Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 149 150 151 152 153 ... 416
(Read 1734895 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2250 - 13.04.2010 at 10:14:16
 
Quote:
Zakaj bi potem nekdo rekel: posameznik ne obstaja, je samo iluzija. Oziroma posameznik istočasno obstaja in ne obstaja, in svet istočasno obstaja in ne obstaja.

Še najbolj pa tole: življenje se dogaja, iluzija posameznika je v tem, da posameznik misli, da se življenje dogaja njemu. In potem ko posameznik dokončno izgine ... kaj potem? Ne štekam.

Človek reče marsikaj zaradi lepšega in ker bi rad nekaj bil, kar ni.
Posameznik izgine le, ko umre..vse drugo so iluzije oz. lepe želje duhovnežev... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2251 - 13.04.2010 at 10:21:23
 
M.L. wrote on 13.04.2010 at 09:48:16:
El Pesnik wrote on 13.04.2010 at 08:03:05:
Ma ja, pol maš pa ljudi, ki živijo na nivoju neoplojenega jajca, sam tud te so kr neki, pišuka. Enga tazga sem spoznal čez vikend v Minhu, je mel srečanje. Najprej sem mislil, da mi je blo kul, potem ko sem pa dam prišel mi je bilo pa butast vse skupi. Naj gre v tri p.m.!

Ker kako lahko nekdo reče: "jaz" več ne obstajam, samo pri tem on ne reče, da sedaj vesolje deluje skozi njega. Reče samo to: sedaj obstaja samo življenje, ni več nikogar, ki bi živel življenje. Je samo življenje. Dobr, to še gre, seveda, sam neke druge zadeve ne štimajo.

Zakaj bi potem nekdo rekel: posameznik ne obstaja, je samo iluzija. Oziroma posameznik istočasno obstaja in ne obstaja, in svet istočasno obstaja in ne obstaja.

Še najbolj pa tole: življenje se dogaja, iluzija posameznika je v tem, da posameznik misli, da se življenje dogaja njemu. In potem ko posameznik dokončno izgine ... kaj potem? Ne štekam.

Lp

Svet je iluzija, resnično življenje je svetu nevidno. Izgine navidezna materija, pravo življenje ostaja. Pravo življenje je večno in ne zapade smrti, le kar je neresnično in navidezno je plen smrti.

Pa lep pozdrav.


ML
Ne vem kje jih jemleš.A ti ML ne dojemaš,da si ciklično samo enkrat živ.Prideš iz reprodukcijske verige človeštva-živiš in umreš v elementarno večnost.Tebe nadomesti reprodukcijska veriga naše vrste z drugim osebkom.

Človek pred teboj-človek ti-človek za teboj.Večno-sedaj človek.Glej nase kot na življenjski plod-jabolka dozori na drevesu in v naravi zgnije v elemente saj iz elementov je!! Isto ti!!!Ti si samo ciklično samozavedna jabolka-nepomebno- ena več. ali manj v vesolju.

Preveč pomemben za vesoljno samopojavnost se zdiš sam sebi.Večina ljudi vse veže (vesolje) na svoj začetek-smrt pozabljajo,da vesolje z njimi nič ne izgubi.je samodelujoče-življenje je vesoljnem procesu samodelovanja ravnotako kot elementarna vesoljna samopojavnost.Iz nezavednega v življenje---- iz življenja nazaj v elementarno vesoljno večnost--.Nič se ne izgubi-vse kar si pojedu-sesral-posral-vse od tebe in ti ostane nezavedno tu.

Ljudi bega ego volja in si ustvarijo iluzijo kako pomembni so  za vesolje.Zato si ustvarijo iluzijo da je njihovo življenje nenadomestljivo in da jih ima (nezavedno) vesolje Bog tako rad (NEZAVEDNO)da jih bo ujčkal v drugem svetu(GA NI)v svojih vsprednih vesoljih kot  večno žive samozavedne dušce.- ki jih tudi ni.Vesolje ima v svoji samopojavnosti samo dva izraza-Življenjski in elementarni-kjer življenje preko reprodukcije prehaja v elementarno in obratno.Dokler srce ne zaropota si element-neoplojen jajc ko srce preneha roptat si spet element-snov.Kaj je tu za filozofirat o neki duši na nebu-če si ti čim ti srce prvič zaropota šele življenje in ko ti konča ropotat si spet samo skupek nezavednih elementov.Življenje dobi življenjskega cikličnega duha iz reprodukcije,ki preko akumuliranega (duše) em valovanja naroča elementom v kakšno življenjsko pojavnost se naj vežejo-ko življenjskega em valovanja ni več prevzame funkcijo življenja-nezavedna elementarna vesoljna samopojavnost.Življenjskega duha nosi življenje,v svoji reprodukciji.Človeštvo in življenje na Zemlji izumre ni več življenja-ker ni nosilcev življenjskega duha.Kakšne duše in grozdi.Pobili in uničili smo že veliko vrst življenja.kje so nihove duše-pri ML ali v večni samodelujoči vesoljni elementarnosti??? ML ne sanjaj o večnosti duše-duše ni če ni živih predstavnikov vrste. Vi sanjači sanjate-kako vas ima NEZAVEDNO vesolje rado-bih! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2252 - 13.04.2010 at 10:45:42
 
Quote:
Ljudi bega ego volja in si ustvarijo iluzijo kako pomembni so  za vesolje.Zato si ustvarijo iluzijo da je njihovo življenje nenadomestljivo

Na nek način so nenadomestljivi, saj v tem svetu ni dveh popolnoma enakih stvari.... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2253 - 13.04.2010 at 10:48:10
 
Robi wrote on 13.04.2010 at 10:45:42:
Quote:
Ljudi bega ego volja in si ustvarijo iluzijo kako pomembni so  za vesolje.Zato si ustvarijo iluzijo da je njihovo življenje nenadomestljivo

Na nek način so nenadomestljivi, saj v tem svetu ni dveh popolnoma enakih stvari.... Smiley


Samo živi!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2254 - 13.04.2010 at 10:58:46
 
O Alojz!

Smo duše in svetiti bi morali kakor Sonce. Smiley

To kar pa pišeš o neobstoju duše kot kapljice večnega Boga, si zamenjal z neko reprodukcijsko verigo - zdajle smo po tvojem na nivoju živali, kajne? Ne Alojz, nimaš uvida v kompleksnost strukture človeka. To kar trdiš prejle bi rekel da velja za živali in tudi rastlinski svet. Žal mi je, saj se ne boš strinjal, ampak nimaš uvida kot ga imajo resnični svetniki. Si samo razmišljajoča oseba, z bogastvom infromacij iz globoke podzavesti. To znanje je kot bleščeče seme ki se ohrani in ko izpolni nalogo predati sporočilo, potem izgine, nove priložnosti ne bo več. To je kot da iz semena zraste veliko drevo in potem zraste, nastenejo nova tisočera semena v plodovih in te padejo na tla, življenje te rastline ima potencial večje reprodukcije za ohranitev vrste. Tako je na ravni rastlin. Toda človeka ne primerjati z reprodukcijskim ciklusom drevesa, jablane, ... Tu si v "prekršku". Sam dam prav ML-ju. Človek ima kot duša na koncu koncev premagati Smrt, da se ne rodi ponovno v materialno obliko življenja. Mora iti nazaj po poti od koder je prišel - od stanja Duha v fizično realnost, zdajle pa nazaj, tako da preseže svoje svetlobno telo, miselno telo, še par subtilnih teles, do stanja čiste biti - duše. Tedaj se duša zlije v Enost, v Ocean Življenja. Tedaj duše ni več tu, je zlita v večno samopojavnost - onkraj tega vesolja. To vesolje vsebuje le tri velike nivoje, pol je vmes praznina in pol čisto območje Duha, ki ima še tri nivoje in na koncu je nerojeno, večno neskončno polje Stvarstva, čisti Duh. Tako sem slišal od svetnikov, recimo od Kabirja. To vesolje nima mesta, da bi spejelo moč duše in tako ni njen dom, sem smo le izgnani iz božjega kraljestva. Tkole samo na kratko, ker nismo v pravi sobi, tule je o koncu sveta leta 2012. Pih!

lep dan vsem! Smiley Wink
Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2255 - 13.04.2010 at 11:03:23
 
Quote:
Smo duše in svetiti bi morali kakor Sonce. Smiley

Lepa misel..vendar praviš, da bi "morali".
Pa povej zakaj ne ?

Torej tvoja trditev ne odseva dejanskega stanja, ampak neke pobožne želje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2256 - 13.04.2010 at 11:06:48
 
Quote:
Človek ima kot duša na koncu koncev premagati Smrt, da se ne rodi ponovno v materialno obliko življenja.

Zakaj takšen odpor do življenja ?
Recimo ,da obstaja duša in če ti s svojimi željami ne sprejmeš tega življenja, potem ne sprejmeš tudi duše, ki si je izbrala to življenje.
Torej je to razmišljanje proti dušno. In ker tako duša ne doseže svojega cilja, tudi ne boš premagal smrti... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2257 - 13.04.2010 at 11:09:56
 
Robi wrote on 13.04.2010 at 11:03:23:
Quote:
Smo duše in svetiti bi morali kakor Sonce. Smiley

Lepa misel..vendar praviš, da bi "morali".
Pa povej zakaj ne ?

Torej tvoja trditev ne odseva dejanskega stanja, ampak neke pobožne želje.


Ni pobožna želja, ker smo nekoč res svetili kakor šestnajst sonc, pol pa vse manj in zdajle, recimo kao 100 W žarnica, nič več lahko celo manj če si res ubog v sebi.  Smiley Grin Oprosti, rad obračam besede.  Wink
Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2258 - 13.04.2010 at 11:12:20
 
Dante wrote on 13.04.2010 at 11:09:56:
Robi wrote on 13.04.2010 at 11:03:23:
Quote:
Smo duše in svetiti bi morali kakor Sonce. Smiley

Lepa misel..vendar praviš, da bi "morali".
Pa povej zakaj ne ?

Torej tvoja trditev ne odseva dejanskega stanja, ampak neke pobožne želje.


Ni pobožna želja, ker smo nekoč res svetili kakor šestnajst sonc, pol pa vse manj in zdajle, recimo kao 100 W žarnica, nič več lahko celo manj če si res ubog v sebi.  Smiley Grin Oprosti, rad obračam besede.  Wink

Kako pa to veš, da smo svetili ?

Človek je v svoji zgodovini bil veliko bolj krut, kot pa sedaj... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2259 - 13.04.2010 at 11:12:39
 
Robi wrote on 13.04.2010 at 11:03:23:
Quote:
Smo duše in svetiti bi morali kakor Sonce. Smiley

Lepa misel..vendar praviš, da bi "morali".
Pa povej zakaj ne ?

Torej tvoja trditev ne odseva dejanskega stanja, ampak neke pobožne želje.


Robi

Da ne bom zgledal kot kašen lizun. Imaš prav. Danteju po meni ne manjka veliko,da bo razumel naš izgon iz Raja-ko bo to dojej Zakaj????Bo prenehal govoriti o oceanu duš.

Ta ocean je tu z nami v svoji elementarni večno-sedanji samobitnosti in samodelovanju.

In ta ocean nas neodvisno od nas ciklično izžene,ali sprejme v raj . Wink

Dante misli,da bom jaz sedaj ponorel,ker on drugače vidi svet kot jaz-drugačnost ustvarja naše sebstvo življenje samozavedanje-volja duh- samo-razumljivo in hvala bogu-vesolju,da si to samodejno dopušča uresničiti skozi nas same.. Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2260 - 13.04.2010 at 11:16:32
 
Quote:
drugačnost ustvarja naše sebstvo življenje samozavedanje-volja duh- samo-razumljivo in hvala bogu-vesolju,da si to samodejno dopušča.. Wink Wink

Saj iz tega izhajam.
Če bi se zavedali tega kdo smo, potem bi se zavedali tudi tega, zakaj verjamemo v to, kar pač verjamemo.
Seveda je človek individualno bitje, zato se vzrok za določeno vero najde v človeški osebnosti. V njegovih prepričanjih..izkušnjah..načinu vzgoje in na splošno v doživljanju tega sveta.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2261 - 13.04.2010 at 11:22:07
 
Robi wrote on 13.04.2010 at 11:16:32:
Quote:
drugačnost ustvarja naše sebstvo življenje samozavedanje-volja duh- samo-razumljivo in hvala bogu-vesolju,da si to samodejno dopušča.. Wink Wink

Saj iz tega izhajam.
Če bi se zavedali tega kdo smo, potem bi se zavedali tudi tega, zakaj verjamemo v to, kar pač verjamemo.
Seveda je človek individualno bitje, zato se vzrok za določeno vero najde v človeški osebnosti. V njegovih prepričanjih..izkušnjah..načinu vzgoje in na splošno v doživljanju tega sveta.


Najpomebnejši odgovor je zakaj smo bili mi kot zemljani izgnani iz Raja-Ni pomembno ali smo svetili kot sto Sonc pomebno je  poznati vzrok našega izgona iz Raja. Potrebno je vedeti kaj sam Raj sploh pomeni'''?!!!!
Na to naj Dante odgovori-potem bom verjel če me odgovor zadovolji v vse njegove svetnike in učitelje!! Smiley Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2262 - 13.04.2010 at 11:39:05
 
Kako vem, da smo Svetloba? Ker sem se uzrl vase, dragi Robi. To je očem nevidna Svetloba - iti je treba vase, z čutili je največ kar lahko vidiš, najmočnejša svetloba le Sonce, ostale zvezde so pa zelo daleč. V nas je resnično Luč, prisežem da je. Vse drugo izven nas, celo to Sonce je le senca - nekaj kar bo preminilo in to je stanje "trde" snovne iluzije. Tak bo vse to, čez milijardo let vse izginilo, seveda bo prej še sonce požrlo prva dva planeta in na Zemlji bo preminilo kakršnikoli organska oblika življenja. Tako je Jezus rekel: Zemlja in Sonce bosta prešli, a moja Beseda bo ostala.  Smiley

Se strinjam, da smo zdajle potopljeni v ocean življenij v tem vesolju, toda Raj oz. Edenski vrt ni še dom za dušo, na tem tretjem nivoju so duše še vedno prekriti, ampak se že dobroma zavedaj sebe kot duše - to so že čiste duše, ki jih na Vzhodu imenujejo Hansa (labod!), ali kot dodatek imenu paramhansa. V eni priliki je Jezus govoril o postopajočih delavcih, ki so potem napoteni v Vinograd - to je ta svet. Četudi so že lahko tu en cel dan, ali pa samo eno uro, vsi prejmejo enako plačilo - en denar. Nihče tam  ne bo povišan ali ponižan prišel naprej do Vrat  Smiley

Zakaj smo izgnani? Ker nas je pritegnila neka druga moč - moč Luciferja, padlega božanstva, ki je bilo tdaj mogočno in oh, pa ah. Zdajle pa nas mora prenašati tu naokoli in kot kak očim. Njegov zakon ni Ljubezen, ampak daj-dam, zakon karme. Smiley
Pol pa smo še padli pod vpliv želja in izgubljali smo na moči, padli še pod nivo angelov, zdjle pa smo na ravni kao živali. Res ne bi podrobno o tem, to je zgodba vsakega od nas, je težka resnica.   Huh


Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2263 - 13.04.2010 at 11:54:48
 
Quote:
Kako vem, da smo Svetloba? Ker sem se uzrl vase, dragi Robi. To je očem nevidna Svetloba - iti je treba vase,

Dante,
poznam to. Vendar vse te miselne prebliske in občutke svetlobe, ki jih doživljam, ustvarja moje telo in možgani, ne pa duša.
Saj, ko nekaj spoznamo, rečemo, da se nam je "posvetilo".
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2264 - 13.04.2010 at 11:58:44
 
Robi wrote on 13.04.2010 at 11:54:48:
Quote:
Kako vem, da smo Svetloba? Ker sem se uzrl vase, dragi Robi. To je očem nevidna Svetloba - iti je treba vase,

Dante,
poznam to. Vendar vse te miselne prebliske in občutke svetlobe, ki jih doživljam, ustvarja moje telo in možgani, ne pa duša.
Saj, ko nekaj spoznamo, rečemo, da se nam je "posvetilo".


Da skoro vsakem se nekaj "posveti", to da dobi "ekspresno" pošiljko od duše.  Smiley Grin
Toda pravil sem, da je Luč tako močna, da je zunanje sonce le kot bleda senca. Tedaj veš kaj si, bitje Luči. Tega se ne da pozabiti, ni besed ki bi to opisal, samo obnemiš.  Smiley
Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 149 150 151 152 153 ... 416