Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 444 445 446 447 448 ... 764
(Read 1279346 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6675 - 30.12.2009 at 13:51:18
 
El Pesnik wrote on 28.12.2009 at 08:34:32:
PD se sicer bere kot še kar zanimiva zgodba, a je že v osnovi obsojena na propad. Alojz stalno zagovarja tezo, da bo njegovo sporočilo preživelo njega samega, samo to niti približno ni res. PD živi in umre z Alojzem, je njegova stvaritev, ki bi jo on rad razširil na kar vse ljudi, pri čemer ne priznava obstoja drugih modrecev, kar je že samo po sebi problem, a seveda krvavo potrebno, če naj se sam s svojim naukom dvigne nad vse ostalo.

Glavna zmota PD-ja po meni je že v tem, da Alojz zagovarja stališče, da telo ustvarja zavedanje, da je torej zavedanje le posledica delovanja telesa in da s prenehanjem telesa preneha tudi zavedanje. To je pa seveda diametralno nasprotna pozicija vsemu kar je katerikoli modrec do sedaj delil s svetom - namreč da je najprej zavedanje pred katerim se opazuje delovanje telesa. Telo je samo po sebi mrtva materija, ne more ustvariti zavedanja.

In potem je celoten PD osnovan na tej telesni predpostavki, iz česar sledi, da je potrebno telo klonirati, ob smrti dušo (sapo ki zapušča telo 30 min po smrti) prenesti v novo telo, ki se bo na ta način spominjalo prejšnje eksistence in posledično bo imel novi človek več možnosti za dvig nad materijo in bo tako premagal vse tegobe. To obljublja in zagovarja PD, vse seveda na podlagi teorije telesnosti.  

Lp


heh, itak, da so zgrešil/sfalil že v osnovi , ... ker brez energije ni materije , ... na srečo našo  Smiley

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6676 - 30.12.2009 at 13:58:23
 
Robi wrote on 30.12.2009 at 13:13:40:
Quote:
Zato PD nikoli ne more uspeti, ker se ukvarja s telesom: PD zagovarja stališče, da telo ustvarja zavest, zato je telo potrebno "razširiti", da bo sprejelo več "zavesti", to se pa naredi s kloniranjem in podobno.

Ampak dejansko nič nima opraviti s telesom,

Ampak, če zavest nima nič opraviti s telesom, od kod potem karma o kateri piše Gape ?

Bom dal en primer.....Da telo tudi vpliva na zavest.
Otrok, dokler ne pride v puberteto, se ne zaveda svoje spolne vzgoje, se ne zaveda sramežljivosti in nekaterih občutkov. Ko pa se v telesu zgodijo hormonske spremembe, se začne zavedati tudi tistega, česar prej za zavest ni obstajalo.
Kar pomeni, da je telo omogočilo zavesti, da se zaveda širšega spektra.
Torej zavest je omejena s čutili ali senzorji, ki omogočajo sprejemanje in zavedanje dimenzij.
Kar utemeljuje tudi trditev, da je zavest v vsem, odraža pa se različno pač glede na samo stvar.

karma je ideja uma
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6677 - 30.12.2009 at 13:59:40
 
Boštyxz wrote on 30.12.2009 at 13:51:18:
El Pesnik wrote on 28.12.2009 at 08:34:32:
PD se sicer bere kot še kar zanimiva zgodba, a je že v osnovi obsojena na propad. Alojz stalno zagovarja tezo, da bo njegovo sporočilo preživelo njega samega, samo to niti približno ni res. PD živi in umre z Alojzem, je njegova stvaritev, ki bi jo on rad razširil na kar vse ljudi, pri čemer ne priznava obstoja drugih modrecev, kar je že samo po sebi problem, a seveda krvavo potrebno, če naj se sam s svojim naukom dvigne nad vse ostalo.

Glavna zmota PD-ja po meni je že v tem, da Alojz zagovarja stališče, da telo ustvarja zavedanje, da je torej zavedanje le posledica delovanja telesa in da s prenehanjem telesa preneha tudi zavedanje. To je pa seveda diametralno nasprotna pozicija vsemu kar je katerikoli modrec do sedaj delil s svetom - namreč da je najprej zavedanje pred katerim se opazuje delovanje telesa. Telo je samo po sebi mrtva materija, ne more ustvariti zavedanja.

In potem je celoten PD osnovan na tej telesni predpostavki, iz česar sledi, da je potrebno telo klonirati, ob smrti dušo (sapo ki zapušča telo 30 min po smrti) prenesti v novo telo, ki se bo na ta način spominjalo prejšnje eksistence in posledično bo imel novi človek več možnosti za dvig nad materijo in bo tako premagal vse tegobe. To obljublja in zagovarja PD, vse seveda na podlagi teorije telesnosti.  

Lp


heh, itak, da so zgrešil/sfalil že v osnovi , ... ker brez energije ni materije , ... na srečo našo  Smiley

Lp + #

no bošte de ne boš preveč pametoval
saj je materija tud energija če še ne veš
poglej jo bolj podrobno pa boš videl
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6678 - 30.12.2009 at 14:03:47
 
El Pesnik wrote on 30.12.2009 at 13:08:07:
Robi wrote on 30.12.2009 at 12:57:02:
Quote:
Zavedanje nikoli ne nastane, ker je osnovna bit vsega kar obstaja, osnovno prapočelo, če hočeš. In zavest je najprej, potem pa vse ostalo kar je manifestiranega v materialnem vesolju. Če hočeš, zavest je energija Boga in nič drugače.

Torej v tej točki drži PD, ko govori o akumuliranem in realiziranem ?

Ja, seveda, sej to ni problem PD-ja. Obstaja Zavest (recimo akumulirano) in potem kar je materializirano (realizirano), samo PD pravi, da se kao Zavest lahko zaveda same sebe samo preko telesa. To pa jaz sedaj mislim, da ne more držati - in je to sedaj ta igra MAYA ki se odvija - da je zavest odvisna od telesa, samo po mojem, da ne more nikoli biti odvisna od česarkoli.

Robi wrote on 30.12.2009 at 12:57:02:
Quote:
Zakaj je toliko zmede: zato ker trenutno zavest špila eno igro. In špila igro, da je človek, in špila igro, da zavest izvira iz telesa in da je odvisna od telesa,

Ampak, če ni materializiranega, potem tudi ni akumuliranega...ali to za zavest ne velja ?
Torej se vprašam ali lahko obstaja bog ali njegova energija brez realizacije ?


Po mojem mišljenju seveda obstaja oboje in oboje je točno to kar je. Samo ne morem nekako sprejeti, da bi morala biti zavest omejena s čimerkoli, še najmanj pa s telesom - ker če rečeš, da zavest potrebuje telo, da bi se zavedala potem je to neke vrste huda omejitev in se zavest pač zaevda toliko dolgo kot traja telo. Kot trdi PD, kjer se Alojz trudi, da bi izpopolnil proces kloniranja. Po mojem je samo trenutno tako igra, da se zavest pretvarja, kot da je odvisna in povezana s telesom, samo ne vem, če je res tako. Oziroma ne vem, če zavest gleda nekako "ven" iz telesa, oz. da nosi to telo in se potem zaveda preko čutev, ali pa da se telo že v osnovi nahaja v polju zavesti in samo nekako pleše pred njo, trenutno se pa zavest pretvarja, da telo hudo hudo potrebuje. Ne vem, to je samo moje videnje.

Lp

saj ni omejena s telesom to je samo ideja uma.
telo je isto energija vendar slow speed zavest je high speed.
zavest je prazen prostor telo pa je objekt.
zato je telo potrebno da se zavest zaveda sebe,ker če si samo prazen prostor kar resnično Si potem se ne moreš zavedati ker ni jaz-a niti telesa.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6679 - 30.12.2009 at 14:16:24
 
OMEN SAT wrote on 30.12.2009 at 13:59:40:
Boštyxz wrote on 30.12.2009 at 13:51:18:
El Pesnik wrote on 28.12.2009 at 08:34:32:
PD se sicer bere kot še kar zanimiva zgodba, a je že v osnovi obsojena na propad. Alojz stalno zagovarja tezo, da bo njegovo sporočilo preživelo njega samega, samo to niti približno ni res. PD živi in umre z Alojzem, je njegova stvaritev, ki bi jo on rad razširil na kar vse ljudi, pri čemer ne priznava obstoja drugih modrecev, kar je že samo po sebi problem, a seveda krvavo potrebno, če naj se sam s svojim naukom dvigne nad vse ostalo.

Glavna zmota PD-ja po meni je že v tem, da Alojz zagovarja stališče, da telo ustvarja zavedanje, da je torej zavedanje le posledica delovanja telesa in da s prenehanjem telesa preneha tudi zavedanje. To je pa seveda diametralno nasprotna pozicija vsemu kar je katerikoli modrec do sedaj delil s svetom - namreč da je najprej zavedanje pred katerim se opazuje delovanje telesa. Telo je samo po sebi mrtva materija, ne more ustvariti zavedanja.

In potem je celoten PD osnovan na tej telesni predpostavki, iz česar sledi, da je potrebno telo klonirati, ob smrti dušo (sapo ki zapušča telo 30 min po smrti) prenesti v novo telo, ki se bo na ta način spominjalo prejšnje eksistence in posledično bo imel novi človek več možnosti za dvig nad materijo in bo tako premagal vse tegobe. To obljublja in zagovarja PD, vse seveda na podlagi teorije telesnosti.  

Lp


heh, itak, da so zgrešil/sfalil že v osnovi , ... ker brez energije ni materije , ... na srečo našo  Smiley

Lp + #

no bošte de ne boš preveč pametoval
saj je materija tud energija če še ne veš
poglej jo bolj podrobno pa boš videl


Heh, no o tem sem razlagal že dlje časa nazaj . Logično da je .

Ampak je pa v napačni obliki .  

Glej , zgoraj namenoma nisem poleg energije dal v oklepaj še duh .

Štekaš zdaj kaj ?

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6680 - 30.12.2009 at 14:20:43
 
kje ti vidiš napačno obliko
to je sam ideja tvojga uma
ni ne napačna niti pravilna tisto ki si jo domišlja tvoj um.
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6681 - 30.12.2009 at 14:31:36
 
OMEN SAT wrote on 30.12.2009 at 14:03:47:
saj ni omejena s telesom to je samo ideja uma.
telo je isto energija vendar slow speed zavest je high speed.
zavest je prazen prostor telo pa je objekt.
zato je telo potrebno da se zavest zaveda sebe,ker če si samo prazen prostor kar resnično Si potem se ne moreš zavedati ker ni jaz-a niti telesa.

Ja, zanimivo, tole moram še predelat.

Ne vem, nekako se mi zdi, da je to še vseeno ena "potreba", ki mora biti izpolnjena. Ker iz tega sledi da potem, ko telo cicikrepne, se zavest nič več ne zaveda same sebe in je znova samo prazen prostor.  In zakaj bi potrebovala referenčno točko? Se mi zdi, da se že samo s tem zelo zooži.

Hja, da bi se zavedla same sebe ... Mogoče je to še vedno nek umski trik, ki hoče zavest zreducirat na relativni nivo, mogoče.
Lp
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6682 - 30.12.2009 at 14:40:30
 
El Pesnik wrote on 30.12.2009 at 14:31:36:
OMEN SAT wrote on 30.12.2009 at 14:03:47:
saj ni omejena s telesom to je samo ideja uma.
telo je isto energija vendar slow speed zavest je high speed.
zavest je prazen prostor telo pa je objekt.
zato je telo potrebno da se zavest zaveda sebe,ker če si samo prazen prostor kar resnično Si potem se ne moreš zavedati ker ni jaz-a niti telesa.

Ja, zanimivo, tole moram še predelat.

Ne vem, nekako se mi zdi, da je to še vseeno ena "potreba", ki mora biti izpolnjena. Ker iz tega sledi da potem, ko telo cicikrepne, se zavest nič več ne zaveda same sebe in je znova samo prazen prostor.  In zakaj bi potrebovala referenčno točko? Se mi zdi, da se že samo s tem zelo zooži.

Hja, da bi se zavedla same sebe ... Mogoče je to še vedno nek umski trik, ki hoče zavest zreducirat na relativni nivo, mogoče.
Lp


saj je ne potrebuje spet samo ideja uma
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6683 - 30.12.2009 at 14:43:23
 
OMEN SAT wrote on 30.12.2009 at 14:20:43:
kje ti vidiš napačno obliko
to je sam ideja tvojga uma
ni ne napačna niti pravilna tisto ki si jo domišlja tvoj um.

Jaz bi le namesto "domišlja", raje rekel, zaznava.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6684 - 30.12.2009 at 14:46:41
 
Quote:
Ne vem, nekako se mi zdi, da je to še vseeno ena "potreba", ki mora biti izpolnjena. Ker iz tega sledi da potem, ko telo cicikrepne, se zavest nič več ne zaveda same sebe in je znova samo prazen prostor.  In zakaj bi potrebovala referenčno točko? Se mi zdi, da se že samo s tem zelo zooži.

Se zoži, ampak po drugi strani pa če pogledaš, je ogromno realiziranih stvari, skozi katere se lahko zavest prepoznava ali samozaveda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6685 - 30.12.2009 at 14:50:48
 
Quote:
saj ni omejena s telesom to je samo ideja uma.
telo je isto energija vendar slow speed zavest je high speed.
zavest je prazen prostor telo pa je objekt.
zato je telo potrebno da se zavest zaveda sebe,ker če si samo prazen prostor kar resnično Si potem se ne moreš zavedati ker ni jaz-a niti telesa.

Mogoče pa zavesti manjka le dimenzija časa ?
Če je zavest high speed, torej izven časa in neskončna, realizirana energija pa je vezana na čas.
Drugega smisla zaenkrat ne vidim.... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6686 - 30.12.2009 at 15:04:21
 
Robi wrote on 30.12.2009 at 14:46:41:
Quote:
Ne vem, nekako se mi zdi, da je to še vseeno ena "potreba", ki mora biti izpolnjena. Ker iz tega sledi da potem, ko telo cicikrepne, se zavest nič več ne zaveda same sebe in je znova samo prazen prostor.  In zakaj bi potrebovala referenčno točko? Se mi zdi, da se že samo s tem zelo zooži.

Se zoži, ampak po drugi strani pa če pogledaš, je ogromno realiziranih stvari, skozi katere se lahko zavest prepoznava ali samozaveda.

samo v človeku
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6687 - 30.12.2009 at 15:06:03
 
Robi wrote on 30.12.2009 at 14:50:48:
Quote:
saj ni omejena s telesom to je samo ideja uma.
telo je isto energija vendar slow speed zavest je high speed.
zavest je prazen prostor telo pa je objekt.
zato je telo potrebno da se zavest zaveda sebe,ker če si samo prazen prostor kar resnično Si potem se ne moreš zavedati ker ni jaz-a niti telesa.

Mogoče pa zavesti manjka le dimenzija časa ?
Če je zavest high speed, torej izven časa in neskončna, realizirana energija pa je vezana na čas.
Drugega smisla zaenkrat ne vidim.... Smiley

nič ne manjka zavesti
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6688 - 30.12.2009 at 15:26:01
 
Če ji nič ne manjka, čemu pa potem vse te igrice zavesti in ozaveščanje....?
Kaj je smisel vsega tega ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #6689 - 30.12.2009 at 15:41:19
 
Quote:
In potem je celoten PD osnovan na tej telesni predpostavki, iz česar sledi, da je potrebno telo klonirati, ob smrti dušo (sapo ki zapušča telo 30 min po smrti) prenesti v novo telo

Po kloniranju res ni potrebe, saj PD hkrati trdi, da se prenaša genom in se tako razvija člvovek, z njim pa tudi zavest.

Kako pa bi naj prenesel dušo ?
A ni to prazen prostor ? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 444 445 446 447 448 ... 764