Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 20
(Read 68908 times)
ajgor
Ex Member




Re: Misli
Reply #105 - 14.04.2010 at 22:11:32
 
Robi wrote on 14.04.2010 at 20:33:45:
Quote:
Da imamo torej v bistvu tri stvari: 1) predmete, ki jih gledamo (materija). 2) tega ki opazuje in komentira predmete in občutke ki jih vidi in je v času oz. je konstrukt misli. 3) in potem na koncu še nekaj kar je onkraj in se ne da opisati in je neosebno pričevanje tako temu opazovalcu in opazovanemu.

Verjetno res.
Seveda pa bo vedno nekaj onkraj naše zavesti in zaznavanja.
Saj je človek kot bitje seveda omejen na nek prostor in čas zato, da sploh lahko obstaja.
Izven časa in prostora, ni obstoja.

To onkraj je tisto, kar ne veš. Prav tako ne veš, kaj se dogaja onkraj zidu tvojega stanovanja.
Izven časa in prostora ne moreš iti, ker ga sam določaš s svojim obstojem. Lahko ga pa spoznaš.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Misli
Reply #106 - 15.04.2010 at 07:36:06
 
Alojz in Sandib wrote on 14.04.2010 at 21:44:41:
Neosebnega pričevanja ni-

Onkraj človeka je neobstoj-

Brez človeka ni obstoja.zato človek nikoli ni miselna utvara-ampak je najvišji miselni izraz..

Mwahahahahahahaha!  Cheesy           Cheesy  Muihawharah!

Mwahahahah!  Wink                        Cool Shocked   Miuhaharah!

Mwahah!  Grin                        Cheesy Grin Mwahirahah!

Mwawahihihahah!  Angry Grin            Cool   Mwahaaaaah!

Mwahahah!  Smiley                      Huh Mwuhiherahah!

Muaaahaharahahah!  Cool                  Grin  Maharahah!

Mwaharahahah! Kako lep vzorček! Mwaharah aharah!  Cheesy Wink  Huharah!
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #107 - 15.04.2010 at 10:42:49
 

J...ga tako je.Vesolje-Bog preko -lastne individualne žive samozavedne-inteligence-človeka izpričuje svoj obstoj.Ni človeka ni vesolja-ni Boga ni vesoljnega samopotrjevalca vesolja samega-ni ničesar, če ni človeka-človeštva On je car,lulek,in sam živ Bog- ciklično tema in glava samega vesolja -Boga v lastni živi samozavedni podobi.Vesolje brez človeka bi bilo kot prazna nezavedna kupa brez vsebine,ki se ne zmore sama potrditi,če ni sočasno samomanifestirana v živem človeku.Brez  jebača in jebačice je neobstoj. Wink Wink Grin Grin Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Misli
Reply #108 - 15.04.2010 at 10:55:35
 
Alojz in Sandib wrote on 15.04.2010 at 10:42:49:
Vesolje brez človeka bi bilo kot prazna nezavedna kupa brez vsebine,ki se ne zmore sama potrditi,če ni sočasno samomanifestirana v živem človeku.Brez  jebača in jebačice je neobstoj. Wink Wink Grin Grin Smiley

Mwahahahahahahaha!  Grin Cheesy Wink

Alojz is in for a big surprise!  Grin Shocked Cheesy Wink

Alojz:  Živeli Smiley in bili presenečeni!  Cheesy Wink
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #109 - 15.04.2010 at 11:08:40
 
El Pesnik wrote on 15.04.2010 at 10:55:35:
Alojz in Sandib wrote on 15.04.2010 at 10:42:49:
Vesolje brez človeka bi bilo kot prazna nezavedna kupa brez vsebine,ki se ne zmore sama potrditi,če ni sočasno samomanifestirana v živem človeku.Brez  jebača in jebačice je neobstoj. Wink Wink Grin Grin Smiley

Mwahahahahahahaha!  Grin Cheesy Wink

Alojz is in for a big surprise!  Grin Shocked Cheesy Wink

Alojz:  Živeli Smiley in bili presenečeni!  Cheesy Wink


El Poet, če bomo mi presenečeni bo tudi vesolje ,ker je v nas življenjsko samozavedno samomanifestirano. Ni enega- ni drugega-je nič!! Wink Smiley CoolČe je vesolje samo ciklično samomanifestirano -izraženo v nas kot tema, ali svetloba-še vedno je to vesolje samoizraženo in samopotrjeno v nas samih!! Wink Smiley Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Misli
Reply #110 - 15.04.2010 at 11:49:51
 
Alojz in Sandib wrote on 15.04.2010 at 11:08:40:
El Pesnik wrote on 15.04.2010 at 10:55:35:
Alojz in Sandib wrote on 15.04.2010 at 10:42:49:
Vesolje brez človeka bi bilo kot prazna nezavedna kupa brez vsebine,ki se ne zmore sama potrditi,če ni sočasno samomanifestirana v živem človeku.Brez  jebača in jebačice je neobstoj. Wink Wink Grin Grin Smiley

Mwahahahahahahaha!  Grin Cheesy Wink

Alojz is in for a big surprise!  Grin Shocked Cheesy Wink

Alojz:  Živeli Smiley in bili presenečeni!  Cheesy Wink


El Poet, če bomo mi presenečeni bo tudi vesolje ,ker je v nas življenjsko samozavedno samomanifestirano. Ni enega- ni drugega-je nič!! Wink Smiley CoolČe je vesolje samo ciklično samomanifestirano -izraženo v nas kot tema, ali svetloba-še vedno je to vesolje samoizraženo in samopotrjeno v nas samih!! Wink Smiley Cool

Of course!   Wink Smiley

Sam kaj točno je vesolje, a? A je neke vrste ... privid? Mwahahahaha!!!  Cheesy Grin Wink Cheesy Smiley

Alojz, mal si se zaštrikal, zdaj to vem. Prvič, elementi ne morejo biti zavestni obstoja, tako da se neživo vesolje sploh ne more zavedati samega sebe, še najmanj pa preko človeka. Gre se za nekaj drugega: gre se za to, da se sploh ne gre za to, da vesolje gleda, ker itak ne more, kdaj pa je že materija kaj gledala?  Shocked Cheesy Grin

Gre se bolj za to, kar jaz že ves čas trdim, da je nekaj drugega kar ni vesolje in nima iste "substance" kot vesoljna materija in ki dejansko vidi vesolje. No in ta nedefinirana substanca gleda tako človeška telesa znotraj vesolje kot celotno vesolje.
In sedaj Veliki Trik: ta nevidna substanca sedaj igra igro, da je skrita v človeškem telesu in da kukr gleda ven iz človeškega telesa. Igra igro, da telo samo proizvaja zavedanje stvari, pa to ni res.

In ta nevidna substanca se lahko po svoji volji spet razširi in vidi, da sploh ni na kakršenkoli način zvezana s telesom ali odvisna od telesa, ampak da je popolnoma neodvisna in sama po sebi gleda človeška telesa znotraj sebe, ki nastanejo in odidejo, sama pa ni na noben način prizadeta.

In vesolje ji na noben način ne odreja ciklov! Je onkraj ciklov! Vesolje mogoče odreja cikle telese, samo ta nevidna substanca je prostor znotraj katerega vzniknejo človeška telesa in v njej izginejo! In kot sem že djal, se ta nevidna substance zdaj igra neko igro v kateri se kukr zveže s telesom in se pretvarja, da je telo in da telo kukr ustvarja zavest, samo jo ne! Jupiiii!!  Grin Cheesy Wink

Mwahahahah!!  Cheesy Wink Grin   Haharah!!  Grin Cheesy   Hihirih!!  Roll Eyes Cool Horah!   Grin Cheesy
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #111 - 15.04.2010 at 12:13:43
 
Nedefinirana skupna substanca-ki to ni je em sila vesoljni duh El Poeta,ki enako samodeluje v materiji kot v življenjski vesoljni samopojavnosti.Ti verjetno misliš to kot nedefinirano-nevidno.
Jaz govorim,da vesolje misli skozi življenje-flore,favne-samopotrjuje in samospoznava se samo v človeku ne v materiji.Potrjuje se v živem človeškem samoobstoju kjer je v njemu izražen živ vesoljni duh.Zato živi!Razmisli? Zate to ni več problem,to vem. Smiley Smiley Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Misli
Reply #112 - 15.04.2010 at 13:38:39
 
No, bova potem v prihodnjih dneh še kakšno rekla, da vidiva, če misliva isto ali pa mečken drugače.

Kakorkoli že, mej se!  Wink
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Misli
Reply #113 - 15.04.2010 at 13:49:23
 
Quote:
tako da se neživo vesolje sploh ne more zavedati samega sebe, še najmanj pa preko človeka. Gre se za nekaj drugega: gre se za to, da se sploh ne gre za to, da vesolje gleda, ker itak ne more, kdaj pa je že materija kaj gledala?

A ni človek en kup materije ?
In ta kup materije je zložen na kup tako, da se lahko zaveda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Misli
Reply #114 - 15.04.2010 at 14:31:50
 
Robi, za osnovo si preberi to izpred 4 let: http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1165695404

Nato pa razvijaj misel dalje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Misli
Reply #115 - 15.04.2010 at 14:44:13
 
Robi wrote on 15.04.2010 at 13:49:23:
A ni človek en kup materije ?
In ta kup materije je zložen na kup tako, da se lahko zaveda.

Na neki stopnji zavedanja (tam nekje na 5. po ajgorjevem pričevanju), začne človek zavestno reorganizirat ta kup materije na način, ki začne povratno določat njegovo zavedanje: za preboj naprej   razširjeno zavedanje (tja do 8. po ajgorju) ali za regresijo nazaj (proti 1. po ajgorju)...
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Misli
Reply #116 - 15.04.2010 at 14:48:16
 
Igor je rekel pred 4 leti:

Quote:
Človek je bolj komplicirano bitje, kakor se na splošno misli. Nima samo telesa in duše, ampak je duh, ki ima dušo, in ta duša ima več sredstev za izražanje; ta posamezna sredstva imajo različne stopnje gostote, in telo je najnižja oblika izražanja. Ta različna sredstva se razodevajo v različnih >sferah<, kakor v >fizični sferi<, >astralni sferi< itd.
Pravi jaz je čisti duh - iskra božanskega plamena. Ta duh je zaprt v številnih okrovih, ki onemogočajo njegovo polno izražanje. Ko človek v razvoju napreduje, preide iz nižjih sfer v višje in se začne vedno bolj zavedati svoje višje narave. Duh vsebuje v sebi vse možnosti, in ko človek napreduje, razvija nove moči, nove lastnosti.
Najlaže si predstavljamo človeka tako, da je duh pravi jaz in da so nižji principi samo okrovi, v katerih biva. Človek se lahko razodeva v sedmih sferah, to se pravi visoko razvit človek, kajti večina  ljudi sedanje dobe se zmore razodevati samo v nižjih sferah, ker še niso dosegli višjih sfer, čeprav ima vsak človek, neglede na to, kako je nerazvit, potencialno vseh sedem principov. Prvih pet sfer so dosegli mnogi, šesto nekateri, sedmo pa ob tem času tako rekoč peščica sedanjega človeškega rodu.


No, veš kaj sem pa jaz čez vikend spoznal, ko sem bil v Minhnu, in je bil tam tud "nekdo" iz Anglije?

Torej, je že res, da je ta "duh". In cela fora tega Duha je v tem, da v bistvu ni z ničemer omejen, ker niti ne more biti, da pa se sedaj v tej dobi in pri tej ljudeh izraža tako, da ta Duh sam po sebi ustvarja igro po kateri se zdi, da je omejen na telo. Z drugimi besedami, Duh ni nikjer omejen. Zakaj se potem "zdi" omejen? Ker igra to svojo lastno igro! In tega duha nič kar telo ali um lahko naredita ne more "zbuditi" oz. "osvoboditi", ker telo dejansko nima nobene zveze z duhom. V resnici se telo in um nahajata v Duhu, oz. Duh gleda tako telo in um v sebi. In jaz bi dal za besedo Duh kot sinonim Zavest. Ker jaz ne mislim, da je Zavest kakorkoli povezana s telesom, ali celo da telo proizvaja Zavest. Jaz mislim, da je Zavest=Duh, in v tej Zavesti-Duhu pride do rojstva telesa in uma, ne pa obratno. Telo in um živita v Duhu in se v Duhu prikazujeta in izginjujeta. Zato se telo ne more nikoli sam po sebi zavedati sveta. To je sedaj iluzija Duha, da je zvezan s telesom, oz. da je omejen samo na telo - ker to je pač trenutna iluzija, ki jo igra Duh sam. In sem sedaj vedno bolj prebuja, ker je tudi prebujanje zakodirano v njem samem.

Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Misli
Reply #117 - 15.04.2010 at 14:49:29
 
titud wrote on 15.04.2010 at 14:44:13:
Robi wrote on 15.04.2010 at 13:49:23:
A ni človek en kup materije ?
In ta kup materije je zložen na kup tako, da se lahko zaveda.

No neki stopnji zavedanja (tam nekje na 5. po ajgorjevem pričevanju), zaačne človek zavestno reorganizirat ta kup materije na način, ki začne povratno določat njegovo zavedanje: za preboj naprej   razširjeno zavedanje (tja do 8. po ajgorju) ali za regresijo nazaj (proti 1. po ajgorju)...

Nop, materija nikoli ni in ne bo imela nobene zveze z zavedanjem. To je samo trenutna iluzija, da naše telo proizvaja zavest, pa jo ne. In to se bo vedno bolj kazalo v svetu, vedno več "zavesti" se bo prebudilo iz "navideznih teles".
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Misli
Reply #118 - 15.04.2010 at 14:55:26
 
Robi wrote on 15.04.2010 at 13:49:23:
Quote:
tako da se neživo vesolje sploh ne more zavedati samega sebe, še najmanj pa preko človeka. Gre se za nekaj drugega: gre se za to, da se sploh ne gre za to, da vesolje gleda, ker itak ne more, kdaj pa je že materija kaj gledala?

A ni človek en kup materije ?
In ta kup materije je zložen na kup tako, da se lahko zaveda.

Človek je že res en kup materije, telo je en kup tega kar pravimo materija. Samo jaz pa pravim, da zavest nima nobene zveze z materijo. In ti sedaj misliš, da se materija=telo zaveda stvari okoli sebe, samo to je ravno tista glavna iluzija. Za zavest je 100% nematerialna in samo ustvarja vtis, da kukr gleda nekje izza človeka, oziroma izza oči, pa sploh ne. V bistvu se telo=materija vidi znotraj te zavesti, živi znotraj te zavesti, ne pa obratno da naj bi kukr telo proizvajajo zavedanje, in potem da če telesa ni tudi zavedanja ni - to je ta naša iluzija, ki se jo trenutno igramo.

Ker ... če se pogledam sedajle na "moje" telo, kaj je dokaz tega o čemer sedaj govorim? Zelo zanimivo je tole: če res dobro pogledam, na mestu kjer ogledalo prikazuje nek obraz, v resnici lahko začutim, da je čist votel prostor ! In če se še malo globlje fokusiram na telo lahko začutim, da je telo v resnici votlo! Da vse kar sedaj obstaja na tem mestu, ki ga imenujem "jaz", da je tu samo zavest, ki vidi vse drugo. In ravno v tej zavesti pride do videnja "telesa mene" in pride do videnja "drugih teles". In ta zavest sedaj igra igro, da ima lokacijo v telesu ne pa v celotni sobi, ki se jo sedaj vidi.

Fantastic!  Cheesy Grin
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Misli
Reply #119 - 15.04.2010 at 14:59:14
 
Tu sem pisal, da ima ta duh dušo, ki se nato izraža.
Ta duh pa je zavest in je tudi odvisna od tvojega delovanja.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 20