Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 
(Read 33686 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: 2014
Reply #60 - 25.10.2014 at 18:41:44
 
Petra. wrote on 24.10.2014 at 21:18:13:
kako karmo mamo slovenci?

po moje da dobro. sej nobenmu nikol nismo nič naredli. skos se nekej plazijo čez nas pa okol nas, pa še zmer smo tle Wink sem lih zadnjič brala en članek od vesne godina, kako smo slovenci lih na račun vseh zgodovinskih dejavnikov razvili neko homogenost. (vključno z mentaliteto, da kdor je več, je sigurno lopov.. kar je dones dejansko v velik primerih res in tud ni res, da imamo vse uspešne ljudi za lopove, ker vsi res niso). bi rekla, da se je začela razvijat lokalna mentaliteta, ki je 10, 15 let nazaj še nisem čutila. v mestih se pač bolj razvija civilna družba in se ljudje povezujejo v skupine, na podeželju ohranjamo skupnosti. men se to ne zdi slabo.

Quote:
men pač osebno res ne bi pasalo it miselno živet nazaj v srednji vek, kjer se zdaj mentalno nahaja kar velik del sveta.

? to ne razumem, na kaj se nanaša?

Quote:
da pač nimamo v sloveniji zakona za izgon teroristov recimo, dela lahko vsak kar če. a veš k to, ko mož grozi ženi, pa policija ne more ukrepat, ker so samo grožnje, pa pomisl kok tipov je letos pr nas svoje ženske postrelilo. smo država polna nesmiselnih zakonov, pa še pol se teorija pa praksa tepeta... vidiš kok kriminalcev se svobodno sprehaja...

ne gledam lih dost tv, sam nazadnje, ko se je govorilo o teroristih in nekih tipih, ki so šli dol v sirijo v izis, se mi zdi, da so bli vsi slovenci in še ti so takoj nazaj prišli. a to misliš na muslimanske teroriste?

to, ko tipi steljajo ženske itd, se mi zdi, da je v velik primerih šlo za socialne probleme, kjer sta bla oba kriva, otroci pa žrtve. moški pač, ko jih zrineš čist na rob, reagirajo nasilno.. ker nekih dejsnkih pravnih pravic nit nimajo v dost primerih.
pa tud če bi jih imeli, naša socialna in pravna država itak ne delujeta.
se mi zdi nekak tipično, da več ima država zakonov, večji je kaos, ker že to, da mora obstajat za nekej zakon, pomeni, da socialne in moralne vrednote več ne delujejo. kar je pa spet problem socialnih stisk in nedelujoče socialne države. tle bo samo še slabše. v velik primerih sicer tud vidiš, kako ljudje v takih primerih stopijo skupej, samo te stvari niso po cajtngih, ker niso zadost senzacionalne. če kje sledimo ameriki, jim z mediji.

Quote:
al bi bil že čas, da slovenci najprej spedenamo slovenijo pa slovence, pol pa rešujemo cel svet?

Smiley najprej vsak sebe, drugih ne moreš pedenat. tud če hočeš komu zares pomagat, lahko samo posamezniku, pa še tle je vprašanje, kaj bo komu prišlo kje skozi.

jes sem še zmer bl za to, da je treba verjet v dobro ljudi, ker večina njih tega premore v obilju. mi je pa zanimivo, da med dvema posameznikoma te stvari dost boljše tečejo, kot v skupinah.. pol ko pride do sistemskega dobra, je pa že čisti kaos in imaš občutek, da se med seboj že prov sovražimo. poti so zablokirane, dostkrat tud zarad nezaupanja.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: 2014
Reply #61 - 26.10.2014 at 10:35:38
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5