Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 61
(Read 270096 times)
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: 3. svetovna vojna
Reply #15 - 29.11.2008 at 23:07:40
 
Sem malo pogledala te napovedi Vange, pa se mi zdijo neke prav znanstvenofantastične. Kot denimo, živali se bodo spremenile v polljudi, ljudje bodo postali kiborgi. Za vojno pa brez Vange lahko predvidiš, na podlagi svetovnih razmer, da nas loči od nje samo še korak, močno dvomim, da bo to šele leta 2010, prej bo že naslednje leto.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: 3. svetovna vojna
Reply #16 - 30.11.2008 at 09:55:20
 
satis wrote on 29.11.2008 at 23:07:40:
Sem malo pogledala te napovedi Vange, pa se mi zdijo neke prav znanstvenofantastične. Kot denimo, živali se bodo spremenile v polljudi, ljudje bodo postali kiborgi. Za vojno pa brez Vange lahko predvidiš, na podlagi svetovnih razmer, da nas loči od nje samo še korak, močno dvomim, da bo to šele leta 2010, prej bo že naslednje leto.

Pazi se svojih predvidevanj  Tongue
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: 3. svetovna vojna
Reply #17 - 30.11.2008 at 18:40:38
 
Pravzaprav me je groza ob misli, da bi nas kaj takega res lahko doletelo. Vsi znaki kažejo na to, kriza se stopnjuje, zdaj propada že rusko gospodarstvo poleg ameriškega in takrat se ponavadi začne norost, zmeda, ki privede tudi do vojn.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: 3. svetovna vojna
Reply #18 - 01.12.2008 at 00:45:22
 
satis wrote on 30.11.2008 at 18:40:38:
Pravzaprav me je groza ob misli, da bi nas kaj takega res lahko doletelo. Vsi znaki kažejo na to, kriza se stopnjuje, zdaj propada že rusko gospodarstvo poleg ameriškega in takrat se ponavadi začne norost, zmeda, ki privede tudi do vojn.


Pravilno mislis... Sam sem preprican da vracanja na stara pota ni, da bi se vseskupaj umirilo... nikakor. Preobrat bo bil, ker drugace ne gre. Zdaj pa kaj bo, je odvisno od vecine, mislim pa da pobijanje za prezivetje tudi ni tako nemogoc razplet, sploh glede na svetovno situacijo in vsesplosnim notranjim konfliktom ljudi.

Temu bi lahko rekli rojstvo nove stopnje zavesti, za tem se seveda skriva splosno nepoznan vzrok za to dogajanje.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: 3. svetovna vojna
Reply #19 - 02.12.2008 at 12:44:10
 
Etrex wrote on 01.12.2008 at 00:45:22:
satis wrote on 30.11.2008 at 18:40:38:
Pravzaprav me je groza ob misli, da bi nas kaj takega res lahko doletelo. Vsi znaki kažejo na to, kriza se stopnjuje, zdaj propada že rusko gospodarstvo poleg ameriškega in takrat se ponavadi začne norost, zmeda, ki privede tudi do vojn.


Pravilno mislis... Sam sem preprican da vracanja na stara pota ni, da bi se vseskupaj umirilo... nikakor. Preobrat bo bil, ker drugace ne gre. Zdaj pa kaj bo, je odvisno od vecine, mislim pa da pobijanje za prezivetje tudi ni tako nemogoc razplet, sploh glede na svetovno situacijo in vsesplosnim notranjim konfliktom ljudi.

Temu bi lahko rekli rojstvo nove stopnje zavesti, za tem se seveda skriva splosno nepoznan vzrok za to dogajanje.

L.p.


Rešitev se imenuje

ACI- GHALEU . Nič ne bo tretje svetovne vojne v smislu atomskega spopada. Tretja vojna nosi že v sebi prvo-drugo in odrešitev. Sedaj pa, kdor razume ok. kdor ne, tudi ok.

Asicijacija Civilne Iniciative Globalne Humanitarne Alternative L-življenju, pod okriljem Evropske Unije. Delam 100 na uro, na tem projektu.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: 3. svetovna vojna
Reply #20 - 02.12.2008 at 17:30:47
 
Etrex wrote on 01.12.2008 at 00:45:22:
satis wrote on 30.11.2008 at 18:40:38:
Pravzaprav me je groza ob misli, da bi nas kaj takega res lahko doletelo. Vsi znaki kažejo na to, kriza se stopnjuje, zdaj propada že rusko gospodarstvo poleg ameriškega in takrat se ponavadi začne norost, zmeda, ki privede tudi do vojn.


Pravilno mislis... Sam sem preprican da vracanja na stara pota ni, da bi se vseskupaj umirilo... nikakor. Preobrat bo bil, ker drugace ne gre. Zdaj pa kaj bo, je odvisno od vecine, mislim pa da pobijanje za prezivetje tudi ni tako nemogoc razplet, sploh glede na svetovno situacijo in vsesplosnim notranjim konfliktom ljudi.

Temu bi lahko rekli rojstvo nove stopnje zavesti, za tem se seveda skriva splosno nepoznan vzrok za to dogajanje.

L.p.


Satis-Etrex

Vsekar se sedaj dogaja je normalen civilizacijski tok. Ta tok nas bo tudi obvaroval butastih vojn. Najprej bo na plano priplaval celoten civilizacijski drek,da bomo lahko opredelili svoje zmote in se odločili stopiti (druge poti ni) na višjo življenjsko raven,kjer bo naše življenje zopet samospoznano po nas samih kot naša edina svetost . Danes v temi se tega ne zavedamo in si mislimo do smrti, potem me pa briga za naprej.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: 3. svetovna vojna
Reply #21 - 02.12.2008 at 20:56:35
 
Spomnila sem se enega znamenitega stavka, ki paše v to temo.

Na svetu bo mir, ko bo moč ljubezni premagala ljubezen do moči (Jimi Hendix).
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: 3. svetovna vojna
Reply #22 - 02.12.2008 at 21:10:45
 
Quote:
Spomnila sem se enega znamenitega stavka, ki paše v to temo.

Na svetu bo mir, ko bo moč ljubezni premagala ljubezen do moči (Jimi Hendix).

Ja, malo je kontradiktoren. Ljubezen nima nivojev močna, nemočna, krotka, divja. Je ali je pa ni. Je ali je pa ni. Je svoboda. Svoboden si ali pa nisi.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: 3. svetovna vojna
Reply #23 - 03.12.2008 at 00:23:23
 
Predvidevajo, da bi lahko napad na Mumbaj povzročil tudi jedrsko vojno.

http://24ur.com/novice/svet/svet-pred-jedrsko-vojno.html
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: 3. svetovna vojna
Reply #24 - 03.12.2008 at 00:50:52
 
Quote:
Quote:
Spomnila sem se enega znamenitega stavka, ki paše v to temo.

Na svetu bo mir, ko bo moč ljubezni premagala ljubezen do moči (Jimi Hendix).

Ja, malo je kontradiktoren. Ljubezen nima nivojev močna, nemočna, krotka, divja. Je ali je pa ni. Je ali je pa ni. Je svoboda. Svoboden si ali pa nisi.

Lp,Igor



Res ljubezen nima nivojev, čeprav tega stavka ne vidim kot kontradiktornga glede tega.

Bolj kot preklop zavesti, moč prave nesebične ljubezni nad ljubeznijo ali še bolje željo po moči in oblasti.  

Lep pozdrav
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: 3. svetovna vojna
Reply #25 - 03.12.2008 at 11:14:12
 
Sem razmišljala, ali ni morebiti nevarnost, da množice zajame nekak pacifizem, da kar nekako vdano v usodo začnejo razmišljat, ah, saj je vse črno, vojna bo, kriza vlada.... To lahko ohromi človekovega duha, da ne deluje tukaj in sedaj in vdano misli, saj se ne splača, poglej, jutri bo že vojna.  Wink

Torej znajo biti take napovedi tudi slabe, sploh za bolj pesimistično usmerjene ljudi. Mogoče se pa še vedno da popeljati svet na višji duhovni in etični nivo ter ga ustvariti za prijetno mesto bivanja za vsa živa bitja, brez kakšnih vojn in podobnih katastrof.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: 3. svetovna vojna
Reply #26 - 03.12.2008 at 11:17:41
 
Quote:
Spomnila sem se enega znamenitega stavka, ki paše v to temo.

Na svetu bo mir, ko bo moč ljubezni premagala ljubezen do moči (Jimi Hendix).

Ja Nahtee, tale stavek je pa res čista resnica, samo kaj, ko veliko ljudi ne ve kaj bi z njim.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: 3. svetovna vojna
Reply #27 - 03.12.2008 at 12:23:38
 
Quote:
Quote:
Quote:
Spomnila sem se enega znamenitega stavka, ki paše v to temo.

Na svetu bo mir, ko bo moč ljubezni premagala ljubezen do moči (Jimi Hendix).

Ja, malo je kontradiktoren. Ljubezen nima nivojev močna, nemočna, krotka, divja. Je ali je pa ni. Je ali je pa ni. Je svoboda. Svoboden si ali pa nisi.

Lp,Igor



Res ljubezen nima nivojev, čeprav tega stavka ne vidim kot kontradiktornga glede tega.

Bolj kot preklop zavesti, moč prave nesebične ljubezni nad ljubeznijo ali še bolje željo po moči in oblasti.  

Lep pozdrav

Še to mi je nekako kontra, da ljubezen premaga neko stremenje po moči.. Dejstvo je, da sedaj ljubezni ni. Vkolikor se sprejme neka tekmovalnost, smo na istem. Če samo čakamo in upamo smo pa na istem. Sprejeti moramo dejstvo, da ljubezni ni in se vprašati zakaj je ni, kakšno je dejansko stanje. Ko to uvidiš, veš kaj je resnica in deluješ brez borbe in vsoljevanja, ter nekega upanja na lepši jutri.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: 3. svetovna vojna
Reply #28 - 04.12.2008 at 00:54:37
 
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
Spomnila sem se enega znamenitega stavka, ki paše v to temo.

Na svetu bo mir, ko bo moč ljubezni premagala ljubezen do moči (Jimi Hendix).

Ja, malo je kontradiktoren. Ljubezen nima nivojev močna, nemočna, krotka, divja. Je ali je pa ni. Je ali je pa ni. Je svoboda. Svoboden si ali pa nisi.

Lp,Igor



Res ljubezen nima nivojev, čeprav tega stavka ne vidim kot kontradiktornga glede tega.

Bolj kot preklop zavesti, moč prave nesebične ljubezni nad ljubeznijo ali še bolje željo po moči in oblasti.  

Lep pozdrav

Še to mi je nekako kontra, da ljubezen premaga neko stremenje po moči.. Dejstvo je, da sedaj ljubezni ni. Vkolikor se sprejme neka tekmovalnost, smo na istem. Če samo čakamo in upamo smo pa na istem. Sprejeti moramo dejstvo, da ljubezni ni in se vprašati zakaj je ni, kakšno je dejansko stanje. Ko to uvidiš, veš kaj je resnica in deluješ brez borbe in vsoljevanja, ter nekega upanja na lepši jutri.

Lp,Igor


Ja razumem kaj misliš, " premagala"  res ni ravno najbolj posrečen izraz.  

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: 3. svetovna vojna
Reply #29 - 04.12.2008 at 01:14:38
 
Quote:
Ja razumem kaj misliš, " premagala"  res ni ravno najbolj posrečen izraz.  

Lep pozdrav  Smiley

Saj on je dobro mislil. Ampak to je bila le misel. Ta misel je bila plod njegovega idealizma. Verjel je v neko boljšo družbo, tam nekje, nekoč. Ni se znal ali pa upal soočiti z realnostjo. Šele ko sprevidiš realnost jo spoznaš in pred njo ne bežiš v z mislijo v času (prihodnost, preteklost) nisi več v borbi in nuji po premagovanju realnosti.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 61