Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16 ... 68
(Read 158908 times)
x_igor
Ex Member




Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #195 - 27.06.2011 at 14:53:06
 
Beseda solidarnost te res lahko spominja na suženjstvo, če je ne poznaš in ti deluje, kot prisila. Ti izhajaš v vsemu iz osebne lastnine, sužnji so bili last gospodarja. Solidarnost ni osebna lastnina ali odločitev, ampak način življenja.

Pravičnost ima dvorezen meč in ni enako kot resnica. Izgovarjati se na pravice je otročje. Kdo ti jih je pa podelil?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #196 - 27.06.2011 at 16:31:41
 
miha, jes se drugač zelo strinjam s tabo glede tega, da je kapitalizem slab tud zarad države, medtem ko je država slaba zarad kapitaizma
trenutno delujeta v kombinaciji najslabše, od vseh možnih variant
(čeprov verjetno bi lahko blo še slabše)

zakaj ne verjamem, da bi kapitalizem brez vmešavanja države sploh lahko obstal? ker ko bi prišlo do prve krize in noben ne bi poskrbel za ljudi, bi prišlo do nasilja, ki se ga ne bi dalo več kar tako ustaviti. in posledica njega, spet brez vmešavanja države, bi bil padec sistema
jes se pa ne bi šla divjega zahoda.

zakaj verjamem, da bi mogla država nehat podpirat kapitalizem?
ker ne verjamem da je v kvaliteti dveh ljudi tako velika razlika, da bi lahko bla njuna plača 1:10. ker je kapitalizem strukturiran tako da podpira samo določen tip ljudi, in sicer najbolj trde. jes pa mislim, da so mehki ljudje tudi enako sposobni in bi rada družbo, ki bi ponujala obema enake možnosti.

pa še solidarnost.. socializem je mimo. solidarnost danes so freeware in wiikileaks, prostovoljno delo in močna civilna družba. in predvsem kvaliteta življenja, ki se pa gradi na kulturi do soljudi in spoštovanju življenja. kapitalizem ponuja potrošništvo. 'meni, mene, jaz, za mene' delovanje ima dostkrat neprijetne učinke. jes se imam lažje fajn v družbi, kjer je več ljudi zadovoljnih kot pa samo eden ali pa vsak zase.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #197 - 27.06.2011 at 17:08:43
 
Quote:
pa še solidarnost.. socializem je mimo. solidarnost danes so freeware in wiikileaks, prostovoljno delo in močna civilna družba. in predvsem kvaliteta življenja, ki se pa gradi na kulturi do soljudi in spoštovanju življenja. kapitalizem ponuja potrošništvo. 'meni, mene, jaz, za mene' delovanje ima dostkrat neprijetne učinke. jes se imam lažje fajn v družbi, kjer je več ljudi zadovoljnih kot pa samo eden ali pa vsak zase.

Kapitalizem je dober le za kapitaliste, zato pa forsirajo potrošništvo, saj na tem temelji njihov dobiček oz. kapital. In to je vse, kar jim je pomembno.....Zato pa tudi ni več nobenih vrednot, saj te v kapitalizmu ne prinašajo nobenega dobička.
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #198 - 27.06.2011 at 18:06:34
 
Devi wrote on 27.06.2011 at 16:31:41:
zakaj ne verjamem, da bi kapitalizem brez vmešavanja države sploh lahko obstal? ker ko bi prišlo do prve krize in noben ne bi poskrbel za ljudi, bi prišlo do nasilja, ki se ga ne bi dalo več kar tako ustaviti. in posledica njega, spet brez vmešavanja države, bi bil padec sistema
jes se pa ne bi šla divjega zahoda.


najrej bi rad samo na tole repliciral.
kopirano iz http://en.wikipedia.org/wiki/Neoliberalism

Hong Kong


Hong Kong practices relatively laissez-faire policies.
Milton Friedman described Hong Kong as a laissez-faire state and he credits that policy for the rapid move from poverty to prosperity in 50 years.[43] Hong Kong's GDP grew under British colonial control between 1897 and 1997, while possessing central banking, school regulations, environmental regulations and government ownership of housing — all examples of economic intervention.[44] These regulations were however light in comparison to many other countries, and in terms of economic regulation Friedman's analysis of Hong Kong as a 'laissez-faire' state seems justified: Hong Kong has no capital gains tax, no interest tax, no sales tax and only a 15% flat income tax. It also has no tariffs or other legal restrictions on international free trade, no minimum wage laws (until 2010), and no price or wage controls. Further it extends no unemployment benefits, enacts no labour legislation, provides no social security and no national health insurance.[45]
A 1994 World Bank report stated that Hong Kong's GDP per capita grew in real terms at an annual rate of 6.5% from 1965 to 1989, a consistent growth percentage over a span of almost 25 years[46] By 1990 Hong Kong's per capita income officially surpassed that of the ruling United Kingdom.[47] In 1960 the average per capita income in Hong Kong was 28% of that in Great Britain; by 1996, it had risen to 137% of that in Britain.[48]
Since 1995 Hong Kong has been ranked as having the world's most liberal capital markets by the Heritage Foundation and Wall Street Journal.[49] The Fraser Institute concurred in 2007.[50]

http://www.google.si/imgres?imgurl=http://www.travel-visit-places.com/wp-content...

dam se eno slikco da vidmo kaj je ta druzba ustvarila v odprtem free market kapitalizmu..
na zalost so 2010 sprejeli zakon o minimalni placi. Grejo v napacno smer.
Jaz mislim da bi jim slo se bolse, ce bi se vlada umaknila iz housinga.
Njihova povprečna plača je ene 4x večja kot pri nas, kljub temu da niso mel minimalne plače.
Brez unempl. benefitov, brez vladnega poseganja v zdravstveno zavarovanje brez socialnega zavarovanja..
Kako je to mogoče? da so povprečno tok bogati?

Tok mau davkov je, da jim vse ostane. In ni prostora za veliko korupcije v državi, ker obrača zelo malo denarja.
Posamezniki sami upravlajo z denarjem, in izbirajo na trgu najbolse stvari, ki so najcenejse.. Pri nas pa država plača za 14 dnevno rehabilitacijo v eni stari sobi v posočju 5000€. To lah sam država plača, noben posameznik ne bi tok dal.

Torej lahko obstaja kapitalizem brez države, in to je najbolše kar trentuno imamo na voljo. Mislim da je omembe vredno, da je kapitalizem prvi in edini sistem, ki je efektivno odpravil lakoto.
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #199 - 27.06.2011 at 18:34:05
 
Devi wrote on 27.06.2011 at 16:31:41:
zakaj verjamem, da bi mogla država nehat podpirat kapitalizem?
ker ne verjamem da je v kvaliteti dveh ljudi tako velika razlika, da bi lahko bla njuna plača 1:10. ker je kapitalizem strukturiran tako da podpira samo določen tip ljudi, in sicer najbolj trde. jes pa mislim, da so mehki ljudje tudi enako sposobni in bi rada družbo, ki bi ponujala obema enake možnosti.

pa še solidarnost.. socializem je mimo. solidarnost danes so freeware in wiikileaks, prostovoljno delo in močna civilna družba. in predvsem kvaliteta življenja, ki se pa gradi na kulturi do soljudi in spoštovanju življenja. kapitalizem ponuja potrošništvo. 'meni, mene, jaz, za mene' delovanje ima dostkrat neprijetne učinke. jes se imam lažje fajn v družbi, kjer je več ljudi zadovoljnih kot pa samo eden ali pa vsak zase.


Ja pač, lahko je razlika 1:10, ali 1:100.. ali 1:100000.
Če nekdo cel dan leži pa nč ne dela, nič produktivnega za družbo,
je potem tudi 1:neskončno.
Ni važna kvaliteta, važna je kok ti "narediš za družbo".
Je potrošništvo, ampak kdo pa prodaja potrošnikom stvari?
A ne delajo ti nekaj za družbo? Vidiš na polici mleko, ja en ga je mogu pomolzt, predelat, spakirat, pripeljat.. To je naredu za "družbo" in v zameno bi rad nekaj imel, da bo pa on lahko kupu burek.


Meni se zdi super, vse mogoče kar si potrošniki zaželijo, se pojavi na policah. A ni to super? Da greš lah kupt v štacuno kar ti srce poželi, če rabiš.
Blo bi dost bedno da ne bi mogu kupit hrane pa pijače..
A ne dela to ljudi zadovoljne? ne čist, pa bi jih lahko..Dons so ljudje že tkoo zahtevni, da majo vse osnovne stvari, pa so še nezadovoljni.

če dobro pomislis kapitalizem sili ljudi, da naredijo nekaj za ostale.
Zato imaš vedno nove stvari, nove storitve, nove ideje, itd..
Ker če boš ponudu neko stvar, k jo bodo vsi hotl, boš obogatel..
torej če bos naredu neki fajnga za družbo, boš obogatel in zato je to dober sistem, ker skoraj vsak bi rad obogatel in posledično more narest neki za družbo..če igra po pravilih igre..

Recimo da odkrijes zdravilo za aids.. Pa vprašaš, a bi dau vsak k ma aids 1 evro za to da bi ozdravel? Pa verjetno bi,
in ta model k bi odkril zdravilo za Aids, bi bil miljonar..
A je fer da je on miljonar, en k pa streže pijačo pa zasluž 1000x manj?
Ja pomoje je, ker so ljudje prostovljno dali njemu tok denarja  v zameno za zdravilo.. In veliko več je naredu za družbo, kot nekdo ki streže pijačo.
A si želimo takih ljudi, ki postanejo miljonarji?
Seveda! Ker te so veliko naredil za družbo..In ravno te so tarča nevošljivih

Res je da kapitalizem veča razlike med ljudmi, ampak povprečno vsem zvišuje standard. In potem imaš zaradi razlike med ljudmi nevoščljivost ki neti razredne boje, obdavčuje bogate, kaznuje uspešne.  Naša družba ne promovira uspešnih ljudi. Zakaj bi potem kdo hotel biti uspešen, kaj naresti za družbo?

Zdej se malo igram z idejami, ne misim da je to pravično kar bom sedaj povedal ampak : A ne bi bilo logično da uni k naredijo manj za družbo, da so kaznovani. A ne bi blo treba unih k manj zaslužijo več obdavčit? Tako bi bili motivirani zvišat svojo kvalitet , se izobraževat v pravo smer, biti produktiven družbi in tako bi družba postala bogata.

Zdej bom kritiziran valda, ampak. Meni se zdi pravično da je enaka obdavčitev ne glede na dohodek, tako kot v Hong Kongu. Tam uspešni niso kaznovani. Ko smo že ravno o pravičnih družbah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #200 - 27.06.2011 at 18:50:44
 
To je tako, ko vzameš za merilo le denar- kapital.

Hong Kong bogati zaradi zaledja v katerem je poceni delovna sila, ki bazira na pol feudalnem sistemu kapitalizma in socializma. V bistvu so v Hong Kongu samo poslovneži (lepši izraz za trgovce), ki hodijo v trgovino po artikle, ki jih je napravil ali vzgojil nekdo drug. Podoben je Singapur, Dubai. Svobodno je prekupčevati, ostale svobode ni prav veliko.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #201 - 27.06.2011 at 19:50:50
 
ti si čist v produkciji, miha Smiley
kje maš pa družino pa prosti čas, v katerem lahko delaš še druge stvari, ki te tudi veselijo in se družiš z ljudmi na neproduktiven (pa za dušo hranilen) način?
v bistvu so ljudje, ki ne prispevajo v družbo kaznovani že sami po sebi običajno z manj kvalitetnim življenjem.
sam prispevat v družbo ne pomeni vedno produkcije

poleg tega me res jezijo ljudje, ki govorijo, kako ljudje zaslužijo malo zato, ker nič ne delajo. po moje ti ne veš, kolk se dones dela za najnižjo plačo, kolk pa za najvišjo, zato okol tega mal ugibaš. mogoče bi blo dobro, če bi se pozanimal, kako je s tem.

in kar se tiče dela in bogastva.. ja, ljudje delajo in iščejo priložnosti, da bi postai bogati. običajno zato, ker vejo da bodo lahko potem manj delali. kakšna vrednota je v tem? in človek, ki odkrije zdravilo za aids danes ne zasluži niti približno tolk, kot z njegovim patentom zasluži farmacija. ki izdeluje zdravilo po cenah ki so za ljudi predrage (pa ne da se jih ne bi dalo narediti mnogo cenejše in generične) in potem oni še naprej množično umirajo.

hong-kong.. ja se spomnim, kako je bil svoje čase na vsakem kiču spodaj žig made in hong-kong. dones piše made in china. a ni škoda omejenih resursev za take proizvode?

in ne, kapitalizem ni odpravil lakote, samo porazdelil jo je drugače. in če ne bi bilo držav, ki bi ga omejevale, bi bili dones ljudje zaradi njega marsikje še žejni.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #202 - 27.06.2011 at 20:18:40
 
Quote:
poleg tega me res jezijo ljudje, ki govorijo, kako ljudje zaslužijo malo zato, ker nič ne delajo. po moje ti ne veš, kolk se dones dela za najnižjo plačo, kolk pa za najvišjo, zato okol tega mal ugibaš. mogoče bi blo dobro, če bi se pozanimal, kako je s tem.

Včasih so govorili...Pojdi v šolo in študiraj, da ti potem ne bo teba nič delati, pa boš imel lepo plačo. Smiley
In tako je zdaj...Imamo ogromen državni aparat in polno birokracije, ki je popolnoma nefunkcionalna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #203 - 27.06.2011 at 20:32:19
 
Devi wrote on 27.06.2011 at 19:50:50:
ti si čist v produkciji, miha Smiley
kje maš pa družino pa prosti čas, v katerem lahko delaš še druge stvari, ki te tudi veselijo in se družiš z ljudmi na neproduktiven (pa za dušo hranilen) način?
v bistvu so ljudje, ki ne prispevajo v družbo kaznovani že sami po sebi običajno z manj kvalitetnim življenjem.
sam prispevat v družbo ne pomeni vedno produkcije

poleg tega me res jezijo ljudje, ki govorijo, kako ljudje zaslužijo malo zato, ker nič ne delajo. po moje ti ne veš, kolk se dones dela za najnižjo plačo, kolk pa za najvišjo, zato okol tega mal ugibaš. mogoče bi blo dobro, če bi se pozanimal, kako je s tem.

in kar se tiče dela in bogastva.. ja, ljudje delajo in iščejo priložnosti, da bi postai bogati. običajno zato, ker vejo da bodo lahko potem manj delali. kakšna vrednota je v tem? in človek, ki odkrije zdravilo za aids danes ne zasluži niti približno tolk, kot z njegovim patentom zasluži farmacija. ki izdeluje zdravilo po cenah ki so za ljudi predrage (pa ne da se jih ne bi dalo narediti mnogo cenejše in generične) in potem oni še naprej množično umirajo.

hong-kong.. ja se spomnim, kako je bil svoje čase na vsakem kiču spodaj žig made in hong-kong. dones piše made in china. a ni škoda omejenih resursev za take proizvode?

in ne, kapitalizem ni odpravil lakote, samo porazdelil jo je drugače. in če ne bi bilo držav, ki bi ga omejevale, bi bili dones ljudje zaradi njega marsikje še žejni.


Smiley
lej, nism si js besede zmislu:)
seveda ja, za družino čas in za bližnje..
ampak, če si bolj produktiven Smiley, imaš posledično več časa za družino pri istem dohodku.

zdej s farmacijo je zgodba, k je spet vpletena država.. Smiley

nisem te mislil ujeziti, samo izražamo mnenja in ideologije.
ne vzemi osebno.

glede risursov.. a so bli te kiči tvoji? Če so bli, potem so bili narejeni zato ker si jih kupila, če pa ne pa zato ker jih je nekdo drug kupil.
Ljudje kupijo to kar želijo, in mogoče jih to osrečuje..

Tvoje mnenje da je škoda risursov je nepomembno.
Te postavim sedaj tebe v to pozicijo, recimo če imaš ti doma neko stvar ki si jo kupila in jo rabiš ali pa naj bo to neka umetnina.

Pa bo tretja oseba rekla, kakšna škoda risursev, k si ti kupila neki pač.
Kdo je ta tretja oseba da bo tebi določala kaj je tebi pomembno in kaj ti ni pomembno? To je čisto stvar posameznika.

glede dejstev se pa brezveze kregat



Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #204 - 27.06.2011 at 20:35:40
 
Miha: Quote:
Ljudje kupijo to kar želijo, in mogoče jih to osrečuje..

Ni čisto tako...Kupiš tisto, kar si lahko privoščiš in tisto, kar ti ponudijo.

Če ti za nek zmeren denar ponujajo šrot, pač nimaš druge izbire, kot kupiti šrot.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #205 - 27.06.2011 at 21:24:12
 
nekej bo že, miha
ne se sekirat Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #206 - 28.06.2011 at 01:11:50
 
Quote:
To je tako, ko vzameš za merilo le denar- kapital.

Hong Kong bogati zaradi zaledja v katerem je poceni delovna sila, ki bazira na pol feudalnem sistemu kapitalizma in socializma. V bistvu so v Hong Kongu samo poslovneži (lepši izraz za trgovce), ki hodijo v trgovino po artikle, ki jih je napravil ali vzgojil nekdo drug. Podoben je Singapur, Dubai. Svobodno je prekupčevati, ostale svobode ni prav veliko.

Lp,Igor


hong kong je dokaz, da lahko obstaja kapitalizem z zelo malo države.
In da ni divji zahod, in da ne umirajo po cesti lačni in bolani kot slišim od marsikaterega.
Ne samo to, družba je bolj prosperitetna kot marsikatera druga družba.
Gre za to, da je sistem bolj pravičen, za razliko od tega ki ga imamo v Sloveniji, al pa večino drugje na svetu.
V pravičnem sistemu je vsak bolj zadovoljen in posledicno bolj storilen. Ni ti pa treb bit storilen, sam pol ne morš pričakvt da bodo drugi storilni do tebe. Nekateri pa nočjo bit bogati, nekateri so zadovoljni z osnovnimi stvarmi, in ne rabijo bit tok storilni. Svobodna izbira.
In v prosperitetnem sistemu je izpolnjenih več pogojev za zadovoljstvo ljudi (osnovni pogoj kot je hrana/zdravje/streha)

Poceni je relativno. Nobenmu ni treba delat če noče, sam potem naj ne avtomatsko pričakuje da bo kdo delal za njega (mu dal hrano).

Se mi zdi da vi bi radi sistem, kjer bi vsi imeli vse, noben pa neb rd tok naredu za to Smiley in potem imaš komunizem kjer so vsi revni in na 10 let lačni..lah se mi pa sam zdi

Če že ravno je naslov teme Modeli pravične družbe.
Povdarek na pravično.

1.Meni se zdi pravično, da je vsak posameznik upravičen do sadov svojega dela!(veliko večino).
Tudi logično mi je, zdrava pamet pa to.
2.In da je vsak posameznik odgovoren zase in za svoja dejanja in da sam kreira svoje življenje kakor on hoče. Posledično imeti odgovornost, pomeni imeti svobodo.
(Seveda vse dokler ne škoduje komu drugemu, ali krši pravice nekoga drugega)

In točka 1. ni spoštovano v sloveniji , v evropi, in v ameriki.Je pa bolj spoštovana v Hong Kongu.
Bomo vidl kje bodo šli prej na ulice, Amerika, Slovenija ali Hong kong.
Kje bo prej prišlo na dan nezadovoljstvo zaradi nepravičnega sistema, vse bomo vidl

mah sej dokazi so v zgodovini, sam mau časa si je treba vzet pa kej prečitat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #207 - 28.06.2011 at 11:04:40
 
Devi wrote on 27.06.2011 at 21:24:12:
nekej bo že, miha
ne se sekirat Wink


aha,
že od nekdaj imam nek čut za pravičnost in ko vidim družbe kako so narejene in sestavljene, vidim nepravičnost.
Politiki govorijo neumnosti, in ljudje kupijo.
Moja naloga je da razbijam te mite, k so bli skonstruirani zato da nekateri profitirajo na račun ostalih. Hočem promovirat pravično družbo in sem zelo strasten glede tega. Vem da sem delno tudi jaz odgovoren za situacijo, in razbijanje mitov je moj delež rešitve problema.

Zakaj misls da rabis pastirja da skrbi za tebe?
A mislis da ne znas poskrbet zase, mislis da ljudje ne znajo poskrbet zase?
Cim mislis da rabis pastirja, das moc od sebe stran, in jo das pastirju.
Potem si odvisen od pastirja in te lah brcne kdr kol se mu zdi.
In potem si ovca. Brez moci, k lah sam bebebebe dela.

In to je to, kar mamo zdej.

Ljudje na oblasti pa kradejo, razcveti se korupcija, lobiranje privatnega kapitala, javni razpisi. (in potem se to govori, da je to kapitalizem kriv, kar je nosense).To so afere k trajajo že 20 let, pa nobenmu nč ni.
Zakaj?Zakaj se to lahko dogaja
Nič od tega se ne bi mogl dogajat(korupcija, lobiranje , itd)
,če ne bi dal oblasti moč, da "skrbi" za nas. Nič, vse bi padl stran, ker ne bi bilo kej za lobirat, če vlada ne bi imela take moči.

Torej logika je skrčit vlado na minimum!
Da lah normalno zadihamo od prikrite "tiranije" in odprla se bo pot do blaginje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #208 - 28.06.2011 at 12:18:58
 
Citat od Laoce-ja

Ko opeša veliki dao,
vznikne dobrotnost in pravičnost.
Ko se uveljavita pamet in znanje,
zraste velika hinavščina.
Ko šestero razmerij ni več v skladu,
se ponudita sinovsko spoštovanje in
starševska ljubezen.
Ko dežela zapade v nered in zmedo,
nastopijo zvesti ministri.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #209 - 28.06.2011 at 12:50:27
 
Miha ti samo mislis da ljudje rabijo pastirja da skrbi za  njih , tega vedet ne mores , zakaj to mislis ? nevem ,izgleda pa da ti ustreza reakcija na to misel to je da lahko ti izrazis svoje velike resitve za planet .
Nic osebnega ce razumes   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16 ... 68