Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 22 23 24 25 26 ... 61
(Read 270210 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: 3. svetovna vojna
Reply #345 - 22.01.2010 at 14:29:40
 
Alojz in Sandib wrote on 22.01.2010 at 11:22:13:
Vsem

Nekaj si moramo vsi priznati.Vsa naša civilizacijska beda, nesoglasja,nestrpnost,spopad civilizacij,imprializem,manipulacija z nami imajo  Wink    prvič in zadnjič svoj vzrok v našem nepoznavanju vesoljne elementarne in življenjske zakonitosti,ki vlada vseobsežnemu vesolju,tudi nam JE NAŠA NEVEDNOST ,KAR POMENI NIMAMO ŠE t.I.VESOLJNEGA SAMOSPOZNANJA -KDO SMO,ZAKAJ SMO,KAM GREMO IN KAJ JE SPLOH NAŠE VESOLJNO ŽIVLJENJSKO POSLANSTVO.  

Mi pojme Religija-teologija-vera danes sploh ne razumemo!!!!Ne razumemo sam vesoljni podstat našega zemeljskega bivanja.
Kaj je tu znanega? Dejanjsko živi večina zemljanov v popolni temi!!!!
To je resnica,nimamo znanja-razumevanja,ki bi nam razkrilo kako bedni in neuki smo!!!!! Smiley


Nooo, to si precej dobro povedal, le da si spregledal, da Znanje tudi imamo , in sicer v Novem Razodetju .

Le še "zapopasti" ga moramo  Smiley

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: 3. svetovna vojna
Reply #346 - 22.01.2010 at 14:41:15
 
El Pesnik wrote on 22.01.2010 at 14:02:56:
Alojz in Sandib wrote on 22.01.2010 at 13:32:19:
Obstaja pa še tretja varianta manipulacije ----malo nelegalno --malo legalno in vzdržuješ sistem na daljši rok. Tko,da črno-belo več ne pali v  tej dobi vsesplošnega sprenevedanja!!!! Poglejte našega Golobiča-golobčka!!!

Ja, veste o čem je imel on svojo filozofsko diplomo? Njegova diploma po sto letih se je končno glasila: V isti drek ne moreš stopiti dvakrat. No, pa se je izkazalo, da ni imel pojma niti o tem o čemer je filozofiral ne v kakšen drek je stopil!  Grin Cheesy

T.i. nova politika je drugo ime za liberlnodemokratični politični pragmatizem, ki interese in moč kooproracij legitimira kot  realno  dejstvo pod pogojem, da so formalnopravno pokriti. Izenačuje pravnoformalno legalnost z  legitimnim, pri čemer je naloga politike priskrbeti tako legalnost kot legitimnost, ta  pa se ustvarja s kreacijo in spoštovanjem  formalnopravnih okvirov (predpisov, zakonodaje). Krog je lepo zaključen, jeba je v izvedbenih detajlih, pri katerih je nespoštovanje predpisov in zakonov treba politično znat prikazat kot napake, pomote ali zgolj kot posledice in natocevanja ali laži tistih, ki sami ne sprejemanjo tovrstne legitimnosti in so zato sami a priori nemoralni...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: 3. svetovna vojna
Reply #347 - 22.01.2010 at 17:23:29
 
titud wrote on 22.01.2010 at 14:41:15:
El Pesnik wrote on 22.01.2010 at 14:02:56:
Alojz in Sandib wrote on 22.01.2010 at 13:32:19:
Obstaja pa še tretja varianta manipulacije ----malo nelegalno --malo legalno in vzdržuješ sistem na daljši rok. Tko,da črno-belo več ne pali v  tej dobi vsesplošnega sprenevedanja!!!! Poglejte našega Golobiča-golobčka!!!

Ja, veste o čem je imel on svojo filozofsko diplomo? Njegova diploma po sto letih se je končno glasila: V isti drek ne moreš stopiti dvakrat. No, pa se je izkazalo, da ni imel pojma niti o tem o čemer je filozofiral ne v kakšen drek je stopil!  Grin Cheesy

T.i. nova politika je drugo ime za liberlnodemokratični politični pragmatizem, ki interese in moč kooproracij legitimira kot  realno  dejstvo pod pogojem, da so formalnopravno pokriti. Izenačuje pravnoformalno legalnost z  legitimnim, pri čemer je naloga politike priskrbeti tako legalnost kot legitimnost, ta  pa se ustvarja s kreacijo in spoštovanjem  formalnopravnih okvirov (predpisov, zakonodaje). Krog je lepo zaključen, jeba je v izvedbenih detajlih, pri katerih je nespoštovanje predpisov in zakonov treba politično znat prikazat kot napake, pomote ali zgolj kot posledice in natocevanja ali laži tistih, ki sami ne sprejemanjo tovrstne legitimnosti in so zato sami a priori nemoralni...  


No titud sedaj pa ti sam govoriš iz svojega razumevanja stvari. To je to!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: 3. svetovna vojna
Reply #348 - 22.01.2010 at 17:25:11
 
Boštyxz wrote on 22.01.2010 at 14:29:40:
Alojz in Sandib wrote on 22.01.2010 at 11:22:13:
Vsem

Nekaj si moramo vsi priznati.Vsa naša civilizacijska beda, nesoglasja,nestrpnost,spopad civilizacij,imprializem,manipulacija z nami imajo  Wink    prvič in zadnjič svoj vzrok v našem nepoznavanju vesoljne elementarne in življenjske zakonitosti,ki vlada vseobsežnemu vesolju,tudi nam JE NAŠA NEVEDNOST ,KAR POMENI NIMAMO ŠE t.I.VESOLJNEGA SAMOSPOZNANJA -KDO SMO,ZAKAJ SMO,KAM GREMO IN KAJ JE SPLOH NAŠE VESOLJNO ŽIVLJENJSKO POSLANSTVO.  

Mi pojme Religija-teologija-vera danes sploh ne razumemo!!!!Ne razumemo sam vesoljni podstat našega zemeljskega bivanja.
Kaj je tu znanega? Dejanjsko živi večina zemljanov v popolni temi!!!!
To je resnica,nimamo znanja-razumevanja,ki bi nam razkrilo kako bedni in neuki smo!!!!! Smiley


Nooo, to si precej dobro povedal, le da si spregledal, da Znanje tudi imamo , in sicer v Novem Razodetju .

Le še "zapopasti" ga moramo  Smiley

Lp + #


E Bošty kolk časa je bilo potrebnega,da se midva strinjava. Dešifrirat ga moramo-jaz to znam in o tem ves čas tule pišem!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: 3. svetovna vojna
Reply #349 - 15.02.2010 at 10:51:47
 
Brala sem, da smo prišli v leto tigra po kitajskem horoskopu, ki prinaša rožljanje z jedrskim orožjem in več mednarodnih konfliktov. To bi se čisto ujelo z Babo Vango, Iran pa že pospešeno nadaljuje z jedrskim oboroževanjem, čeprav ima premnogo notranjih problemov.

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: 3. svetovna vojna
Reply #350 - 15.02.2010 at 11:09:52
 
leta 2012 smo na polovici te "temne dobe" v kateri smo sedaj,  ki se je začela 550p.n.š.,
torej vrhunec bo zdaj leta 2012, oz. podn,
potem se počasi vračamo v bolj prijazna obdobja.
Ta doba ki je zdaj se zaključi 4000 pa nekaj leta tak da ni neke panike da je bo prehitro konec
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: 3. svetovna vojna
Reply #351 - 15.02.2010 at 11:40:29
 
Quote:
leta 2012 smo na polovici te "temne dobe" v kateri smo sedaj,  ki se je začela 550p.n.š.,
torej vrhunec bo zdaj leta 2012, oz. podn,
potem se počasi vračamo v bolj prijazna obdobja.
Ta doba ki je zdaj se zaključi 4000 pa nekaj leta tak da ni neke panike da je bo prehitro konec


S temle se pa strinjamDavid!!! Imamo še nekaj 2000-3000 let dobrega obdobja potem pa jajc na celi črti!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: 3. svetovna vojna
Reply #352 - 15.02.2010 at 16:06:20
 
Quote:
Ta doba ki je zdaj se zaključi 4000 pa nekaj leta tak da ni neke panike da je bo prehitro konec

se pravi, da si loh zdej za vsako stvar rečemo, eh, nič hudga, kaj šele bo.. Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: 3. svetovna vojna
Reply #353 - 15.02.2010 at 16:17:12
 
Smiley

po tej varianti smo 2012 na vrhuncu sam bo potem trajalo še dolgo časa da se konča


pssst, sej veš  Wink   --->  Don't Panic!  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: 3. svetovna vojna
Reply #354 - 15.02.2010 at 22:02:16
 
nah, never.
večinoma se mi zdi, da se nikol ne zgodi več, kot lahko človek prenese. in če smo tukej, pol mi lahko.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: 3. svetovna vojna
Reply #355 - 16.02.2010 at 17:57:39
 
Devi wrote on 15.02.2010 at 22:02:16:
nah, never.
večinoma se mi zdi, da se nikol ne zgodi več, kot lahko človek prenese. in če smo tukej, pol mi lahko.

Človek rabi le čas, pa se lahko na marsikaj navadi. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: 3. svetovna vojna
Reply #356 - 18.02.2010 at 15:23:34
 
Robi wrote on 16.02.2010 at 17:57:39:
Devi wrote on 15.02.2010 at 22:02:16:
nah, never.
večinoma se mi zdi, da se nikol ne zgodi več, kot lahko človek prenese. in če smo tukej, pol mi lahko.

Človek rabi le čas, pa se lahko na marsikaj navadi. Smiley


Tule dodajam Robi pa ne zato,da bi po nepotrebnem pametaru. Čas rabi tudi galaksija,po kateri izmeničnem Elektromagnetnem valovanju-rotaciji živimo ljudje. Dojeti morate,da čas,ko mi dojamemo znova in znova  kdo smo, od kje in kam gremo, ni odvisen od nas samih ,ampak od vesoljnega EM valovanja. Mi lahko zadeve individualno spoznamo ko pride cikel EM ,valovanja,ki nam to ponovno omogoča. V vesolju ne moreš nič ven vzeti in nič noter dati,ker je večno-sedaj samodelujoče-neodvisno od naših želja.EM valovanje nam odreja čas samospoznanja ,um-zavest-misel življenje na Zemlji,Do tedaj mi ne znamo iz te naravne samozakonitosti živi iztopiti.Samo samospoznanje na kolektivni ravni nam to omogoča. Zamotano? Tako je! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: 3. svetovna vojna
Reply #357 - 18.02.2010 at 21:56:25
 
Alojz in Sandib wrote on 18.02.2010 at 15:23:34:
Čas rabi tudi galaksija,po kateri izmeničnem Elektromagnetnem valovanju-rotaciji živimo ljudje. Dojeti morate,da čas,ko mi dojamemo znova in znova  kdo smo, od kje in kam gremo, ni odvisen od nas samih ,ampak od vesoljnega EM valovanja. Mi lahko zadeve individualno spoznamo ko pride cikel EM ,valovanja,ki nam to ponovno omogoča. V vesolju ne moreš nič ven vzeti in nič noter dati,ker je večno-sedaj samodelujoče-neodvisno od naših želja.EM valovanje nam odreja čas samospoznanja ,um-zavest-misel življenje na Zemlji,Do tedaj mi ne znamo iz te naravne samozakonitosti živi iztopiti.Samo samospoznanje na kolektivni ravni nam to omogoča. Zamotano? Tako je! Wink Wink

kaj nej pa vmes počnemo, dokler čakamo na samospoznanje?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: 3. svetovna vojna
Reply #358 - 19.02.2010 at 00:24:05
 
Devi wrote on 18.02.2010 at 21:56:25:
Alojz in Sandib wrote on 18.02.2010 at 15:23:34:
Čas rabi tudi galaksija,po kateri izmeničnem Elektromagnetnem valovanju-rotaciji živimo ljudje. Dojeti morate,da čas,ko mi dojamemo znova in znova  kdo smo, od kje in kam gremo, ni odvisen od nas samih ,ampak od vesoljnega EM valovanja. Mi lahko zadeve individualno spoznamo ko pride cikel EM ,valovanja,ki nam to ponovno omogoča. V vesolju ne moreš nič ven vzeti in nič noter dati,ker je večno-sedaj samodelujoče-neodvisno od naših želja.EM valovanje nam odreja čas samospoznanja ,um-zavest-misel življenje na Zemlji,Do tedaj mi ne znamo iz te naravne samozakonitosti živi iztopiti.Samo samospoznanje na kolektivni ravni nam to omogoča. Zamotano? Tako je! Wink Wink

kaj nej pa vmes počnemo, dokler čakamo na samospoznanje?


A znaš kaj drugega in predlagaš kaj drugega -kot živeti? Zmoreš več?
A ni to vse- živeti? Razen če imaš kakšen boljši predlog,kaj bi počeli? Grin Grin Grin Grin Grin hec
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: 3. svetovna vojna
Reply #359 - 19.02.2010 at 15:04:33
 
Alojz in Sandib wrote on 19.02.2010 at 00:24:05:
A znaš kaj drugega in predlagaš kaj drugega -kot živeti? Zmoreš več?
A ni to vse- živeti? Razen če imaš kakšen boljši predlog,kaj bi počeli? Grin Grin Grin Grin Grin hec

dostkrat se mi zdi, da vsi kar nekej čakamo v tri krasne, namest da bi kej pametnega si začeli.. in pol k je ljudem dolgcajt, se zapletajo v vojne in onesnažujejo okolje in ratajo obsedeni s hrano, samopodobo, sexom, čokolado, kariero, you-name-it..
zdej če je vsen, kaj počneš, ker stvar se bo zgodila, pa če kej nardiš al pa ne.. že tk si je težko dopovedat, da ima smisel mal se trudit.
če ga nima, zakaj tolk energije sploh vlagat za vzdrževanje tolk zapletene civilizacije.. ajmo u šume pa nazaj na veje.. Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 22 23 24 25 26 ... 61