Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 47 48 49 50 51 ... 107
(Read 480712 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #720 - 16.07.2010 at 22:06:44
 
Bodo pač prodali par svojih otokov..le goli otok na prišparajo, bi bilo fajn, da spet dobi svojo staro funkcijo....
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Finančna kriza
Reply #721 - 17.07.2010 at 00:42:17
 
satis wrote on 16.07.2010 at 21:29:49:
Quote:
Naj te ne bo strah. Trenutno pač prevladuje sindrom Superhika (iz Alan Forda), ki vzame revnim (saj tako imajo zelo malo in če jim to vzameš, ni velike razlike) in daje bogatim (ti, se povečanja bogastva veselijo). Zahodni svet prehaja v dekadenco, to je vse. Propad neke civilizacije. Čas gre nazaj, iz sedanjosti v preteklost.

Lp,Igor


Ni me ravno strah, le neumno se mi zdi, da bomo morali plačevati za grehe raznorazne mafije in slabše preživeti ostanek življenja, kot bi ga lahko. Berem, da čaka Hrvaško bankrot, pa si sploh ne predstavljam, kaj se potem zgodi z državo in državljani? Da životarijo v bedi?

http://24ur.com/novice/svet/ko-hrvat-dojencku-pove-da-je-ze-dolzan-goro-denarja....

Članek se začne s povsem neumno zgodbo o dojenčku s plenicami v katere bo moral srat dvakrat. Niti niso toliko ozaveščeni, da lahko uporabljajo navadne bombažne plenice, katere lahko pereš. Ne, ti bi kar kupovali in metali stran, pa čeprav bo dojenček ves posran, krivi bodo pa drugi. Namesto, da hodi protestirat naj raje dojenčku opere navadne plenice,
Sicer je po Eurostatu Hrvaška zadolžena nekje 85% na BDP, Italija pa 115%. Slovenija nekje 36%, Grki pa 105%. Zaenkrat se Hrvati še komot ognejo bankrotu in jim ni takšna sila. Lahko pa začnejo razmišljati tudi bolj racionalno in ne samo, da jadikujejo, kako je v supermarketih drago. V glavnem bebast članek, ki ga je napisala kaka salonska popoldanska ekonomistka z Zlato penino v roki in vložki s krilci.
Prav imaš, da te ni strah. Člankov, ki jih pišejo taki novodobni bunkuci, ni za jemat resno. Ti se jim kar nasmej.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #722 - 19.07.2010 at 15:20:50
 
Naši politiki so varčni samo pri narodu, sebi si ne bodo stiskali pasu.  Roll Eyes

http://24ur.com/novice/slovenija/pol-milijona-za-obnovo-drzavnega-zbora.html

Je pa en uporabnik dal sijajen komentar pod komentarje članka:

Edited:
Psi so se uprli, kdaj se bomo mi?


Huh Cool
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #723 - 19.07.2010 at 15:47:47
 
Quote:
Psi so se uprli, kdaj se bomo mi?

Ko se bomo počutili kot psi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Finančna kriza
Reply #724 - 19.07.2010 at 18:24:20
 
Robi wrote on 19.07.2010 at 15:47:47:
Quote:
Psi so se uprli, kdaj se bomo mi?

Ko se bomo počutili kot psi.


Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Finančna kriza
Reply #725 - 31.07.2010 at 12:31:10
 
satis wrote on 16.07.2010 at 21:29:49:
Quote:
Naj te ne bo strah. Trenutno pač prevladuje sindrom Superhika (iz Alan Forda), ki vzame revnim (saj tako imajo zelo malo in če jim to vzameš, ni velike razlike) in daje bogatim (ti, se povečanja bogastva veselijo). Zahodni svet prehaja v dekadenco, to je vse. Propad neke civilizacije. Čas gre nazaj, iz sedanjosti v preteklost.

Lp,Igor


Ni me ravno strah, le neumno se mi zdi, da bomo morali plačevati za grehe raznorazne mafije in slabše preživeti ostanek življenja, kot bi ga lahko. Berem, da čaka Hrvaško bankrot, pa si sploh ne predstavljam, kaj se potem zgodi z državo in državljani? Da životarijo v bedi?

http://24ur.com/novice/svet/ko-hrvat-dojencku-pove-da-je-ze-dolzan-goro-denarja....


ja mau bodo mogl stisnt zobe ane, tko v argentini...no tm je blo res hudo, ni blo hrane, kriminal...
v glavnem se standard  zniza..

ko drzava  "bankrotira", se ubistvu rece da default-ira
doloceni dolgovi se odpisejo, postavjo se novi pogoji k je drzava zmozna odplacat, v dalsi dobi, tko da se drzava postav na noge ..

za grcijo bi bilo defenitivno boljs da defaultira, kot da vsi dajejo pomoc..  v medijih cis tko predstavljen kot da grki potrebujejo denar,..ubistvu ga potrebujejo tisti, ki so posodli grciji dnar - torej vec al manj banke. In kdrkol posodis denar je doloceno tveganje da ga nekdo ne vrne. Mogoce so pa ze vedl da ne bodo pustl drzavo defaultirat.. S tem k dajo grciji pomoc, resujejo banke k so nerazumno posojale grciji. Itak je krivda tut na strani grskih voditeljev
k so si kupval glasove s tem da so oblublal neko blaginjo,ki so jo pridobil s pufanjem.. (da ne omenjamo tist % k se pokrade:) )

grcija lah defaultira pa zgubijo tisti k so dnar posodl... zdej pa k so dobil pomoc gre pa sam za odplacevanje obresti od obresti in banke sluzjo..

pa moralni hazard k se ustvari s tem, da so resil grcijo.. Bodo banke se posojale spaniji pa italiji, ker itak, ce drzave navjo mogle odplacat pufa, jih bodo itak resil, pa bodo banke dobile dnar nazaj.. placan bo pa z davkoplacevalskim dnarjem ostalih drzav v EU..

no whatever, se spomnim na nekemu Gx mitingu da so obama hotu da evropa zacne konzumirat pa zapravlat pa je merklova rekla da ne, da je treba sparat in znizat dolgove..

Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #726 - 01.08.2010 at 21:25:52
 
Lepo si napisal, Miha. Smiley

Drugače pa piše v staroindijskih Vedah, da bodo vladarji v tej zadnji, železni dobi tako izkoriščali ljudi z davki in nepoštenostjo, da bodo ljudje začeli vse zapuščat in bodo odhajali v gozdove. Tako kot tole gre naprej, verjetno malokdo še ni pomislil, da bi nekam izginil, seveda na boljše, če bi pač šlo. Zadnja lopovska zgodba pri nas je ta s Preventom in nobenega ukrepa, nobenega vzvoda ni, da bi te roparje ustavili. Ubogi ljudje, še ta drobiž, ki so ga mesečno dobili jim bodo vzeli.

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Finančna kriza
Reply #727 - 03.08.2010 at 13:31:10
 
so ljudje k so natancn vedl kva se bo zgodil
eden izmed njih je peter schiff in je meu 2005 in 2006 nek speech po 1uro in pol o tem kaj se bo zgodil na mortage banking conference

tukaj je pa zgoscen video o tem.. meni se zdi poucen, sploh za to, ker je to 2006, se predno se je zgodilo vse, s tako gotovostjo napovedal.. medtem ko drugi mainstream ekonomisti pravjo, da se nkol nc ne ve Smiley

http://www.youtube.com/user/schiffreport?blend=1&ob=4#p/a/f/0/h2Gj5snyn_M

"zaslovel" je pa vec al manj ko je na javni TV skos tulu da bo katastrofa pa ga niso resno vzel, al pa clo norca iz njega delal

http://www.youtube.com/user/schiffreport?blend=1&ob=4#p/a/5EC156464505485F/0/2I0...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #728 - 03.08.2010 at 16:11:29
 
Quote:
"zaslovel" je pa vec al manj ko je na javni TV skos tulu da bo katastrofa pa ga niso resno vzel, al pa clo norca iz njega delal

Takega in drugačnega tuljenja po medijih je toliko, da nekdo izmed teh sigurno mora imeti prav..... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Finančna kriza
Reply #729 - 04.08.2010 at 18:02:39
 
satis wrote on 01.08.2010 at 21:25:52:
bodo ljudje začeli vse zapuščat in bodo odhajali v gozdove.

jeba je sam k so gozdovi privatna lastnina zdej Tongue
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Finančna kriza
Reply #730 - 04.08.2010 at 18:41:03
 
lastniki pa rajs vidijo da jim grmovje raste kot da bi kdo uporabljal plac za bivat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Finančna kriza
Reply #731 - 09.08.2010 at 10:54:37
 
Kot ekološki narod lubja verjetno ne bomo jedli. Se bo pa zgodil, tako vsaj kaže, ta preboj Slovencev, kot pravi Borut in njegova ekipa. Vendar v drugo smer.

http://www.finance.si/286462/Slovence-%E8aka-ni%BEji-standard

Kruha in iger.
Igre se bodo jutri začele. Poceni kruh bo pa na bone.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #732 - 09.08.2010 at 13:25:21
 
Quote:
Kruha in iger.

Ča res ne bo prej ta druga plat : Bitka za kruh.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: Finančna kriza
Reply #733 - 09.08.2010 at 18:09:51
 
Dej dej ne me fukat.

Ljudje k majo 1500 palce se fusjao da lohak kaj nareidjo mi revezi z 400 pa nimamo kje lepo rposim.

Socijalan drzava prides k dohtarju k ma palco 2000 evorv pa ti en zan plucnice najdet majko mu jebem.


Organe bomo pordajali to bo to.


Veste od drzave pricakujem sam s eto po vsme sranju k ga vem, da mi da kuglo pa me ustreli,. mislim fak of.

Vso pocrklai, to je to,..

Veste vcasih premiljujem kaj bi biloc e bi kak un filem s ezgodiul dawn of the dead. itd


Resno, ce mene prasate je v slovneijo prilo veliko ljudi k nimajo tuki kj poceti recmo. Poglejte  studentarija s eje rpevec razpasila to ej dejstvo, tujci delajo tuki slovenec je lacen, medtem ko figane zalagamo z kesme pa slovenci hirjao, lepo gre to.

Veste ce mene ne prasate pa bom vseeno pvoedal, s emi zdi .
Osbno, resnom je nekdo zrihtal da je sloveniaj druga bosna. Sje je tako. Malos e ozrite?



Se mi zdi, da je najbolej da otorku poljte vrat za stirk in skoz okn. veliko folak dla to mulcu po svetu in osbno semi zdi to humano,. Ko ti creva stiak krvavis skozi rit vejremite mi raje bi videl da me mati vrze skoz okn pa ubije, koenc koncev no sje to sem pa jo rpasal.


Kaj ap bos anreiudl, 400 evorv palce  koamd mulo more to pa to met kurac pravice ma kaj bos anredu.

Pike se fukajo okol rensih ni majko jim jebem.  


Simpel deci vi sma porivajte picke da bodo mele mucel pol ap nj trpijo k itak piek dajo vs eza mucla ce ni blo apemti prej pa tud ok.



Hm.

Recmo, de s etoel povem an hitro, Tipo mi govori kako piek tiep love na jugu, vse da nase de je fnesi pol ap gre tipa lovit ce g ane dobi v 10 eltih pol umre ker je iskala tiap k ma danr in vse so iste. Majke mi. jaz bom konta naredu. Sel bom v drzav ek ams lohak vec tzensk. Vzel bom 10 revnih inji h prdajal kto delvno silo,. znajdi se zakaj bi bil an krajsme koncu,.
mislite da vam bo kdo priazdnes.



Se to ko bo hudo kajne, si zapomnite, clvoeko meso se mroe kuhati an rpavi temperaturi in dovolj doglo;).
LOLOLOLOL

Ce bost elacni, . No sje so ga uni k so na korziki strmoglavili tudi jedli al koko je bilo v andih al kje.

NO lepos  emjte,.

Ce mene rpasate slvoejnije ni vec, in me je srma da sme slovenec.

Mhm.
Raje sme pod avstrijcem kot pa da je tkaoel kot je.

Sej rpavim, gres na Dunaj, cista druga logika. De ne bi s ekaj drugeg areki.

Lepos  emjte kupite delnice pecjate szene od soseda in jo anfilite, in to ej to... ..



Lp.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kolja
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 21

Re: Finančna kriza
Reply #734 - 03.09.2010 at 14:55:22
 
Mislim, da je zrno resnice v tem citatu...

"To je naša država, če smo tiho, kolaboriramo z neumnostjo. To smo 20 let prenašali, ni nam več treba, zanamcem ne bomo pustili takega razsula. Za moje pojme človek, ki ima kaj povedati in voljo do dela, ne sme biti tiho, sicer si lahko kupi pištolo in se ustreli v taki državi, kot je ta,"

in super priimek modela k je to reku: Pezdir
http://www.youtube.com/watch?v=o03WFhJVdik
http://www.preplacanaelektrika.si/
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 47 48 49 50 51 ... 107