Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 ... 107
(Read 464880 times)
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #165 - 18.03.2009 at 23:27:37
 
Alojz in Sandib wrote on 16.03.2009 at 15:49:48:
Bamby -Satis

Se Satis in Bamby s pirom nalivata, ko drug druzga podpirata.

Smo neomajno poetsko nastrojeni in v  verbalnem boju prekaljeni.

Mi se ne damo, ker več damo-  kot se j....t damo!

A ste res v večini zadovoljno živi mrtvi? Grin Grin Grin Grin

Lp Alojz Cool Cool Cool


Tudi če se vsi zgubimo, bo še zmeraj forum poln Alojza in Sandiba.  Wink

Drugače pa, jaz nisem zamerljiv tip človeka in tiste klavrne pesmice me niso kaj dosti ganile.  Cool

Samo poglej, vse gre po principu, kdor ti sledi, saj zaenkrat imaš samo dva zagreta vernika, je genij, super tip itd., kdor ne, je bedak, osel, kmet.... In ker se ta vzorec ponavlja znova in znova, je vse skupaj blazno dolgočasno.....  Smiley In če je ta vaš večni sedaj sestavljen samo iz psovk, žalitev, bednih pesmic, zlobnih opazk, uničevanja nasprotnikov, ga zadržite kar zase in ga ne vsiljujte kot najbolj zoprni akvitizerji vsem preostalim.

Huh

Ker dejansko svoje ideje lahko le deliš z nekom, s katerim si na isti frekvenci oz. razume , o čem govoriš in ga taisto zanima, da se lahko razvije debata - to so ponavadi priajtelji ali posebna družba. Ker tu, če 100x nekaj napišeš, ti bo nekdo 100x vskočil v besedo, napisal kontra, kar tako za hec, samo da kontrira, nekaj brezveze in povsem mimo, ne da bi se mu kaj šajnalo, o čemer govoriš. In to pač nima smisla, ker zgubljaš samo čas in energijo....

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Finančna kriza
Reply #166 - 19.03.2009 at 00:39:36
 
satis wrote on 18.03.2009 at 23:27:37:
Drugače pa, jaz nisem zamerljiv tip človeka in tiste klavrne pesmice me niso kaj dosti ganile.  Cool


Naše pesmice so res dobre, ti nimaš smisla  Grin


satis wrote on 18.03.2009 at 23:27:37:

Ker dejansko svoje ideje lahko le deliš z nekom, s katerim si na isti frekvenci oz. razume , o čem govoriš in ga taisto zanima, da se lahko razvije debata - to so ponavadi priajtelji ali posebna družba. Ker tu, če 100x nekaj napišeš, ti bo nekdo 100x vskočil v besedo, napisal kontra, kar tako za hec, samo da kontrira, nekaj brezveze in povsem mimo, ne da bi se mu kaj šajnalo, o čemer govoriš. In to pač nima smisla, ker zgubljaš samo čas in energijo....



Na kateri frekvenci si pa ti, ker te nikakor ne zaznamo, a je tok visok a je tok nizko imamo težave s signalom, ne lovimo teh tvojih valov vibracij.  Roll Eyes


satis wrote on 18.03.2009 at 23:27:37:
In če je ta vaš večni sedaj sestavljen samo iz psovk, žalitev, bednih pesmic, zlobnih opazk, uničevanja nasprotnikov, ga zadržite kar zase in ga ne vsiljujte kot najbolj zoprni akvitizerji vsem preostalim.


A te muči večni sedaj, kaj neki bi to bilo ane  Questioning Ko ne boš več v nobeni veri, nobenem sistemu, v nobenem -izmu, takrat  boš razumela kaj je tukaj in zdaj.

Bolj preprosto se ne da povedat, da ne boš preveč časa izgubila.


Lep pozdrav  Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #167 - 19.03.2009 at 11:00:49
 
Quote:
Na kateri frekvenci si pa ti, ker te nikakor ne zaznamo, a je tok visok a je tok nizko imamo težave s signalom, ne lovimo teh tvojih valov vibracij.  Roll Eyes



Očitno je satis na taki frekvenci, da jo vsaj ti stalno zaznavaš, razen, če si tako zmedena, da se ne zavedaš komu odgovarjaš, skratka haluciniraš oz odgovarjaš svojim halucinacijam.


Quote:
A te muči večni sedaj, kaj neki bi to bilo ane  Questioning Ko ne boš več v nobeni veri, nobenem sistemu, v nobenem -izmu, takrat  boš razumela kaj je tukaj in zdaj.
Bolj preprosto se ne da povedat, da ne boš preveč časa izgubila.


Lep pozdrav  Smiley


Ta "večni sedaj" je pač prometejkovska verbalna sprdačina za katero obstaja prelepa slovenska beseda, ki pa je prometejkovci ne želite uporabljati, ker se potem ne bi mogli prikazovati kot domnevno originalni in izumitelji nečesa kar naj bi nihče drug ne vedel. O sedanjem trenutku katerega pomen in o katerem govorijo skozi zgodovino modreci že tisočletja obstaja namreč popolnoma ustrezna slovenska beseda, ki se ji reče SEDAJ.

Da je ta vaš "večni sedaj" popolnoma zgrešen pove že dejstvo, da je edino zanesljivo kar ljudje imamo ta trenutek, ki ga trenutno živimo, ki se mu reče SEDAJ.

Da pa bi bil sedaj večen pa je že močno dvomljivo, ker obstaja zelo velika verjetnost, da čas nekoč ni obstajal in, da ga tudi nekoč v bodočnosti zopet ne bo, torej ni bil večen, in ne bo večen, z njegovo minljivostjo pa minljiv tudi ta vaš "večni sedaj".
Brez časa, pa četudi ga ni bilo ali ga ne bo vsaj za zelo kratek trenutek, pa se ta vaš "večni sedaj" lahko mirno preseli v vašo domišljijo, predvidevanja, ideje, razumske projekcije, skratka v tisto sfero, ki jo prometejkovci zelo zaničujete. To je razum.

Ta vaš "večni sedaj" je vaša ideja, bolj ali manj zboljena, s katero skušate biti originalni in na silo drugačni od drugih, po vaše pametnejši od drugih kar se lepo vidi po vaši neusahljivi potrebi po poučevanju drugih, čeprav ste ravno tako kot vsa druga živa bitja in stvari "ujeti" v "sedaj", ki pa je otipljiv za vsakega od nas.
Vendar prometejkovci rajši živite v blodnjaku svojih idej.

"Večni sedaj" je samo vaša ideja in vi prometejkovci ste njegove žrtve, če uporabim vašo zblojeno terminologijo, ste žrtve "psihološkega časa" (še ena prometejkovska jezikovna sprdačina za katero tudi obstaja dobra slovenska beseda).

Ko ne boš več v nobeni prometejkovski veri, nobenem prometejkovskem sistemu, v nobenem -izmu, takrat  boš razumela kaj je tukaj in zdaj. Wink


Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Finančna kriza
Reply #168 - 19.03.2009 at 11:27:01
 
Bambi, slovensko se reče zdaj. Smo pa to skovanko večno-sedaj predebatirali že pred kakim letom in jo zato uporabljamo.
Za psihološki čas, nisi našel druge besede, ker ne razumeš, kaj sploh to je.
Tega tudi razumeti ne zmoreš saj je tvoja misel obsedena z delnicami in polpreteklo zgodovino. Poveličuješ sistem rasti, po drugi strani pa se naslanjaš na neko tradicijo minulega sistema in sanjaš, kaj bi bilo, če bi bilo.
Ne pametuj o slovenščini, sam uporabljaš y na koncu svojega imena in ko napišem i se buniš. Ne veš kaj hočeš, si povsem zmeden.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Finančna kriza
Reply #169 - 19.03.2009 at 11:28:37
 
Bamby wrote on 19.03.2009 at 11:00:49:
Quote:
Na kateri frekvenci si pa ti, ker te nikakor ne zaznamo, a je tok visok a je tok nizko imamo težave s signalom, ne lovimo teh tvojih valov vibracij.  Roll Eyes



Očitno je satis na taki frekvenci, da jo vsaj ti stalno zaznavaš, razen, če si tako zmedena, da se ne zavedaš komu odgovarjaš, skratka haluciniraš oz odgovarjaš svojim halucinacijam.


To je bil odgovor na ta opis od Satis, ki je začela s frekvencami, če nisi opazil.

Ker dejansko svoje ideje lahko le deliš z nekom, s katerim si na isti frekvenci oz. razume , o čem govoriš in ga taisto zanima, da se lahko razvije debata - to so ponavadi priajtelji ali posebna družba. Ker tu, če 100x nekaj napišeš, ti bo nekdo 100x vskočil v besedo, napisal kontra, kar tako za hec, samo da kontrira, nekaj brezveze in povsem mimo, ne da bi se mu kaj šajnalo, o čemer govoriš. In to pač nima smisla, ker zgubljaš samo čas in energijo....


Bamby wrote on 19.03.2009 at 11:00:49:
Ko ne boš več v nobeni prometejkovski veri, nobenem prometejkovskem sistemu, v nobenem -izmu, takrat  boš razumela kaj je tukaj in zdaj. Wink




Kar pa se tiče prometejkovske vere in prometejkovskega sistema, pa si v njem najbolj ti sam, ker se s tem veliko daješ in se odvija v tvoji glavi.


Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Finančna kriza
Reply #170 - 19.03.2009 at 12:28:23
 
Bamby-Satis

Je po vama vseobsežno vesolje kdaj nastalo in bo tudi končalo?

Sedaj razmislita tele besede:: Bog je večno vse!!!!

Kaj pa pojem Bog sploh označuje? Odgovorita?

Kako je Bog večno- mi pa zgolj tu in sedaj?
Ali smo tudi mi kot ljudje večni In- ali je človek sam večen vesoljni pojav,če je Bog večno vse?  

Če si znata samo na ta vprašanja odgovoriti potem bosta razumela tole zaporedje:

Bog je VEČNO vse!!! Ker je bog večno vse--Je tudi sedaj vse in mi smo
SEDAJ logični izraz Boga,ki je večno vse------ VEČNO-SEDAJ

To pomeni vseobsežna vesoljna samobitnost nima začetka ne konca,ker v njenem samodelovanju vsak konec sočasno pomeni nov začete in obratno.Zato je Bog večen samozadosten,samoohranitven in samodelujoč vsevesoljni samopojav. Ta pojav je torej večno in sedaj iste vrednosti.

Razlago lahko še bolj detalno obrazložim. Kaj bosta vidva meni povedala brez obsojanja moje osebe. Jaz vaju tu nič ne obsojam! Izvolita Roll Eyes Roll Eyes

Lp Alojz Cool

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Finančna kriza
Reply #171 - 20.03.2009 at 14:44:09
 
CLIO 2  Ni zgodovinarjev muza!

Clio 2 se seli iz Slovenije v Francijo,kjer bodo odprli 400 delovnih mest na račun slovenskega financiranja-vlaganja cca 2oo mio evrov v njegovo prizvodnjo v Sloveniji.

In sedaj mi naj še en kekec tule poje pesmi,da EU(germani-romani aglosaksonci) ni največja prevara SLOVANOV v zgodovini človeštva.

Oni vedi kje bodo vzeli- mi ne!!!


Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #172 - 25.03.2009 at 11:00:46
 
Alojz in Sandib wrote on 20.03.2009 at 14:44:09:
CLIO 2  Ni zgodovinarjev muza!

Clio 2 se seli iz Slovenije v Francijo,kjer bodo odprli 400 delovnih mest na račun slovenskega financiranja-vlaganja cca 2oo mio evrov v njegovo prizvodnjo v Sloveniji.

In sedaj mi naj še en kekec tule poje pesmi,da EU(germani-romani aglosaksonci) ni največja prevara SLOVANOV v zgodovini človeštva.

Oni vedi kje bodo vzeli- mi ne!!!


Lp Alojz Cool Cool


Jaz imam zelo dobro intuicijo, tako da se bojim, da so nam ležerni dnevi uživancije ob polni mizi in klepetki na forumih šteti.

Vse bo šlo k vragu, vojna se bliža in nemiri.

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/kako-se-izogniti-crnemu-scenariju.html
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Finančna kriza
Reply #173 - 25.03.2009 at 11:04:07
 
satis wrote on 25.03.2009 at 11:00:46:
Alojz in Sandib wrote on 20.03.2009 at 14:44:09:
CLIO 2  Ni zgodovinarjev muza!

Clio 2 se seli iz Slovenije v Francijo,kjer bodo odprli 400 delovnih mest na račun slovenskega financiranja-vlaganja cca 2oo mio evrov v njegovo prizvodnjo v Sloveniji.

In sedaj mi naj še en kekec tule poje pesmi,da EU(germani-romani aglosaksonci) ni največja prevara SLOVANOV v zgodovini človeštva.

Oni vedi kje bodo vzeli- mi ne!!!


Lp Alojz Cool Cool


Jaz imam zelo dobro intuicijo, tako da se bojim, da so nam ležerni dnevi uživancije ob polni mizi in klepetki na forumih šteti.

Vse bo šlo k vragu, vojna se bliža in nemiri.

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/kako-se-izogniti-crnemu-scenariju.html


SATIS

VOJNE NE BO,BO APOKALIPSA-SPOZNANJE-RAZODETJE. NIČ HUDEGA NAM NE BO.VERJEMI MI!!! : Wink TI samo živi za vse bo poskrbjeno!

LP Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Finančna kriza
Reply #174 - 25.03.2009 at 12:17:19
 
satis wrote on 25.03.2009 at 11:00:46:
Jaz imam zelo dobro intuicijo, tako da se bojim, da so nam ležerni dnevi uživancije ob polni mizi in klepetki na forumih šteti.

Vse bo šlo k vragu, vojna se bliža in nemiri.

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/kako-se-izogniti-crnemu-scenariju.html


To ni intuicija to je strah izpranih možganov, najbolj kriza grozi takim.

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
« Last Edit: 25.03.2009 at 22:03:00 by nahate.d »  
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Finančna kriza
Reply #175 - 25.03.2009 at 13:10:32
 
Quote:
satis wrote on 25.03.2009 at 11:00:46:
Jaz imam zelo dobro intuicijo, tako da se bojim, da so nam ležerni dnevi uživancije ob polni mizi in klepetki na forumih šteti.

Vse bo šlo k vragu, vojna se bliža in nemiri.

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/kako-se-izogniti-crnemu-scenariju.html


To ni intucija to je strah izpranih možganov, najbolj kriza grozi takim.

Lep pozdrav  Smiley


Nahatee

Resnica,ki takšne boli. Cool Cool Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #176 - 25.03.2009 at 14:42:34
 
Alojz in Sandib wrote on 25.03.2009 at 13:10:32:
Quote:
satis wrote on 25.03.2009 at 11:00:46:
Jaz imam zelo dobro intuicijo, tako da se bojim, da so nam ležerni dnevi uživancije ob polni mizi in klepetki na forumih šteti.

Vse bo šlo k vragu, vojna se bliža in nemiri.

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/kako-se-izogniti-crnemu-scenariju.html


To ni intucija to je strah izpranih možganov, najbolj kriza grozi takim.

Lep pozdrav  Smiley


Nahatee

Resnica,ki takšne boli. Cool Cool Cool Cool



ja, ampak res. nehajte nasedat takšni propagandi. jaz sploh ne gledam več poročil, zelo redko jih. in dva dni nazaj, sem jih in te res vse mine, ko to poslušaš. Cheesy

žalostno je, da folk temu naseda in posledično je res manj posla, okušamo na lastni koži. Sad ampak, k sreči verjamem v boljše čase, tako da...
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #177 - 25.03.2009 at 14:58:03
 
satis wrote on 25.03.2009 at 11:00:46:
Alojz in Sandib wrote on 20.03.2009 at 14:44:09:
CLIO 2  Ni zgodovinarjev muza!

Clio 2 se seli iz Slovenije v Francijo,kjer bodo odprli 400 delovnih mest na račun slovenskega financiranja-vlaganja cca 2oo mio evrov v njegovo prizvodnjo v Sloveniji.

In sedaj mi naj še en kekec tule poje pesmi,da EU(germani-romani aglosaksonci) ni največja prevara SLOVANOV v zgodovini človeštva.

Oni vedi kje bodo vzeli- mi ne!!!


Lp Alojz Cool Cool


Jaz imam zelo dobro intuicijo, tako da se bojim, da so nam ležerni dnevi uživancije ob polni mizi in klepetki na forumih šteti.

Vse bo šlo k vragu, vojna se bliža in nemiri.

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/kako-se-izogniti-crnemu-scenariju.html

Tukaj se moram strinjati z Nahatee, da to ni intuicija ampak strah, ki bazira na spominu - v smislu da če je pač bila 1 in 2 svetovna vojna bo tudi 3. Ampak pri vseh teh vojnah do sedaj se je vedno šlo za to, da je bilo človeštvo zmanipulirano v vojno, dobesedno. Tako da sedaj vojne nikakor ne bo, če ljudje ne bodo znova nasedli lažni propagandi. In ljudje se vedno bolj prebujajo in vedno manj ljudem je za vojno (premosorazmerno s prebujanjem), tako da v mojih mislih vojne ni, če malo bolje pogledaš in se ozavestiš v tem trenutku potem je tudi ni v tvojih.

Pa lep pozdrav, morda bi veljalo še reči, da se mora čimmanj ljudi predajati negativnim mislim, pa bo že samo zaradi tega vse veliko bolje in predvsem bolj harmonično.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Finančna kriza
Reply #178 - 25.03.2009 at 17:00:20
 
Kot vse kaže se bo vojna začela v Ljubljani (iz članka);

Župan Zoran Janković napoveduje, da bo občina obdavčila optične kable, ki potekajo po zemljiščih v njeni lasti. Operater optičnega omrežja bo za vsak meter kabla predvidoma moral plačati dva centa. Zaradi takšne obdavčitve naj bi se pri enem od ponudnikov interneta mesečna naročnina za končnega uporabnika podražila za dva evra.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Finančna kriza
Reply #179 - 25.03.2009 at 18:25:53
 
xaxaxa

nč se u lublani ne bo začel ... sploh pa ne zarad podražanja interneta

lol



zdej se bo šele žur začel ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 ... 107