Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 443 444 445 446 447 ... 764
(Read 1279184 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6660 - 29.12.2009 at 18:14:06
 
Quote:
Poglej si poste za nazaj pa bos videl, ker mislijo da je zavest neodvisna od telesa

Moj zgornji primer o jajcu in kuri, govori o tem ,da je nemogoče, da bi bilo kaj popolnoma neodvisno. Smiley Saj vzrok in posledica pogojujeta bivanje.

Razen, če zavest obstaja izven časa in teh dimenzij, ki se jih zavedamo.
O tem pa težko kaj rečem....
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6661 - 29.12.2009 at 20:43:47
 
@etrex

Jaz ti dam konkretne primere ti pa mi buce prodajas in seveda mi ne das prakticnega primera ker ga nimas. Se vec niti ne ves o cem blefiras, ti je sploh jasno kaj je zavest?

Se enkrat bom ponovil pol se mi ne da vec! Clovek je bil popolnoma zdrav samozaveden, ta oseba je imela prometno nesreco- poskodba mozganov, posledicno se skora NEzaveda sveta okrog sebe, ne NEzaveda se ljudi ki se jih prej, sebe se skoraj ne zaveda potrebuje oskrbo kot otrok pri treh letih!!! Otrok pri treh letih nima se samozavedanja, ker se nima razvitih mozganov.

Verjetno ti ne rabim razlagati, da je to resnica, ali pac (tako je to forum o duhovnosti in se najdeste tudi taksni primerki)? Vse ti pove zgornji primer da so mozgani potrebni za (samo)zavedanje, ti pa kar nabivas neumnosti, si vztrajen v mesanju dreka kaj? [/quote]





stem se strinjam da so možgani potrebni za samozavedanje ne strinjam se pa s tem če so možgani poškodovani da je zavest tudi poškodovana.
povej mi kako poškuduješ prazen prostor?

pa glede tvojih konkretnih primerov povej kako veš da se ta tip ne zaveda , si bil v njegovi zavesti ali si sklepal samo po njegovi navidezni reakciji ki je naloga možganov.





Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6662 - 29.12.2009 at 21:04:44
 
Quote:
ti je sploh jasno kaj je zavest?

Čeprav vprašanje ni mamenjeno meni, priznam, da mi ni jasno kaj je zavest.
Zavedanje bi naj bilo to, ko rečem "jaz sem". Ampak od kod pride zavedanje in kako nastane ?
Ali zavest nastane tako, da opazuje sebe preko telesa ? A je zavest vso to bivanje in vesolje in tako zaradi učinka ogledala, ko človek biva v tem vesolju, pride do zavedanja ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6663 - 29.12.2009 at 22:04:17
 
Robi wrote on 29.12.2009 at 21:04:44:
Quote:
ti je sploh jasno kaj je zavest?

Čeprav vprašanje ni mamenjeno meni, priznam, da mi ni jasno kaj je zavest.
Zavedanje bi naj bilo to, ko rečem "jaz sem". Ampak od kod pride zavedanje in kako nastane ?
Ali zavest nastane tako, da opazuje sebe preko telesa ? A je zavest vso to bivanje in vesolje in tako zaradi učinka ogledala, ko človek biva v tem vesolju, pride do zavedanja ?

če rečeš jaz sem je zavedanje individualne zavesti ki nastane možganih tako kot misel 'jaz sem'.
ko umre ego ta individualna zavest izgine v kozmično zavest to kar resnično Si,torej ta misel 'jaz sem' izgine niti se ne moreš zavedati sebe ker psihološko umreš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6664 - 30.12.2009 at 10:27:23
 
Torej obstaja individualna in kozmična zavest ?
Individualna ima omejen rok trajanja, ki je vezan na možgane...kozmična pa traja dokler traja to vesolje.
Ali to pomeni, da je na nivoju kozmične zavesti vse eno in ni individualnosti ?

Ali se kozmična zavest odraža v vsakem bitju, realizacija te zavesti pa je odvisna od možganov ?
Ali pa ko individualna umre, ne ostane nič od nje ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6665 - 30.12.2009 at 11:25:25
 
Robi wrote on 29.12.2009 at 21:04:44:
Quote:
ti je sploh jasno kaj je zavest?

Čeprav vprašanje ni mamenjeno meni, priznam, da mi ni jasno kaj je zavest.
Zavedanje bi naj bilo to, ko rečem "jaz sem". Ampak od kod pride zavedanje in kako nastane ?
Ali zavest nastane tako, da opazuje sebe preko telesa ? A je zavest vso to bivanje in vesolje in tako zaradi učinka ogledala, ko človek biva v tem vesolju, pride do zavedanja ?

Zavedanje nikoli ne nastane, ker je osnovna bit vsega kar obstaja, osnovno prapočelo, če hočeš. In zavest je najprej, potem pa vse ostalo kar je manifestiranega v materialnem vesolju. Če hočeš, zavest je energija Boga in nič drugače.

Zakaj je toliko zmede: zato ker trenutno zavest špila eno igro. In špila igro, da je človek, in špila igro, da zavest izvira iz telesa in da je odvisna od telesa, samo še vsak Buda in Jezus so ugotovili, da je to samo Maya, oz. iluzija, ki se trenutno vrši na Zemlji - je pač en aspekt zavesti, da lahko v precejšnji meri pozabi nase in se pretvarja, da je človek.

Zato še enkrat: najprej je zavest in pred to zavestjo pleše materialno telo. Potem pa po mojem mišljenju zavest igra svojo lastno igro, ko ustvari iluzijo, da izhaja iz telesa. In potem človek "živi" v prepričanju, da je telo in je celo življenje vezan na telo in vse kar telo zahteva. In nekateri med nami se seveda potem grejo igro, ki se kliče duhovnost, ki je prebuditi se zopet v svojo pravo naravo. In delamo to in ono, v prepričanju, da mi delamo vse to, pa je vse v resnici le igra zavesti, ki se pač igra, da je omejena na telo. In ji je v nekem trenutku tega zadosti in puf, se spet razširi in spet je.

Zato PD nikoli ne more uspeti, ker se ukvarja s telesom: PD zagovarja stališče, da telo ustvarja zavest, zato je telo potrebno "razširiti", da bo sprejelo več "zavesti", to se pa naredi s kloniranjem in podobno.

Ampak dejansko nič nima opraviti s telesom, zato je napačno zagovarjati stališče, da bo PD nekoč lahko pomagal ljudem, ker je to samo zavajanje. Hja, ampak vse je samo igra zavesti, kjer se zavest igra z idejo PD-ja, in je to pač spet neka igra. Za nekatere, ki hočejo verjeti, da so telo in bodo to stanje izkušali še naprej, ker ga potencirajo. Nekateri pa smo spregledali to utvaro in nočemo imeti nič s PD-jem, nas ne zanimajo njegove teorije, nas ne zanima kloniranje, etc.

Je pa res, da je to pomembna točka: ker nekateri lahko tudi rečejo, da zavest sicer je in vedno bo, ampak da se izraža le preko telesa. Po mojem pa niti to ne drži, in se zavest samo "umetno" zreducira na nivo telesa, dokler pač igra to svojo igro - Mayo, samsaro, a je v resnici vedno prosta tudi delovanja telesa in vsega, v komi kot je omenil Etrex pa samo špila svojo igro, da se kao več ne zaveda, oz. če se možgani poškodujejo. To je po mojem samo igra, prek katere se zavest prepriča, da je za "samozavedanje" odvisna od telesa. To se meni vedno bolj dozdeva, da je samo igra in da se naposled tudi ta konča.

Howg
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6666 - 30.12.2009 at 11:55:41
 
Robi wrote on 30.12.2009 at 10:27:23:
Torej obstaja individualna in kozmična zavest ?
Individualna ima omejen rok trajanja, ki je vezan na možgane...kozmična pa traja dokler traja to vesolje.
Ali to pomeni, da je na nivoju kozmične zavesti vse eno in ni individualnosti ?

Ali se kozmična zavest odraža v vsakem bitju, realizacija te zavesti pa je odvisna od možganov ?
Ali pa ko individualna umre, ne ostane nič od nje ?

obstaja samo kozmična zavest individualna zavest je iluzija.
kozmična zavest je večnost nima roka trajanja.
nič ni ločeno od kozmične zavesti niti nobeno bitje tega sveta.
umre ego(misel) ne zavest oz.ideja o ločenosti.
ja možgani so potrebni da se zavedaš zavesti,ker praznega prostora se ne moreš zavedati dokler ni postavljen objekt v prostor.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6667 - 30.12.2009 at 12:11:48
 
lepo si reku The One Who Writes


bom še jest lonček prstavu
Tongue




Robi wrote on 30.12.2009 at 10:27:23:
Torej obstaja individualna in kozmična zavest?

pomoje da ja
rang
individualna se odloči in se razloči od kozmične
do nekega dela/procenta - ta del predstavlja pol ego, pa osebnost in kar sledi telesnega oz tega
del individualizirane zavesti je ves čas povezan s kozmično ampak na žalost preko ega, osebnosti, intelekta ipd sranj ki jih ima telo, kot del zemlje ... še dobr da ma tud intuicijo
Tongue

Quote:
Individualna ima omejen rok trajanja, ki je vezan na možgane...kozmična pa traja dokler traja to vesolje.

pomoje to ni glih tko
individualna zavest ma omejen rok trajanja samo z rokom trajanja kozmične zavesti ... in to ni nujno trajanje tega vesolja ...

Quote:
Ali to pomeni, da je na nivoju kozmične zavesti vse eno in ni individualnosti ?

na nek način si tm hrati individualen, ker imaš izkušnjo, ker si jo kle dubu; in hkrati si eno - od prej ...
naslednji nivo 'evolucije' tebe, bo mogoče nadaljnje iskanje izkušenj, ali pač vrnitev v izvor ...


Quote:
Ali se kozmična zavest odraža v vsakem bitju, realizacija te zavesti pa je odvisna od možganov ?
Ali pa ko individualna umre, ne ostane nič od nje ?

odraža se tud v ne-bitjih, poleg bitij
da kozmična zavest lahko uporablja možgane, se mora prej odločit da se razloči ... da postane individualna ...
možgani so samo procesor, ki signale duha spreminja v delovanje telesa - materije ...
ko telo umre, gre zavest nazaj proti izvoru
nekak čist nazaj ne moreš, se prej ustavš
te karma ustavi
Tongue
in morš pridet nazaj, karmo razrešt
loop
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6668 - 30.12.2009 at 12:57:02
 
Quote:
Zavedanje nikoli ne nastane, ker je osnovna bit vsega kar obstaja, osnovno prapočelo, če hočeš. In zavest je najprej, potem pa vse ostalo kar je manifestiranega v materialnem vesolju. Če hočeš, zavest je energija Boga in nič drugače.

Torej v tej točki drži PD, ko govori o akumuliranem in realiziranem ?
Quote:
Zakaj je toliko zmede: zato ker trenutno zavest špila eno igro. In špila igro, da je človek, in špila igro, da zavest izvira iz telesa in da je odvisna od telesa,

Ampak, če ni materializiranega, potem tudi ni akumuliranega...ali to za zavest ne velja ?
Torej se vprašam ali lahko obstaja bog ali njegova energija brez realizacije ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6669 - 30.12.2009 at 12:59:26
 
TRIJE OPAZOVANI DOGODKI:
(morda v pomoč vsem nam, ki bi radi dvignili oz. razumeli pravo naravo zavesti)

1.) Če se usedete na stol (običajno stanje, meditacija): Če dobro pogledate navznoter, a začutite, da je telo votlo ali ne?

2.) Ste pri miru, gledate navznoter: odločite se, da boste premaknili npr. roko. Dajte mi povedat, če lahko natančno določite iz kje dejansko pride komanda za premik roke?  Shocked

3.) Sedite na stolu, oči zaprte, gledate navznoter: ali lahko natančno določite točko iz katere se zavedate?

Was meinen Sie?
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6670 - 30.12.2009 at 13:08:07
 
Robi wrote on 30.12.2009 at 12:57:02:
Quote:
Zavedanje nikoli ne nastane, ker je osnovna bit vsega kar obstaja, osnovno prapočelo, če hočeš. In zavest je najprej, potem pa vse ostalo kar je manifestiranega v materialnem vesolju. Če hočeš, zavest je energija Boga in nič drugače.

Torej v tej točki drži PD, ko govori o akumuliranem in realiziranem ?

Ja, seveda, sej to ni problem PD-ja. Obstaja Zavest (recimo akumulirano) in potem kar je materializirano (realizirano), samo PD pravi, da se kao Zavest lahko zaveda same sebe samo preko telesa. To pa jaz sedaj mislim, da ne more držati - in je to sedaj ta igra MAYA ki se odvija - da je zavest odvisna od telesa, samo po mojem, da ne more nikoli biti odvisna od česarkoli.

Robi wrote on 30.12.2009 at 12:57:02:
Quote:
Zakaj je toliko zmede: zato ker trenutno zavest špila eno igro. In špila igro, da je človek, in špila igro, da zavest izvira iz telesa in da je odvisna od telesa,

Ampak, če ni materializiranega, potem tudi ni akumuliranega...ali to za zavest ne velja ?
Torej se vprašam ali lahko obstaja bog ali njegova energija brez realizacije ?


Po mojem mišljenju seveda obstaja oboje in oboje je točno to kar je. Samo ne morem nekako sprejeti, da bi morala biti zavest omejena s čimerkoli, še najmanj pa s telesom - ker če rečeš, da zavest potrebuje telo, da bi se zavedala potem je to neke vrste huda omejitev in se zavest pač zaevda toliko dolgo kot traja telo. Kot trdi PD, kjer se Alojz trudi, da bi izpopolnil proces kloniranja. Po mojem je samo trenutno tako igra, da se zavest pretvarja, kot da je odvisna in povezana s telesom, samo ne vem, če je res tako. Oziroma ne vem, če zavest gleda nekako "ven" iz telesa, oz. da nosi to telo in se potem zaveda preko čutev, ali pa da se telo že v osnovi nahaja v polju zavesti in samo nekako pleše pred njo, trenutno se pa zavest pretvarja, da telo hudo hudo potrebuje. Ne vem, to je samo moje videnje.

Lp
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6671 - 30.12.2009 at 13:13:40
 
Quote:
Zato PD nikoli ne more uspeti, ker se ukvarja s telesom: PD zagovarja stališče, da telo ustvarja zavest, zato je telo potrebno "razširiti", da bo sprejelo več "zavesti", to se pa naredi s kloniranjem in podobno.

Ampak dejansko nič nima opraviti s telesom,

Ampak, če zavest nima nič opraviti s telesom, od kod potem karma o kateri piše Gape ?

Bom dal en primer.....Da telo tudi vpliva na zavest.
Otrok, dokler ne pride v puberteto, se ne zaveda svoje spolne vzgoje, se ne zaveda sramežljivosti in nekaterih občutkov. Ko pa se v telesu zgodijo hormonske spremembe, se začne zavedati tudi tistega, česar prej za zavest ni obstajalo.
Kar pomeni, da je telo omogočilo zavesti, da se zaveda širšega spektra.
Torej zavest je omejena s čutili ali senzorji, ki omogočajo sprejemanje in zavedanje dimenzij.
Kar utemeljuje tudi trditev, da je zavest v vsem, odraža pa se različno pač glede na samo stvar.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6672 - 30.12.2009 at 13:16:38
 
Quote:
Po mojem mišljenju seveda obstaja oboje in oboje je točno to kar je. Samo ne morem nekako sprejeti, da bi morala biti zavest omejena s čimerkoli, še najmanj pa s telesom - ker če rečeš, da zavest potrebuje telo, da bi se zavedala potem je to neke vrste huda omejitev in se zavest pač zaevda toliko dolgo kot traja telo.

Vse je odvisno od tega, kako definiraš zavest.
Če uporabim trditev, da obstaja individualna in kozmična zavest, potem kozmična zavest ne umre s telesom.
Ker obstajajo različne teorije o tem, kaj je zavest, obstajjajo tudi različne teorije, ki so iz tega izpeljane.
Seveda so to le moja razmišljanja in predvidevanja....Kaj je res..pa ne vem...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6673 - 30.12.2009 at 13:24:33
 
El Pesnik wrote on 30.12.2009 at 12:59:26:
TRIJE OPAZOVANI DOGODKI:
(morda v pomoč vsem nam, ki bi radi dvignili oz. razumeli pravo naravo zavesti)

1.) Če se usedete na stol (običajno stanje, meditacija): Če dobro pogledate navznoter, a začutite, da je telo votlo ali ne?

2.) Ste pri miru, gledate navznoter: odločite se, da boste premaknili npr. roko. Dajte mi povedat, če lahko natančno določite iz kje dejansko pride komanda za premik roke?  Shocked

3.) Sedite na stolu, oči zaprte, gledate navznoter: ali lahko natančno določite točko iz katere se zavedate?

Was meinen Sie?

Zanimiv primer, ki po mojem kaže razlog, zakaj smo tako navezani na telo in mislimo, da je to vse, kar smo.
Čeprav se spet sprašujem, a bi se zavedali česa, če ne bi bilo telesa...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6674 - 30.12.2009 at 13:31:14
 
Quote:
Po mojem mišljenju seveda obstaja oboje in oboje je točno to kar je. Samo ne morem nekako sprejeti, da bi morala biti zavest omejena s čimerkoli, še najmanj pa s telesom - ker če rečeš, da zavest potrebuje telo,

V mislih se mi ob tem porajajo ideje o ogledalu...Sprešujem se, a bi se jaz zavedal kakšen sem, če se nikoli ne bi videl v ogledalu ?

Po drugi strani pa se lahko sprašujem ali zavest rabi koga, da bi se zavedala, če je pa že po defaultu zavest ....
Ampak kaj je smisel vseh teh iger in kdo rabi zavest, če ni to zavest sama ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 443 444 445 446 447 ... 764