Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 22
(Read 97119 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #75 - 07.05.2010 at 18:49:41
 
Quote:
Se strinjam z Alojzem. Neumnost je ločevati življenje in zavest. Na oni strani vesolja ni zavest, ampak še vedno vesolje. Ne moreš iti onkraj zavesti, lahko greš le onkraj trenutne človeške zavesti.

Lp,Igor


E ta je pa vesoljno samopogojena.Zato govorimo o EM ciklih zavesti-življenja.Drevo ne cveti pozimi na severnem polu ampak spomladi!! Mi življenje je nosilec zavesti. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #76 - 07.05.2010 at 18:54:01
 
El Pesnik wrote on 07.05.2010 at 08:30:57:
Tomaž, dejmo najprej razčistit, če telo sploh lahko sproducira zavest. Če se telo sploh lahko zaveda sveta, kar pomeni, da ima materija lahko zavest kar telo namreč je, kompleksna al pa tudi ne tolk kompleksna materija. No, a telo lahko sproducira občutek zavedanja, obstajanja, dej mi to povej, karamba!


Ajde pa ocistmo motno steklo Grin Glej kristalno!
Zivo telo- clovek= samozavedno
Kos elementarne materije- kamen= nezavedno
Kje je razlika? V kateri luknji tici zajec?

Tako clovek kot kamen ima EM polje, to isto polje je pri cloveku na tako visoki ferkvenci da mu recemo zavedanje, v kamnu pak na nizki ferkvenci- nezavedanje ista pasta samo druge ferkvence, vmesne clene flora in favna pa ni potrebe razlagati, ker je ze bilo to 1000X povedano.

Fora je v temu da mi nosimo v sebi tudi vse pod sabo, kamen ne more postati zavesten, clovek lahko kot kamen- nezavesten, njet probljem udaris z glavo v kamen in si nezavesten  Grin, ce hoces biti na nivoju kamna  Wink Po drugi strani pa lahko clovek pride v stanja ko neposredno zavestno izkusa kamen, objekt subjekt razpade, ni razlike med tabo in kamnom, lahko izkusas tudi enost z vsem vesoljem, ampak to izkusamo mi, ne nobena druga oseba ne sosedov pes ceprav so takrat tudi oni enost, ampak le ZATE, tvoj uvid tvoja izkusna v tvojem telesu.

Ne vem meni se zadeva zdi vedno bolj enostavna in nic misticna, drugace si ne predstavljam kako lahko sploh stojijo zadeve, ker ne morejo.
[/quote]

El Pesnik wrote on 07.05.2010 at 08:30:57:
Pišuka, od kje nam ideje, da lahko neka kompleksna materija, ki je sestavljena iz popolnoma istih snovi kot vse ostalo v neživi naravi, kako naj taka stvar ustvarja zavedanje in občutek obstajanja - to je Hamlet po Hamletu!  Cheesy Shocked


DNK ni sestavljen iz istih snovi kot vse ostalo, to pa je tako, da ne mores narediti zivo iz nezivega, ker ce imas se naprednejso tehnologijo, vedno bos prisel do manjsega delca ki nosi informacijo, da ponaredis delec pac potrebujes koncno informacijo- nacrt, ampak ne prides do tega, ker ni koncnega najmanjsega gradnika, tako da bolj kot kaksen trden delec, je vse skupaj kot nekaksen zametek ferkvenc, tako vidim jaz svet kot nihanje vsega na dolocenih ferkvencah, o temu govori tudi teorija strun.

Pa tko se mimogrede:
Skoda za vse duhovneze je razocaranje, da je zavest vezana v sam DNK in ce ta dnk razpade pred reanimacijo, nas nasega zavedanja ni vec, nic angelckov, svetlobnih bitij in obiskov gospoda osebno.
Zalostno dejstvo (sicer za EGO) ane? Cry Mislis da se bojo verniki s tem kdaj sprijaznili? Bolje je v miru verjet v evolucijo duse, torej kjer si to zivljenje koncal napredujes naslednje zivljenje naprej, dokler ne brebijes materijalnega ovoja in naprej v nove nivoje juhej Cool

L.P.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #77 - 07.05.2010 at 18:56:14
 
Drevo normalno, da je pogojeno, ni mu dano spoznanje svobode. Vedno bo pogojeno zemeljskim razmeram. Sicer smo vsi zavestno pogojeni, ker ne poznamo svobode. Svoboda nima pogojev, nobenih, niti ne samopogojev.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #78 - 07.05.2010 at 19:03:28
 
Quote:
Drevo normalno, da je pogojeno, ni mu dano spoznanje svobode. Vedno bo pogojeno zemeljskim razmeram. Sicer smo vsi zavestno pogojeni, ker ne poznamo svobode. Svoboda nima pogojev, nobenih, niti ne samopogojev.

Lp,Igor


Pogoje pa postavlja nas um, Igor vem da dobro poznas psiholoski cas, tako da se verjetno strinjas z mano da je svoboda v dimenziji vecno- zdaj, to mislim za nas ne drevo Smiley Drevo nima uma ne zavedanja casa, drevo samo je na nizki ferkvenci.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #79 - 07.05.2010 at 19:04:04
 
Quote:
Drevo normalno, da je pogojeno, ni mu dano spoznanje svobode. Vedno bo pogojeno zemeljskim razmeram. Sicer smo vsi zavestno pogojeni, ker ne poznamo svobode. Svoboda nima pogojev, nobenih, niti ne samopogojev.,Igor


Ti in vse živo je pogojeno in v sozvočju z elementarno ciklično samopdelujočo samopojavnostjo isto kot drevo,ki živi se rodi in umre v istih ciklih.Naš DNK se sploh bistveno ne razlikuje od DNk flore,ta ima močnejši celični omot in manj kromosomskih veznih zapisov.Zato tudi mi govorimo o ciklih galaktično pogojene-rasti pada -človeške zavesti. Wink Wink
Človek je zato res vedno svoboden ni pa vedno vesoljno samospoznan-kot samozavedna vesoljna živa individualna samomanifestacija. Mi v bistvu vedno svobodni nihamo v svojem življenjskem samozavedanju,ki pa ni vedno ampak je ciklično vesoljno samospoznana. Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #80 - 07.05.2010 at 19:07:22
 
Etrex wrote on 07.05.2010 at 19:03:28:
Quote:
Drevo normalno, da je pogojeno, ni mu dano spoznanje svobode. Vedno bo pogojeno zemeljskim razmeram. Sicer smo vsi zavestno pogojeni, ker ne poznamo svobode. Svoboda nima pogojev, nobenih, niti ne samopogojev.

Lp,Igor


Pogoje pa postavlja nas um, Igor vem da dobro poznas psiholoski cas, tako da se verjetno strinjas z mano da je svoboda v dimenziji vecno- zdaj, to mislim za nas ne drevo Smiley Drevo nima uma ne zavedanja casa, drevo samo je na nizki ferkvenci.

L.p.

Drevo ima vegetativno zavest-favna pa nagonsko -človek pa samozavedno !! Hiearhija življenjske zavesti- sistem je večno-sedaj isti.Ciklično pogojen po letnih časih Zemlje-osončja galaksije. Smiley Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #81 - 07.05.2010 at 19:07:56
 
Alojz in Sandib wrote on 07.05.2010 at 19:04:04:
Quote:
Drevo normalno, da je pogojeno, ni mu dano spoznanje svobode. Vedno bo pogojeno zemeljskim razmeram. Sicer smo vsi zavestno pogojeni, ker ne poznamo svobode. Svoboda nima pogojev, nobenih, niti ne samopogojev.,Igor


Ti in vse živo je pogojeno in v sozvočju z elementarno ciklično samopdelujočo samopojavnostjo isto kot drevo,ki živi se rodi in umre v istih ciklih.Naš DNK se sploh bistveno ne razlikuje od DNk flore,ta ima močnejši celični omot in manj kromosomskih veznih zapisov.Zato tudi mi govorimo o ciklih galaktično pogojene-rasti pada -človeške zavesti. Wink Wink
Človek je zato res vedno svoboden ni pa vedno vesoljno samospoznan-kot samozavedna vesoljna živa individualna samomanifestacija. Mi v bistvu vedno svobodni nihamo v svojem življenjskem samozavedanju,ki pa ni vedno ampak je ciklično vesoljno samospoznana. Wink Wink

Mi-ljudje nismo svobodni, tega nisem rekel. Rekel sem, da lahko svobodo spoznamo. Svoboda ne more biti pogojena, ker potem to ni svoboda. Svoboden si ali pa nisi. Ne moreš biti na pol. Svoboda je ali je pa ni.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #82 - 07.05.2010 at 19:10:34
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 07.05.2010 at 19:04:04:
Quote:
Drevo normalno, da je pogojeno, ni mu dano spoznanje svobode. Vedno bo pogojeno zemeljskim razmeram. Sicer smo vsi zavestno pogojeni, ker ne poznamo svobode. Svoboda nima pogojev, nobenih, niti ne samopogojev.,Igor


Ti in vse živo je pogojeno in v sozvočju z elementarno ciklično samopdelujočo samopojavnostjo isto kot drevo,ki živi se rodi in umre v istih ciklih.Naš DNK se sploh bistveno ne razlikuje od DNk flore,ta ima močnejši celični omot in manj kromosomskih veznih zapisov.Zato tudi mi govorimo o ciklih galaktično pogojene-rasti pada -človeške zavesti. Wink Wink
Človek je zato res vedno svoboden ni pa vedno vesoljno samospoznan-kot samozavedna vesoljna živa individualna samomanifestacija. Mi v bistvu vedno svobodni nihamo v svojem življenjskem samozavedanju,ki pa ni vedno ampak je ciklično vesoljno samospoznana. Wink Wink

Mi-ljudje nismo svobodni, tega nisem rekel. Rekel sem, da lahko svobodo spoznamo. Svoboda ne more biti pogojena, ker potem to ni svoboda. Svoboden si ali pa nisi. Ne moreš biti na pol. Svoboda je ali je pa ni.

Lp,Igor

Se strinjam svobodo spoznamo.Svoboda ni z ničemer pogojena-to je res. Zavest je pogojena!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #83 - 07.05.2010 at 19:10:41
 
Etrex wrote on 07.05.2010 at 19:03:28:
Quote:
Drevo normalno, da je pogojeno, ni mu dano spoznanje svobode. Vedno bo pogojeno zemeljskim razmeram. Sicer smo vsi zavestno pogojeni, ker ne poznamo svobode. Svoboda nima pogojev, nobenih, niti ne samopogojev.

Lp,Igor


Pogoje pa postavlja nas um, Igor vem da dobro poznas psiholoski cas, tako da se verjetno strinjas z mano da je svoboda v dimenziji vecno- zdaj, to mislim za nas ne drevo Smiley Drevo nima uma ne zavedanja casa, drevo samo je na nizki ferkvenci.

L.p.

Ni v nobeni dimenziji. Dimenzija te omejuje, začrta, določi. Če si določen pa ne moreš biti svoboden. Kot sem že rekel večno-sedaj ni v dimenziji časa je pa v dimenziji prostora.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #84 - 07.05.2010 at 19:11:27
 
Quote:
Drevo normalno, da je pogojeno, ni mu dano spoznanje svobode.

Še bolje, da mu ni dano...se ne rabi sekirati in jesti tablet za živce, kot to človek, ki je "svobodno" bitje.... Grin

Človek nikoli ne more biti svoboden, ker je človek. Iz uma in telesa....in vedno bodo razhajanja med umom in telesom..
Nesvoboda je cena samo-zavedanja. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #85 - 07.05.2010 at 19:11:55
 
Ja, človeška zavest je pa pogojena.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #86 - 07.05.2010 at 19:13:42
 
Robi kaj pa je nesvoboda? Da to definiraš moraš najprej vedeti, kaj svoboda je, da potem to zanikaš.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #87 - 07.05.2010 at 19:17:07
 
Quote:
Etrex wrote on 07.05.2010 at 19:03:28:
Quote:
Drevo normalno, da je pogojeno, ni mu dano spoznanje svobode. Vedno bo pogojeno zemeljskim razmeram. Sicer smo vsi zavestno pogojeni, ker ne poznamo svobode. Svoboda nima pogojev, nobenih, niti ne samopogojev.

Lp,Igor


Pogoje pa postavlja nas um, Igor vem da dobro poznas psiholoski cas, tako da se verjetno strinjas z mano da je svoboda v dimenziji vecno- zdaj, to mislim za nas ne drevo Smiley Drevo nima uma ne zavedanja casa, drevo samo je na nizki ferkvenci.

L.p.

Ni v nobeni dimenziji. Dimenzija te omejuje, začrta, določi. Če si določen pa ne moreš biti svoboden. Kot sem že rekel večno-sedaj ni v dimenziji časa je pa v dimenziji prostora.

Lp,Igor


Večno-- sedaj je edina vesoljna dimenzija časa-prostora življenja,ki je edino možno človekovo izhodišče za psihološki čas- prostor.Ti si opredeljen in živ in svoboden in samozaveden in samopotrjen-vse ti si- samo v točki sedaj!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #88 - 07.05.2010 at 19:19:08
 
Alojz, govorim o psihološkem terminu.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #89 - 07.05.2010 at 19:19:24
 
Quote:
Robi kaj pa je nesvoboda? Da to definiraš moraš najprej vedeti, kaj svoboda je, da potem to zanikaš.

Lp,Igor

Najbližje smo svobodi takrat, ko smo brez misli in brez pričakovanj...saj je misel redko kdaj v sozvočju s telesom in okoljem.
Svoboda pomeni "biti"...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 22