Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 66 67 68 69 70 ... 107
(Read 465421 times)
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Finančna kriza
Reply #1005 - 01.03.2011 at 22:03:52
 
ze sigurno pet let ne uporablam nobene banke nobenega racuna nimam odprtega nobene kartice placilne itd...
Delo dobim placano na roko in tako sem sam hotel  zato sem tudi menjal kar nekaj sluzb , ce ze imamo denar in ce delam zanj ga bom hranil sam , obresti ne rabim obljub tudi ne   Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #1006 - 03.03.2011 at 11:56:10
 
Cene hrane gredo samo še navzgor, temu primerno pa lahko pričakujemo še več nemirov, lačen narod pač nima kaj zgubit.

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/hrana-na-svetovni-ravni-na-novem-rekordu.htm...
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #1007 - 03.03.2011 at 11:57:33
 
ego-3p wrote on 01.03.2011 at 22:03:52:
ze sigurno pet let ne uporablam nobene banke nobenega racuna nimam odprtega nobene kartice placilne itd...
Delo dobim placano na roko in tako sem sam hotel  zato sem tudi menjal kar nekaj sluzb , ce ze imamo denar in ce delam zanj ga bom hranil sam , obresti ne rabim obljub tudi ne   Shocked


Pametno, če zagusti, boš izgubu samo telo, vsaj za denar te ne bodo opetnajstili.

Smiley

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Finančna kriza
Reply #1008 - 03.03.2011 at 12:32:27
 
ego-3p wrote on 01.03.2011 at 22:03:52:
ze sigurno pet let ne uporablam nobene banke nobenega racuna nimam odprtega nobene kartice placilne itd...
Delo dobim placano na roko in tako sem sam hotel  zato sem tudi menjal kar nekaj sluzb , ce ze imamo denar in ce delam zanj ga bom hranil sam , obresti ne rabim obljub tudi ne   Shocked

Ja, življenje je tako bolj mirno. Sem tako živel ene pet let v preteklosti in nobenih skrbi z minusi, karticami itd.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Finančna kriza
Reply #1009 - 03.03.2011 at 16:19:24
 
satis wrote on 03.03.2011 at 11:57:33:
ego-3p wrote on 01.03.2011 at 22:03:52:
ze sigurno pet let ne uporablam nobene banke nobenega racuna nimam odprtega nobene kartice placilne itd...
Delo dobim placano na roko in tako sem sam hotel  zato sem tudi menjal kar nekaj sluzb , ce ze imamo denar in ce delam zanj ga bom hranil sam , obresti ne rabim obljub tudi ne   Shocked


Pametno, če zagusti, boš izgubu samo telo, vsaj za denar te ne bodo opetnajstili.

Smiley


saj se ne bojim  da me opetnajstijo ce bi me bi pac bla moja krivda , gre se za to da nerabim banke , imam tako bolj mir nikoli nisem rad hodil na banko kolikor pa sem , sem od tega imel samo minus haha. Tako pa je z karticami  nimam nobene imam denar s katerim si grem po to kar rabim ali si zelim , raje ce si ne morem privoscit pocakam da privarcujem ali pa se namesto ene stvari odlocim za drugo ki si jo lahko privoscim.
Pa se veliko manj dela je z vsem nerabim hodit sem in tja na bankomat banko cakat v vrstah itd.
Sploh pa je to najmanj kar lahko naredim da ne sodelujem v sistemu , bi bila res bedarija da vidim norost sistema obene pa sodelujem sam ker to kao rabim .
Ne da sem nek fanatik , pac ne rabim banke . Se mi zdi da bolj banke rabijo ljudi  Grin
Igor ce je skrb je skrb , pa imas racun na banki in tam minus ali pa doma prazno denarnico .
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Finančna kriza
Reply #1010 - 03.03.2011 at 16:54:56
 
Že sam račun na banki je skrb. Če imaš na njemu plus ali minus ali pa nič. vsake toliko časa bodo od tebe nekaj želeli, neodvisno od tvoje pripravljenosti saj si se obvezal z njegovim odprtjem.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Finančna kriza
Reply #1011 - 03.03.2011 at 17:15:40
 
Quote:
Že sam račun na banki je skrb. Če imaš na njemu plus ali minus ali pa nič. vsake toliko časa bodo od tebe nekaj želeli, neodvisno od tvoje pripravljenosti saj si se obvezal z njegovim odprtjem.

Lp,Igor

obveznost je sigurno za sam prazen racun , ni pa nujno da bi moral biti tudi skrb , tako kot ni nujno da ni skrbi ce ni racuna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Finančna kriza
Reply #1012 - 03.03.2011 at 17:23:02
 
ego-3p wrote on 03.03.2011 at 17:15:40:
Quote:
Že sam račun na banki je skrb. Če imaš na njemu plus ali minus ali pa nič. vsake toliko časa bodo od tebe nekaj želeli, neodvisno od tvoje pripravljenosti saj si se obvezal z njegovim odprtjem.

Lp,Igor

obveznost je sigurno za sam prazen racun , ni pa nujno da bi moral biti tudi skrb , tako kot ni nujno da ni skrbi ce ni racuna.

Neka obveza bankirjem je avtomatično skrb.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #1013 - 03.03.2011 at 18:50:02
 
Quote:
Že sam račun na banki je skrb. Če imaš na njemu plus ali minus ali pa nič. vsake toliko časa bodo od tebe nekaj želeli, neodvisno od tvoje pripravljenosti saj si se obvezal z njegovim odprtjem.

Lp,Igor

Igor...Sam odprt račun na banki, še ni neka skrb ali strošek...Skrb in stroški so pri drugih zadevah. Hrana, razne položnice.....in tu se pojavi največja skrb. Če bom uspel vse plačati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Finančna kriza
Reply #1014 - 04.03.2011 at 00:45:40
 
ego-3p wrote on 01.03.2011 at 22:03:52:
ze sigurno pet let ne uporablam nobene banke nobenega racuna nimam odprtega nobene kartice placilne itd...
Delo dobim placano na roko in tako sem sam hotel  zato sem tudi menjal kar nekaj sluzb , ce ze imamo denar in ce delam zanj ga bom hranil sam , obresti ne rabim obljub tudi ne   Shocked

jeba je mogoče mikro ker če ne upedenamo mi kar hočmo
bojo oni opedenal tko da te bojo slej ko prej lahko vprašal kako lahko živiš brez denarja (sploh k je zdej tolk besedičenja okol dela na črno in sivo in kar je še teh barv)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Finančna kriza
Reply #1015 - 04.03.2011 at 11:51:57
 
gape wrote on 04.03.2011 at 00:45:40:
ego-3p wrote on 01.03.2011 at 22:03:52:
ze sigurno pet let ne uporablam nobene banke nobenega racuna nimam odprtega nobene kartice placilne itd...
Delo dobim placano na roko in tako sem sam hotel  zato sem tudi menjal kar nekaj sluzb , ce ze imamo denar in ce delam zanj ga bom hranil sam , obresti ne rabim obljub tudi ne   Shocked

jeba je mogoče mikro ker če ne upedenamo mi kar hočmo
bojo oni opedenal tko da te bojo slej ko prej lahko vprašal kako lahko živiš brez denarja (sploh k je zdej tolk besedičenja okol dela na črno in sivo in kar je še teh barv)

Ja saj to ze zdaj sprasujejo , manj  premozne ponavadi policajcki , malo bogatejse kriminalisticni policajcki , zelo premozni pa so ze skoraj izven teh skrbi hahaha.

Tako da to je lahko skrb ze od vedno,   lahko da  si bodo  "oni" priredili zakon da bodo lahko vsakega sprasevali kje pobira z svojo zlico , sicer to ze tako zdaj delajo , ce jim je kdo zanimiv brez skrbi da vsakega vzamejo pod drobnogled, je pa danes na tisoce nezaposlenih  vedno jih bo vec in tudi ti morajo nekaj jest da lahko prezivijo , in se mi zdi da bi bilo bolj tezko vsakega reveza kontrolirat kaj dela realno bi  bilo potrebno najbrz enkrat vec pristojnega kadra tega pa ne bo nikoli .

Taka vrste skrbi me spominjajo na rahlo panicarjenje razmisljanje tipa kaj pa ce .... s takimi naj se ukvarjajo tisti ki so si sami sebi najbolj pomembni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Finančna kriza
Reply #1016 - 04.03.2011 at 12:04:59
 
kar se mene tiče noben blem
ti kr furi tko, bi tud jest, pa sm se drgač odloču ...

drgač pa - more or less usi reveži v tej državi majo tr
in vse nas kontrolirajo prek njega
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Finančna kriza
Reply #1017 - 05.03.2011 at 09:49:36
 
Kat dober člananek ali nagovor o situaciji in spremembi ter kaj naj bi pomenilo resetiranje

http://www.delo.si/clanek/142754
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #1018 - 09.03.2011 at 10:39:06
 
Quote:
Kat dober člananek ali nagovor o situaciji in spremembi ter kaj naj bi pomenilo resetiranje

http://www.delo.si/clanek/142754


Sem prebrala, dober članek.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #1019 - 09.03.2011 at 12:33:51
 
Resetiranje "operacijskega sistema" je premalo, kajti čez neko srednjeročno obdobje (recimo za dve vladi!) bi bili spet v težavah in to še hujših. Pravzaprav nadgraditi celi "hardver" in zamenjati "operacijski sistem". To pomeni temeljito prečiščevanje in vpeljavo novih vrednot, delovanje s polnim potencialom na vseh ravneh - od fizične do spiritualne.

Samo poglejmo se in tud okrog, pa se izprašajmo, zakaj zaboga se tako vlačimo skozi življenje. Pravna država! Napisanih zakonov skoraj nihče ne bere (le mediji jih razglašajo!), le kaj vlada izgublja čas za "furanje" novih ali dopolnjenih zakonov skozi parlament. Običajni ljudje se nikakor ne moremo identificirati povsem s takšno prakso vladanja. V nekateri deželah bi temu rekli malo morgen, tam velja samo odločna beseda, diktat. Kakor za koga!  Roll Eyes

Bančni sistem! Eh, tale sistem družbe sploh ne deluje kot bi moral. Al sploh veste s kolikim virtualnim denarjem banke mešetarijo? Tega je bilo enostavno preveč, zato pa smo tam, ko običajni ljudje nimajo kaj za kupovati, ni dovolj dela in likvidnega denarja. Skoraj vse se je nasičilo in težko je vzdrževati nadaljno gospodarsko rast, kajti ta "sistem" še kolikortoliko deluje le če je v povprečju gospodarska rast letno vsaj 4 %. Recimo Kitajska ima eno najvišjih stopenj (okrog 10 %) gospodarske rasti, vendar so se že pokazale tudi slabosti pri njih. Rast se bo upočasnila in čez par let bi lahko bila celo pod 4%. Tedaj se bodo pri njih začeli resni družbeni problemi, tud zaradi neusklajenega razvoja po regijah. Karkoli pri njih se bo vse začelo dražiti, tudi pri nas bo vse drago, a dela in svežega denarja ne bo kaj dosti. Ta sistem se bo itak resetiral in pol ... ga bi obujali? Čemu, kajti tu je priložnost za spremembo in to korenito.  Smiley

LP!
Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 66 67 68 69 70 ... 107