Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 46 47 48 49 50 ... 107
(Read 480757 times)
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Finančna kriza
Reply #705 - 22.06.2010 at 18:27:52
 
sej so vse pumpali in manipulirali, tudi nas. Ja eden je pač moral bit prvi.    Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Finančna kriza
Reply #706 - 22.06.2010 at 18:35:12
 
Firewall: In Defense of the Nation State
- Zgodovina, ki je pripeljala do današnje krize -

http://www.youtube.com/watch?v=4lUSsDfSG5M&feature=player_embedded




The Origin Of Oil

http://www.youtube.com/watch?v=stnMHgEUrnc
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Finančna kriza
Reply #707 - 26.06.2010 at 23:16:21
 
najhujse se pride, predvsem za ameriko,

sreca da ma merklova dobre svetovalce je glih nedavno nazaj na G8 zavrnla obamov predlog da bi z deficitom fural vlado, ampak je rekla da je treba sparat! pravilno!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Finančna kriza
Reply #708 - 26.06.2010 at 23:31:36
 
Če pride za njih še hujše - pride za nas tudi. Smo na istem planetu in preveč povezani, tako in drugače.

-
kriza se je komaj začela
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Finančna kriza
Reply #709 - 27.06.2010 at 13:57:43
 
http://www.youtube.com/watch?v=4lUSsDfSG5M&feature=player_embedded

sem si pogledal in se mi zdi da dobro razlozi zakaj je prislo do krize in vse. Dejstvo je tudi ,kar pove na koncu, da rabjo produkcijo nazaj.

Da bi zacel spet sparat -> investirat -> producirat bi nujno moral dvignit obrestno mero k je skor nula. Kdo bo sparal pri tako majhnih obrestih? Obrestne mere pa ne morjo dvigniti, brez da bi bankruptiral vse too big to fail firme, k so jih bailoutal. Dodatno bi nenadoma placeval vecje obresti od pufa k je ene 10-12tril$. Tako bi moral zvisati davke in se dodatno obremeniti ze tako ubogi private sector.
Tako da so v zelo slabem polozaju. Imajo 2 opcije, da gre drzava v default("stecaj"), ali pa da tiskajo dnar do onemoglosti in tvegajo hiperinflacijo ki je smrt za gospodarstvo/ekonomijo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Finančna kriza
Reply #710 - 27.06.2010 at 14:28:49
 
Tega sem videl, adijo scena tisto z Nemčijo, pa tudi ostalo. bankirji bankirji
Cel sistem ne deluje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #711 - 09.07.2010 at 19:58:23
 
So ljudje, ki pristanejo na cesti, ker ne zmorejo z bornimi dohodki odplačevat kredita, po drugi strani se pa rešuje banke z ogromnimi vsotami. Meni se zdi to popolnoma nerazumno, sploh zadnje čase me postaja strah prihodnosti ob veleumih, ki predlagajo delo do 70. leta, pa rešujejo banke,  za narod pa ni milosti.

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/nlb-potrebuje-dodaten-kapital.html
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Finančna kriza
Reply #712 - 10.07.2010 at 00:07:50
 
Naj te ne bo strah. Trenutno pač prevladuje sindrom Superhika (iz Alan Forda), ki vzame revnim (saj tako imajo zelo malo in če jim to vzameš, ni velike razlike) in daje bogatim (ti, se povečanja bogastva veselijo). Zahodni svet prehaja v dekadenco, to je vse. Propad neke civilizacije. Čas gre nazaj, iz sedanjosti v preteklost.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kolja
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 21

Re: Finančna kriza
Reply #713 - 11.07.2010 at 02:53:07
 
Slovenija bi mogla razpustit parlament in narediti krizni štab...
K te vladni vohainovci so TOTALNO nesposobni!!
Sori se počutm 10X bl sposobn k pahor (za začetk bi mogu pahor nehu vohajin vlečt)
vlada in njene ministre se piše z /in/ali brez začetnc,
da nebi o bavčarju in Krambergrju kao kej rekel ....
Chegevara....
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Finančna kriza
Reply #714 - 11.07.2010 at 08:13:37
 
skrajni čas bi bil za kej podobnega
pa se mora prej sesut zadeva ... da se sesuva, majo pak za izgovor da se lohk še extra blj zajebavajo
Tongue
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #715 - 11.07.2010 at 08:54:14
 
miha- wrote on 26.06.2010 at 23:16:21:
najhujse se pride, predvsem za ameriko,

sreca da ma merklova dobre svetovalce je glih nedavno nazaj na G8 zavrnla obamov predlog da bi z deficitom fural vlado, ampak je rekla da je treba sparat! pravilno!


Merklova se mi zdi ena redkih sposobnih, samo Nemčija bi morala izstopit iz EU, če ne bo plačevala grehe nesposobnih. Po drugi strani se mi zdi, da si narod zasluži neko kazen, ljudje so se zadnje čase zelo spremenili, kot volkovi postajajo, grebatorji so na površju, etika, morala in človečnost ne veljajo nič več. Verjetno ko se narod tako degenerira, je čas za obnovo sistema, vrednot, odnosov.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #716 - 15.07.2010 at 09:37:03
 
Včeraj sem brala, kako si Kresalova ureja super luksuzno stanovanje z bazenom na vrhu ljubljanskega Šumija. No, kako naj vladajo graščaki, kako naj razumejo stisko povprečnega državljana, ki mora preživet z dobrimi 500 evri na mesec? Mogoče bi bil tudi  čas za kakšno dobrodelno akcijo za našega Pahorja, ki životari ko klošar s tremi tisočaki na mesec.  Cheesy
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Finančna kriza
Reply #717 - 15.07.2010 at 12:09:52
 
satis wrote on 15.07.2010 at 09:37:03:
Včeraj sem brala, kako si Kresalova ureja super luksuzno stanovanje z bazenom na vrhu ljubljanskega Šumija. No, kako naj vladajo graščaki, kako naj razumejo stisko povprečnega državljana, ki mora preživet z dobrimi 500 evri na mesec? Mogoče bi bil tudi  čas za kakšno dobrodelno akcijo za našega Pahorja, ki životari ko klošar s tremi tisočaki na mesec.  Cheesy
Valda zivotari dobra koka dost stane.
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #718 - 16.07.2010 at 09:51:08
 
Ko tole prebereš, si misliš, pa saj to je pravi svetopisemski čudež, da Grčija ni že zdavnaj bankrotirala.  Huh

http://www.genspot.com/blog-25681/grska-kriza.aspx
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #719 - 16.07.2010 at 21:29:49
 
Quote:
Naj te ne bo strah. Trenutno pač prevladuje sindrom Superhika (iz Alan Forda), ki vzame revnim (saj tako imajo zelo malo in če jim to vzameš, ni velike razlike) in daje bogatim (ti, se povečanja bogastva veselijo). Zahodni svet prehaja v dekadenco, to je vse. Propad neke civilizacije. Čas gre nazaj, iz sedanjosti v preteklost.

Lp,Igor


Ni me ravno strah, le neumno se mi zdi, da bomo morali plačevati za grehe raznorazne mafije in slabše preživeti ostanek življenja, kot bi ga lahko. Berem, da čaka Hrvaško bankrot, pa si sploh ne predstavljam, kaj se potem zgodi z državo in državljani? Da životarijo v bedi?

http://24ur.com/novice/svet/ko-hrvat-dojencku-pove-da-je-ze-dolzan-goro-denarja....
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 46 47 48 49 50 ... 107