Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 17815 times)
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: KR' NEKI TOPIK!
Reply #30 - 07.08.2008 at 00:57:47
 
Ha, pa sem ga srečal...prejle je šel mimo in sem ga prec spoznal...od vedno sem želel biti njegov služabnik...in od vedno hočem da je on moj godpodar in da mi narekuje in me rešuje...

...a ne veste kdo je to?

...ja Bogec vendar, stvarnik, ki ga pozna tudi Bošte Cheesy

Zdaj mi je jasno, da je Bošte, moj brat, vedno govoril resnico...aleluja...

...jupiiii Smiley

P.S.
Sam zdej mi pa ni jasno, kaj naj v življenju počnem, ko pa bogec vse dela namesto mene... Sad
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: KR' NEKI TOPIK!
Reply #31 - 15.08.2008 at 09:23:25
 
Ena od velikih neumnosti, ki jih opažam v svetu je tudi tale naslednja:

Športnik leta in leta dobesedno muči in trpinči svoje telesce, se odreka ne vem čemu, tekmuje sam s sabo in z celim svetom, da bo ja prvi, da bo ja osvojil medaljo, tekmovalnost mu gleda že iz vsake pore in kaj se zgodi potem? Potem pa ta športnik osvoji nek turnir ali pa medaljo na olimpijskih igrah in izjavi naslednje: Joj, jaz se še ne zavedam prav dobro, kaj se mi je zgodilo. Joj, postal/a sem olimpijski prvak/inja a se v tem trenutku sploh še ne zavedam, kaj sem dosegla, po mojem me bo zadelo čez par dni, tednov, mescov, ne vem. Ampak res je, ne zavedam se še sploh kaj sem dosegel/la!!!!!!!  Shocked

Razlaga je naslednja: vsi ti športniki živijo v iluziji tekmovalnosti, da je "dobro" če človek tekmuje proti človeku. In potem leta in leta trenirajo, se odpovedujejo ne vem čemu, so pod stalno napetostjo ali jim bo uspelo ali jim ne bo, in na koncu ko vendar po silnih pritiskih le osvojijo "nekaj" vidijo da je osvojen naslov ali medalja le megla!!!! Ko jo le osvojijo, je to tako "prazno" in sploh ne obstaja, da vse kar ti bebci lahko izdavijo je: se še ne zavedam, kaj sem osvojil. Kaj sem naredil, zavedal se bom šele čez nekaj dni, tednov, etc.

To je taka idiotska traparija, da bi nekdo moral povedati tem športnikom kako zavedeni so!!!! Prvič se znotraj človeškega rodu naredi pregrada - človek tekmuje proti človeku in od tu izvirajo vse vojne in zlo in bedarije tega sveta, potem pa ti športniki niti toliko lastne integritete nimajo, da bi sprevideli, da je to za čimer se pehajo popolna megla in prevara, kar spoznajo ko končno le osvojijo naslov in potem ... ni kar nič od nič in veleumno izjavijo: jazst se pa še ne zavedam v celoti, kaj sem osvojil!!!!!! Kakšno zavajanje in pranje možganov na veliko ravneh!!

No, in to pričujoča traparija se megalomansko vrši ravno v tem trenutku v Pekingu. He he, le poslušajte izjave teh veleumov potem, ko osvojijo kakšno medaljo, hja, a ste slišali Saro Isakovič? Ona je tudi izjavila to ob osvojitvi srebrne medalje. Ampak to je tema - šport/tekmovalnost človek proti človeku - to je bistvo kozmične teme na tem našem planetu.  Cry

Lp, Poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: KR' NEKI TOPIK!
Reply #32 - 15.08.2008 at 12:25:27
 
Poet

Ja pravila ugotovitev'hospod Poet'. Problem je,da tudi tem bebcem vlada denar. Za denar, pa so ti bebci pripravljeni tudi lastno telo uničiti.Vsaka tekmovalnost,ki ne odrešuje življenja samega je zame čista neumnost.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: KR' NEKI TOPIK!
Reply #33 - 15.08.2008 at 13:04:56
 
Tekmovalnost ni nič drugega kot zavist. Je le lepše, sprejemljivejše poimenovanje za navadno fovšijo.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: KR' NEKI TOPIK!
Reply #34 - 15.08.2008 at 16:50:48
 
Poet wrote on 15.08.2008 at 09:23:25:
Ko jo le osvojijo, je to tako "prazno" in sploh ne obstaja, da vse kar ti bebci lahko izdavijo je: se še ne zavedam, kaj sem osvojil. Kaj sem naredil, zavedal se bom šele čez nekaj dni, tednov, etc.


Alojz in Sandib wrote on 15.08.2008 at 12:25:27:
Poet

Ja pravila ugotovitev'hospod Poet'. Problem je,da tudi tem bebcem vlada denar. Za denar, pa so ti bebci pripravljeni tudi lastno telo uničiti.Vsaka tekmovalnost,ki ne odrešuje življenja samega je zame čista neumnost.

Lp Alojz


Quote:
Tekmovalnost ni nič drugega kot zavist. Je le lepše, sprejemljivejše poimenovanje za navadno fovšijo.

Lp, Igor



Nekoč je nekdo rekel: "Le čevlje naj sodi kopitar", vendar to ne velja za balkansko vsevedne Prometejkovce. Ti trije posti zgoraj jasno izražajo stališča treh fašistov, ki vsiljujejo svoja bluzenja in svoje "netekmovalne" življenske vzorce, ki se kažejo v stotinah postov na tem forumu po vseh temah in na skoraj 200 straneh pod temo "Prometejevo darilo", vsem naokoli, kdor pa jih ne sprejema pa je za njih kmalu proglašen za zavistneža, bebca, ...
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: KR' NEKI TOPIK!
Reply #35 - 15.08.2008 at 17:07:06
 
Šest svetovnih rekordov, šest zmag, šest zlatih  olimpijskih kolajn (dosedaj) na letošnjih OI v Pekingu:

Quote:
Phelps le še dve zlati medalji od rekordaPeking, 15.08.2008, 08:19 | STA / J.Š.
Američan Michael Phelps je v disciplini 200 metrov mešano postavil nov svetovni rekord in osvojil že šesto zlato medaljo na letošnjih olimpijskih igrah.


...
Ameriški zvezdnik je zaenkrat nepremagljiv. (Foto: Reuters)

Quote:
Tudi sedmi dan plavalnih preizkušenj v olimpijski dvorani Vodna kocka v Pekingu je največ spoštovanja požel ameriški plavalec Michael Phelps. Poleg tega, da je v disciplini 200 metrov mešano osvojil novo zlato kolajno, tokrat že šesto, je na tej razdalji plaval še svetovni rekord, nekaj minut zatem pa je zmagal še v polfinalu na 100 metrov delfin.

Phelps je na teh igrah za zdaj nepremagljiv in bo, kot kaže, res izboljšal rekord rojaka Marka Spitza, to je sedem zlatih odličij na enih igrah. Phelps je v času novega svetovnega rekorda na 200 metrov mešano osvojil že šesto zlato v Pekingu, skupno pa se je zdaj z 12 zlatimi olimpijskimi kolajnami še utrdil na lestvici večnih, ko gre za kolajne z največjega športnega dogodka. Skupno jih ima z dvema bronastima iz Aten že 14. Le nekaj minut zatem je Phelps zmagal še v polfinalu na 100 metrov delfin. Srebrno odličje na 200 mešano je osvojil Madžar Laszlo Cseh, ki je bil še tretjič na teh igrah srebrn. Vsakič doslej je moral priznati premoč Phepsu, bron si je priplaval Ryan Lochte.


...

Quote:
Michael Phelps je v Pekingu osvojil že šest zlatih odličij. (Foto: Reuters)

"Zamenjal sem le zgornji del oblačila, si nataknil čevlje, vzel še plavalno kapo in očala in znova odhitel naprej. Časa ni bilo za nič drugega," je dejal Phelps, potem ko se je hitro vrnil s podelitve kolajne in odšel na polfinale 100 delfin. "Kolajno sem imel kar v žepu trenirke. Upam, da se bom zdaj lahko v teh 18 urah vsaj malo spočil, da bom pripravljen na jutrišnjih 100 metrov delfin," je še dodal najboljši plavalec na svetu.

Poleg discipline 200 metrov mešano za moške so bile na sporedu še tri končne odločitve. Na 200 metrov hrbtno pri moških sta se za zlato udarila Američana Ryan Lochte in Aaron Peirsol, ki sta se nedavno tega kosala že, ko je šlo za svetovne rekorde. Ta je padel tudi danes, zlato pa si je priplaval Lochte, ki je danes dvakrat stal na odru za zmagovalce. Piersol se je moral zadovoljiti s srebrom. Zelo dobro je v tej disciplini nastopil tudi Rus Arkadij Vjačanin, ki je večji del tekme vodil, nato pa na koncu popustil, a vseeno osvojil bronasto odličje.

http://24ur.com/sport/peking2008/phelps-le-se-dve-zlati-medalji-od-rekorda.html?...
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: KR' NEKI TOPIK!
Reply #36 - 15.08.2008 at 17:42:29
 
Bamby

Ti, pa še kar jokaš na svoji sliki. Pojdi na OI gozdnih tekačev- bele garde in črnosrajčnikov.Pa še  črnomašnike vzami s sabo.
Ali te spet špika,ko se ti meša? Ali bereš mogoče Mladino, tvoje 'priljubljeno' čtivo. Bamby na pregled, h kakšnemu konjedercu!

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: KR NEKI TOPIC!
Reply #37 - 15.08.2008 at 21:41:23
 
Saj je čisto enostavno to s športniki in tekmovalnostjo, ki je povsod prisotna ne samo v športu. Materialni dosežki  in gnanje za njimi ne prinesejo pravega zadovoljstva.  Zadovoljstvo ki ga dajo je le kratkoročno, potem pa pride spet gnanje za novimi dosežki in nova iluzija.  To pa zato, ker mora biti zadovoljstvo v nas samih in ne v iskanju dosežkov in občutka zadovoljstva odvisnega od dogodkov zunaj nas.                    Lep pozdrav
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: KR NEKI TOPIC!
Reply #38 - 15.08.2008 at 23:14:06
 
Quote:
Saj je čisto enostavno to s športniki in tekmovalnostjo, ki je povsod prisotna ne samo v športu. Materialni dosežki  in gnanje za njimi ne prinesejo pravega zadovoljstva.  Zadovoljstvo ki ga dajo je le kratkoročno, potem pa pride spet gnanje za novimi dosežki in nova iluzija.  To pa zato, ker mora biti zadovoljstvo v nas samih in ne v iskanju dosežkov in občutka zadovoljstva odvisnega od dogodkov zunaj nas.                    Lep pozdrav

Saj to je glavni problem, pehanje za zadovoljstvom, ki postane užitek. Zadovoljstvo je kratkotrajni občutek, ki te zapolni in se potem preko spomina shrani in postane užitek. Užitek je vedno v preteklosti in misel ga preko spomina hoče ponovno izkusiti. Podoživljaš vedno stara izkustva-občutke, misel jih primerja s spominom in zahteva boljše in večje saj jih pozna. Užitek je tako kot sreča, vedno je v preteklosti.
Temu zadovoljstvu v nas samih, pravim veselje. Veselje ni vezano na čas. Za veselje ni potrebno uporabljti misli, obstaja v je kar je.

Lep pozdrav, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: KR NEKI TOPIC!
Reply #39 - 16.08.2008 at 00:20:02
 
Quote:
Saj je čisto enostavno to s športniki in tekmovalnostjo, ki je povsod prisotna ne samo v športu. Materialni dosežki  in gnanje za njimi ne prinesejo pravega zadovoljstva.  


Analogno kot tvoje pisanje na tem forumu.

Quote:
Zadovoljstvo ki ga dajo je le kratkoročno, potem pa pride spet gnanje za novimi dosežki in nova iluzija.  


... in tvoj nov post na tem forumu. ...  in nova iluzija.

Quote:
To pa zato, ker mora biti zadovoljstvo v nas samih in ne v iskanju dosežkov in občutka zadovoljstva odvisnega od dogodkov zunaj nas.                    Lep pozdrav



In tvoje zadovoljstvo mora biti v tebi in ne v tvojem pisanju na ta  forum.


Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: KR NEKI TOPIC!
Reply #40 - 16.08.2008 at 00:27:00
 
Quote:
Quote:
Saj je čisto enostavno to s športniki in tekmovalnostjo, ki je povsod prisotna ne samo v športu. Materialni dosežki  in gnanje za njimi ne prinesejo pravega zadovoljstva.  Zadovoljstvo ki ga dajo je le kratkoročno, potem pa pride spet gnanje za novimi dosežki in nova iluzija.  To pa zato, ker mora biti zadovoljstvo v nas samih in ne v iskanju dosežkov in občutka zadovoljstva odvisnega od dogodkov zunaj nas.                    Lep pozdrav

Saj to je glavni problem, pehanje za zadovoljstvom, ki postane užitek.



Liberalno je, da se vidva ukvarjata s svojimi užitki in ne "modrujeta" kako so drugi nesrečni in prazni, ker se ukvarjajo s svojimi užitki, in druge pustita v njihovi "nesreči".

Vem, samo to je pretežko razumeti fašistom kot ste prometejkovci.



Quote:
Zadovoljstvo je kratkotrajni občutek, ki te zapolni in se potem preko spomina shrani in postane užitek. Užitek je vedno v preteklosti in misel ga preko spomina hoče ponovno izkusiti.



Užitek je vedno v sedanjosti, torej  tam kjer se nahaja človekova zavest (večno-sedaj, da boš lažje sokratno  razumel, tako kot te je učil vsevedni Alojz).
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: KR' NEKI TOPIK!
Reply #41 - 16.08.2008 at 00:30:53
 
Bambino, problem je, da se ti vedno nahajaš v preteklosti in tvoja hostna zavest tega sploh ne ve, saj se še zaveda ne.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: KR' NEKI TOPIK!
Reply #42 - 16.08.2008 at 00:32:05
 
Quote:
Bambino, problem je, da se ti vedno nahajaš v preteklosti in tvoja hostna zavest tega sploh ne ve, saj se še zaveda ne.

Lp, Igor



Vidim, da se strinjaš s tem kar sem napisal.  Smiley
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: KR' NEKI TOPIK!
Reply #43 - 16.08.2008 at 00:36:13
 
Bamby wrote on 16.08.2008 at 00:32:05:
Quote:
Bambino, problem je, da se ti vedno nahajaš v preteklosti in tvoja hostna zavest tega sploh ne ve, saj se še zaveda ne.

Lp, Igor



Vidim, da se strinjaš s tem kar sem napisal.  Smiley

Ja, res imaš velike probleme.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: KR NEKI TOPIC!
Reply #44 - 16.08.2008 at 00:45:52
 
Bamby wrote on 16.08.2008 at 00:27:00:
Užitek je vedno v sedanjosti, torej  tam kjer se nahaja človekova zavest (večno-sedaj, da boš lažje sokratno  razumel, tako kot te je učil vsevedni Alojz).

Le tvoja brezmejna neumnost je pri tebi vedno v sedanjosti.

Večno-sedaj ali sokratnost vzroka in posledice sem razumel že davno.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4