Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 441 442 443 444 445 ... 764
(Read 1278772 times)
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6630 - 26.12.2009 at 00:15:27
 
Etrex wrote on 24.12.2009 at 22:42:46:
Slabsi si kot stare babe, ki za vse dandanes ocitne vzroke- posledice naravih zakonov najlazje spravijo na boga Roll Eyes



Glede na to, da je vsak vzrok posledica vzroka in vsaka posledica posledica vzroka in lahko zadeva precej hitro postane neočitna te sprašujem:

In kdo ali kaj povzroča te "očitne vzroke"?

In koliko neočitnih vzrokov moraš spregledati ali ne opaziti, da se dokončno dokoplješ do očitnega vzroka?

In, ali se potem, ko si se končno dokopal do očitnega vzroka počutiš kot Bog, ki se ne zaveda, da ni uspel opaziti vseh predhodnih neočitnih vzrokov?

In, ali se potem, ko si se končno dokopal do očitnega vzroka počutiš kot tepec, ki se zaveda, da ni uspel opaziti vseh (ali pa celo nobenega) predhodnih neočitnih vzrokov?


Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6631 - 26.12.2009 at 17:19:27
 
Dobro si to razložu, Bamby  Exclaim Cheesy

Podpis. Naj še na to kaj rečejo. Roll Eyes

Lep večer, še naprej  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6632 - 26.12.2009 at 22:49:52
 
...

...

...

...

...

...

Evo tukaj intervju od Alojza. Zal v skenirani obliki, ker nisem imel v tekstovni.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6633 - 26.12.2009 at 23:07:35
 
Bamby wrote on 26.12.2009 at 00:15:27:
Etrex wrote on 24.12.2009 at 22:42:46:
Slabsi si kot stare babe, ki za vse dandanes ocitne vzroke- posledice naravih zakonov najlazje spravijo na boga Roll Eyes


In kdo ali kaj povzroča te "očitne vzroke"?


Ti si vzrok in posledica za to tvoje pisanje, kaj ti ni jasno?

Ce ni vzroka tudi posledice ni in obratno je lahko vzrok brez posledice?

Lahko pa kot Bosti enostavno vse pripises tamodremu.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6634 - 26.12.2009 at 23:45:32
 
Etrex wrote on 26.12.2009 at 23:07:35:
Ce ni vzroka tudi posledice ni in obratno je lahko vzrok brez posledice?


Etrex wrote on 26.12.2009 at 23:07:35:
Bamby wrote on 26.12.2009 at 00:15:27:
Etrex wrote on 24.12.2009 at 22:42:46:
Slabsi si kot stare babe, ki za vse dandanes ocitne vzroke- posledice naravih zakonov najlazje spravijo na boga Roll Eyes


In kdo ali kaj povzroča te "očitne vzroke"?


Ti si vzrok in posledica za to tvoje pisanje, kaj ti ni jasno?

Nisi odgovoril na moja vprašanja pač pa si navedel nekaj kar te nisem spraševal, torej ponavljam vprašanja:

In kdo ali kaj povzroča te "očitne vzroke"?

In koliko neočitnih vzrokov moraš spregledati ali ne opaziti, da se dokončno dokoplješ do očitnega vzroka?

In, ali se potem, ko si se končno dokopal do očitnega vzroka počutiš kot Bog, ki se ne zaveda, da ni uspel opaziti vseh predhodnih neočitnih vzrokov?

In, ali se potem, ko si se končno dokopal do očitnega vzroka počutiš kot tepec, ki se zaveda, da ni uspel opaziti vseh (ali pa celo nobenega) predhodnih neočitnih vzrokov?

... in dodajam še eno vprašanje:

Če sem jaz, kot trdiš, vzrok in posledica za svoje pisanje, in ker ima vsaka posledica (svoj) vzrok, kot trdiš, (Če ni vzroka tudi posledice ni) sprašujem:

Kdo ali kaj je torej vzrok za ta (moj) vzrok in posledico?

Etrex wrote on 26.12.2009 at 23:07:35:
Lahko pa kot Bosti enostavno vse pripises tamodremu.

In komu ti pripisuješ, vse kaže, da Alojzu (ni vprašanje).
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6635 - 27.12.2009 at 00:23:53
 
Bamby kaj si s stola padu? Ti mislis da se bom igral neke tvoje politicne igrice.

Model meni pravis "ni vprasanje"?  Grin Roll Eyes

Kaj pravis na to da bi si kar sam odgovoril na tvoja vprasanja?

Ce pa se ne bi rad pogovarjal sam s sabo, lahko poves kaj je zate neeticnega, mogoce socasnost vzroka in posledice?

Vecina tu vse neeticno prelaga na boga, pol pa to kle sprasujes, kjer je bilo receno da obstaja etika samo v cloveku kot najvisjemu in tako najvisje odgovornemu vesoljnemu samoizrazu.

Lepo je razvidno da si dalec od stvari, tvoj namen je samo neke tvoje politicno- besedne igrice.

Raje povej kaj pametnega kr si tko pameten, da kar bambike okrog poskakavajo.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6636 - 27.12.2009 at 03:58:14
 
Namesto, da se sprašuješ kdo povzroča vzrok in posledico se raje vprašaj, kako nastane. Nastane, vzrok in posledica, zaradi dojemanja dogajanja v dimenziji. Dokler gledaš na zadeve s katerekoli dimenzije, bo vedno povzročitelj in posledica. Jing in jang v prostoru in času. Ko gledaš celostno, ni dimenzije, je celota, gibanje, ki ni vzročno in s tem posledično.
Dimenzijo ti ustvari tvoja misel, zaradi lastnega obstoja.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6637 - 27.12.2009 at 09:52:17
 
Quote:
In koliko neočitnih vzrokov moraš spregledati ali ne opaziti, da se dokončno dokoplješ do očitnega vzroka?

Dokler boš ločeval, se boš le izgubljal v svoji filozofiji.
Vzrok je hkrati tudi posledica in posledica je hkrati tudi vzrok.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6638 - 27.12.2009 at 10:01:29
 
Quote:
Kdo ali kaj je torej vzrok za ta (moj) vzrok in posledico?

Bamby,
Vse vzroke in posledice pripiši sebi.
Če ti bo uspelo priti vsaj do sebe in odgovore najti v sebi, boš že pravi razsvetljeni mojster. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6639 - 27.12.2009 at 10:04:13
 
Quote:
Evo tukaj intervju od Alojza. Zal v skenirani obliki, ker nisem imel v tekstovni.

Sem mislil, da bo povedal kaj novega, česar še nisem prebral na PD.
Že pred nekaj meseci je obljubljal, da bo njegov generator sposoben ustvarjati uporabno  energijo....
Kako daleč je zdaj s tem ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6640 - 27.12.2009 at 12:12:21
 
Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin ... tam nekaj sem bral o vprašanju širjenja vesolja,  ... in potem se Alojz sklicuje na naše težko razumevanje, in primerja 4 barve igralnih kart , ki pa so itak plod dela negativnih sil na zblojeno človeštvo ki ne ve kaj bi samo z sabo, ... tko da, ... satan itaq  Tongue Grin

Jaaa, kar dobro ga je zavedel , ubogega Alojza, in po njem še vse tiste ki so mu nasedli kot ladje na suhem ... žal ... tko to je .

Ampak pustmo to, ... se bo že izkazalo še vse , who is who ...


Dajmo našega samooklicano domnevnega "vsevednega" Alojzija, ali pa njegove "vsevedne" sledilce po njem vprašati, :

KDO JE UZAKONIL te NARAVNE ZAKONE ?

( p.s.  z veliko sem napisal samo zato , da se lažje prebere, da nebo kdo kaj narobe razumel)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6641 - 27.12.2009 at 13:28:48
 
Quote:
KDO JE UZAKONIL te NARAVNE ZAKONE ?

Jaz sicer nimam pojma.
Mislim pa, da dokler ne bo človek razumel sebe, je še manj možnosti, da bo razumel ves svet.

Če se podaš v potovanje v sebe in iskanjem za tem kdo si, ti enostavno v tem življenju zmanjka časa, še za to, da bi filozofiral o stvarniku. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6642 - 27.12.2009 at 14:13:42
 
Boštyxz wrote on 27.12.2009 at 12:12:21:
KDO JE UZAKONIL te NARAVNE ZAKONE ?



Mojzes preko razuma. Zakone postavlja razum, sklicujoč se na znanje. Tudi pater Lorber jih je postavljal s svojim ubogim razumom.

Dobro, ti si se raje lotil postavljanja križa, vendar obupal. Bo že.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6643 - 27.12.2009 at 16:09:32
 
Bosty zakaj sprasujes 10x isto!? Ce nisi sposoben dojeti, da ni NOBEDEN postavil naravne zakonitosti, od vedno je tako! To je nekaksna podlaga- realnost znotraj katere pa ljudje postavljajo, sanjarijo in si izmisljujejo svoje zakone ki pa nimajo nobene konkretne veze z naravno zakonitostjo. Za boljso predstavo, ce vsi ljudje izginemo bo naravna zakonitost se naprej, medtem ko tvoja vera kot da jo nikdar ni bilo, no saj jo tudi v resnici ni samo v tvoji glavi je. Tako bolece spoznanje da si sam, da ni bogca nad nami, zato tudi noces tega razumeti in te tako moti, ampak je edino popolnoma verjetno ane? Bos ze enkrat verjetno v drugem zivljenju dojel. Kaj si mislil da bo resnica prikrojena tvojim ego zeljam?

Robi wrote on 27.12.2009 at 13:28:48:
Quote:
KDO JE UZAKONIL te NARAVNE ZAKONE ?

Jaz sicer nimam pojma.
Mislim pa, da dokler ne bo človek razumel sebe, je še manj možnosti, da bo razumel ves svet.

Če se podaš v potovanje v sebe in iskanjem za tem kdo si, ti enostavno v tem življenju zmanjka časa, še za to, da bi filozofiral o stvarniku. Smiley


Robi, fora je v tem da Bosti samo filozofira brez podlage in ja o taksnemu stvarniku lahko samo filozofiras. Stvarnik je ze v osnovi faljena beseda, ker prikeze nadbitje z izlolirano zavestjo, lepsi izraz je vesolje, narava ali stvarstvo.

Tudi sam sem tako vcasih mislil, ampak spoznavanje sebe je spoznavanje stvarnika... enostavno, samo filozofije ne smes vpletati. In popolnoma drzi da dokler clovek ne bo razumel sebe tudi vsega sveta ne bo, si si ze sam v bistvu odgovoril, enostavno ko popolnoma razumes sebe (zato si ENO s stvarnikom) razumes stvarstvo  Wink
Back to top
« Last Edit: 28.12.2009 at 00:45:53 by Etrex »  

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6644 - 28.12.2009 at 07:06:18
 
Etrex wrote on 27.12.2009 at 00:23:53:
Bamby kaj si s stola padu? Ti mislis da se bom igral neke tvoje politicne igrice.

Model meni pravis "ni vprasanje"?  Grin Roll Eyes

Kaj pravis na to da bi si kar sam odgovoril na tvoja vprasanja?

Ce pa se ne bi rad pogovarjal sam s sabo, lahko poves kaj je zate neeticnega, mogoce socasnost vzroka in posledice?

Vecina tu vse neeticno prelaga na boga, pol pa to kle sprasujes, kjer je bilo receno da obstaja etika samo v cloveku kot najvisjemu in tako najvisje odgovornemu vesoljnemu samoizrazu.

Lepo je razvidno da si dalec od stvari, tvoj namen je samo neke tvoje politicno- besedne igrice.

Raje povej kaj pametnega kr si tko pameten, da kar bambike okrog poskakavajo.


Res je, priznam, da sem daleč od "stvari", zato pa sem tebe spraševal, ker si ti očitno zelo blizu "stvari", vendar razen tvojega puhloglavega duhovičenja nisem dobil niti enega odgovora od tebe.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 441 442 443 444 445 ... 764