Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 ... 68
(Read 158910 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #180 - 17.06.2011 at 11:18:51
 
men se pa ne zdijo lih fašisti ampak so vsi sužnji lastnikov kapitala.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #181 - 17.06.2011 at 18:42:41
 
miha najdla sem eno besedo, ob keri ti bo najbrž kr slabo ratalo  Cheesy
pazi zdej.. (še maš čas stran pogledat!)


solidarnost


(ah to late..:p)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #182 - 17.06.2011 at 19:12:40
 
Solidarnost meni ne dela nobenega problema - nikdar ne vem kdaj se sam spotaknem v blato in bom vesel roke ki mi pomaga ven....
In obratno, ni mi težko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #183 - 17.06.2011 at 19:20:37
 
genau Cool
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #184 - 19.06.2011 at 12:15:36
 
Devi wrote on 17.06.2011 at 18:42:41:
miha najdla sem eno besedo, ob keri ti bo najbrž kr slabo ratalo  Cheesy
pazi zdej.. (še maš čas stran pogledat!)


solidarnost


(ah to late..:p)


Cheesy Smiley

tocno, zadela si

ampak to ima v praksi velikokrat reciprocen efekt.
strinjam se do neke mere glede solidarnosti, samo kje je ta meja?
Mislim da smo 100km stran od nje.

kar se tiče solidarnosti, ljudje bi morali imeti izbiro, ali želijo participirati v solidarnem sistemu ali ne..ali pa recimo ce bi imel privat solidarne sisteme, bi bili veliko boljsi kot državni, kjer se vse pokrade.. vsa zgodovina nas uči, da kdor je na oblasti bo pač to izkoriščal tako je..

potem je pa še ta problem: recmo da gre 20 prijateljev na morje, in imajo solidarno skupno blagajno za hrano..vsak da 100€.
Prvi dan bodo vsi lepo jedli, pa bo nekdo si privoscil se drago sladico. Drugi razmislja, bom jaz potem biftek vzel naslednji dan. Tretji si bo naročil kaviar. Zakaj? Ker je skupna blagajna in ce ti nekaj dragega vzames placas samo 1/20.
In posledica je, da veliko prej zmanjka denarja za hrano, in morajo kmalu spet vsi dat 100€.Potem maš pa še tiste ki ne izkoristijo sistema, pa lepo jejo, in sam colajo 100€ pa 100€ za "izkoriscevalce".

Torej ta solidarnost spreminja obnasanje subjektov da je posledica, da se zapravi veliko vec denarja, vse vecji davki so, me zanima kdaj se bodo ljudje uprl.. Ko bodo zacel placvat 70% davke? 80% davke?, mogoce 90%,?A bo sploh kdo hotu delat pr 80% davkih?
Namreč če bi hoteli odplačat dolgove, bi morali še zvišati davke od sedanjih. Kajti šefi blagajne imajo tut svoj davek pod mizo.


Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #185 - 19.06.2011 at 12:54:02
 
se en komentar na oni clanek.

en primer: v ameriki je vlada jamčila bančne depozite.
Tudi v Sloveniji imamo zajamčene bančne depozite.
Zelo solidarno kajne? Tisti ki zgubijo denar , da davkoplačevalci krijejo.
Zelo solidarno in če bi bil človek proti, bi bil nesolidaren.

Poglejmo sedaj kaj se je zgodilo in kaj se bo zgodilo.

Ker ima banka zajamčeno določeno vsoto na bančnih računih, je to denar, s katerim lahko operirajo risk free! Brez tveganja lahko obračajo ta denar, kajti če ga zgubijo, vlada jamči. Ta denar so poimenovali "hot money".

Torej in potem pride zraven pohlep, ki ta denar zašpekulira kjerkoli se da. To bi naredil vsak! Če bi jaz imel 1000€, pa če jih lah dam na ruleto, pa če zgubim, dobim nazaj 1000€, bom na ruleti celo noč.

Torej vlada je vzela komponento tveganja, strah pred izgubo kapitala iz enačbe! In spet, to ni kapitalizem! In ko so začeli špekulirat z denarjem in ga valda izgubili, je začela vlada reševat banke, hkrati pa krivila kapitailzem in pohlep za situacijo! V resnici so pa sami krivi za situacijo, vzel so "tveganje" iz kapitalizma! Strah pred izgubo je zelo dober motivator in je nujen pri odlocitvah!
Potem so začeli z govori, da moramo začet regulirat ceu bančni sektor, spisali zakon miljon strani dolg, kako bodo reguliral finančni sektor. Kar kot prvo, dviguje stroške, ki se prenesejo na potrošnika, drugo, zakompliciran je, in tretje: za brezveze!

En simpl korak bi rešu zadevo, to je negarancija bančnih vlog!

In tako spet kriv pohlep in kapitalizem za krizo, vlada pride zraven in zahteva še večjo vmešavanje v zadeve, kar stvari še toliko bolj poslabša! Z vsakimi novi posegi v trg pridejo nove težave, ki potem spet vlada skoči zraven, krivi kapitalizem zraven pa sprejema nove zakone in regulacijo, ki dodatno ugnobijo gospodarstvo in ekonomijo. Kriv je spet kapitalizem.


Če ne bi bile garantirane vloge, bi morale banke med sabo tekmovati, in bile prisiljeno PAMETNO INVESTIRATI IN KREDITIRATI!
Tista banka ki bi financirala najbolse projekte, bi lahko ponudila največjo obr mero za stranke in bi bila hkrati najbolj varna!
Ljudje bi izbirali banke, za razliko od danes, ki je iz tega vidika čisto vseeno pri kateri banki si.

In ko bi se začelo pametno investirati in kreditirati, bi se zacela rast v gospodarstvu, nova delovna mesta, večji standard itd..

Dokler ma pa država čez, je pa pač tko k je, sej vidte.
Tajkunski krediti, za ljudi z dobrimi idejami pa nič..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #186 - 19.06.2011 at 18:11:37
 
Quote:
En simpl korak bi rešu zadevo, to je negarancija bančnih vlog!

Pa še delujoče sodstvo, ki bi krivce oz. tiste, ki bi zafurali denar, tudi obsodilo.

Če kdo zafura privat denar, to ni problem. Problem je, da se tu gre za firme v državni ali delno državni lasti in se na tak način prazni proračun.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #187 - 19.06.2011 at 21:23:55
 
Mr.Smith wrote on 17.06.2011 at 19:12:40:
Solidarnost meni ne dela nobenega problema - nikdar ne vem kdaj se sam spotaknem v blato in bom vesel roke ki mi pomaga ven....
In obratno, ni mi težko.



Zelo resno vas bom opomnil solidarnosti ni!

k sem billacen mi nihc eni pomagal nihce pizda materna majke mi celo kaonajboljsi koelgi ne en mi ej prnesu cak je je blo ze

Tole figovo marmelado k je bla pelen gor pa seneki je blo mislim da par jabuk drug pa mi je dal paradajz k je bilnapol gnil

To je solidarnost od slovencev tako da na kurac vas nabijem

Jaz vem da nikomur ne bom pomagu simpel ker sam nism bil nikol uslisan renso mislim
Predvsem kdo pa poamga komu sam tak k ve da jih dobi po picki ce ne bo poamgu simpel Ce mam jaz kolega k je vpliven pa me rpasa ce mu neki poamgma itak da bom rkeu ne k drgac me bo zafukal to je sloneci tkao je zdaj pa pluvajte cezme

Solidarnost, sej solidarnost je problem vsi bi delali zastonj pol pa mej veliko placo v nemciji noben nobnmu nic ne naredi ker vedo za kaj se gre deli soj del k si se ga ucil ne pa da deas cmoke peces kruh zidas bajte vleces trom porapvlajs masine pol pa ni cudno da uni k bi radi palcla davke pa resno firmo mel da ne morejo delati ker so ljudje solidarni dajte folk galvo iz blata ven
NI KRIVA VLADA IN DRZAVNIKI ZA TAKO GNILO DRZAVO K JE SLOEVENIJA VI STE KRIVI PREBIVALCI
resno k ne zante misliti z glavo

zdaj pa pojdite pomagat ossedu popravt avto da ga ne bo na serveri peljal da slucajno ne bo odstel neki para vec in da un k bi to popravu ne bi palcla davke vse se vrti sam slovenka zahoej apamet je taka
mah skdoa besede

o sem bil lacen mije popoln tujec filal creva,... kolega prjatli pa nihce.. tok o soldiarnosti emd slovenci prej ko vas  zivla iz gozda sprska bolje bo..

majko vam
solidanrost

mhm le kdo
noben gorenjec noben stajerc primorec in dolenjec nihce,..

majke mi

vsi isti skrti k drek.... .

v osnovi so bili stajerci pa dolenci skrti ne gorenjci mal s epozanimite



0

kurbe pa so bile samo na mariboru tisi konec vidim da se vs emnja
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #188 - 21.06.2011 at 22:07:14
 
Robi wrote on 19.06.2011 at 18:11:37:
Quote:
En simpl korak bi rešu zadevo, to je negarancija bančnih vlog!

Pa še delujoče sodstvo, ki bi krivce oz. tiste, ki bi zafurali denar, tudi obsodilo.

Če kdo zafura privat denar, to ni problem. Problem je, da se tu gre za firme v državni ali delno državni lasti in se na tak način prazni proračun.


ja,
sodstvo je pa druga komponenta, ravno tako pomembna
zalostno vse skupaj.

Jaz se probam tako ravnat in obnasat, da sem cimmanj odvisen od drzave.
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #189 - 22.06.2011 at 18:15:09
 
miha- wrote on 21.06.2011 at 22:07:14:
Robi wrote on 19.06.2011 at 18:11:37:
Quote:
En simpl korak bi rešu zadevo, to je negarancija bančnih vlog!

Pa še delujoče sodstvo, ki bi krivce oz. tiste, ki bi zafurali denar, tudi obsodilo.

Če kdo zafura privat denar, to ni problem. Problem je, da se tu gre za firme v državni ali delno državni lasti in se na tak način prazni proračun.


ja,
sodstvo je pa druga komponenta, ravno tako pomembna
zalostno vse skupaj.

Jaz se probam tako ravnat in obnasat, da sem cimmanj odvisen od drzave.

Ja, ti si eden izmed redkih poštenjakov, kateri si svoj kruh služijo s svojo pridnostjo in poštenostjo. Problem se pojavi pri tistih, ki so pri koritih in črpajo državni denar za svoje projekte in so kao pozitivni  za zaposlovanje brezposelnih in se smatrajo kao dolgoročne naložbe za reševanje brezposelnosti.

Žal se vsa zgodba konča drugače, slej ko prej vse propade, denar pa ostane v žepih iniciatorjev in državnih uradnikov. Sama korupcija povsod kam pogledaš. Držani denar se krade in odteka v potokih in rekah. Hijene so zavohale vir dobička in zaslužka pri državi, saj privat denarja ni več, če pa je že pa nihče ne more nič brez dela in na lahek način zaslužiti.

Žal se država izčrpava na zelo plehek način, saj je takšno izčrpavanje postalo pravilo, kjer sodelujejo državni uradniki in privat poslovneži/lopovi. Če se takšno početje ne bo prekinilo ali vsaj omejilo, bo slej ko  prej prišlo do zloma države.

Privat sektor hoče imeti za svoj denar pošteno opravljeno delo, ker pa nihče noče delati pošteno, so se skoraj vsi menedžerji in razni povzpetniki lotili države in iz nje črpajo lahek nepresahljiv vir davkoplačevalskega denarja. Če vlada teh simptomov in signalov ne bo pravočasno spoznala in pravilno ukrepala, bo naše ljube Slovenije, čez tri ali pa največ štiri leta konec.

Kar je pa največja žalost, je pa ta, da tudi od tega državnega denarja niso poplačani vsi delavci, ampak si ga že prej drugi/barabe razdelijo.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #190 - 23.06.2011 at 16:20:24
 
Quote:
Žal se država izčrpava na zelo plehek način, saj je takšno izčrpavanje postalo pravilo,

Tudi hijene bodo kmalu ugledale svoj konec.
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #191 - 26.06.2011 at 23:36:38
 
se nekaj citiram iz onega smesnega clanka

"Med tem, da korporaciji odpišeš davke, in tem, da jo subvencioniraš, ni nobene razlike"

Opazil sem podobno logiko razmisljanja pri veliko politikih.
Namreč da s tem, ko odpišejo davke podjetju, politiki rečejo da subvencionirajo.

Očitno je zelo velika razlika med odpisanjem davkov in subvencioniranjem.
Pri prvem ti pustis podjetju da obrzi to kar je zaslužila.
Pri drugem gre pa za redistribucijo bogastva, enim vzet, drugim dat.

Razlika je več kot očitna. In seveda politiki ne ločijo tega in demagoško pripovedujejo kako subvencionirajo kaksno podjetje s tem ko odpisejo del davkov.
Kot, da je vse kar ljudje zaslužimo sploh ni naše, ampak je last države. Kot da smo sužnji države, in potem je država tko prijazna, da nam pusti obdržat del sadov lastnega dela.

Meni je seveda logično, da karkol vsak posameznik nardi, da je to njegovo, in vsak posameznik ima pravico do sadov svojega dela!
In to je osnovna filozofija svobodne družbe.

In seveda, ko ti subvencioniras sektor, ti redistribuiras denar, kar pomeni da krsis načelo svobodne družbe.
Redistribucija je v bistvu kraja in seveda lahko kradeš samo če si država. wakkeeee upp

Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #192 - 26.06.2011 at 23:51:54
 
danes se mi malo pise

"15. ZASEBNO NI BOLJŠE OD JAVNEGA.
To je le neoliberalni mit. Kakor je le neoliberalni mit to, da zasebnik bolje gospodari od države. Če bi zasebniki res tako dobro gospodarili, potem zdajle svet ne bi bil v krizi, potem se zasebni finančni sektor ne bi tako nemočno sesul, potem ne bi šlo v stečaj toliko zasebnih korporacij in potem se ne bi sfižilo toliko menedžerskih odkupov."

(hehe)
Kako naj se sploh lotim teme.
Kakšno srečo imamo ljudje, da se redki geniji in čudežni ljudje odločijo,da bodo šli v politiko in pomagali družbi namesto da bi postali miljarderji. Dobro da so politiki tako dobre duše, da oni vse vejo kaj bo trg potreboval, kam naj se razvija, kaj bomo potrebovali čez par let, kakšna je najbolj učinkovita proizvodnja biločesa.
In oni ne bodo tega nardil v privatnem sektorju in postal miljonarji. neee oni so tko dobre duše, da grejo v politične vode in upravljajo z družbenim premoženjem, in so plačani vsaj 100x manj kot bi bili sicer.

namreč to med vrsticam pomeni namreč da je javno upravljanje boljše od zasebnega.

Dobro da mamo te čudežne ljudi , ki vidijo tako daleč naprej, ki vidijo kako se bodo razvijali trendi, okusi ljudi, ki vidijo kaj se bo vse razvil in kaj se more razvit za dobrobit družbe.
In da nočejo profitirati v privatnem sektorju, kajti v kapitalisticn sistem to omogoca. Ne, oni grejo v korist družbe upravljat z javnim premoženjem..

COME ON!!

prav nasprotno je res, zato k ne znajo upravlat s premoženjem in bi ga verjetno zapravili in nespametno izgubili v privatnem sektorju, grejo raje v politiko in grejo s tujim kurcom po koprivah mahat.
Namreč upravlat z našim denarjem.
a še koga peče?Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #193 - 27.06.2011 at 10:41:18
 
Ja, tako je in kot sem že rekel; davkoplačevalski denar je za nesposobne poslovneže in politike lahek plen. Rešitve ni, ker so se vsi nesposobni komolčarji pririnili do korita. Ti bodo uničili državo ali pa svetovno gospodarstvo kakor hočete, in kaj je pripeljalo do tega; visoka izobraženost ljudi za vsako ceno, potem pa nesposoben z diplomo v roki v državno službo.

Druga plat zgodbe je pa še ta, da so prevaranti in privat poslovneži s skorumpiranimi politiki vred, zavohali nepresahljiv vir dohodka iz državne blagajne. Tako davkoplačevalski denar, kot sem že rekel, odteka v rekah in potokih. Vendar, kdo le to more to preprečiti?, če pa imajo politiki in prevaranti samo en namen, nihče, razen ljudstva!!, kmalu bo mera polna.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #194 - 27.06.2011 at 14:36:09
 
Devi wrote on 17.06.2011 at 18:42:41:
miha najdla sem eno besedo, ob keri ti bo najbrž kr slabo ratalo  Cheesy
pazi zdej.. (še maš čas stran pogledat!)


solidarnost


(ah to late..:p)


Cheesy
Se nekaj bi razcistil glede solidarnosti. Kok velik se lah razvije iz 1 besede a, poleg prejsnih 2 postov imam se tole za povedati.

Jaz v besedi solidarnost vidim neko "prostovoljno" pomaganje.
Ali je prisiljena solidarnost res solidarnost?
Me spomni na sužnje, kako so jih silili da so bili solidarni. Oni so bili zelo solidarni, veliko so delal za druge, pa malo so mel zase. Smiley
Nekak se njihova solidarnost ni porazdelila pravično.

V socialni družbi(socializem) so ljudje prisiljeni v solidarnost. In voditelji odločajo, kako se bo porazdelilo. Zame nepravično.

Ali je to potem res solidarnost, ce so ljudje prisiljeni biti solidarni?

Zame solidarnost ali solidarno dejanej izzove obcutek pripadnosti(ali kaksen podoben obcutek), ki te pripravi da naredis prostovoljno dejanje ali strinjanje. Ali to obcuti vsak, k placuje davke ali ne, je vprasanje.

Iz tega vidika ne mores ljudi prisilit da naj bodo solidarni. Ker čim je solidarnost prisiljena, ni več solidarnost. Zato bi morali ljudje imeti izbiro, ali bodo solidarni ali ne in ali bodo udeleženi v določenem solidarnem sistemu ali ne. Prisiljeni smo sodelovati v nepravičnem "solidarnem" sistemu, podobno kot sužnji.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 ... 68