Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 92 93 94 95 96 ... 118
(Read 191602 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zunajzemeljske civilizacije in mi
Reply #1395 - 03.03.2011 at 13:07:32
 
Quote:
Ojdipov kompleks mora človek najprej imeti, da ga lahko preseže. Ne vem od kje bebasta Freudova domneva, ki je nato pri njegovih privržencih prešla kar v splošno diagnozo zahodnega sveta, tako buri -še vedno, človeštvo, ki je nagnjeno, da živi pod nekim vplivom družbene teorije. Teh nekaj odstotkov ljudi (nekaki psihoterapevti) še vedno manipulira in zganja neke probleme z kompleksi in s tem poveličuje družbo, namesto človeštva.
Lp,Igor

Slabo sem se izrazil, mislil sem na zgodbo, ki temelji na mitu o tebanskem kralju Laju, ki mu je bilo prerokovano, da ga bo sin ubil in se poročil z njegovo ženo Jokasto in ki jo je dramutrško predelal sofoklej v kralju ojdipu na način, da še danes predstavlja  klasični primer dela o temeljnih moralnih in eksistencialnih vprašanjih. Freud je po  zgodbi o ojdipu samo razvil teorijo, da naj bi imel vsak deček že od rojstva prirojen tako imenovani ojdipovski kompleks. Razlaga, da naj bi sin (podzavestno) sanjal o umoru očeta in združitvi z materjo. Do matere namreč goji prva ljubezenska čustva, zaradi česar je sovražno nastrojen proti očetu, na katerega je tudi bolestno ljubosumen. Ta teorija ima seveda omejen rok trajanja kot vsak teorija, vendar bo zgodba o ojdipu (tako kot je že več kot 2500 let) še vedno insipratorna za iskanje vsakokratnega  načina preseganja predesteniranosti, urejanja čustvenih razmerij med generacijami....    
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Zunajzemeljske civilizacije in mi
Reply #1396 - 03.03.2011 at 13:19:09
 
Ne verjamem v to. To je pač zgodba, kot so druge zgodbe s tem, da ni popolnoma nič poučna. Govori o zmedenem sinu in normalno, da se nekateri lahko pogojno identificirajo s to zgodbo. Da bi to urejalo razmerja v človeštvu je navadna utvara in meglenje mentalne širine človeštva. Čustva izhajajo iz misli in ko se tako pumpa s takimi zgodbami in se jih sprejema kot splošno pravilo v družbi se dela škoda. In taki ljudje so nevarni, ne za družbo, ki temelji na neki čustveni rasti, ampak za človeštvo, ki se razvija evolucionarno.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Zunajzemeljske civilizacije in mi
Reply #1397 - 03.03.2011 at 13:51:14
 
gape wrote on 03.03.2011 at 13:04:19:
Robi wrote on 03.03.2011 at 12:47:33:
Quote:
Titud, človeštvo je v stiski, utesnjenosti ravno zato, ker si je začelo zmišljevati zgodbice o življenju.In je potem sedaj znanstvena zgodbica v konfliktu z versko zgodbico, in tako naprej.

Človek je v stiski, ker je žrtev življenjskih zgodbic, ki se odražajo kot razni družbeni sistemi.
Ni več sistem tisti,ki bi delal v korist družbi, ampak mora družba žrtvovati svoje življenje....zdravje in dobro počutje zato, da se sistem vzdržuje.
Na primer zdravstvo ali psihoterapevt nima od zdravega človeka nobene koristi, zato sistem rabi bolne ljudi in jih tudi načrtno ustvarja.
Zato nam vedno bolj kršijo pravice do zdravega načina življenja. okolja in zdrave hrane....
Zdrav in razumen človek zato predstavlja grožnjo sistemu, zato sistem ustvarja nezadovoljne ljudi, ki nimajo nobene volje in vizije.
A pozabljamo, da je še vedno človek tisti, ki tak sistem vzdržuje, ko nam bo zmanjkalo energije, ko se bomo že tako uničili, da več ne bomo zmogli, bo prišlo olajšanje. Zato je le še vprašanje časa...Kdaj.

in a k temu uničevanju prispevat al ne ...

Sistem se bo itak podrl, saj je vedno več ljudi nezadovoljnih. Glede tega več nimamo kaj...Pomembno je ohraniti distanco, da ne uničujemo sebe in se žrtvujemo, ker mislimo, da bomo kaj rešili.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Zunajzemeljske civilizacije in mi
Reply #1398 - 03.03.2011 at 13:56:54
 
Z ohranjanjem namišljene distance pa mislimo, da rešujemo sebe. Pred čim?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zunajzemeljske civilizacije in mi
Reply #1399 - 03.03.2011 at 14:09:11
 
gape wrote on 03.03.2011 at 13:04:19:
Robi wrote on 03.03.2011 at 12:47:33:
Quote:
Titud, človeštvo je v stiski, utesnjenosti ravno zato, ker si je začelo zmišljevati zgodbice o življenju.In je potem sedaj znanstvena zgodbica v konfliktu z versko zgodbico, in tako naprej.

Človek je v stiski, ker je žrtev življenjskih zgodbic, ki se odražajo kot razni družbeni sistemi.
Ni več sistem tisti,ki bi delal v korist družbi, ampak mora družba žrtvovati svoje življenje....zdravje in dobro počutje zato, da se sistem vzdržuje.
Na primer zdravstvo ali psihoterapevt nima od zdravega človeka nobene koristi, zato sistem rabi bolne ljudi in jih tudi načrtno ustvarja.
Zato nam vedno bolj kršijo pravice do zdravega načina življenja. okolja in zdrave hrane....
Zdrav in razumen človek zato predstavlja grožnjo sistemu, zato sistem ustvarja nezadovoljne ljudi, ki nimajo nobene volje in vizije.
A pozabljamo, da je še vedno človek tisti, ki tak sistem vzdržuje, ko nam bo zmanjkalo energije, ko se bomo že tako uničili, da več ne bomo zmogli, bo prišlo olajšanje. Zato je le še vprašanje časa...Kdaj.

in a k temu uničevanju prispevat al ne ...

Je žrtev, če ni pozoren na nekonsistentnosti (notranja protislovja) v zgodbi in če ga te ne vodijo v izvajanje t.i. 'realty checkov', s katerimi se uspe distancirat od zgobe na način, da njeno notranjo strukturo začne uprabljat za to, da deluje v skladu z njegovimi avtentični interesi/željami/potrebami, katerih avtentinčnst je itak potrjena s tem, da so to hkrati interesi vseh drugih, ki iz tega izhodišča tvorimo skupen sistem.

Znanost se je izkazala za  take vrste kolektiven 'reality check' in je dobro služila svojemu namenu, da smo se izvili iz samuničevalne temačnosti magijske realnosti srednjega veka, vsaj  dokler ni sama prevzela vloge genaratoraj te temačnosti. Ampak tako je sredjevška magija s svojo alkimijo ustvarila pogoje  za hunanizem in razsvetljenstvo, tako ima današnja znanost v sebi zametke za nove oblike 'realty checkov', ki nas bodo distancirali od njene zgodbe  na način, da bomo njeno notranjo strukturo izkoristili za gradnjo sistema, ki bo avtentičnje odražal naše interese/žellje/potrebe...    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Zunajzemeljske civilizacije in mi
Reply #1400 - 03.03.2011 at 16:09:26
 
Quote:
Z ohranjanjem namišljene distance pa mislimo, da rešujemo sebe. Pred čim?

Lp,Igor

Pred tem, da "pademo" v sam sistem in delamo le v njegovo korist, namesto v lastno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Zunajzemeljske civilizacije in mi
Reply #1401 - 03.03.2011 at 16:17:11
 
Quote:
Znanost se je izkazala za  take vrste kolektiven 'reality check' in je dobro služila svojemu namenu, da smo se izvili iz samuničevalne temačnosti magijske realnosti srednjega veka, vsaj  dokler ni sama prevzela vloge genaratoraj te temačnosti. Ampak tako je sredjevška magija s svojo alkimijo ustvarila pogoje  za hunanizem in razsvetljenstvo, tako ima današnja znanost v sebi zametke za nove oblike 'realty checkov', ki nas bodo distancirali od njene zgodbe  na način, da bomo njeno notranjo strukturo izkoristili za gradnjo sistema, ki bo avtentičnje odražal naše interese/žellje/potrebe...

Se strinjam.
Kot na primer farmacija in na splošno samo zdravstvo...Saj ni problem v znanju in da človeku ne bi bilo možno ustvariti bolj zdravih pogojev in zdravil, ki bi človeka ozdravili raznih bolezni, ne pa le prikrivali simptome.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Zunajzemeljske civilizacije in mi
Reply #1402 - 03.03.2011 at 16:46:30
 
Robi wrote on 03.03.2011 at 16:09:26:
Quote:
Z ohranjanjem namišljene distance pa mislimo, da rešujemo sebe. Pred čim?

Lp,Igor

Pred tem, da "pademo" v sam sistem in delamo le v njegovo korist, namesto v lastno.

Distanco ohranjaš torej iz koristi do samega sebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Zunajzemeljske civilizacije in mi
Reply #1403 - 03.03.2011 at 18:45:04
 
Quote:
Distanco ohranjaš torej iz koristi do samega sebe.

Ja. Saj vidiš, koliko je drugim mar za tvoje zdravje.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10694

Gender: female
Re: Zunajzemeljske civilizacije in mi
Reply #1404 - 03.03.2011 at 20:40:06
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Hrabri mišek
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 229

Gender: male
Re: Zunajzemeljske civilizacije in mi
Reply #1405 - 04.03.2011 at 00:46:10
 
Quote:
dal sem sem, je pa to drugače "naše gore list"

2012 Equation Solved - Part 1/8
http://www.youtube.com/watch?v=kZRrKi99mno



don sm ga šele uspel di konca vidit

ubistvu bolj jasnih navodil še nisem zasledu

kva nej rečem odprta usta mam
Back to top
 

Technology made this globe in to a village; spirituality will make it in to a family
 
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Zunajzemeljske civilizacije in mi
Reply #1406 - 04.03.2011 at 00:59:54
 
se ni panike - se "ujame" - "poklapa" se z mnogimi  drugimi tud.....    Puzli hodijo na kup. Še na Aojza me je spomni ...


Ampak ja, od tu sn kr skonektal vse mozne od prej na skupno stezo..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Zunajzemeljske civilizacije in mi
Reply #1407 - 04.03.2011 at 08:45:03
 
Quote:
Ne verjamem v to. To je pač zgodba, kot so druge zgodbe s tem, da ni popolnoma nič poučna. Govori o zmedenem sinu in normalno, da se nekateri lahko pogojno identificirajo s to zgodbo. Da bi to urejalo razmerja v človeštvu je navadna utvara in meglenje mentalne širine človeštva. Čustva izhajajo iz misli in ko se tako pumpa s takimi zgodbami in se jih sprejema kot splošno pravilo v družbi se dela škoda. In taki ljudje so nevarni, ne za družbo, ki temelji na neki čustveni rasti, ampak za človeštvo, ki se razvija evolucionarno.

Lp,Igor

To zgodbo so si izmislili šarlatani ala Freud, da bi imeli od ljudi zaslužek, da sploh ne omenjamo da je bil Freud sam v nekem incestnem odnosu s sestrično, al neki tazga.

Ne gre se za to, da bi bil sin navezan na mater in se boril "zanjo" proti očetu - to je Freud zlorabil za kontrolo populacije. V resnici se gre zgolj za to, da se vsaka nova generacija podzavestno upira opisu sveta, kot ga predstavijo starši. Ker starši so tisti, ki otroku vsilijo opis resničnosti in ga s tem "inicirajo" v družbo. Samo že ta opis je sam po sebi nasilje nad otrokom, zato se pa vsak otrok bori proti staršem, če je šibek kmalu odneha, drugače se pa bori do konca, in večina ljudi ima celo življenje konflikt s starši, tudi potem ko so že hudo odrasli in se ne upajo upreti staršem, ker se v bistvu s tem uprejo verziji realnosti, ki so jo "prejeli".

Tako da ne nasedat raznim Freudom, ki so imeli svoj interes v tem kar so prodajal svetu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zunajzemeljske civilizacije in mi
Reply #1408 - 04.03.2011 at 08:57:44
 
Robi wrote on 03.03.2011 at 16:17:11:
Se strinjam.
Kot na primer farmacija in na splošno samo zdravstvo...Saj ni problem v znanju in da človeku ne bi bilo možno ustvariti bolj zdravih pogojev in zdravil, ki bi človeka ozdravili raznih bolezni, ne pa le prikrivali simptome.

Če pogledaš sodobno  farmacijo od bliže, boš hitro najdu vzporednice z dobrim  starim vražerverjem, ki vsaki rožci pripisovalo magične lastnosti: dejanski zdravilni vpliv na organizem postaja drugotnega pomena (na tržišču ne zadošča več, ker ga znotraj obstoječe znanstvene paradigme zaradi kompleknosti učinkov  ni več mogoče enoznačno empirično dokazat zdravilnosti oz. jih ločit od škodljivosti ali vsaj neučinkovitovisti), zato se farmacetske preparate vedno bolj pakira v floskule, podobne magičnemu zaklinjanju nekdanjih mazačev (kar je pravzaprav v nasprotju  s prepričanjem  utemeljitlelja zahodne medicine hipokrata ki je v 5. stoletju pr. n. št.  izjavil, da je narava tista, ki povzroči in pozdravi bolezen, in ne magija).    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Zunajzemeljske civilizacije in mi
Reply #1409 - 04.03.2011 at 10:30:00
 
titud wrote on 04.03.2011 at 08:57:44:
Robi wrote on 03.03.2011 at 16:17:11:
Se strinjam.
Kot na primer farmacija in na splošno samo zdravstvo...Saj ni problem v znanju in da človeku ne bi bilo možno ustvariti bolj zdravih pogojev in zdravil, ki bi človeka ozdravili raznih bolezni, ne pa le prikrivali simptome.

Če pogledaš sodobno  farmacijo od bliže, boš hitro najdu vzporednice z dobrim  starim vražerverjem, ki vsaki rožci pripisovalo magične lastnosti: dejanski zdravilni vpliv na organizem postaja drugotnega pomena (na tržišču ne zadošča več, ker ga znotraj obstoječe znanstvene paradigme zaradi kompleknosti učinkov  ni več mogoče enoznačno empirično dokazat zdravilnosti oz. jih ločit od škodljivosti ali vsaj neučinkovitovisti), zato se farmacetske preparate vedno bolj pakira v floskule, podobne magičnemu zaklinjanju nekdanjih mazačev (kar je pravzaprav v nasprotju  s prepričanjem  utemeljitlelja zahodne medicine hipokrata ki je v 5. stoletju pr. n. št.  izjavil, da je narava tista, ki povzroči in pozdravi bolezen, in ne magija).    

S farmacijo je tako: vsa zdravila so zaviralci nečesa, kar pomeni da jih zgolj ustvarijo za zaviranje določene normalne funkcije v telesu, ki naj bi bila implicirana pri določeni bolezni. In potem odkrivajo, da so pa še drugod po telesu določeni receptorji, in spet zjebejo neko drugo funkcijo, ki ni okvarjena in normalno deluje.

In seveda najboljš stvar pri vsem je to, da se tovrstna "novo nastala" zdravila lahko patentira, ker so pač človeški izum, in se jih lahko na veliko prodaja, narejena so pa samo za to, da malo prikrijejo simptome, ker pač zavirajo funkcijo, ki je v okvari, brez da bi šli v zdravljenje vzrokov zakaj je prišlo do neke bolezni. Ker jim seveda ni v interesu, da bi bolezen pozdravili.

In potem so tu seveda še cepiva, ki so tudi ogromen biznis, ki pa zavirajo imunski sistem, in potem seveda ko je imunski sistem oslabljen se samo iz tega naslova lahko razbije nebroj drugih bolezni, "zdravila" za katere pa spet mastno prodaja farmacija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 92 93 94 95 96 ... 118