Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 13
(Read 71793 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #75 - 08.01.2011 at 17:23:06
 
Standing down maybe  Questioning  Roll Eyes Cool  Wink Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #76 - 08.01.2011 at 18:48:26
 
Quote:
Morda zaradi "črnine" v tvoji duši ?   Undecided   Huh

Eh....Berem tebe, ko pišeš:
Quote:
Mislijo da so pobožne, in se tud delajo da so, in tud mislijo kako prav da verjamejo, ampak žal, žal je v njih laž, intorej tudi smrt z njo .

Tolk', da vemo z kom imamo opravka .

Z satanovim zavajanjem .

Lp + #

Pa takih primerov je kar nekaj, kot nek način obnašanja pripišeš satanu...

Torej, ko v drugem opaziš določene značilnosti, se v tebi prebudi ideja o satanu...Spomniš se na satana, ki je v tebi, zato ga tudi projiciraš na druge. Smiley
Ko nekdo ne sledi isti poti kot ti, ga imaš za prevaranega od satana. Smiley

Namesto, da bi razumel, kar obsodiš.....Satan ne obstaja, obstajajo le različni načini razmišljanja in obnašanja in vse ima svoj razlog.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #77 - 08.01.2011 at 19:36:19
 
Robi wrote on 08.01.2011 at 18:48:26:
Quote:
Morda zaradi "črnine" v tvoji duši ?   Undecided   Huh

Eh....Berem tebe, ko pišeš:
Quote:
Mislijo da so pobožne, in se tud delajo da so, in tud mislijo kako prav da verjamejo, ampak žal, žal je v njih laž, intorej tudi smrt z njo .

Tolk', da vemo z kom imamo opravka .

Z satanovim zavajanjem .

Lp + #

Pa takih primerov je kar nekaj, kot nek način obnašanja pripišeš satanu...

Torej, ko v drugem opaziš določene značilnosti, se v tebi prebudi ideja o satanu...Spomniš se na satana, ki je v tebi, zato ga tudi projiciraš na druge. Smiley
Ko nekdo ne sledi isti poti kot ti, ga imaš za prevaranega od satana. Smiley

Namesto, da bi razumel, kar obsodiš.....Satan ne obstaja, obstajajo le različni načini razmišljanja in obnašanja in vse ima svoj razlog.


he, he, Robi, kolk' si še slep .

Glej, v meni se nič ne prebuja "ideja" o satankotu , kot to zmotnoslepo domnevaš, kajti že dooooolgo časa ga poznam , ...

In, veš, ravno satan je pri tebi dosegel Največ, kajti dosegel je da ga zanikaš, ker ga ne prepoznaš , ker ga nikoli nisi sploh poznal .

In Točno To , se dogaja po celotnem Planetu - Človeštvu, Ravno zaradi napačnega delovanja rkc , ki je toliko stoletij zavajala Človeštvo, da jo je Človeštvo popolnoma zapustilo , kajti začela je povzročati več škode kot pa koristi pri ljudeh.

In to bo tudi njen skorajšnji propad ; "padec na kolena" , da spozna svoje zmote in napake - grehe , stranpoti + zavajanja .

In, Robi, jaz se nič ne spominjam satana v meni, dasiravno ga je vsaka duša "fasala" z sprejetjem materijalnega telesa preden smo se inkarnirali , in tako tudi jaz .

Nič, zdaj pa grem z brati en krog , z rocketpocket z Dobrim Razlogom .  Smiley

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #78 - 08.01.2011 at 19:55:20
 
Quote:
In, veš, ravno satan je pri tebi dosegel Največ, kajti dosegel je da ga zanikaš, ker ga ne prepoznaš , ker ga nikoli nisi sploh poznal .

Ne razumeš...Gre se za to, da meni beseda satan, ne pove nič.
Mene zanimajo razlogi nekega obnašanja in ti razlogi so na splošno v družbi ali v posamezniku.
Razlogi so v vzorcih razmišljanja in navadah, ne pa v satanu.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #79 - 08.01.2011 at 23:05:37
 
Robi wrote on 08.01.2011 at 19:55:20:
Quote:
In, veš, ravno satan je pri tebi dosegel Največ, kajti dosegel je da ga zanikaš, ker ga ne prepoznaš , ker ga nikoli nisi sploh poznal .

Ne razumeš...Gre se za to, da meni beseda satan, ne pove nič.
Mene zanimajo razlogi nekega obnašanja in ti razlogi so na splošno v družbi ali v posamezniku.
Razlogi so v vzorcih razmišljanja in navadah, ne pa v satanu.....


Hja, glej, za slabe/negativne/zle "vzorce razmišljanja" in "navade" , ipd, karakterje, obnašanja , itd , je odvisno prepuščanje tem negativnim silam satana , ki deluje tudi na nas , pa če ti to veš, ali pa tudi ne , in četudi te zanima, ali pa tudi ne , kajti   T o   je Glavni Razlog .

Zdaj, če ti ta Glavni Razlog za to satanovo vplivanje na naša življenja ne pove nič, potem boš moral pač še mal' globlje preštudirati vseskupaj .

Lep pozdrav do tedaj, čaw .

Bošt' + #

Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Marija
Reply #80 - 08.01.2011 at 23:20:16
 
Boštyxz wrote on 08.01.2011 at 14:39:03:
M.L. wrote on 08.01.2011 at 12:09:34:
Quote:
Vidva govorita o zelo prirejeni in poenostavljeni poti moči (siddhi), tako to imenujejo budisti. To širjenje osebne moči s tehniko milosti in hotenjem, ki na koncu pripelje do iskanja prividov. V bistvu je to oblika, posvečanje obliki energije.
Druga je pot modrosti (prandža).

Lp,Igor

Če bi ti vedel o čem govoriva z Robijem, ne bi govoril o nekih umskih tehnikah in če bi dojel najino misel, bi tudi spoznal svojo neumnost. Ker pa si še zagrižen materialist se ukvarjaš s smrtjo in ne z življenjem. Kot sem ti že nekoč povedal, se ukvarjaš in prisegaš na vzhodno duhovno kulturo, vendar ob vsem svojem trudu si tudi na vzhodu našel v svetih spisih le samo materijo in ne tako željeno duhovnost.

Človek, ki se oklepa zgolj materialnosti ne more v nobenih uveljavljenih duhovnih naukih najti duhovnosti, pa če tudi zamenjuje in se prestavlja iz nauka v nauk, tako dolgo, dokler človek ni zmožen verjeti, da so le človeško srce edina vrata skozi katera je mogoče priti v svet duhovnosti. Pogoj za to pa je napolnjeno srce z ljubeznijo do bližnjega. Ko človek vse to enkrat doseže, je že tudi na poti vse modrosti, ki mu je razodeta iz neskončnega morja ljubezni.

Tebe pa muči in ovira ena velika pregrada, ki si jo iz dneva v dan dviguješ višje in postaja vedno bolj nepremostljiva, to je tvoje samoljubje, samovšečnost in napuh, ki veje iz tvojih postov. V tvojih besedah ne prebiva duh ljubezni in življenja, ampak smrt, ki ubija vsakega še zmedenega iskalca svetlobe. Tako rekoč, duhovno ubiješ vsakega še nemočnega iskalca, ki ti ga pripelje na tvoje duri njegova pot iskanja resnice, svetlobe in življenja.

Najbolj pa škodiš sam sebi, tiste, ki si jih in jih še boš odvrnil od svetlobe, bodo nekoč še pravočasno spoznali tvoje sovraštvo do ljubezni in našli pravo pot do resnice in svetlobe pravega življenja, ti boš pa zelo težko kdaj prišel do tega. Nič pa ni tako težko, da ne bi lahko jutri ali pa že danes spremenili.

Pa lep pozdrav.


No, to si dobro razložil, kajti velja tudi zame, in sem že prej točno vedel kam "ciljaš" , zato pa ti tudi pozneje nisem hotel več toliko pisati, ...

Itak, da tudi jaz delam take napake, kot si jih opisoval za Jagorja , ...

No, ampak glede drugega, pa menim, da je skoraj mal' prehuda tarča zate, ...

Ali pa tudi ne , ...  Roll Eyes

Kajti veva, da gre z Stvarnikovo Energijsko Pomočjo vse delovanje veliko lažje, kot brez Nje .

Brez Nje smo itak nemočni, tko, daaa ...  Roll Eyes upamo na Najboljše  Smiley

Lp + #

Pa ja nima M.L. tarče, srčna misel mu je ja ena sama ljubezen do bljižnega.

Al pa ne!

Kdo ve kaj ga vseka včasih po betici in mu srce pade v hlače. Ja, strah proizvaja sovražnike in s tem tarče.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Marija
Reply #81 - 08.01.2011 at 23:44:53
 
Boštyxz wrote on 08.01.2011 at 23:05:37:
Hja, glej, za slabe/negativne/zle "vzorce razmišljanja" in "navade" , ipd, karakterje, obnašanja , itd , je odvisno prepuščanje tem negativnim silam satana , ki deluje tudi na nas , pa če ti to veš, ali pa tudi ne , in četudi te zanima, ali pa tudi ne , kajti   T o   je Glavni Razlog .

Zdaj, če ti ta Glavni Razlog za to satanovo vplivanje na naša življenja ne pove nič, potem boš moral pač še mal' globlje preštudirati vseskupaj .

ti se na duhovni poti pač ne pretegneš prov dosti, a ne bošti.. vse kar ti ne paše pripišeš satanu
dejmo rajš sežigat ko učit se.. od nekdaj lažje ostat neveden

(blagor ubogim na duhu, saj njih bo nebeško kraljestvo.. sam bošti, s tem so po moje misli na une res zaostale, ne na une, ki jim ne paše mislit in spreminjat se)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Marija
Reply #82 - 09.01.2011 at 09:10:12
 
ego-3p wrote on 08.01.2011 at 12:23:07:
hahahaa hvala M.l  vcasih me do srca nasmejis  Smiley

Me veseli, da ti moja beseda seže do srca, pa čeprav samo zaradi smeha.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Marija
Reply #83 - 09.01.2011 at 10:29:27
 
Robi wrote on 08.01.2011 at 19:55:20:
Quote:
In, veš, ravno satan je pri tebi dosegel Največ, kajti dosegel je da ga zanikaš, ker ga ne prepoznaš , ker ga nikoli nisi sploh poznal .

Ne razumeš...Gre se za to, da meni beseda satan, ne pove nič.
Mene zanimajo razlogi nekega obnašanja in ti razlogi so na splošno v družbi ali v posamezniku.
Razlogi so v vzorcih razmišljanja in navadah, ne pa v satanu.....


Satan obstaja, samo ne ravno tak, kot ga interpretira krščanstvo. Obstajajo ljudje, ki so tako satansko usmerjeni, da so zmožni z zlim uničit človeka, ga spravit denimo na štrik. Obstajajo satanske združbe, ki delujejo proti planetu, proti naravi, proti človeštvu, samo za profit. Če prav pogledamo svet okrog sebe, vidimo, da ne le da satan obstaja, ampak vlada. Samo je res, da na bolj prefinjene in manipulativne načine, kot si ga predstavljamo iz filmske podobe moža v rdečem z rogovi.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Marija
Reply #84 - 09.01.2011 at 11:14:13
 
Satan-slabo je drugi pol dobrega-boga. Tako kot Marija-milina drugi pol grobega. veselje ima jezo, užitek-trpljenje. To je ravnovesje vesolja. Enkrat si zgoraj, drugič spodaj. Cikli vesolja, kot tok vode. Tega se ne da omejiti, nemogoče, ker ko omejiš vodo, ta nima več toka, ko omejiš veter, ni peč piha. Preostane ti, da se prepuščaš temu toku, valovanju, gibanju.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #85 - 09.01.2011 at 11:54:39
 
satis wrote on 09.01.2011 at 10:29:27:
Robi wrote on 08.01.2011 at 19:55:20:
Quote:
In, veš, ravno satan je pri tebi dosegel Največ, kajti dosegel je da ga zanikaš, ker ga ne prepoznaš , ker ga nikoli nisi sploh poznal .

Ne razumeš...Gre se za to, da meni beseda satan, ne pove nič.
Mene zanimajo razlogi nekega obnašanja in ti razlogi so na splošno v družbi ali v posamezniku.
Razlogi so v vzorcih razmišljanja in navadah, ne pa v satanu.....


Satan obstaja, samo ne ravno tak, kot ga interpretira krščanstvo. Obstajajo ljudje, ki so tako satansko usmerjeni, da so zmožni z zlim uničit človeka, ga spravit denimo na štrik. Obstajajo satanske združbe, ki delujejo proti planetu, proti naravi, proti človeštvu, samo za profit. Če prav pogledamo svet okrog sebe, vidimo, da ne le da satan obstaja, ampak vlada. Samo je res, da na bolj prefinjene in manipulativne načine, kot si ga predstavljamo iz filmske podobe moža v rdečem z rogovi.

Kakšen pa obstaja ?


Ali pa, če je nek otrok živel v nasilju, je potem on pod vplivom satana, ko odraste ?
To pomeni, če se želimo rešiti satana, rabimo le izganjalca satana...?
Ne rabimo raznih terapevtov......?

Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Marija
Reply #86 - 09.01.2011 at 12:52:33
 
Quote:
M.L. smrt in življenje sta sočasna procesa. Le nevednež ju deli, ki si želi moči po vojaški hieraarhiji. Vojaška hierarhija ima poglavarja, ki ga ti imenuješ stvarnik ali Bog. No, tudi politična hierarhija je taka. Ti gledaš premočrtno, hodiš po neki poti do cilja in se ne zavedaš, da si ta pot ti, ker ni druge poti, kot je pot.

Moram pa priznati, da si dober v lari-fari zgodbah in prepričanjih.

Lp,Igor

Smrt in navidezno življenje je proces, ki se odvija v materiji, vse dokler materija ni dovolj prečiščena in tako sposobna preobrazbe v finosnovno substanco, ki je sestavina duševnih teles. Duševnost ali duša je še vedno materialna, vendar zelo fina materija. Duša je zaradi te svoje še nujne materialnosti, zelo povezana s svojim grobim materialnim telesom, zato ga tudi zelo ljubi.

Ko pa nekoč duša po poti ljubezni do bližnjega doseže stopnjo razvoja, kjer ne polaga več toliko ljubezni svojemu mesu, temveč le toliko kolikor je potrebno za njegovo nego in ohranitev, ampak večino ljubezni uporabi za dobra in plemenita dejanja, ki pomagajo bližnjemu tako v materialnem kot v duhovnem pomenu. Takrat se takšna višje razvita duša po poti ljubezni začne združevati z praenergijo in jo s svojimi dobrimi in plemenitimi deli napolnjuje tako dolgo, dokler ne doseže stopnje popolnega združenja z praenergijo.

To stanje združenja duše z praenergijo pa povzroči popolno preobrazbo še finosnovno materialnega telesa duše v čisto praenergijo ali v večno samostojno duhovno življenje, ki nikoli več ne podleže smrti.

Torej smrt se bohoti le v materiji in ne zavedanju biti, smrt si na vso moč prizadeva zamegliti in preprečevati razvoj človeške duše na višje stopnje razvoja, kjer se razsvetljuje zavedanje obstoja in se začenja ločitev teme od svetlobe. Smrt hoče svoj delež, a vendar ni nad življenjem, kar enkrat postane življenje samo, ga nobena smrt več ne doseže. Zato si torej smrt zelo prizadeva z zavajanjem, prikrivanjem resnice, z pastmi, lažjo, sovraštvom, prevaro in vplivanjem na čute materialnega telesa, ki tudi vplivajo na čute duše, zadušiti ta svoj delež, ki se je dvignil iz njene materije in se dviga proti duhovnosti v večno življenje.

Torej vso to rojevanje in umiranje materialnih teles, ki mi zaznavamo z telesnimi očmi, je le navidezno življenje, ki je še v oblasti smrti. Kdor pa je le navidezno živ, ni nič druga kakor živi mrtvec, saj nosi v sebi smrt in ne življenja, ko pa nekoč odloži svoje navidezno živo telo, pa njegova duša ostane v objemu smrti. Tukaj še ne more biti govora o resničnem življenju. Če gledamo z materialnimi očmi, lahko ta proces označimo za sočasno med življenjem in smrtjo, a vendar če pa pogledamo z duhovnimi očmi, pa vidimo da je še tukaj samo smrt, ki se bori za svoj delež in hoče biti absolutni gospodar nad le tem.

Pravo življenje, ki je nad smrtjo pa nikoli več ne umira, saj vendar ostaja samostojno v svoji življenjski ohranitvi in iz njega izhaja novo življenje, ki mora zopet prehoditi pot materialnosti, da lahko po svoji svobodni volji doseže stopnjo večnega življenja, kjer je pa neprisila, tam vlada resnični zakon ljubezni in enakopravnosti. Tako se samostojno življenje venomer ohranja in tukaj smrt nima prav nobene pristojnosti.

No, pa lep pozdrav.

Back to top
« Last Edit: 09.01.2011 at 13:57:46 by M.L. »  

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Marija
Reply #87 - 09.01.2011 at 13:10:12
 
M.L. wrote on 09.01.2011 at 09:10:12:
ego-3p wrote on 08.01.2011 at 12:23:07:
hahahaa hvala M.l  vcasih me do srca nasmejis  Smiley

pa čeprav samo zaradi smeha.

Pa lep pozdrav.

ta del v sebi umakni pa se boma vedno razumela .
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Marija
Reply #88 - 09.01.2011 at 13:24:53
 
M.L. wrote on 09.01.2011 at 12:52:33:
Quote:
M.L. smrt in življenje sta sočasna procesa. Le nevednež ju deli, ki si želi moči po vojaški hieraarhiji. Vojaška hierarhija ima poglavarja, ki ga ti imenuješ stvarnik ali Bog. No, tudi politična hierarhija je taka. Ti gledaš premočrtno, hodiš po neki poti do cilja in se ne zavedaš, da si ta pot ti, ker ni druge poti, kot je pot.

Moram pa priznati, da si dober v lari-fari zgodbah in prepričanjih.

Lp,Igor

Smrt in navidezno življenje je proces, ki se odvija v materiji, vse dokler materija ni dovolj prečiščena in tako sposobna preobrazbe v finosnovno substanco, ki je sestavina duševnih teles. Duševnost ali duša je še vedno materialna, vendar zelo fina materija. Duša je zaradi te svoje še nujne materialnosti, zelo povezana s svojim grobim materialnim telesom, zato ga zelo ljubi.

Ko pa nekoč duša po poti ljubezni do bližnjega doseže stopnjo razvoja, kjer ne polaga več toliko ljubezni svojemu mesu, temveč le toliko kolikor je potrebno za njegovo nego in ohranitev, ampak večino ljubezni uporabi za dobra in plemenita dejanja, ki pomagajo bližnjemu tako v materialnem kot v duhovnem pomenu. Takrat se takšna višje razvita duša po poti ljubezni začne združevati z praenergijo in jo s svojimi dobrimi in plemenitimi deli napolnjuje tako dolgo, dokler ne doseže stopnje popolnega združenja z praenergijo.

To stanje združenja duše z praenergijo pa povzroči popolno preobrazbo še finosnovno materialnega telesa duše v čisto praenergijo ali v večno samostojno duhovno življenje, ki nikoli več ne podleže smrti.

Torej smrt se bohoti le v materiji in nezavedanju biti, smrt si na vso moč prizadeva zamegliti in preprečevati razvoj človeške duše na višje stopnje razvoja, kjer se razsvetljuje zavedanje obstoja in se začenja ločitev teme od svetlobe. Smrt hoče svoj delež, a vendar ni nad življenjem, kar enkrat postane življenje samo, ga nobena smrt več ne doseže. Zato si torej smrt zelo prizadeva z zavajanjem, prikrivanjem resnice, z pastmi, lažjo, sovraštvom, prevaro in vplivanjem na čute materialnega telesa, ki tudi vplivajo na čute duše, zadušiti ta svoj delež, ki se je dvignil iz njene materiaje in se dviga proti duhovnosti v večno življenje.

Torej vso to rojevanje in umiranje materialnih teles, ki mi zaznavamo z telesnimi očmi, je le navidezno življenje, ki je še v oblasti smrti. Kdor pa je le navidezno živ, ni nič druga kakor živi mrtvec, saj nosi v sebi smrt in ne življenja, ko pa nekoč odloži svoje navidezno živo telo, pa njegova duša ostane v objemu smrti. Tukaj še ne more biti govora o resničnem življenju. Če gledamo z materialnimi očmi, lahko ta proces označimo za sočasno med življenjem in smrtjo, a vendar če pa pogledamo z duhovnimi očmi, pa vidimo da je še tukaj samo smrt, ki se bori za svoj delež in hoče biti absolutni gospodar nad le tem.

Pravo življenje, ki je nad smrtjo pa nikoli več ne umira, saj vendar ostaja smostojno v svoji življenski ohranitvi in iz njega izhaja novo življenje, ki mora zopet prehoditi pot materialnosti, da lahko po svoji svobodni volji doseže stopnjo večnega življenja, kjer je pa neprisila, tam vlada resnični zakon ljubezni in enakopravnosti. Tako se samostojno življenje venomer ohranja in tukaj smrt nima prav nobene pristojnosti.

No, pa lep pozdrav.


To so le prividi želje po nesmrtnosti. Prividi poti moči, premagati smrt.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Marija
Reply #89 - 09.01.2011 at 13:53:48
 
ego-3p wrote on 09.01.2011 at 13:10:12:
M.L. wrote on 09.01.2011 at 09:10:12:
ego-3p wrote on 08.01.2011 at 12:23:07:
hahahaa hvala M.l  vcasih me do srca nasmejis  Smiley

pa čeprav samo zaradi smeha.

Pa lep pozdrav.

ta del v sebi umakni pa se boma vedno razumela .

Ni toliko pomembno, če me razumeš, bolj pomembno je, da ti moja beseda seže do srca.

Pa lep ozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 13