Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 437 438 439 440 441 ... 764
(Read 1279218 times)
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6570 - 08.09.2009 at 22:46:35
 
Quote:
Ti si skupek možganov na grame , ki bluzijo v tebi v večni temi.  Grin

Ker ti v glavo ne pade nič, se jim posveti samo takrat, ko ti kaj pade na glavo.  Grin



Božansko iskrico Velikega duha bo doživel ob padcu svojega betonskega križa na lastno betico. Zato ga verjetno želi zgraditi. Le srce mu bo takrat jokalo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6571 - 09.09.2009 at 10:21:38
 
Boštyxz wrote on 08.09.2009 at 20:10:26:
Glej :

Torej glejte in se vam bo odprlo ?

Boštyxz wrote on 08.09.2009 at 20:10:26:
Človeška duša ki je drugačne vrste duh, je pomešana v/z materijo mesa , vendar ima v duhovnem delu srca pridodanega še delček Velikega Duha, za možnost odrešitve ravno skozi to Božansko "iskrico" .  

Torej duša je neke vrste duh, ki v sebi skriva še večjega duha. Nekako kot aladinova svetilka torej. Duhovni del srca je pa najbrž na desni, čeravno na levi črpa kri in je zelo zaposlen s tem.  

Boštyxz wrote on 08.09.2009 at 20:10:26:
Torej smo "skupek" telesa, duše in Duha .

Kako to, zdej pa res nič več ne razumem. Najprej je duša ki je mali duh v večjem duhu pomešana z meseno materijo, vse skupaj je pa skupek mesenega telesa ter malega in velikega duha? Se mi zdi da preveč kuharjev kuha tole župo.

Boštyxz wrote on 08.09.2009 at 20:10:26:
 Po odložitvi telesa z možganskim razumom pa nam ostane le duša . Gola duša . ( z duhom takrat še nevem kako je ) .

Kako pa to? Če je pa vendarle mali duh v velikem duhu povezan z meseno materijo in je skupek celotne juhe? Ne moreš ti enga dela vzeti ven, ker potem to ni več ista juha.

Zdaj pa nič več ne razumem. Po odložitvi telesa z možganskim razumom? Kako pa telo odloži samega sebe? Možganski razum mora biti meseni razum, ker možgani so meso, torej meso ne more odložiti mesa. Mogoče pride pa na pomoč mali duh v velikem duhu.

Praviš da nam ostane samo duša, gola duša, z duhom pa še ne veš kako je. Hja, ampak če imaš malega duha v velikem duhu potem ti ne more biti tako slabo.

Boštyxz wrote on 08.09.2009 at 20:10:26:
Še kaj rabiš vedet' ?

Lp + #

Mogoče bi lahko začel razlagati zmešnjavo, ki si so obelodanil v prejšnjem postu.

Aha, kam pa Bog paše v vse to?

Lp
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6572 - 09.09.2009 at 21:42:42
 
El Pesnik wrote on 09.09.2009 at 10:21:38:
Boštyxz wrote on 08.09.2009 at 20:10:26:
Glej :

Torej glejte in se vam bo odprlo ?
Quote:
Ne še čisto, ... bo treba še mal' trkat'...


Boštyxz wrote on 08.09.2009 at 20:10:26:
Človeška duša ki je drugačne vrste duh, je pomešana v/z materijo mesa , vendar ima v duhovnem delu srca pridodanega še delček Velikega Duha, za možnost odrešitve ravno skozi to Božansko "iskrico" .  

Torej duša je neke vrste duh, ki v sebi skriva še večjega duha.
Quote:
Ja, Duša je neke (mal' drugačne) vrste duh
Nekako kot aladinova svetilka torej. Duhovni del srca je pa najbrž na desni, čeravno na levi črpa kri in je zelo zaposlen s tem.   Quote:
Si že zašel, ...


Boštyxz wrote on 08.09.2009 at 20:10:26:
Torej smo "skupek" telesa, duše in Duha .

Kako to, zdej pa res nič več ne razumem. Najprej je duša ki je mali duh v večjem duhu pomešana z meseno materijo, vse skupaj je pa skupek mesenega telesa ter malega in velikega duha? Se mi zdi da preveč kuharjev kuha tole župo.

Quote:
Neee, spet si pomešal : glej ; Veliki Duh prebiva v mali duši .


Boštyxz wrote on 08.09.2009 at 20:10:26:
 Po odložitvi telesa z možganskim razumom pa nam ostane le duša . Gola duša . ( z duhom takrat še nevem kako je ) .

Kako pa to? Če je pa vendarle mali duh v velikem duhu povezan z meseno materijo in je skupek celotne juhe? Ne moreš ti enga dela vzeti ven, ker potem to ni več ista juha.

Zdaj pa nič več ne razumem. Po odložitvi telesa z možganskim razumom? Kako pa telo odloži samega sebe?

Quote:
Telo nič ne odloži , ampak Duša, ki je (delno) živa , odloži mrtvo telo .
Možganski razum mora biti meseni razum, ker možgani so meso, torej meso ne more odložiti mesa. Mogoče pride pa na pomoč mali duh v velikem duhu. Quote:
No, sedaj upam, da že razumeš kje si zašel v zmešnjavo , ...


Praviš da nam ostane samo duša, gola duša, z duhom pa še ne veš kako je. Hja, ampak če imaš malega duha v velikem duhu potem ti ne more biti tako slabo.
Quote:
Heh, in kaj če je ravno obratno tvoji zmoti ; Namreč, ravno Veliki Duh je v malem duhu duše .


Boštyxz wrote on 08.09.2009 at 20:10:26:
Še kaj rabiš vedet' ?

Lp + #

Mogoče bi lahko začel razlagati zmešnjavo, ki si so obelodanil v prejšnjem postu.

Aha, kam pa Bog paše v vse to?

Quote:
Ja, šele sedaj si vprašal Pravo, Bistveno, kar bi lahko že na začetku. Answer  : Bog je Veliki Duh


Lp


Quote:
Dp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6573 - 09.09.2009 at 21:44:35
 
Quote:
Boštyxz wrote on 08.09.2009 at 21:59:00:
Namreč , točneje je treba to razumeti takole :

Manj ko se namenja energije duše za računalniškomožganskomesenomrtvi razum, več je ostane za "prebuditev" Vrhovnega duha, ki "spi/počiva" ravno v naših srcih .

Dasiravno v tem materijalnem svetu skorajda ne moremo brez razuma .

Pa razmisli še malo, Igor .

Lp do tedaj, čaw .

Bošte + #

Torej so ti noji nek vzor, Lorber pa idol.

Lp,Igor


Heh, Igor, he, he , nič od teh tvojih zadnjih dveh zmot ne drži . Na mojo Veliiiiiiiko srečo  Smiley Cheesy Smiley .

Ajd', čaw  Cool

Boštjan + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6574 - 09.09.2009 at 22:59:38
 
Boštyxz wrote on 09.09.2009 at 21:42:42:
Ja, šele sedaj si vprašal Pravo, Bistveno, kar bi lahko že na začetku. Answer  : Bog je Veliki Duh

Lp

Ta modri,  s katerim se pogovarjaš potem tu odpade. Iz mesnega in ne-mesnega dela.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6575 - 09.09.2009 at 23:07:11
 
Boštyxz wrote on 09.09.2009 at 21:44:35:
Heh, Igor, he, he , nič od teh tvojih zadnjih dveh zmot ne drži . Na mojo Veliiiiiiiko srečo  Smiley Cheesy Smiley .

Ajd', čaw  Cool

Boštjan + #

Kaj, zaradi sreče na katero se zanašaš, misliš, da sem v zmoti? Ne, tvoje obrazložitve vodijo človeka do takega sklepanja o tvojih vzorih in idolih.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6576 - 10.09.2009 at 08:05:40
 
Quote:
Boštyxz wrote on 09.09.2009 at 21:42:42:
Ja, šele sedaj si vprašal Pravo, Bistveno, kar bi lahko že na začetku. Answer  : Bog je Veliki Duh

Lp

Ta modri,  s katerim se pogovarjaš potem tu odpade. Iz mesnega in ne-mesnega dela.

Lp,Igor


Heh, nič ne odpade, kot to spet zmotno domnevaš .

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6577 - 10.09.2009 at 08:06:39
 
Quote:
Boštyxz wrote on 09.09.2009 at 21:44:35:
Heh, Igor, he, he , nič od teh tvojih zadnjih dveh zmot ne drži . Na mojo Veliiiiiiiko srečo  Smiley Cheesy Smiley .

Ajd', čaw  Cool

Boštjan + #

Kaj, zaradi sreče na katero se zanašaš, misliš, da sem v zmoti? Ne, tvoje obrazložitve vodijo človeka do takega sklepanja o tvojih vzorih in idolih.

Lp,igor


Ja, seveda, logično, ... zato ker napačno-zmotno sklepaš . Simple as that  Roll Eyes.

lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6578 - 10.09.2009 at 09:37:36
 
Boštyxz wrote on 09.09.2009 at 21:42:42:
Ne še čisto, ... bo treba še mal' trkat'...
Ja, Duša je neke (mal' drugačne) vrste duh
glej ; Veliki Duh prebiva v mali duši
Telo nič ne odloži , ampak Duša, ki je (delno) živa , odloži mrtvo telo
Heh, in kaj če je ravno obratno tvoji zmoti ; Namreč, ravno Veliki Duh je v malem duhu duše

Answer  : Bog je Veliki Duh


Bo treba še močno potrkat po tvoji glavi tole je čista zmešnjava. Vse jemlješ s telesnega koncepta, četudi tako vneto trdiš da ne.
Ti si Duša v telesu to se menda stinjaš  Questioning  torej gre po tvoje tako.

Veliki duh prebiva v mali duši, torej si ti mala duša v kateri prebiva veliki duh ( Bog ) očitno so po tvoje duše različnih velikosti.

Duša je delno živa telo pa je mrtvo, torej si ti delno živ v mrtvem telesu, ali mrtvo telo z delno živo dušo.

Odvisno s katerega koncepta gledaš, v vsakem primeru pa si majhen in komaj živ.  Grin

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6579 - 10.09.2009 at 10:23:41
 
Boštyxz wrote on 10.09.2009 at 08:06:39:
Quote:
Boštyxz wrote on 09.09.2009 at 21:44:35:
Heh, Igor, he, he , nič od teh tvojih zadnjih dveh zmot ne drži . Na mojo Veliiiiiiiko srečo  Smiley Cheesy Smiley .

Ajd', čaw  Cool

Boštjan + #

Kaj, zaradi sreče na katero se zanašaš, misliš, da sem v zmoti? Ne, tvoje obrazložitve vodijo človeka do takega sklepanja o tvojih vzorih in idolih.

Lp,igor


Ja, seveda, logično, ... zato ker napačno-zmotno sklepaš . Simple as that  Roll Eyes.

lp + #

Popolna tema je izgleda tvoje naravno življensko stanje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6580 - 10.09.2009 at 13:25:32
 
Quote:
Odvisno s katerega koncepta gledaš, v vsakem primeru pa si majhen in komaj živ.  Grin

Mwahahahahaha!  Grin Cheesy
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6581 - 10.09.2009 at 13:43:40
 
Marička, kakšno pa je zdravilo za stanje majhnosti in komaj živosti? gospa Minka Zakrajšek iz Dola pri Litiji

Ta skrivni lek se imenuje "Veliki Koncept!"

Dovolite da vam predstavim skrivnosti malih mojstrov Velikega Koncepta, ki je najnovejši proizvod naše založniške hiše in ki bo odpravil vse težave v vašem življenju.

Torej, če ste majhni in komaj živi imamo za vas naravnost enkratno rešitev, imenuje se Veliki Koncept za vse majhne in komaj žive.

Prednosti Velikega Koncepta: nikoli več se ne boste počutili majhni in komaj živi. Zakaj, morda vprašate. Zaradi preprostega razloga! Ki je naslednji: Veliki Koncept vam ponuja enkratno možnost kako se lahko za časa življenja enkrat za vselej in za vse večne čase znebite občutka majhnosti in komaj živosti.

Stvar je absurdno preprosta. Vzamite le ščepec našega enkratnega Velikega Koncepta in vaše življenje se v hipu transformira.

Kako deluje? Stvar je nadvse preprosta. Potrebujete le neomajno vero v Veliki Koncept in zagotovljena vam bo rešitev vseh težav. Zakaj edina težava je občutek majhnosti in komaj živosti, zakaj ne bi torej ozdravile te osnevne bolezni. In ravno zato vam mi ponujamo Veliki Koncept, ki vam pove, da niste sami, da niste sami krivi za občutek majhnosti in komaj živosti, da je tu nekdo večji od vas, ki je tudi veliko bolj živ od vas, in če verjamete v Njega, ki ga v naši organizaciji kličemo Bog, potem se na nah znebite vsekega problema, ki je v resnici samo eden.

Torej mi ponujamo rešitev za vaš edini in osnovni problem - počutite se majhni in komaj živi, kar je tudi prav, le poglejte se kakšni ste, majhni nikakvi pa komaj živite, fej in fuj, da vas ni sram. A nikar ne skrbite, mi poznamo rešitev, mi smo izumili rešitev vaše težave, ki bo enkrat za vselej odstranila dejstvo, da ste majhni, grdi, debeli, smrdljivi, leni, zaradi česar tudi težko živite, to menda ja vidite, vi mali debeli nepridipravi. Sprejmite dejstvo, da ste majhni, komaj živi in nikakvi, in dovolite, da vam mi pomagamo. Mi lahko odstranimo vašo bizarno majhnost, vašo nemarno debelost, vašo nikakvost, mislim, le poglejte se kakšni ste, fej in fuj, a ne skrbite, mi vam lahko pomagamo. Zakaj mi poznamo nekoga, ki ni majhen, ki ni debel, ki ne smrdi, ki ni nikakav in ki ne živi s težavo, pravzaprav sploh ne živi ampak eksistira na nekem čisto posebnem mestu in vam lahko pomaga.

Hvala za pozornost in lep pozdrav, sodelavci Velikega Koncepta
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6582 - 10.09.2009 at 14:50:54
 
Bošty,

a se zavedaš, da se rešitev za občutek majhnosti in komaj živosti skriva v umski avtosugestiji, ki pravi "veliki večji duh vsevišnji je ustvaril mene, malega duha, po svoji podobi, da bom nekoč njemu enak, dasiravno temu v tem trenutku niti ni tako".

Bošty, imaš še veliko stvari za odkriti. Najprej odkrij, kdo si je izmislil bajko o Izvirnem grehu, iz katere izhaja celotna religijska podstavka. Najprej razišči oz. negiraj tisto bajko potem boš pa videl, da ti je nekdo "povedal", da si kao majhen in komaj živ. Torej osnovni strup se skriva že v tem konceptu, da si kao majhen in komaj živ. Negiraj to in si razumel vse. Z drugimi besedami - ne zdravi bajke o Izvirnem grehu z novo bajko. Negiraj staro bajko.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6583 - 11.09.2009 at 19:40:19
 
Quote:
Boštyxz wrote on 09.09.2009 at 21:42:42:
Ne še čisto, ... bo treba še mal' trkat'...
Ja, Duša je neke (mal' drugačne) vrste duh
glej ; Veliki Duh prebiva v mali duši
Telo nič ne odloži , ampak Duša, ki je (delno) živa , odloži mrtvo telo
Heh, in kaj če je ravno obratno tvoji zmoti ; Namreč, ravno Veliki Duh je v malem duhu duše

Answer  : Bog je Veliki Duh


Bo treba še močno potrkat po tvoji glavi tole je čista zmešnjava. Vse jemlješ s telesnega koncepta, četudi tako vneto trdiš da ne.
Ti si Duša v telesu to se menda stinjaš  Questioning  torej gre po tvoje tako.

Veliki duh prebiva v mali duši, torej si ti mala duša v kateri prebiva veliki duh ( Bog ) očitno so po tvoje duše različnih velikosti.

Duša je delno živa telo pa je mrtvo, torej si ti delno živ v mrtvem telesu, ali mrtvo telo z delno živo dušo.

Odvisno s katerega koncepta gledaš, v vsakem primeru pa si majhen in komaj živ.  Grin

Lep pozdrav  Smiley


Ja, no, skoraj si tobro-točno ugotovila, le da po moje še glede velikosti duš nimaš dovolj razčiščeno, ...  Roll Eyes

Lp do tedaj, čaw  Cool

Bošte + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6584 - 11.09.2009 at 20:17:56
 
Quote:
Boštyxz wrote on 09.09.2009 at 21:42:42:
Ne še čisto, ... bo treba še mal' trkat'...
Ja, Duša je neke (mal' drugačne) vrste duh
glej ; Veliki Duh prebiva v mali duši
Telo nič ne odloži , ampak Duša, ki je (delno) živa , odloži mrtvo telo
Heh, in kaj če je ravno obratno tvoji zmoti ; Namreč, ravno Veliki Duh je v malem duhu duše

Answer  : Bog je Veliki Duh


Bo treba še močno potrkat po tvoji glavi tole je čista zmešnjava. Vse jemlješ s telesnega koncepta, četudi tako vneto trdiš da ne.
Ti si Duša v telesu to se menda stinjaš  Questioning  torej gre po tvoje tako.

Veliki duh prebiva v mali duši, torej si ti mala duša v kateri prebiva veliki duh ( Bog ) očitno so po tvoje duše različnih velikosti.

Duša je delno živa telo pa je mrtvo, torej si ti delno živ v mrtvem telesu, ali mrtvo telo z delno živo dušo.

Odvisno s katerega koncepta gledaš, v vsakem primeru pa si majhen in komaj živ.  Grin

Lep pozdrav  Smiley


Bral sem eno knjigo katera govori o tem da rnk downlovda nas dnk in da ce zelsi pridet na uno stran kejr si mores bit tako mocen da ta mehanizem replisiscs,. mislim men se di toel smislno in pol ej se veliko reci razlozeno knjig aje od david icka v hrvascini tako da lepo rposim tele fore z duhovi so mui cudne,.

kot razumem toel bukvo boga ni bog ej samo ena for ada ans kontrolria tuki god na zemlji sam ne me ubit k sme to reku tkao po knjigi sodec ceprov je toel tkao hdua teroija da en vem al je mozno sploh
lop
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 437 438 439 440 441 ... 764