Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 
(Read 37169 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Lafarge
Reply #135 - 27.11.2010 at 13:36:51
 
Quote:
Ti navajaš h korupciji, kot da je povsod prisotna.

Če je v tem primeru ne bi bilo, potem se odpadki že zdavnaj več ne bi kurili.

Quote:
Če je večina (državni aparat) takšen (mentalno bolan), ni potrebno, da si tudi ti.

To res niti ni moj namen.......
Korupcije je pa res veliko....Še sam sem bil že večkrat v taki situaciji, da bi lahko vzel, če bi hotel, pa nikoli nisem, ker bi me pekla vest.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Lafarge
Reply #136 - 01.12.2010 at 18:53:05
 
Lafarsa dva meseca od danes ne bo obratoval. Vsi silosi so polni cementa. To je dobra novica.

Pozer se pa še kar spreneveda. Danes še o svojem fehtanju za slikanje z Obamo. Tuhta, da bi mu ta slika verjetno dvignila rejting. Ne moreš verjeti, še amerikanci se nam smejijo. Kot so se Boratu.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Lafarge
Reply #137 - 02.12.2010 at 11:25:40
 
Dogovor na včerajšnem sestanku v 11 točkah.
Moje mnenje, kar v redu.

  1. Po vedenju in besedah glavne inšpektorice Velkovrhove, je Lafarge Cement od danes do marca(?) začasno ustavil proizvodnjo. Govori se, da zaradi polnih zalog. Obeta se nam torej nekaj mesecev čistejšega zraka.
  2. Delovna skupina za izboljšanje kakovosti zunanjega zraka v Zasavju se obnovi. Imenuje se nove člane, s strani MOP bosta to Albin Keuc in Barbara Avčin, ravno od danes nova direktorica Direktorata za okolje, ki je torej uspešno prestala sestančni krst. Matej Gasperič, dosedanji vodja te skupine, ki je njenim članom na sestanku zadnjič upal pogledati v obraz februarja 2009, jo - kot razumemo in z razumevanjem sprejemamo - zapušča.
  3. Glede okoljevarstvenega dovoljenja počakamo odločitev Upravnega sodišča, na katerem Eko krog zahteva, da se dovoljenje razveljavi. Sodba bo predvidoma znana še za časa čistejšega zraka.
  4. Ministrstvo bo organiziralo izdelavo študije, v kateri bodo primerjani podatki o meritvah v Zasavju, Sloveniji in tujini. Vključeni bodo tudi podatki o vplivih na zdravje. Na podlagi študije se bo ugotavljalo, ali sta slovenska in evropska zakonodaja ustrezni oz. ali “sledita sodobnim pričakovanjem prebivalcev”.
  5. Preveri se usklajenost slovenske zakonodaje z evropsko in se jo po potrebi uskladi. Na neskladje cementne uredbe smo v društvu že opozarjali.
  6. Eko krogu se zagotovijo podatki o trajnem polurnem emisijskem monitoringu v Lafarge Cementu od začetka meritev, podatki bodo ovrednoteni in potrjeni s strani izvajalca meritev.
  7. Eko krogu se zagotovijo podatki in izvorno poročilo občasnega emisijskega monitoringa v Lafarge Cementu za leto 2005.
  8. Eko krogu se zagotovijo podrobni (10-minutni, polurni, urni) podatki imisijskega monitoringa na mobilni postaji v zaselku Zelena trava. Na tej točki bi se nam skoraj orosile oči, vendar ne privoščimo udeležencem, da bi nas videli jokati, zato raje smrkamo doma v robec.
  9. Agencija RS za okolje (ARSO) pripravi Eko krogu pisni odgovor, zakaj so se emisije prahu v letu 2007 drastično povečale v primerjavi z letom 2005. Pojav je še toliko zanimivejši, če vemo, da je Lafarge Cement vmes zgradil čistilno napravo.
 10. Inšpektorat RS za okolje in ARSO zagotovita pisne odgovore ne pisna vprašanja, ki jih je nanju naslovil Eko krog, najkasneje do konca tega leta. Nekateri dopisi so neodgovorjeni že od oktobra, a očitno pri tem nismo edini.
 11. Eko krog bo v bodoče pomagal ministrstvu v reševanju ekoloških problemov v Zasavju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Lafarge
Reply #138 - 28.01.2011 at 17:24:30
 
Pravkar sem prispel iz predstavitvije MOP-a (predstavil je sam min. Žarnič), kaj dihamo. Naredil je sodobno piar predstavitev z voditeljem, čik pavzo s prigrizkom in vprašanji, na listkih. Zraven sta bila predstavnika agencij za meritve itd.
Končni rezultat je, da so pripravili nepopolne in zavajajoče podatke. Večino tabel monitoringa smo zavrnili in rekli, naj nam dostavijo takšne, kot smo se dogovorili (točke zgoraj). Po njihovih tabelah je namreč zrak pri cementarni dvakrat čistejši kot v Lj. in Mb. Poleg tega min. ni sposobno dobiti podatkov iz cementarne, ker jih le ta noče dati, min. jih pa ne more prisiliti, lahko jih samo fehta. Cementarniška delavca sta se smehljala, Žarnič je bil pa ogorčen in jima je mežikal, kako ju zastopi.
Epilog; na koncu smo mu rekli, da naj se ne prihaja delat norce iz nas z nekimi piarovskimi fototermini na terenu in naj prave podatke raje pošlje po pošti. Jih bomo sami pregledali, vendar si pač ne bodo pisali dnevnic in ne bodo pred kamerami. Ministrstvo naj raje skrbi za spoštovanje dogovorov, zakonov in ustave. Francoskih lakajev v Trbovljah ne potrebujemo.

Sicer pa kar zabavno in na koncu je Žarnič obljubil, da se bo trudil še naprej, čeprav je malce tudi užaljen (pa odstopi sem rekel).

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Lafarge
Reply #139 - 28.01.2011 at 19:09:34
 
Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: Lafarge
Reply #140 - 29.01.2011 at 00:17:18
 
Lepo pozdravljeni.

Razumem, da mogoče nisem ravno najbolj kredibilna oseba za določena področja ker nism specijalist. Toda ce smem bi reku, takole.

Žarnič ni slab človek, po mijih izkušnjah, rad pomaga če seveda lahko in je v njegovi moči. Je pa res, da ce je stisnjen v kot potlej bo najprej poskrbel zase, tkao kot vsak človek. In tako med nami rečeno, je zelo razgledan in ti lahko pove tudi reči katere ne najdes v knjigi itd. Naprimer, nekoč mi je razložil, prednosti industrijske celuloze, v nekem načinu pridobivanja kjer je vec prednosti v izdelku oblačil kot na način k se ga sedaj uporablja.

Mislim, ok mogoče tovj pogled da nj odstopi. Osebno, mislim, da ga vlačijo po časopisih zastonj, res da je minister toda, ni sam kriv za vse stvari.
Vrvice drugi vlečejo.

Tak, da si mu to prjavu, je res ppod pasom.

Se mi zdi da si tega ni zasluzil.

kar s epa posavja tiče pa takole.

Nisem ravno pozanvalec stvari v vasem koncu, toda, od pričevanja ljudi ki zivijo v posavju itd lahko rečem, da zadeve tam niso svetoče, predvsem ko gre za gospodarstvo, ni sluzb drugje se jih išče itd.

Bi zelo povdaril, da toel akr pišem sedaj gre iz mnenja posavčanov.

Nekako sme doibl občutek, da ljudje iz posavja bezijo za sluzbami drugod in se tudi selijo ven.
Največja stala pa je to, da ljudje ki dobijo stipendije itd,.. vsaj po mnenju neki ljudi k poznjo te ljudi, ratajo ti ljudej brutalno hinavsko nastrojeni in izkoriscevalski,.

Program akteri zadrzuje dolocene ljudi v posavju in pospši njihov razovj da parim ljudem stipendije in dolocene reci katere ne bi omenejval prevec, in ti ljduej ratajo prave zveri. ...

Na zalost sem nekoga takega tusi srecal in bil ekstremno presenecen da je tako brutalno da ne bom reku kaj.

tako da oprostite, posavje propada kot sme jaz dobil obcutek, in za to ni kriv minister ali navaden clveok za to so krivi ljudje kto ta k ga poznam, mislijo ans ein unicijo vse da dobijo kar hcoejo in gredo stran, emdtem ko je njihov koenf jim dal resorse da so rpsili nekam.

Mislim, da nisme rkeu da so salbi ljudej na posavju. Osebno poznam sam priejtne ljudi: resno!

kar se tice pa lafarze cemenetarne, mislim, ni mi jasno, kaj se bo zgodilo ce to zaprete, mislim, firme s ene odperajo kar se odpre pa anredi pa je monopol, in vs eproapda, ljduej k so palcani a se solajo pa spizijo drgam, ... .

Tako, da,..... .  hec je v tem, ce bi ljudje meli denar, bi zejbal cementarno, zato ker pa ljudje rabijo denar noben ni tkao nor da bo za lstno firmo izstavil pdoatkov k jo lahko zaprejo, kjub raznim razlogom, saj ce se to zgodi bo se vec brezposlnih,.

Ok, zaprite cementarno,m.. ni fore,. kaj pa bost epol;...

zadnjic ko sem bil tam, sme bil na kofetu z parimi ljudmi, in smo s emnili kok reci s eje zaprlo.

Odprite firme, zacnite proizvajat, ne pa da se za vsako rec k se zapre dobi en clvoek k je pogla firmo. Dokler ni opcij bo cementarna ostala, in nihce tega ne bo spremnil ker ljudej nocejo da se zapre ke rso odvisni od tega.

Tak sme jaz dobil obcutek.

Upam da nism koga prizadel ali uzlail ni bil mojnamen.

Lepo pozdravljeni in vse najboljse vsem.

lp.

p.s.: recesija je problem, vse ans muci
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Lafarge
Reply #141 - 29.01.2011 at 11:40:28
 
Pa, kaj si čisto zabluzil?
Prvič ne gre se za posavje ampak Zasavje! Vidi, da ti geografija ne gre najbolje. Prav tako ni bilo govora o nobenih službah in gospodarstvu. Tudi Žarnič je hotel obrniti na neko moraliziranje o tem, kako težko je v gospodarstvu in podobne profesorske nebuloze. Dajmo času čas, naredimo študije, itd. Ma ne serite s takim kupovanjem časa in s tem kapitala kapitalistom iz Francije. Teoretiziranje in teoretiziranje. Žarnič je tipični primer učenjaka, ki nikdar ni stopil iz urada univerze. Pri meni ima samo nekaj pozitivnih pik, ker je iz Goričkega in poznam njihovo mantaliteto, ki je bolj čustvena. Sicer sem pa rekel, da naj odstopi, ko je začel tumbati, da njemu ni potrebna služba ministra in se ima kam vrnit na delo z boljšo plačo. Torej sem ga vprašal, zakaj pa potem dela kot minister in jamra, da so vsega krivi drugi? Naj odstopi in pusti ministrovanje, če nima kot minister nobenih kompetenc. To jue navadno sranje iz njegovih ust. Človek je navaden hinavec.

Poglej, cementarna je do leta 2002 (ko je bila še slovenska) imela 350 zaposlenih in ustvarjala miljone dobička ter so vsi rezultati meritev bili javni. Sedaj, ko jo imajo francozi je pa le še 130 zaposlenih in prav tako ustvarja miljone dobička, le da dela samo pol leta.

Zastrupljanje ljudi nima cene in ti bi prodal izgleda tudi lastno zdravje, samo da bi dobil par Evrov. Ne govorimo o zapiranju le o prenehanju sežižagnja odpadkov. Seveda bo dobiček zato manjši in v tem je vsa poanta. Francozi bi dobili manj denarja. Ti, Žarnič in podobni bunkuci pa nasedate strašenju francozov o neki katastrofi, če ne bi več zastrupljali slovencev in bi zato bilo ogroženih nekaj delovnih mest.
OPT pejt raje pit bunkuc in se z Žarničem pogovarjaj o celulozi, ki je v Sloveniji že prav tako pase.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Lafarge
Reply #142 - 04.02.2011 at 08:46:41
 
Še nekaj dejstev o ARSO in MOP

http://www.delo.si/clanek/139100

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Lafarge
Reply #143 - 04.03.2011 at 14:07:43
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Lafarge
Reply #144 - 04.03.2011 at 14:14:25
 
hehehe

gratz

ste bli useen zadost sitni zgleda
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Lafarge
Reply #145 - 04.03.2011 at 14:19:24
 
Žalostno, da moraš biti v tej deželi siten, jezen in na koncu še agresiven, da začne pravica delovat.

Izgleda bo letošnja pomlad dišala po naravi Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Lafarge
Reply #146 - 04.03.2011 at 14:38:23
 
zadeva se vrne organu prve stopnje v ponovni postopek - zgleda bojo še mučkali, sam ratalo vam je !

http://www.mop.gov.si/si/splosno/cns/novica/article/1994/7924/28a4eaad4e/
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Lafarge
Reply #147 - 04.03.2011 at 14:55:29
 
Mr.Smith wrote on 04.03.2011 at 14:38:23:
zadeva se vrne organu prve stopnje v ponovni postopek - zgleda bojo še mučkali, sam ratalo vam je !

http://www.mop.gov.si/si/splosno/cns/novica/article/1994/7924/28a4eaad4e/

Seveda,saj je bila pritožba na postopek pridobitve. Zanimivo je, da jec takšno sodbo evropsko sodišče izdalo že pred letom, naše pa šele sedaj.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Lafarge
Reply #148 - 20.05.2011 at 23:56:03
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Lafarge
Reply #149 - 08.07.2011 at 08:31:56
 
Pravijo, da so se "zmotili". Verjetno bo sodišče to kar priznalo, kot "napako", saj je pri nas Golobič laž, izenačil z napako in je za sodišča enačenje filozofka Gregorja postala glavna referenca.

http://www.rtvslo.si/okolje/lafarge-cement-zatajil-38-prebivalcev-zasavja/261480...

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11