Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 61
(Read 269067 times)
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
3. svetovna vojna
28.11.2008 at 11:13:14
 
Pred kratkim sem brala prerokbe Babe Vange, po katerih naj bi se 3. svetovna vojna začela zaradi spopadov v Indiji. in pogledam tekoče novice in napadi v Indiji so že. Kaj menite o tej šlogarci?

http://www.cosmopolitan.si/astro/zanimivosti/bo_leta_2010_res_iii_svetovna_vojna...

Quote:
In čeprav nekateri upajo, da se je motila (kar naj bi se tudi dogajalo, a resnici na ljubo le redko), skeptiki pa ji očitajo, da v svojih napovedih nejasna in dvoumna (podobno kot slavni Nostradamus), pa da jo zato res ne gre jemati preresno, že buri duhove njena napoved za leto 2010, ko naj bi se začela 3. svetovna vojna. Ta naj bi izbruhnila po poskusu atentata na štiri državnike in po spopadu v Indiji.


http://24ur.com/novice/svet/drama-v-indiji-se-nadaljuje.html
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: 3. svetovna vojna
Reply #1 - 28.11.2008 at 11:24:21
 
satis wrote on 28.11.2008 at 11:13:14:
Pred kratkim sem brala prerokbe Babe Vange, po katerih naj bi se 3. svetovna vojna začela zaradi spopadov v Indiji. in pogledam tekoče novice in napadi v Indiji so že. Kaj menite o tej šlogarci?

http://www.cosmopolitan.si/astro/zanimivosti/bo_leta_2010_res_iii_svetovna_vojna...

Quote:
In čeprav nekateri upajo, da se je motila (kar naj bi se tudi dogajalo, a resnici na ljubo le redko), skeptiki pa ji očitajo, da v svojih napovedih nejasna in dvoumna (podobno kot slavni Nostradamus), pa da jo zato res ne gre jemati preresno, že buri duhove njena napoved za leto 2010, ko naj bi se začela 3. svetovna vojna. Ta naj bi izbruhnila po poskusu atentata na štiri državnike in po spopadu v Indiji.


http://24ur.com/novice/svet/drama-v-indiji-se-nadaljuje.html



Verski fanatizem je že in še bo povzročal zlo. Zlo nosi v sebi
naša celotna zemeljska civilizacija v lastni nepravični  in nehumani ureditvi do večine.

Sam verjamem v tretjo svetovno vojno!!!!!! Ampak jo razumem kot definitivni konec obstoječe civilizacijske paradigme.

Razumem jo kot dokončni civilizacijski preskok na višjo raven naše zavesti in vedenja. Nikakor, pa je ne vidim kot atomski spopad globalnih razsežnosti.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: 3. svetovna vojna
Reply #2 - 28.11.2008 at 11:30:35
 
Dobro si napisal, Alojz.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: 3. svetovna vojna
Reply #3 - 28.11.2008 at 14:55:03
 
se strinjam z alojzom.
dodal bi še človeštvo mora iti najprej skozi pekel da se zbudijo, da bojo videli nebesa.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: 3. svetovna vojna
Reply #4 - 28.11.2008 at 17:03:44
 
Res je, - 3. svetovne vojne NE bo !  Tudi "vesoljnega" potopa NE bo!

Bo pa marsikaj drugega ...  Shocked Roll Eyes

Tako mi je govoril Gospod .

Gospod je samo Eden .

Lp

by Boštyxz + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: 3. svetovna vojna
Reply #5 - 28.11.2008 at 17:07:41
 
Boštyxz wrote on 28.11.2008 at 17:03:44:
Res je, - 3. svetovne vojne NE bo !  Tudi "vesoljnega" potopa NE bo!

Bo pa marsikaj drugega ...  Shocked Roll Eyes

Tako mi je govoril Gospod .

Gospod je samo Eden .

Lp

by Boštyxz + # Kiss#


Kako nedoločeno govorjenje značilno za samovšečnega pajaca tipa Bošty. Kaj pa bo tisto marsikaj?

Vesoljni potop bo-jasno-bo in je že bil in še bo !!!!ker je to neizbežen ciklični elementarni pojav na Zemlji.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: 3. svetovna vojna
Reply #6 - 28.11.2008 at 23:23:33
 
Alojz in Sandib wrote on 28.11.2008 at 17:07:41:
Boštyxz wrote on 28.11.2008 at 17:03:44:
Res je, - 3. svetovne vojne NE bo !  Tudi "vesoljnega" potopa NE bo!

Bo pa marsikaj drugega ...  Shocked Roll Eyes

Tako mi je govoril Gospod .

Gospod je samo Eden .

Lp

by Boštyxz + # Kiss#


Kako nedoločeno govorjenje značilno za samovšečnega pajaca tipa Bošty. Kaj pa bo tisto marsikaj?

Vesoljni potop bo-jasno-bo in je že bil in še bo !!!!ker je to neizbežen ciklični elementarni pojav na Zemlji.


Res je. V Bhagavad Giti piše takole:

Quote:
Materialna narava, ki je ena od Mojih energij, deluje pod Mojim nadzorom, ter ustvarja vsa premična in nepremična bitja. Po njenih zakonih je vesolje znova in znova ustvarjeno in uničeno.


Časovno trajanje univerzuma se meri v dnevih in nočeh Brahme, prvoustvarjenega živega bitja, na koncu vsakega dne Brahme pa pride do uničenja v obliki vesoljnega potopa, ki prizanese samo najvišjim planetom v univerzumu. Časovno trajanje univerzuma je po učenjih Ved razvidno iz spodnje razpredelnice:

http://www.mcremo.com/vedic.htm

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: 3. svetovna vojna
Reply #7 - 29.11.2008 at 10:21:47
 
Alojz in Sandib wrote on 28.11.2008 at 17:07:41:
Boštyxz wrote on 28.11.2008 at 17:03:44:
Res je, - 3. svetovne vojne NE bo !  Tudi "vesoljnega" potopa NE bo!

Bo pa marsikaj drugega ...  Shocked Roll Eyes

Tako mi je govoril Gospod .

Gospod je samo Eden .

Lp

by Boštyxz + # Kiss#


Kako nedoločeno govorjenje značilno za samovšečnega pajaca tipa Bošty. Kaj pa bo tisto marsikaj?

Vesoljni potop bo-jasno-bo in je že bil in še bo !!!!ker je to neizbežen ciklični elementarni pojav na Zemlji.


No, ja, morda nekoč bo, vendar vam zagotavljam, da ga vsaj še 2000 let ne bo  Exclaim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: 3. svetovna vojna
Reply #8 - 29.11.2008 at 10:51:44
 
satis wrote on 28.11.2008 at 23:23:33:
Alojz in Sandib wrote on 28.11.2008 at 17:07:41:
Boštyxz wrote on 28.11.2008 at 17:03:44:
Res je, - 3. svetovne vojne NE bo !  Tudi "vesoljnega" potopa NE bo!

Bo pa marsikaj drugega ...  Shocked Roll Eyes

Tako mi je govoril Gospod .

Gospod je samo Eden .

Lp

by Boštyxz + # Kiss#


Kako nedoločeno govorjenje značilno za samovšečnega pajaca tipa Bošty. Kaj pa bo tisto marsikaj?

Vesoljni potop bo-jasno-bo in je že bil in še bo !!!!ker je to neizbežen ciklični elementarni pojav na Zemlji.


Res je. V Bhagavad Giti piše takole:

Quote:
Materialna narava, ki je ena od Mojih energij, deluje pod Mojim nadzorom, ter ustvarja vsa premična in nepremična bitja. Po njenih zakonih je vesolje znova in znova ustvarjeno in uničeno.


Časovno trajanje univerzuma se meri v dnevih in nočeh Brahme, prvoustvarjenega živega bitja, na koncu vsakega dne Brahme pa pride do uničenja v obliki vesoljnega potopa, ki prizanese samo najvišjim planetom v univerzumu. Časovno trajanje univerzuma je po učenjih Ved razvidno iz spodnje razpredelnice:

http://www.mcremo.com/vedic.htm



To je resnica. Vse zemeljske civilizacije in njihove vere skozi celoten tekoči civilizacijski val,od zadnjega zemeljskega potopa naprej -  sporočajo isto.

Satis je pravilno napisala samo vesoljni proces cikličnosti kjer je vsako   umiranje,  sočasno rojevanje.

Zemlje s potopom ne bo konec spremenila bo obličje -geografsko- kopno morja.Njena masno-energetska vrednost ostane ista.
To pomeni konec,ki je sočasno nov začetek 28000 letnega zemeljskega cikla od samozlitja do samozlitja,kar je enako enemu civilizacijskemu valu in enemu dnevu Brahme..

Slovenci oz. naši 'predniki' Karantanci imajo za ta vesoljni in hkrati zemeljski pojav najboljši mogoč simbol v podobi Črnega panterja,ki ponazarja znotraj enotne podobe štiri vesoljne cikle
letnih časov(štiri živalske podobe v eni) je enako štirim jezdecem apokalipse' in hkrati je to podoba ki sočasno umira in se rojeva sama iz sebe.

Mogoče bo to pripomoglo,da  bodo nekateri tu začeli razumeti P.D. In me tudi prenehali zmerjati in žaliti,kako priskuten in samovšečen,da sem.

Lp Alojz

 Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: 3. svetovna vojna
Reply #9 - 29.11.2008 at 11:01:35
 
OMEN SAT wrote on 28.11.2008 at 14:55:03:
se strinjam z alojzom.
dodal bi še človeštvo mora iti najprej skozi pekel da se zbudijo, da bojo videli nebesa.

Ti kar hodi čez svoj pekel, ne vleci vanj še ostalih.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: 3. svetovna vojna
Reply #10 - 29.11.2008 at 11:18:49
 
Quote:
OMEN SAT wrote on 28.11.2008 at 14:55:03:
se strinjam z alojzom.
dodal bi še človeštvo mora iti najprej skozi pekel da se zbudijo, da bojo videli nebesa.

Ti kar hodi čez svoj pekel, ne vleci vanj še ostalih.

Lp,Igor


Igor

Tukaj si Oman Sata mogoče napačno razumel. Mogoče on razume in čuti to lastno bivanje tu in sedaj kot pekel. S stališča dejstva našega nerazumevanja vesoljne zakonitosti,ko nevedni kot smo, jemljemo lastno smrt kot doknoončno življenjsko dejstvo ,ker ne more večina (nekateri lahko)dojemati dimenzije našega večno-sedanjega bivanja. Res pa je,da trpljenje ni vedno odrešujoča pot,ko se zaveš lastne večno-sedanje vesoljne samobitnosti.
Malo sem šel v širino,zato,da zmanjšam napetost na tem forumu. Opažam,da bom lahko več povedal,če se vse skupaj umiri.

Lp Alojz Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: 3. svetovna vojna
Reply #11 - 29.11.2008 at 11:23:55
 
Alojz in Sandib wrote on 29.11.2008 at 11:18:49:
Quote:
OMEN SAT wrote on 28.11.2008 at 14:55:03:
se strinjam z alojzom.
dodal bi še človeštvo mora iti najprej skozi pekel da se zbudijo, da bojo videli nebesa.

Ti kar hodi čez svoj pekel, ne vleci vanj še ostalih.

Lp,Igor


Igor

Tukaj si Oman Sata mogoče napačno razumel. Mogoče on razume in čuti to lastno bivanje tu in sedaj kot pekel. S stališča dejstva našega nerazumevanja vesoljne zakonitosti,ko nevedni kot smo, jemljemo lastno smrt kot doknoončno življenjsko dejstvo ,ker ne more večina (nekateri lahko)dojemati dimenzije našega večno-sedanjega bivanja. Res pa je,da trpljenje ni vedno odrešujoča pot,ko se zaveš lastne večno-sedanje vesoljne samobitnosti.
Malo sem šel v širino,zato,da zmanjšam napetost na tem forumu. Opažam,da bom lahko več povedal,če se vse skupaj umiri.

Lp Alojz Grin

Ni problema. Vem, kaj je mislil, da je potrebno trpljenje. Pa to ni res. Prepričan je v nekaj in zato govori, da se mora. Pa naj trpi, če misli, da je to odrešujoče.

Alojz poglej pošto.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: 3. svetovna vojna
Reply #12 - 29.11.2008 at 12:24:42
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 29.11.2008 at 11:18:49:
Quote:
OMEN SAT wrote on 28.11.2008 at 14:55:03:
se strinjam z alojzom.
dodal bi še človeštvo mora iti najprej skozi pekel da se zbudijo, da bojo videli nebesa.

Ti kar hodi čez svoj pekel, ne vleci vanj še ostalih.

Lp,Igor


Igor

Tukaj si Oman Sata mogoče napačno razumel. Mogoče on razume in čuti to lastno bivanje tu in sedaj kot pekel. S stališča dejstva našega nerazumevanja vesoljne zakonitosti,ko nevedni kot smo, jemljemo lastno smrt kot doknoončno življenjsko dejstvo ,ker ne more večina (nekateri lahko)dojemati dimenzije našega večno-sedanjega bivanja. Res pa je,da trpljenje ni vedno odrešujoča pot,ko se zaveš lastne večno-sedanje vesoljne samobitnosti.
Malo sem šel v širino,zato,da zmanjšam napetost na tem forumu. Opažam,da bom lahko več povedal,če se vse skupaj umiri.

Lp Alojz Grin

Ni problema. Vem, kaj je mislil, da je potrebno trpljenje. Pa to ni res. Prepričan je v nekaj in zato govori, da se mora. Pa naj trpi, če misli, da je to odrešujoče.

Alojz poglej pošto.

Lp,Igor


Sem že! Odličen izdelek!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: 3. svetovna vojna
Reply #13 - 29.11.2008 at 20:34:20
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 29.11.2008 at 11:18:49:
Quote:
OMEN SAT wrote on 28.11.2008 at 14:55:03:
se strinjam z alojzom.
dodal bi še človeštvo mora iti najprej skozi pekel da se zbudijo, da bojo videli nebesa.

Ti kar hodi čez svoj pekel, ne vleci vanj še ostalih.

Lp,Igor


Igor

Tukaj si Oman Sata mogoče napačno razumel. Mogoče on razume in čuti to lastno bivanje tu in sedaj kot pekel. S stališča dejstva našega nerazumevanja vesoljne zakonitosti,ko nevedni kot smo, jemljemo lastno smrt kot doknoončno življenjsko dejstvo ,ker ne more večina (nekateri lahko)dojemati dimenzije našega večno-sedanjega bivanja. Res pa je,da trpljenje ni vedno odrešujoča pot,ko se zaveš lastne večno-sedanje vesoljne samobitnosti.
Malo sem šel v širino,zato,da zmanjšam napetost na tem forumu. Opažam,da bom lahko več povedal,če se vse skupaj umiri.

Lp Alojz Grin

Ni problema. Vem, kaj je mislil, da je potrebno trpljenje. Pa to ni res. Prepričan je v nekaj in zato govori, da se mora. Pa naj trpi, če misli, da je to odrešujoče.

Alojz poglej pošto.

Lp,Igor

igor
nič ne veš kaj sem mislil pa ne domišlaj si preveč kako jaz gledam na vse skupaj.
živiš še preveč v iluziji ti že bo čas pokazu kaj sem mislil z goraj napisanim. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: 3. svetovna vojna
Reply #14 - 29.11.2008 at 21:05:04
 
OMEN SAT wrote on 29.11.2008 at 20:34:20:
igor
nič ne veš kaj sem mislil pa ne domišlaj si preveč kako jaz gledam na vse skupaj.
živiš še preveč v iluziji ti že bo čas pokazu kaj sem mislil z goraj napisanim. Wink

Kar zgovarjaj se na čas in čakaj.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 61