?

Toreeejjjjjjj, ???  Roll Eyes

A bo morda Alojzev papagaj Igor kaj več povedal o tem ? Morda Nahate ? Etreks ?

Kdorkoli ?  Roll Eyes

Lp  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5561 - 05.03.2009 at 13:11:18
 
Alojz in Sandib wrote on 05.03.2009 at 11:30:12:
Robi wrote on 04.03.2009 at 20:57:05:
Quote:
Tvoj zahojen zafuran gen je izgubil v zadnjih 14ooo letih zavedanje,da je tvoj brat,kamen,vsa favna in flora in hkrati si ti brat vsemu,ker si kot človek individualni izraz vesoljne konstante- egoist-izgubil spomin da si večno-sedanji individualni živi del vesoljne enosti. Tvoj gen ima samo realiziran izraz tvojega sedanjega obličja ki ti egoistično govori 'jaz sem' ne govori pa ti ;ti si eno z vsem in si isto kot vse,ki je večno-sedaj vseobsežno eno.

Izgubil so občutek za večno sedaj za solidarnost sobivanja enotnega izraza v vsemu in izgubil si samoodgovornost za celotno vesoljno življenje.

Alojz,
daj ti meni praktično razloži, kako to zgleda, ko človek ima ali se zaveda samoodgovornosti za celotno vesoljno življenje ?
Kaj tisti človek praktično počne ?


Takšen človek  deluje in živi za vesoljno življenje  zavestno samobitno večno-sedaj - tako kot je vseobsežna  vesoljna pojavnost  večno-sedaj je on zavestno večno-sedaj samobiten.

Njegova bit je vesoljno  življenje na individualnem nivoju, on obdaruje,varuje,ohranja seli nosi življenje ga razsvetljuje uči življenje živeti v skladu z' nomos logos'  in ga posvečuje.

Njegovi darovi omogočajo celotnemu vesoljnemu življenju, ne samo zemeljskemu večno-sedanje življenje,kar je ravno izraz njegove večno-sedanje samobitnosti nosilca življenja.

Preveč zate Robi?: ne živiš še zavestno v dimenziji večno-sedaj živiš kot smrtnik in razmišljaš kot smrtnik.
Sedaj se ti mogoče posveti,  kje ima izvor tvoj ego.


Lp Alojz Cool Cool Cool


TRABANT SEM ŽE ODGOVORIL-PREBERI!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5562 - 05.03.2009 at 13:13:10
 
Alojz in Sandib wrote on 05.03.2009 at 13:11:18:
Alojz in Sandib wrote on 05.03.2009 at 11:30:12:
Robi wrote on 04.03.2009 at 20:57:05:
Quote:
Tvoj zahojen zafuran gen je izgubil v zadnjih 14ooo letih zavedanje,da je tvoj brat,kamen,vsa favna in flora in hkrati si ti brat vsemu,ker si kot človek individualni izraz vesoljne konstante- egoist-izgubil spomin da si večno-sedanji individualni živi del vesoljne enosti. Tvoj gen ima samo realiziran izraz tvojega sedanjega obličja ki ti egoistično govori 'jaz sem' ne govori pa ti ;ti si eno z vsem in si isto kot vse,ki je večno-sedaj vseobsežno eno.

Izgubil so občutek za večno sedaj za solidarnost sobivanja enotnega izraza v vsemu in izgubil si samoodgovornost za celotno vesoljno življenje.

Alojz,
daj ti meni praktično razloži, kako to zgleda, ko človek ima ali se zaveda samoodgovornosti za celotno vesoljno življenje ?
Kaj tisti človek praktično počne ?


Takšen človek  deluje in živi za vesoljno življenje  zavestno samobitno večno-sedaj - tako kot je vseobsežna  vesoljna pojavnost  večno-sedaj je on zavestno večno-sedaj samobiten.

Njegova bit je vesoljno  življenje na individualnem nivoju, on obdaruje,varuje,ohranja seli nosi življenje ga razsvetljuje uči življenje živeti v skladu z' nomos logos'  in ga posvečuje.

Njegovi darovi omogočajo celotnemu vesoljnemu življenju, ne samo zemeljskemu večno-sedanje življenje,kar je ravno izraz njegove večno-sedanje samobitnosti nosilca življenja.

Preveč zate Robi?: ne živiš še zavestno v dimenziji večno-sedaj živiš kot smrtnik in razmišljaš kot smrtnik.
Sedaj se ti mogoče posveti,  kje ima izvor tvoj ego.


Lp Alojz Cool Cool Cool


TRABANT SEM ŽE ODGOVORIL-PREBERI!


No, saj sem vedel, : nič praktičnega, le teoretično "počenjanje" .  Cheesy

Toliko o "Trabantizmu"  Grin

Pa dober pozdrav, čaw  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5563 - 05.03.2009 at 13:20:08
 
Boštyxz wrote on 05.03.2009 at 13:13:10:
Alojz in Sandib wrote on 05.03.2009 at 13:11:18:
Alojz in Sandib wrote on 05.03.2009 at 11:30:12:
Robi wrote on 04.03.2009 at 20:57:05:
Quote:
Tvoj zahojen zafuran gen je izgubil v zadnjih 14ooo letih zavedanje,da je tvoj brat,kamen,vsa favna in flora in hkrati si ti brat vsemu,ker si kot človek individualni izraz vesoljne konstante- egoist-izgubil spomin da si večno-sedanji individualni živi del vesoljne enosti. Tvoj gen ima samo realiziran izraz tvojega sedanjega obličja ki ti egoistično govori 'jaz sem' ne govori pa ti ;ti si eno z vsem in si isto kot vse,ki je večno-sedaj vseobsežno eno.

Izgubil so občutek za večno sedaj za solidarnost sobivanja enotnega izraza v vsemu in izgubil si samoodgovornost za celotno vesoljno življenje.

Alojz,
daj ti meni praktično razloži, kako to zgleda, ko človek ima ali se zaveda samoodgovornosti za celotno vesoljno življenje ?
Kaj tisti človek praktično počne ?


Takšen človek  deluje in živi za vesoljno življenje  zavestno samobitno večno-sedaj - tako kot je vseobsežna  vesoljna pojavnost  večno-sedaj je on zavestno večno-sedaj samobiten.

Njegova bit je vesoljno  življenje na individualnem nivoju, on obdaruje,varuje,ohranja seli nosi življenje ga razsvetljuje uči življenje živeti v skladu z' nomos logos'  in ga posvečuje.

Njegovi darovi omogočajo celotnemu vesoljnemu življenju, ne samo zemeljskemu večno-sedanje življenje,kar je ravno izraz njegove večno-sedanje samobitnosti nosilca življenja.

Preveč zate Robi?: ne živiš še zavestno v dimenziji večno-sedaj živiš kot smrtnik in razmišljaš kot smrtnik.
Sedaj se ti mogoče posveti,  kje ima izvor tvoj ego.


Lp Alojz Cool Cool Cool


Teorija,ki je praksa zato resnica.
TRABANT SEM ŽE ODGOVORIL-PREBERI!


No, saj sem vedel, : nič praktičnega, le teoretično "počenjanje" .  Cheesy

Toliko o "Trabantizmu"  Grin

Pa dober pozdrav, čaw  Smiley

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #5564 - 05.03.2009 at 13:21:09
 
Boštyxz wrote on 05.03.2009 at 13:10:09:
Robi wrote : Kaj tisti človek praktično počne ?

Toreeejjjjjjj, ???  Roll Eyes

A bo morda Alojzev papagaj Igor kaj več povedal o tem ? Morda Nahate ? Etreks ?

Kdorkoli ?  Roll Eyes

Lp  Cool

Tukaj nekaj sprašuješ in fantaziraš, ter se želiš (čustvo), postavljati v nek položaj navideznega izpraševalca. Odgovor imaš tako in tako v Lorberjevih bukvah. Ne sprenevedaj se in svoje papagajstvo ne obešaj drugim. Rad bi nekaj bil, pa nisi, to te žre in planejo na dan neka čustva.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 369 370 371 372 373 ... 764