Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 24 25 26 27 28 ... 107
(Read 481289 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #375 - 29.07.2009 at 12:24:32
 
dej podnapise za slike, satis, kaj mas une cmocke tam na prvi sliki spodej, pa kaksen sok je v posodicah?
čeprov men sadje ne diši nevemkaj. jes živim bl na zelenjavi pa oreških..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #376 - 29.07.2009 at 15:31:57
 
Quote:
analizirajte b17 vitamin,.... po entu preglejte kaj se dogaja z telsom ce ga je,. pa mi napiste k nimam casa se tega iskati,.. pool ap povem kaj jaz vem,...
zemnen?

Teoretično se ga omenja, kot zdravilo proti raku, čeprav bi naj bil strupen.
Sam menim, da ni potrebe, da bi jedli koščice, saj je raznh zaščitnih snovi dovolj v raznih kašah, semenih in sadju.
Je pa seveda problem v kvaliteti hrane.
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Finančna kriza
Reply #377 - 29.07.2009 at 15:37:31
 
obstaja pelem oziram ljudje kej obstaja ne vme bi mogel vilem pogeldati, mingrede en dan bom dal vleiko novih torentov dol na unos tran k sme jo dal sem gor,... in tam pise v enem da so no pove video da soljudje iz pelemna ziveli fuldolgo tudi do 160 let ker so ejdli eno hrano in ta rhana je anrejena iz enih semen k majo komad fulvleiko b17,... vitamina

torej,. ce ti en rece strupeno j ama moja mati draga takoj daj v usta zato ap sme jaz vedno tiakl elektirko ko sem bil majhen,.. no dvadil sme jo se tikati ker me je dve leti trofazen strom prerukal orenk,. ap vam pvoem iz izkusnj,.. navaden strom iz vticnice,.. hja,.. malo vam priem prst tudi iz ventilatorja ni rpoblem res mocenga sam da je 220 navaden,.. prid emogoce do zapestja,. samo mati bozja trofazen tok pa ti omrtvici celo roko do ramena, tkao da sme se mogel hitro dolociti akj bom anredu. Kos me roko tel potegniti ni slo,.. celo rama ne celo telo sme mogel zanihati da sem prekinil strom,. tako da lepo rposim,.. trogffazni tok pustite namiru,.. no sej sme melluknje na kozi od zic k ti dobesdno izgeta tkivo do 1 cm globoko v kozo ze pri 220 sam trofazenga me je ap strah ko ,... ne vem kaj,... tako da trofazenga dajte raje nekomu k zan dlati z njim lai ap ga tikajte z lesno kuhovnico,...

smotamn sma tako je,.. aj apa se to,...

ce boste v dezju kdaj si povite elektirko v 50 metrski kabelj in ga vrze na dez polap se podjite dotaktniti ohisja ful zanimiv filing, te strese sam je neki psobnega, to sem dal v nevihti skoz ks em sel eltriko pospravljati,. hehe lol,... prov tkao na izi te strese ni tkao hudo,.... kake motoje od avtomobilckov pa en prikaplat na 220 to sme anreidl kot otrok ,. hm,... no recmo samo da magneti niso bili vec magnetni vec pa ne povem,.
no sem mel sreco da mojra tit tudi ni bial rdeca
lol
Roll Eyes Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Finančna kriza
Reply #378 - 29.07.2009 at 16:03:39
 
Zdravo

Iščem podatke o pogojih kateri unicijo vitamine. Tlak temepratura itd,.. Ce ma dko kakoidjeo kej se da toel dobiti nj mi prsepne,.. k moaj pticka na strehi ne pove nič,.. je rekal da sme tecen,.. Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #379 - 29.07.2009 at 18:22:43
 
Quote:
obstaja pelem oziram ljudje kej obstaja ne vme bi mogel vilem pogeldati, mingrede en dan bom dal vleiko novih torentov dol na unos tran k sme jo dal sem gor,... in tam pise v enem da so no pove video da soljudje iz pelemna ziveli fuldolgo tudi do 160 let ker so ejdli eno hrano in ta rhana je anrejena iz enih semen k majo komad fulvleiko b17,... vitamina

Je pa tvoje pisanje dobro za trening možganov.
Sem komaj ugotovil, da misliš "pleme". Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #380 - 29.07.2009 at 18:41:34
 
radovedni soncek wrote on 29.07.2009 at 16:03:39:
Zdravo

Iščem podatke o pogojih kateri unicijo vitamine. Tlak temepratura itd,.. Ce ma dko kakoidjeo kej se da toel dobiti nj mi prsepne,.. k moaj pticka na strehi ne pove nič,.. je rekal da sme tecen,.. Roll Eyes

Vsak vitamin se sčasoma uniči (npr. oksidira) pri vsaki temperaturi. Nekateri prej, drugi pozneje. Načeloma vodotopni vitamini (npr. C vitamin) razpadejo že pri nizkih temperaturah in zato slabo prenašajo temperaturno obdelavo živil (kuhanje). Medtem, ko vitamini, topni v maščobah (Dvitamin npr.) nasploh dobro prenesejo tudi zmerno toplotno obdelavo. Vitaminov ne uničujejo le visoke, pač pa tudi nizke temperature (kot je npr. zmrzovanje živil), ki uničijo zaščitne ovojnice celic v živilih, ki opravljajo nekakšno funkcijo "konzerve" za vsebino celice. Zato ni mogoče reči, da se nek vitamin pri neki temperaturi uniči, do te temperature pa se ohrani - ni tako naglega preloma v temperaturni obstojnosti vitaminov, da bi to temperaturo za posamezni vitamin lahko navedli. Obstajajo bolj navedbe v stilu: segrevanje do 60° C nekega živila uniči cca 50% nekega vitamina (npr. vitamina C), pa še to je zelo odvisno od vrste živila in načina toplotne obdelave (načeloma je kuhanje v sopari do vitaminov najprijaznejše)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Finančna kriza
Reply #381 - 29.07.2009 at 18:42:56
 
Robi wrote on 29.07.2009 at 18:22:43:
Quote:
obstaja pelem oziram ljudje kej obstaja ne vme bi mogel vilem pogeldati, mingrede en dan bom dal vleiko novih torentov dol na unos tran k sme jo dal sem gor,... in tam pise v enem da so no pove video da soljudje iz pelemna ziveli fuldolgo tudi do 160 let ker so ejdli eno hrano in ta rhana je anrejena iz enih semen k majo komad fulvleiko b17,... vitamina

Je pa tvoje pisanje dobro za trening možganov.
Sem komaj ugotovil, da misliš "pleme". Smiley


Še za razšifriranje nadaljevanja si dobr do polnoči  Grin

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #382 - 29.07.2009 at 20:56:08
 
Devi wrote on 29.07.2009 at 12:24:32:
dej podnapise za slike, satis, kaj mas une cmocke tam na prvi sliki spodej, pa kaksen sok je v posodicah?
čeprov men sadje ne diši nevemkaj. jes živim bl na zelenjavi pa oreških..


mislim, da so cmočki halava, tule imaš recept.

http://www.harekrisna.info/archives/62

Še več receptov:

http://www.harekrisna.info/archives/category/recepti/

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Finančna kriza
Reply #383 - 29.07.2009 at 21:38:01
 
Quote:
Robi wrote on 29.07.2009 at 18:22:43:
Quote:
obstaja pelem oziram ljudje kej obstaja ne vme bi mogel vilem pogeldati, mingrede en dan bom dal vleiko novih torentov dol na unos tran k sme jo dal sem gor,... in tam pise v enem da so no pove video da soljudje iz pelemna ziveli fuldolgo tudi do 160 let ker so ejdli eno hrano in ta rhana je anrejena iz enih semen k majo komad fulvleiko b17,... vitamina

Je pa tvoje pisanje dobro za trening možganov.
Sem komaj ugotovil, da misliš "pleme". Smiley


Še za razšifriranje nadaljevanja si dobr do polnoči  Grin

Lep pozdrav  Smiley


bemti bemti,..

PRevod:

Obstaja pleme oziroma ljudje kje obstaja ne vem bi mogel filem pogledati, mingrede en dan bom dal veliko novih torentov dol na uno stran k sem jo dal sem gor,... in tam pise v enem da so, no pove video da so ljudje iz plemena ziveli ful dolgo tudi do 160 let ker so jedli eno hrano in ta hrana je narejena iz enih semen k majo komad ful veliko b17,... vitamina


med nami povedno rabis se eno ok vodo,..
danes sme nasel en zanimiv clanek k sem ga obljubil ga prlimam sam da ga najdem na detstopu
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Finančna kriza
Reply #384 - 29.07.2009 at 21:39:09
 
Quote:
Robi wrote on 29.07.2009 at 18:22:43:
Quote:
obstaja pelem oziram ljudje kej obstaja ne vme bi mogel vilem pogeldati, mingrede en dan bom dal vleiko novih torentov dol na unos tran k sme jo dal sem gor,... in tam pise v enem da so no pove video da soljudje iz pelemna ziveli fuldolgo tudi do 160 let ker so ejdli eno hrano in ta rhana je anrejena iz enih semen k majo komad fulvleiko b17,... vitamina

Je pa tvoje pisanje dobro za trening možganov.
Sem komaj ugotovil, da misliš "pleme". Smiley


Še za razšifriranje nadaljevanja si dobr do polnoči  Grin

Lep pozdrav  Smiley


bemti bemti,..

PRevod:

Obstaja pleme oziroma ljudje kje obstaja ne vem bi mogel filem pogledati, mingrede en dan bom dal veliko novih torentov dol na uno stran k sem jo dal sem gor,... in tam pise v enem da so, no pove video da so ljudje iz plemena ziveli ful dolgo tudi do 160 let ker so jedli eno hrano in ta hrana je narejena iz enih semen k majo komad ful veliko b17,... vitamina


med nami povedno rabis se eno ok vodo,..
danes sme nasel en zanimiv clanek k sem ga obljubil ga prlimam sam da ga najdem na detstopu
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Finančna kriza
Reply #385 - 29.07.2009 at 21:43:35
 
Robi wrote on 29.07.2009 at 18:41:34:
radovedni soncek wrote on 29.07.2009 at 16:03:39:
Zdravo

Iščem podatke o pogojih kateri unicijo vitamine. Tlak temepratura itd,.. Ce ma dko kakoidjeo kej se da toel dobiti nj mi prsepne,.. k moaj pticka na strehi ne pove nič,.. je rekal da sme tecen,.. Roll Eyes

Vsak vitamin se sčasoma uniči (npr. oksidira) pri vsaki temperaturi. Nekateri prej, drugi pozneje. Načeloma vodotopni vitamini (npr. C vitamin) razpadejo že pri nizkih temperaturah in zato slabo prenašajo temperaturno obdelavo živil (kuhanje). Medtem, ko vitamini, topni v maščobah (Dvitamin npr.) nasploh dobro prenesejo tudi zmerno toplotno obdelavo. Vitaminov ne uničujejo le visoke, pač pa tudi nizke temperature (kot je npr. zmrzovanje živil), ki uničijo zaščitne ovojnice celic v živilih, ki opravljajo nekakšno funkcijo "konzerve" za vsebino celice. Zato ni mogoče reči, da se nek vitamin pri neki temperaturi uniči, do te temperature pa se ohrani - ni tako naglega preloma v temperaturni obstojnosti vitaminov, da bi to temperaturo za posamezni vitamin lahko navedli. Obstajajo bolj navedbe v stilu: segrevanje do 60° C nekega živila uniči cca 50% nekega vitamina (npr. vitamina C), pa še to je zelo odvisno od vrste živila in načina toplotne obdelave (načeloma je kuhanje v sopari do vitaminov najprijaznejše)




lllooolll Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Zdravo robi,..

TOel si skopiral iz strani intrentene, ne vem katera je tocno sam povem pa ti da si jo dobil ce si napisal v iskalnik najdi.si obstojnost vitaminov,.. sme tole videl jaz tudi.

Dejstov je, da c vitamin zdrzi temperaturo 190 stopinj, in preide v vodo in ne umre, razcen ce pol v vodi se dotakne dolocenih elementov, konkrteno receno,... nisme dobil niti enga ok odgovora na netu,... kako umirajo vitamincki,. kar ap sem zasledil e to, da vitamini prehajajo iz hrnae v vodo to je pa dokazano in da umirajo od tega kak materijal mas za posodo,.. sem skopiral eno bolj hard dokumentacijo ene 20 lsitov sam caka da preberem,..

sam semi zdi, da je kuhanje v pari the best,... samo za ekonom lonec pa ne morem tridti da je ok ker simpel mogoce prevec unici vitaminov samo tega ne morem trditi lahko recem smao to da c vitamnina ne unici,.. ker je spsoben do 190 zdrzati kaj ap anredi oslim pa ne vem,.. defenitivno pa lohak recem da 3 minute v ekonom loncu baktterij ni vec,..

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Finančna kriza
Reply #386 - 29.07.2009 at 21:45:18
 
satis wrote on 29.07.2009 at 20:56:08:
Devi wrote on 29.07.2009 at 12:24:32:
dej podnapise za slike, satis, kaj mas une cmocke tam na prvi sliki spodej, pa kaksen sok je v posodicah?
čeprov men sadje ne diši nevemkaj. jes živim bl na zelenjavi pa oreških..


mislim, da so cmočki halava, tule imaš recept.

http://www.harekrisna.info/archives/62

Še več receptov:

http://www.harekrisna.info/archives/category/recepti/




hjej, ko bi jaz eml tako sladico,.. oziram ce je kej kaka punca da mi jo anredi jo kar uzenim,. he,he,he,..

Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Finančna kriza
Reply #387 - 29.07.2009 at 21:54:05
 
radovedni soncek wrote on 29.07.2009 at 21:39:09:
Obstaja pleme oziroma ljudje kje obstaja ne vem bi mogel filem pogledati, mingrede en dan bom dal veliko novih torentov dol na uno stran k sem jo dal sem gor,... in tam pise v enem da so, no pove video da so ljudje iz plemena ziveli ful dolgo tudi do 160 let ker so jedli eno hrano in ta hrana je narejena iz enih semen k majo komad ful veliko b17,... vitamina


Jedro marelične koščice je bogato z vitaminom B17, poješ marelico, koščico na sonce, ko je suha streš in poješ vsebino.  Smiley

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Finančna kriza
Reply #388 - 29.07.2009 at 22:28:20
 
Quote:
radovedni soncek wrote on 29.07.2009 at 21:39:09:
Obstaja pleme oziroma ljudje kje obstaja ne vem bi mogel filem pogledati, mingrede en dan bom dal veliko novih torentov dol na uno stran k sem jo dal sem gor,... in tam pise v enem da so, no pove video da so ljudje iz plemena ziveli ful dolgo tudi do 160 let ker so jedli eno hrano in ta hrana je narejena iz enih semen k majo komad ful veliko b17,... vitamina


Jedro marelične koščice je bogato z vitaminom B17, poješ marelico, koščico na sonce, ko je suha streš in poješ vsebino.  Smiley

Lep pozdrav  Smiley



hm,.. sam tisto so psobna semena sej pvoe katera so,..

ti,. punca mi smes povedati zakaj je moj foter men reku k sem ga prasal ce lohka pojem seme od cešple (al je bila sliva ne vem),... no v glavnem če smem sret koščico in pojest seme, p ami je reku,.. da ne smeš tega pojest,.. jaz pa mu prbijem, sam jaz pa sem mu reku,.. sej sm jo že,.. on pa meni,...  lol,.. ja tega s ene počne k je strupeno,.... (WTF!!!!!!), pol ap ga prašam, ce bom umrl, on pa samo reče nazaj, hja ne vem,. pa je šel naprej,.. k sme bil 15 lest star, me je tkao matralo, sam sem se tolažil, da če bi bilo smrtno nevarno, da bi me uleku ze k dohtarju,..

sma sedaj k si rekal o koščicah sem se spomnu na tole pa se mi zdi da je mislil,.. češplja kot em,.. Roll Eyes, no sej veste, em,.. Roll Eyes (zenski spolni organ Undecided), he,he,he,... no ne vem zakaj, sam moja mami pomoje ni mogla biti tako strupena,..  Cheesy Cheesy Wink Wink Wink, vsaj men s eni zdela,...


no lahko noc upam da ste se nasmejali vsja
lp
Grin Grin Shocked Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #389 - 30.07.2009 at 01:05:32
 
back to the topic
tole je blo na Pozitivkah..

"Ali si Bog želi, da smo bogati?

Pred leti sem se udeležil motivacijskega srečanja v mrežnem marketingu, kjer je predavatelj promoviral ameriško knjigo z naslovom Bog želi, da postanete bogati...

Če bi si Bog res želel, da postanemo bogati, potem bi hkrati želel, da je večina ljudi revnih. Kajti bogastvo na eni strani vedno pomeni siromaštvo na drugi strani.
..."

---
tenkju satis za recepte Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 24 25 26 27 28 ... 107