Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 13
(Read 71756 times)
ajgor
Ex Member




Re: Marija
Reply #45 - 07.01.2011 at 18:47:10
 
Robi wrote on 07.01.2011 at 18:43:09:
Quote:
Kaj si ti ločen od energije življenja? Ti vseskozi razmišlaš v dvojnosti. Oj si ti in ti imaš oj.

A je možno razmišljati še kako drugače, kot v dvojnosti ?
Brez ločenosti, ni zavedanja.

S popolno pozornostjo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #46 - 07.01.2011 at 18:48:15
 
Quote:
Vidiš, lažno odsevanje lažnega jaza je laž, ki ima "kratke noge"   , je torej neobstojna, in obsojena na propad - slej ko prej .

Vidim...Zato pa je tudi takšen svet, kot ga imamo, obsojen na propad, ker temelji na tem lažnem jazu, polnem strahu. Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #47 - 07.01.2011 at 18:51:27
 
Robi wrote on 07.01.2011 at 18:48:15:
Quote:
Vidiš, lažno odsevanje lažnega jaza je laž, ki ima "kratke noge"   , je torej neobstojna, in obsojena na propad - slej ko prej .

Vidim...Zato pa je tudi takšen svet, kot ga imamo, obsojen na propad, ker temelji na tem lažnem jazu, polnem strahu. Smiley



In česa meniš, da je mene strah ???  

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #48 - 07.01.2011 at 18:57:17
 
Quote:
In česa meniš, da je mene strah ???  

Lp + #

Resnice. Smiley

Tvoj resnični bog, je odsev tvojega resničnega bistva....Ker se ne upaš soočiti z njim, ga doživljaš kot nekaj ločenega...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #49 - 07.01.2011 at 19:00:59
 
Robi wrote on 07.01.2011 at 18:57:17:
Quote:
In česa meniš, da je mene strah ???  

Lp + #

Resnice. Smiley

Tvoj resnični bog, je odsev tvojega resničnega bistva....Ker se ne upaš soočiti z njim, ga doživljaš kot nekaj ločenega...


Hehe, torej je moj  "namišljeni bogec" le laž in nič več kot to ??  Cheesy

No, vidiš, M.L., kam smo prispeli z tole potapljajočo se ladjico ??  Shocked

Torej je bolje da nimaš nič laži-boga , in namesto tega nekaj drugega , ...  Cheesy

Zelooo čudovito  Grin  Grin

To moram kar "zapisati" ...  Wink Grin

Joooj, Robi, jaz pa zdajle še predobro vidim, da je tebe preceeej bolj strah Resnice kot mene , zato si pa ne upaš pogledati Resničnemu Bogu direkt v Oči , tako kot jaz  Exclaim.

lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Marija
Reply #50 - 07.01.2011 at 19:05:58
 
Boštyxz wrote on 07.01.2011 at 19:00:59:
Robi wrote on 07.01.2011 at 18:57:17:
Quote:
In česa meniš, da je mene strah ???  

Lp + #

Resnice. Smiley

Tvoj resnični bog, je odsev tvojega resničnega bistva....Ker se ne upaš soočiti z njim, ga doživljaš kot nekaj ločenega...


Hehe, torej je moj  "namišljeni bogec" le laž in nič več kot to ??  Cheesy

No, vidiš, M.L., kam smo prispeli z tole potapljajočo se ladjico ??  Shocked

Torej je bolje da nimaš nič laži-boga , in namesto tega nekaj drugega , ...  Cheesy

Zelooo čudovito  Grin  Grin

To moram kar "zapisati" ...  Wink Grin

Joooj, Robi, jaz pa zdajle še predobro vidim, da je tebe preceeej bolj strah Resnice kot mene , zato si pa ne upaš pogledati Resničnemu Bogu direkt v Oči , tako kot jaz  Exclaim.

lp + #

Ladjo potapljata vidva, ker zaradi vsak svojega enega samcataga drevesa, ne vidita gozda.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #51 - 07.01.2011 at 19:16:22
 
he, he, no, M.L., to je tudi res precej , ...  Roll Eyes  Cool

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #52 - 07.01.2011 at 19:23:56
 
Boštyxz wrote on 07.01.2011 at 19:00:59:
Robi wrote on 07.01.2011 at 18:57:17:
Quote:
In česa meniš, da je mene strah ???  

Lp + #

Resnice. Smiley

Tvoj resnični bog, je odsev tvojega resničnega bistva....Ker se ne upaš soočiti z njim, ga doživljaš kot nekaj ločenega...


Hehe, torej je moj  "namišljeni bogec" le laž in nič več kot to ??  Cheesy

No, vidiš, M.L., kam smo prispeli z tole potapljajočo se ladjico ??  Shocked

Torej je bolje da nimaš nič laži-boga , in namesto tega nekaj drugega , ...  Cheesy

Zelooo čudovito  Grin  Grin

To moram kar "zapisati" ...  Wink Grin

Joooj, Robi, jaz pa zdajle še predobro vidim, da je tebe preceeej bolj strah Resnice kot mene , zato si pa ne upaš pogledati Resničnemu Bogu direkt v Oči , tako kot jaz  Exclaim.

lp + #

Bošti...tu se vidi, da Boga dojemaš le kot idejo, kot odsev tvojega jaz-a....Vidiš, da je le ideja....?
Le ideja o Bogu se lahko potopi, kot ladjica....Ali misliš, da se lahko Bog, ki je vsemogočen, potopi kot ladjica ? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #53 - 07.01.2011 at 19:25:16
 
Quote:
Hehe, torej je moj  "namišljeni bogec" le laž in nič več kot to ??  Cheesy

Bošti...Kaj pa zate pomeni "Bog" ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #54 - 07.01.2011 at 19:33:28
 
Robi wrote on 07.01.2011 at 19:25:16:
Quote:
Hehe, torej je moj  "namišljeni bogec" le laž in nič več kot to ??  Cheesy

Bošti...Kaj pa zate pomeni "Bog" ?


Pa saj sem že tolikokrat razlagal, o tej PraEnergiji , ki oživlja vse kar je z svojo Energijo ustvarila, in to , ta ustvarjeni "sistem" Vesolij  tudi vzdržuje , da lahko funkcionira .

Še kej več rabiš vedeti o tej tvoji domnevni "odsevani ideji" , ki te drži skupaj + pokonci ?

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #55 - 07.01.2011 at 19:36:39
 
Boštyxz wrote on 07.01.2011 at 19:33:28:
Robi wrote on 07.01.2011 at 19:25:16:
Quote:
Hehe, torej je moj  "namišljeni bogec" le laž in nič več kot to ??  Cheesy

Bošti...Kaj pa zate pomeni "Bog" ?


Pa saj sem že tolikokrat razlagal, o tej PraEnergiji , ki oživlja vse kar je z svojo Energijo ustvarila, in to , ta ustvarjeni "sistem" Vesolij  tudi vzdržuje , da lahko funkcionira .

Še kej več rabiš vedeti o tej tvoji domnevni "odsevani ideji" , ki te drži skupaj + pokonci ?

Lp + #

Ja...Me zanima.

Zanima me tudi, zakaj ta Praenergija ne bi mogla biti ideja ?
Kako veš, da obstaja ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Marija
Reply #56 - 07.01.2011 at 20:11:08
 
Robi wrote on 07.01.2011 at 19:36:39:
Boštyxz wrote on 07.01.2011 at 19:33:28:
Robi wrote on 07.01.2011 at 19:25:16:
Quote:
Hehe, torej je moj  "namišljeni bogec" le laž in nič več kot to ??  Cheesy

Bošti...Kaj pa zate pomeni "Bog" ?


Pa saj sem že tolikokrat razlagal, o tej PraEnergiji , ki oživlja vse kar je z svojo Energijo ustvarila, in to , ta ustvarjeni "sistem" Vesolij  tudi vzdržuje , da lahko funkcionira .

Še kej več rabiš vedeti o tej tvoji domnevni "odsevani ideji" , ki te drži skupaj + pokonci ?

Lp + #

Ja...Me zanima.

Zanima me tudi, zakaj ta Praenergija ne bi mogla biti ideja ?
Kako veš, da obstaja ?

Ta praenergija je popolnoma duhovna in napolnjuje vsak kotiček neskočno velikega vesolja. Iz te praenergije izhaja vso vidno in nevidno stvarstvo, ta energija prešinja tako materialno kot nematerialno vesolje. Ta energija je enost iz katere del energije preide v dvojnost in se vrača nazaj v enost. Ta energija je večna misel in po misli večno neskončna dejavnost, katera se nikoli ne konča.

Ta praenergija ima tudi svoj sedež v človeškem srcu, vendar lahko prebiva samo v čistem in ljubezni polnem človeškem srcu, zato kdor ima čisto in ljubeče srce mu ni treba dokazov o obstoju te energije, ker jo enostavno čuti enako kakor z čutom otipa čuti trdne predmete, zato ve in je trdno prepričan, da obstaja in ni le zgolj ideja.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #57 - 07.01.2011 at 20:15:43
 
Quote:
Ta praenergija je popolnoma duhovna in napolnjuje vsak kotiček neskočno velikega vesolja. Iz te praenergije izhaja vso vidno in nevidno stvarstvo, ta energija prešinja tako materialno kot nematerialno vesolje. Ta energija je enost iz katere del energije preide v dvojnost in se vrača nazaj v enost. Ta energija je večna misel in po misli večno neskončna dejavnost, katera se nikoli ne konča.

Ta praenergija ima tudi svoj sedež v človeškem srcu, vendar lahko prebiva samo v čistem in ljubezni polnem človeškem srcu, zato kdor ima čisto in ljubeče srce mu ni treba dokazov o obstoju te energije, ker jo enostavno čuti enako kakor z čutom otipa čuti trdne predmete, zato ve in je trdno prepričan, da obstaja in ni le zgolj ideja.

ML,
Si eden izmed redkih, ki razume globlje bistvo....
In to je tisto, kar želim Boštiju povedati....

Kot sem že pisal nekje drugje o molitvi k bogu....
Ko imaš odprto srce in um, postaneš tisto, za kar moliš. In ni več prepada med mano in svetom, ki ga doživljam.

Največkrat molimo za moč.....Da nam bog da moč, da spremenimo nekaj, za kar v sebi ne najdemo dovolj moči. Saj smo preveč navezani.....
Na primer, da se prenajedaš s hrano, a hkrati pa moliš za vitkost.... Smiley

Molitev je izraz želje...hrepenenja....Je izraz občutka ujetosti v lastnem svetu...Se gre za prepad med nezavednim in med tistim, česar se zavedamo. Je izraz notranjega prepada.
Ko se soočiš s sabo in se zaveš, da si sam kreator..Ko sprejmeš odgovornost za svoje življenje...Potem več ne prosiš za milost nekoga drugega, ampak veš, da je ta moč v tebi. Sam postaneš milost...Deluješ in živiš za milost....
V sebi odkriješ to energijo, zato več ne ločuješ med bogom in sabo.

Dokler človek doživlja Boga le kot idejo, se bo boril za to idejo...Tudi ubijal...
Ko pa si eno z energijo in deluješ, ne samo hrepeniš, potem tudi v življenje vneseš milost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Marija
Reply #58 - 07.01.2011 at 20:57:48
 
Robi wrote on 07.01.2011 at 20:15:43:
Quote:
Ta praenergija je popolnoma duhovna in napolnjuje vsak kotiček neskočno velikega vesolja. Iz te praenergije izhaja vso vidno in nevidno stvarstvo, ta energija prešinja tako materialno kot nematerialno vesolje. Ta energija je enost iz katere del energije preide v dvojnost in se vrača nazaj v enost. Ta energija je večna misel in po misli večno neskončna dejavnost, katera se nikoli ne konča.

Ta praenergija ima tudi svoj sedež v človeškem srcu, vendar lahko prebiva samo v čistem in ljubezni polnem človeškem srcu, zato kdor ima čisto in ljubeče srce mu ni treba dokazov o obstoju te energije, ker jo enostavno čuti enako kakor z čutom otipa čuti trdne predmete, zato ve in je trdno prepričan, da obstaja in ni le zgolj ideja.

ML,
Si eden izmed redkih, ki razume globlje bistvo....
In to je tisto, kar želim Boštiju povedati....

Kot sem že pisal nekje drugje o molitvi k bogu....
Ko imaš odprto srce in um, postaneš tisto, za kar moliš. In ni več prepada med mano in svetom, ki ga doživljam.

Največkrat molimo za moč.....Da nam bog da moč, da spremenimo nekaj, za kar v sebi ne najdemo dovolj moči. Saj smo preveč navezani.....
Na primer, da se prenajedaš s hrano, a hkrati pa moliš za vitkost.... Smiley

Molitev je izraz želje...hrepenenja....Je izraz občutka ujetosti v lastnem svetu...Se gre za prepad med nezavednim in med tistim, česar se zavedamo. Je izraz notranjega prepada.
Ko se soočiš s sabo in se zaveš, da si sam kreator..Ko sprejmeš odgovornost za svoje življenje...Potem več ne prosiš za milost nekoga drugega, ampak veš, da je ta moč v tebi. Sam postaneš milost...Deluješ in živiš za milost....
V sebi odkriješ to energijo, zato več ne ločuješ med bogom in sabo.

Dokler človek doživlja Boga le kot idejo, se bo boril za to idejo...Tudi ubijal...
Ko pa si eno z energijo in deluješ, ne samo hrepeniš, potem tudi v življenje vneseš milost.

Ja, resnične besede polagaš v pero, zelo lepo si tole povedal. Glede Boštyja pa, da je včasih prehiter in je zelo goreč v svoji ljubezni do bližnjega, on hoče vsem pomagati, ampak njegova velika vnema ponavadi izpade kontraproduktivna, on misli in bi rad, da bodo vsi takoj razumeli, zato s tem svojem slogom in vnemo prej koga odvrne od Boga kakor pa pritegne.

Res je, kot praviš, da ko spoznaš to energijo se dejansko združiš z Bogom in delujeta kakor eden, saj sprejmeš Njegovo voljo za svojo in tako postaneš neodvisen svoboden človek s svojo voljo v Božjem objemu in tudi lahko deluješ resnično v Božjem imenu.

Ideali so pa večen problem in dokler človek tega ne preraste, nosi v sebi smrt in jo trosi naokoli. Tukaj ni ljubezni in usmiljenja.

Večina človeških molitev je molitev za zadovoljevanje svojih želja in to je napačna molitev, tako kot praviš, saj tudi niso uslišane. Prava molitev, Bogu všečna molitev je dobro dejanje iz ljubezni do bližnjega in ne nemo premikanje ustnic, malikovanje in čaščenje ceramonij, ampak le ljubezen do bližnjega je prava molitev, ki nas oživlja in združuje z enostjo, večnim življenjem in Bogom.

No, pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #59 - 07.01.2011 at 23:25:32
 
M.L. wrote on 07.01.2011 at 20:11:08:
Robi wrote on 07.01.2011 at 19:36:39:
Boštyxz wrote on 07.01.2011 at 19:33:28:
Robi wrote on 07.01.2011 at 19:25:16:
Quote:
Hehe, torej je moj  "namišljeni bogec" le laž in nič več kot to ??  Cheesy

Bošti...Kaj pa zate pomeni "Bog" ?


Pa saj sem že tolikokrat razlagal, o tej PraEnergiji , ki oživlja vse kar je z svojo Energijo ustvarila, in to , ta ustvarjeni "sistem" Vesolij  tudi vzdržuje , da lahko funkcionira .

Še kej več rabiš vedeti o tej tvoji domnevni "odsevani ideji" , ki te drži skupaj + pokonci ?

Lp + #

Ja...Me zanima.

Zanima me tudi, zakaj ta Praenergija ne bi mogla biti ideja ?
Kako veš, da obstaja ?

Ta praenergija je popolnoma duhovna in napolnjuje vsak kotiček neskočno velikega vesolja. Iz te praenergije izhaja vso vidno in nevidno stvarstvo, ta energija prešinja tako materialno kot nematerialno vesolje. Ta energija je enost iz katere del energije preide v dvojnost in se vrača nazaj v enost. Ta energija je večna misel in po misli večno neskončna dejavnost, katera se nikoli ne konča.

Ta praenergija ima tudi svoj sedež v človeškem srcu, vendar lahko prebiva samo v čistem in ljubezni polnem človeškem srcu, zato kdor ima čisto in ljubeče srce mu ni treba dokazov o obstoju te energije, ker jo enostavno čuti enako kakor z čutom otipa čuti trdne predmete, zato ve in je trdno prepričan, da obstaja in ni le zgolj ideja.

Pa lep pozdrav.


No, vendarle si se "odkašljal" , dragi brat  Smiley Smiley Smiley

Keep on going  Smiley

Peace with you  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 13