Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 21
(Read 84113 times)
matijaZ
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 106

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #135 - 31.01.2009 at 22:42:28
 
Hočem ti povedat ,da je cerkev kot institucija vzela mučilno napravo za nek simbol-trpljenja,ki nam ga ponuja kot simbol odršitve.Vendar njihov moto je;"Ne glej kaj jaz delam(vzemi kot grešim),ampak poslušaj(ubogaj),kar ti govorim."

Namesto ,da bi s svojimi pozitivnimi zgledi peljali človeštvo naprej-če so si že sami vzelito pravico,smo priče tudi danes najrazličnejšim okrutnostim raznih pedofilov med njimi,seveda niso vsi taki ,so pa ravno tako krivi,ker stvari prikrivajo.

Jezus nas s svojim žrtvovanjem ni odrešil-ker še vedno delamo napake- ,bil nam je samo zgled ,da mora vsak človek sam prehoditi trnovo pot spoznanja-vsega kar je nekoč zagrešil-tu je naš izvirni greh če hočeš.Zato se rojevamo sem-za nekatere pekel,za druge vice ipd.

Ko boš to ozavestil,boš razsvetljeni (Buda).Če bi nas cerkev ,pa ne samo naša,kaj takega učila,bi se verjetno marsikdo zamislil ,preden bi naredil kaj slabega sočloveku,ker bumerang vedno prileti nazaj,samo da ne veš kako in kdaj !?

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #136 - 31.01.2009 at 22:47:01
 
Quote:
M.L. wrote on 31.01.2009 at 22:30:50:
Quote:
matijaZ wrote on 31.01.2009 at 22:11:23:
Ja imeli so več čiste zemlje,več čiste vode in hrane,več čistega življenja,ne takega kot ga imamo mi danes,vsaj večina je imela več morale-v pravem pomenu besede.Imeli pa so tudi sovraštvo,upor proti rimljanom ,katerih najokrutnejša kazen je bila usmrtitev-3-4 dnevno umiranje na križu.
lp

Kakor poznam zgodovino se je Jezus rodil v času velike bede. Tisti čas je primanjkovalo vsega. Povprečna življenska doba je padla na okrog 35 let. Ni bilo hrane, ničesar.

Lp,Igor

Ajgor, ti se mi pa res smiliš, vidim, da ti je učiteljica za zgodovino umrla že v šestem razredu. No pa saj bo boljše.

Pa lep pozdrav.

Preberi malo zgodovino in zvedel boš, kakšni časi so bili takrat na ozemlju Palestine ter širše.

V šoli tega niso učili. Boš moral malo v knjižnico in to malo večjo.

Lp,Igor

No res je, ampak vseeno se zgodovina začne v osnovni šoli. Mislim, da z 35-timi leti malo pretiravaš, no edino če Lojzek tako reče, veliko je dokazov od 70 do 100 starosti, je pa seveda kdo umrl še pred svojimo 35-timi leti. V glavnem so to bili vojščaki.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #137 - 31.01.2009 at 22:54:57
 
M.L. wrote on 31.01.2009 at 22:08:43:
Quote:
M.L. wrote on 31.01.2009 at 21:47:31:
matijaZ wrote on 31.01.2009 at 21:40:41:
Bošty ,če bi imeli v Jezusovih časih že električni stol ,bi naša ljuba cerkev in verjetno tudi ti z njo in njenimi verniki ,slavil el.stol. Tongue

čau ,pa mal razmisli.

Oprosti, ampak v Jezusovih časih so imeli kaj več od el. stola.

Pa lep pozdrav.


Bedarija, sploh nisi razumel kaj je Matija hotel povedati  Tongue


Aja, ti pa si??? No potem pa povej, kaj si ti razumela.

Pa lep pozdrav.


M.L. častiš mučilni predmet, če je to križ je križ, če pa bi bil el.stol pa stol.


Quote:
V Krščanstvu je Jezus predstavljen kot mučenik, kar je zelo spretna manipulacija, saj ljudem vcepi strah in grožnjo da kdor se izpostavlja bori, pa čeprav za dobro, konča krivično in tragično.  Tako so ljudje vedno v strahu in v glavi imajo vcepljeno prepričanje da dobri vedno trpijo in doživljajo krivico, kot da je to nekaj normalnega.  Tako se puščajo izkoriščati v nedogled, naredijo pa ne nič, vedno so samo pridne uboge ovčke, Jezus pa je pastir.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #138 - 31.01.2009 at 22:58:08
 
Kaj je tebi? Kaj imasedaj Alojz tu zraven? Pač poznam zgodovino, me je zanimalo in sem bral in to ne tiste, ki jo poučujejo na ravni šole. Realno, od zgodovinarjev, ki so res poznali svoje delo. Kot sem zasledil je redko kdo preživel 40 let. Vzrok je bil neizmerna beda, podhranjenost. Seveda so tvoji opevani rabini živeli dolgo.


Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #139 - 31.01.2009 at 22:59:02
 
matijaZ wrote on 31.01.2009 at 22:42:28:
Hočem ti povedat ,da je cerkev kot institucija vzela mučilno napravo za nek simbol-trpljenja,ki nam ga ponuja kot simbol odršitve.Vendar njihov moto je;"Ne glej kaj jaz delam(vzemi kot grešim),ampak poslušaj(ubogaj),kar ti govorim."

Namesto ,da bi s svojimi pozitivnimi zgledi peljali človeštvo naprej-če so si že sami vzelito pravico,smo priče tudi danes najrazličnejšim okrutnostim raznih pedofilov med njimi,seveda niso vsi taki ,so pa ravno tako krivi,ker stvari prikrivajo.

Jezus nas s svojim žrtvovanjem ni odrešil-ker še vedno delamo napake- ,bil nam je samo zgled ,da mora vsak človek sam prehoditi trnovo pot spoznanja-vsega kar je nekoč zagrešil-tu je naš izvirni greh če hočeš.Zato se rojevamo sem-za nekatere pekel,za druge vice ipd.

Ko boš to ozavestil,boš razsvetljeni (Buda).Če bi nas cerkev ,pa ne samo naša,kaj takega učila,bi se verjetno marsikdo zamislil ,preden bi naredil kaj slabega sočloveku,ker bumerang vedno prileti nazaj,samo da ne veš kako in kdaj !?

lp

MatijaZ, dobro si tole povedal, cerkev igra na karto lažnega boga in to je njen intares. Prav si rekel, učitelj z slabimi zgledi ne more učiti  in je slab učitelj za dobro ljudstva. Učenje takšnih učuteljev je jalovo delo, le učitelj z dobrimi zgledi je lahko pravi učitelj.

Jezus je z svojim delom odrešil vso človeštvo v duhovnem smislu, napake se pa pojavljajo in so podedovane po Adamu.

Kot sam praviš o cerkvi, jaz pa pravim, pomembno je spoznati pravo cerkev.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #140 - 31.01.2009 at 23:02:15
 
Quote:
M.L. wrote on 31.01.2009 at 22:08:43:
Quote:
M.L. wrote on 31.01.2009 at 21:47:31:
matijaZ wrote on 31.01.2009 at 21:40:41:
Bošty ,če bi imeli v Jezusovih časih že električni stol ,bi naša ljuba cerkev in verjetno tudi ti z njo in njenimi verniki ,slavil el.stol. Tongue

čau ,pa mal razmisli.

Oprosti, ampak v Jezusovih časih so imeli kaj več od el. stola.

Pa lep pozdrav.


Bedarija, sploh nisi razumel kaj je Matija hotel povedati  Tongue


Aja, ti pa si??? No potem pa povej, kaj si ti razumela.

Pa lep pozdrav.


M.L. častiš mučilni predmet, če je to križ je križ, če pa bi bil el.stol pa stol.


Quote:
V Krščanstvu je Jezus predstavljen kot mučenik, kar je zelo spretna manipulacija, saj ljudem vcepi strah in grožnjo da kdor se izpostavlja bori, pa čeprav za dobro, konča krivično in tragično.  Tako so ljudje vedno v strahu in v glavi imajo vcepljeno prepričanje da dobri vedno trpijo in doživljajo krivico, kot da je to nekaj normalnega.  Tako se puščajo izkoriščati v nedogled, naredijo pa ne nič, vedno so samo pridne uboge ovčke, Jezus pa je pastir.

Nahate, že murileon ti je lepo povedal, da pobiraš besede iz konteksta in jih nevmestno postavljaš drugam. Oprosti, žal mi je če ne razumeš povedanega.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #141 - 31.01.2009 at 23:04:18
 
Quote:
Kaj je tebi? Kaj imasedaj Alojz tu zraven? Pač poznam zgodovino, me je zanimalo in sem bral in to ne tiste, ki jo poučujejo na ravni šole. Realno, od zgodovinarjev, ki so res poznali svoje delo. Kot sem zasledil je redko kdo preživel 40 let. Vzrok je bil neizmerna beda, podhranjenost. Seveda so tvoji opevani rabini živeli dolgo.


Lp,Igor

No le glej, da boš prilezel prek 40-tih. Če si že, potem si že pravi heroj.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #142 - 31.01.2009 at 23:10:05
 
M.L. wrote on 31.01.2009 at 23:04:18:
Quote:
Kaj je tebi? Kaj imasedaj Alojz tu zraven? Pač poznam zgodovino, me je zanimalo in sem bral in to ne tiste, ki jo poučujejo na ravni šole. Realno, od zgodovinarjev, ki so res poznali svoje delo. Kot sem zasledil je redko kdo preživel 40 let. Vzrok je bil neizmerna beda, podhranjenost. Seveda so tvoji opevani rabini živeli dolgo.


Lp,Igor

No le glej, da boš prilezel prek 40-tih. Če si že, potem si že pravi heroj.

Pa lep pozdrav.

Heroj si ti, da s svojo bebavostjo lahko živiš. Samo križ ti še manjka, ti ga pa tako že Bošti dela. Spomenik prirojene bebavosti in delne debilnosti.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
matijaZ
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 106

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #143 - 31.01.2009 at 23:28:20
 
M.L. prav imaš. Ko grem v prostem času,pa še če je lepo vreme,v gozd ki ja na hribu v bližini mojega doma,naredim nekaj za moje telo,še več pa za dušo.

To vidiš je moja cerkev,takrat sem eno z vsem,eno s stvarstvom,takrat odklopim vse spone ,sem kot sokol-prispodoba za svobodo duha.Mislim da bi to moral biti simbol vseh verujočih.
lp Željko
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #144 - 31.01.2009 at 23:28:49
 
M.L. wrote on 31.01.2009 at 23:02:15:
Nahate, že murileon ti je lepo povedal, da pobiraš besede iz konteksta in jih nevmestno postavljaš drugam. Oprosti, žal mi je če ne razumeš povedanega.

Pa lep pozdrav.


Ha ha   Grin sedaj si se obesil na Murileona, skrivaš se za besedami drugih, žal ti je lahko lastne strahopetnosti in hinavščine Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #145 - 31.01.2009 at 23:48:10
 
matijaZ wrote on 31.01.2009 at 23:28:20:
M.L. prav imaš. Ko grem v prostem času,pa še če je lepo vreme,v gozd ki ja na hribu v bližini mojega doma,naredim nekaj za moje telo,še več pa za dušo.

To vidiš je moja cerkev,takrat sem eno z vsem,eno s stvarstvom,takrat odklopim vse spone ,sem kot sokol-prispodoba za svobodo duha.Mislim da bi to moral biti simbol vseh verujočih.
lp Željko

Točno tako, to je prava cerkev, in to v srcu našem, čistem in svobodnem in pripravljenem za Ljubezen in Resnico. Le to so večni temelji prave cerkve v našem čistem srcu, kjer se lahko naseli večni Duh, ki vsem deje isto besedo.

Kaj nam pomagajo cerkve sezidane iz kamenja in opeke, če pa ni v njej večnega Duha Ljubezni. Kdor gradi cerkev v svojem srcu je povezan z vsemi, ki so polni ljubezni in njihovi temelji cerkve v srcu temeljijo na sljednjem.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #146 - 31.01.2009 at 23:53:29
 
M.L. wrote on 31.01.2009 at 23:48:10:
matijaZ wrote on 31.01.2009 at 23:28:20:
M.L. prav imaš. Ko grem v prostem času,pa še če je lepo vreme,v gozd ki ja na hribu v bližini mojega doma,naredim nekaj za moje telo,še več pa za dušo.

To vidiš je moja cerkev,takrat sem eno z vsem,eno s stvarstvom,takrat odklopim vse spone ,sem kot sokol-prispodoba za svobodo duha.Mislim da bi to moral biti simbol vseh verujočih.
lp Željko

Točno tako, to je prava cerkev, in to v srcu našem, čistem in svobodnem in pripravljenem za Ljubezen in Resnico. Le to so večni temelji prave cerkve v našem čistem srcu, kjer se lahko naseli večni Duh, ki vsem deje isto besedo.

Kaj nam pomagajo cerkve sezidane iz kamenja in opeke, če pa ni v njej večnega Duha Ljubezni. Kdor gradi cerkev v svojem srcu je povezan z vsemi, ki so polni ljubezni in njihovi temelji cerkve v srcu temeljijo na sljednjem.

Pa lep pozdrav.

Ti ki pripravljaš srce, pazi da te ne bo infarkt, še preden se bo naselil vanj tisti duhec.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #147 - 01.02.2009 at 00:11:51
 
Quote:
M.L. wrote on 31.01.2009 at 23:48:10:
matijaZ wrote on 31.01.2009 at 23:28:20:
M.L. prav imaš. Ko grem v prostem času,pa še če je lepo vreme,v gozd ki ja na hribu v bližini mojega doma,naredim nekaj za moje telo,še več pa za dušo.

To vidiš je moja cerkev,takrat sem eno z vsem,eno s stvarstvom,takrat odklopim vse spone ,sem kot sokol-prispodoba za svobodo duha.Mislim da bi to moral biti simbol vseh verujočih.
lp Željko

Točno tako, to je prava cerkev, in to v srcu našem, čistem in svobodnem in pripravljenem za Ljubezen in Resnico. Le to so večni temelji prave cerkve v našem čistem srcu, kjer se lahko naseli večni Duh, ki vsem deje isto besedo.

Kaj nam pomagajo cerkve sezidane iz kamenja in opeke, če pa ni v njej večnega Duha Ljubezni. Kdor gradi cerkev v svojem srcu je povezan z vsemi, ki so polni ljubezni in njihovi temelji cerkve v srcu temeljijo na sljednjem.

Pa lep pozdrav.

Ti ki pripravljaš srce, pazi da te ne bo infarkt, še preden se bo naselil vanj tisti duhec.

Lp,Igor

Oprosti, tole še ne pride v poštev za te, zato si se neumno odzval na ta post. Če pa res kaj hočeš, pa moraš prej najti svoje srce, potem ga z vztrajnostjo in vojo očistit vse svetne nesnage, šele potem boš lahko začel razumevati duhovnost.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #148 - 01.02.2009 at 00:18:15
 
M.L. wrote on 01.02.2009 at 00:11:51:
Oprosti, tole še ne pride v poštev za te, zato si se neumno odzval na ta post. Če pa res kaj hočeš, pa moraš prej najti svoje srce, potem ga z vztrajnostjo in vojo očistit vse svetne nesnage, šele potem boš lahko začel razumevati duhovnost.

Pa lep pozdrav.

Saj ti pravim, kaj če te pri vsem tem dolgotrajnem času, ki ga potrebuješ za čiščenje, prej doleti infarkt. Ta čas, ki ga porabiš za neko pripravo se ne bo nikdar končal. To je verovanje, upanje in tu ni nobene duhovnosti. Upati in verjeti za lepši jutri je vzrok, duhovnost nima vzroka.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
matijaZ
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 106

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #149 - 01.02.2009 at 00:30:14
 
M.L. ugotavljam,da si v resnici čisto v redu sogovornik,veš že dolgo spremljam vaše pogovore,včasih so malo preostri,morda se kateri od sogovorcev nerodno izrazi-drug pa ne razume izrečene trditve,kkot bi jo lahko in potem pride tako v teh pogovorih na daljavo do nesporazumov in hude krvi.No pa glavno da ne teče kri,se bomo že počasi sporazumeli.

Vem da ima vsak človek svojo vero,kakršna koli že je in nihče prav nihče ti je noče vzeti ali jo zanikati.

Ti imaš svoj pogled ,Alojz ima svojegain tako je prav.Jaz ne vidim nobenih razlogov ,da bi bili kakor koli v konfliktu.Kot jaz dojemam Alojza in kot ga poznam,nam hoče samo razširiti obzorje ,dati vpogled v širšo sliko o vsem kar je bilo,je in bo.Morda ima za nekatere malce bolj trd pristop,to pa zato ker nam skuša streti kalupe,v katere smo vkalupljeni skozi mnoga utelešenja.
Nekateri učitelji recimo v Indiji,te s krepelcem po glavi,ko nočeš sprevideti bistva.Pač različni pristopi do podajanja spoznaja. Ne gre vzeti ,da te on osebno napada zaradi tvoje vere,ker pozna vsa verstva in in njihove dobre in slabe strani.

Če utegneš preberi tudi od katere druge religije "sveto knjigo",in videl boš da vsaka skriva kamenček-zrno resnice ,ki si ga lahko sestaviš v mozaik,se odmakneš in zdoločene razdalje boš uzrl čudovito sliko. Wink Smiley

Ajd pa lahko noč.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 21